Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Propos okien mam propozycje dla tych, co będą na wiosnę je wstawiać. Może zbierze się grupa i zamówimy większą ilość okien a co za tym idzie będziemy walczyć o znaczne upusty. Moja kuzynka z grupy wrocławskiej tak robiła i opłaciło się im., Więc byłby ktoś zainteresowany taką koncepcją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o budwie z Ytonga 36,5 (jednowarstwowy)? Tak mam w projekcie, natomiast murarz radzi Porotherm 25 + ocieplenie....

 

My też tak mieliśmy w projekcie, mamy solbet 24+ styropian 15cm, tak zasugerował kierownik budowy.

skalkuluj sobie ceny, może to coś wyjaśni;)

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie można kupić betonowe szambo - najlepiej niedrogo ? :D

W Brzozie jest betoniarnia, nie wiem czy robia szamba, ale my kupowalismy u nich bloczki, terrivę i kręgi betonowe, więc pewnie i szamba też, jeśli chcesz, to poszukam do nich telefonu, bo gdzies jeszcze mam.

Są terminowi i solidni, co dzis o niewielu firmach można powiedzieć, przynajmniej my umawialiśmy sie na kilka rzeczy i zawsze wszystko było na czas

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym uzasadnia? też się zastanawiam 8)

 

Mówił,że co co dwie warstwy to nie jedna, każdą ewentualną nieszczelność przykryje druga warstwa.Dzisiaj byłam u znajomych w Łochowie i budują z Soporexu + styropian 12 i jest bardzo ciepło, ale pod dachem dali dwukrotnie watę mineralną.

A...tak poza tym to rozmowy z murarzami przygasiły moją wiarę w budowę w pół roku... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi bardzo dziękuję za zainteresowanie, ale do Brzozy już dzwoniliśmy i mają tylko - tak jak mówisz kręgi betonowe.

 

Jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś z was instalował separator koalescencyjny? Projektant wrysował w projekt separator typoszereg "STEJAX P" o przepustowości Qn=3l/s (duża pojemność i wysoki koszt instalacji). Wydaje mi się, że czegoś takiego nie instaluje się przed domkiem, ale przy warsztatach lub parkingach samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, wybraliśmy projekt:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=139&a=332&sid=5

 

ale z małymi zmianami tj powiększona kuchnia o łazienkę, małe zmiany w usytuowaniu pomieszczeń na dole oraz z pomieszczenia nad garażem zrobimy pokój a..i chyba zrezygnujemy z zewnętrznego komina .Proszę o wszelkie cenne uwagi i spostrzeżenia, ...na tym etapie są wskazane... :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, wybraliśmy projekt:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=139&a=332&sid=5

 

ale z małymi zmianami tj powiększona kuchnia o łazienkę, małe zmiany w usytuowaniu pomieszczeń na dole oraz z pomieszczenia nad garażem zrobimy pokój a..i chyba zrezygnujemy z zewnętrznego komina .Proszę o wszelkie cenne uwagi i spostrzeżenia, ...na tym etapie są wskazane... :p :p :p

 

GRATULUJĘ!!! To pierwsza trudna i ważna decyzja za Tobą!. Mnie się ten projekt podoba, może nieco mniej atrakcyjne jest poddasze... No ale wszystko zależy od potrzeb. Poogladam sobie jeszcze, może będę miała jakieś bardziej lub mniej mądre uwagi.

 

A tak na marginesie - jeszcze jeden post a staniesz się prawdziwym forumowiczem :)

 

Aaaaa... Będziesz może prowadzić dziennik? Pytam, bo zdaje się, że zaczniemy budowę mniej więcej równo... Wczesną wiosną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam murarzy, którzy mają wybudować nam stan surowy otwarty włącznie z dachem i potem oknami dachowymi. Jak się sprawdzą - może zrobią i coś z dalszej wykończeniówki. Rozmawiamy teraz z instalatorem. Mamy nadzieję, że się z nim dogadamy i zrobi nam wentylację mechaniczną z rekuperatorem i gwc, ogrzewanie (gaz, głównie podłogówka plus grzejniki w sypialniach), wod-kan i odkurzacz centralny. Nie mamy na razie kierownika budowy, ani inspektora nadzoru.

 

A może ktoś poda namiary do godnych polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...