Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co myslicie o budwie z Ytonga 36,5 (jednowarstwowy)? Tak mam w projekcie, natomiast murarz radzi Porotherm 25 + ocieplenie....

 

Mam Ytong 36,5 jednowarstwowy i pompę ciepła.Zasada jest prosta - jak jednowarstwowo to tylko dobry wykonawca.Jak niepewny to dwuwarstwowo.Pompa - duzy wydatek na początku a później jest tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&S jest to firma działająca na rynku bydgoskim (i nie tylko - bo okna pochodzą z Pomorskiej Fabryki Okien w Słupsku). Ma oddziały na ul. Inowrocławskiej, na ul. Fordońskiej (tam są głównie okna drewniane) oraz główna siedziba jest na ul. Jagiellońskiej "Villa Gertruda".

Dużo osób z naszej Grupy ma ich okna. Nie wszyscy to fakt.

Może dlatego że do najtańszych okien nie należą. Ale i do najdroższych też nie.

 

Dziękuję bardzo, o oknach z Gertrudy słyszałam faktycznie. Pojadę sobie pogadać do nich w takim razie. Poprosiłam o wycenę na razie tylko z Drutexu, bo mieliśmy z nimi wcześniej kontakt na targach, ale jeszcze jej nie dostałam. Póki co nie jest to dla mnie takie ważne, bo wstawiać okna - jak dobrze pójdzie - będę pewnie za jakiś rok... Chciałabym już teraz jednak wiedzieć, jakie to pieniądze. Może będę musiała z czegoś zrezygnować, a to warto wiedzieć wcześniej przecież.

 

my mielismy miedzy innymi wycene z Drutexu - wyszlo podobnie jak M&S, moze nawet troche mniej korzystnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o budwie z Ytonga 36,5 (jednowarstwowy)? Tak mam w projekcie, natomiast murarz radzi Porotherm 25 + ocieplenie....

 

my mamy sciane jednowarstwowa - do tego musi byc dokladna ekipa - moze dlatego nie kazdy murarz sie chce tego podjac, szpar juz nei zalepisz :roll:

Narazie jestem zadowolona - zwlaszcza z tego powodu ze nie zawracam juz sobie glowy ekipami od ocieplenia, cenami welny i styropianu, nawet jesli zajdzie taka koniecznosc pierwszy rok nie otynkujemy - wiec zaleta jest taka ze murujesz i z zewnatrz to wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propos okien mam propozycje dla tych, co będą na wiosnę je wstawiać. Może zbierze się grupa i zamówimy większą ilość okien a co za tym idzie będziemy walczyć o znaczne upusty. Moja kuzynka z grupy wrocławskiej tak robiła i opłaciło się im., Więc byłby ktoś zainteresowany taką koncepcją?

 

Pomysł dość dobry.

Zalewam w tym tygodniu strop. (oj przeciąga się ten strop w nieskończoność)

Nie wiem czy styczeń/luty nie będę wstawiał okien. To zależy jak szybko uporam się ze sprzedażą mieszkania.

Ciężko się chyba będzie zgrać - aby w tym samym czasie kilka domków "oszklić"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o odkurzaczach centralnych.

Proszę - napiszcie jaki jest sens (korzyści) oraz jaki jest koszt odkurzacza i montażu.

 

Ja początkowo nie chciałam takiego odkurzacza, ale zaczęłam się zastanawiać, bo jak podczas budowy nie rozprowadzisz instalacji, to już potem tego nie zrobisz. Zaczęłam czytać i się zapaliłam. Potem obejrzałam sobie u kogoś to cudo i teraz już wiem, że chcę na pewno. Nie wiem, czy od razu kupię sam odkurzacz, zobaczymy, jak będzie z kasą. Na pewno rozprowadzę instalację, co ma mnie podobno kosztować ok. 1.500 zł

 

A czytałam sobie taki wątek:

 

wątek o odkurzaczach centralnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł za rozprowadzenie instalacji w surowym budynku to zdzierstwo.

Nie oglądając mogę w ciemno zadeklarować wykonanie takiej instalacji wraz z materiałem - bez gniazd za 1000zł

 

Hm - 1.000zł to już dość dobry odkurzacz. A to dopiero instalacja. Rozumiem że do tego trzeba dokupic jednostkę centralną i jakieś superwielkiw worki.

 

A czy korzyść to "to", że mam sam wąż i nie musze ciągnąć za sobą odkurzacza, czy jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałam sobie taki wątek:

 

wątek o odkurzaczach centralnych

 

No tak:

- ciszej

- wygodniej

- brak zapachu "podgrzanego brudu"

- duża moc ssąca

- kable się nie "pętają" pod nogami

- odkurzając nie muszę chodzić "z jamnikiem" przy nodze

- pojemnik czyszczę co kwartał. Nie muszę myć wodniaka po każdym uzyciu.

 

To jakieś argumenty są faktycznie.

A ile jednostak centralna - czyli sam odkurzacz - powiedzmy średniej klasy - czyli nie najtańszy bo to zazwyczaj badziewie i nie najdroższy bo to zazwyczaj tylko snobizm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie? Możecie polecić? Będę wdzięczny.

 

Poszukuję elektryka z doświadczeniem w zakresie akumulacyjnego ogrzewania podłogowego opartego na kablu grzejnym (system DEVI).

 

Poza ogrzewaniem do wykonania typowa instalacja elektryczna i oświetleniowa. Umiejętności w prowadzonych, "przy okazji", instalacjach RTV, telefon, komputer, alarm - mile widziane.

 

Czas: marzec-kwiecień 2008

Dom parterowy

Okolice Ostromecka

 

Dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kochani forumowicze oceniacie koszty wykończeniówki

względem stanu surowego z dachem bez okien.

Jaki jest procentowy udział kosztów w praktyce?

Niektórzy mówią 50% - 50%, ale jak to jest w rzeczywistości

zakładając, że jesteśmy przeciętną rodziną

(bez super luxusów typu marmury...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to, że nie masz obiegu powietrza podczas odkurzania. Jak odkurzasz normalnym odkurzaczem, to powietrze wsysa się do niego z kurzem, przechodzi to przez jakieś tam filtry i wypluwa Ci dupką odkurzacza. Czy czyste? To zależy od odkurzacza, ale nigdy do końca. Przy centralnym odkurzaczu to powietrze zasysa się i wywala poza dom. Poza tym jest cicho, nie wyje, bo wyje Ci w garażu, a w domu odkurzasz sobie w komfortowym spokoju (jakiś tam hałas syczący jest oczywiście), nie ciągniesz za sobą odkurzacza, nie wyrywasz co chwilę gniazdka razem z kablem ze ściany, worków nie zmieniasz (zmieniasz oczywiście ale bardzo rzadko podobno, bo zbiornik jest duży), siła ssaca podobno jest ciągle taka sama, a nie jak w zwykłym odkurzaczu zależna od zapełnienia worka... To tak z grubsza. Ja jednak wiem to tylko z forum, więc poczytaj sobie. Tam piszą dziewczyny, które mają już i używają takie odkurzacza, ja nie mam doświadczenia póki co.

 

Poczytaj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jednostak centralna - czyli sam odkurzacz - powiedzmy średniej klasy - czyli nie najtańszy bo to zazwyczaj badziewie i nie najdroższy bo to zazwyczaj tylko snobizm??

 

Podobno około 2.500 zł, ale jeszcze nie interesowałam się tym zbyt konkretnie, nie wiem, czym się różnią, za co warto dopłacić, za co nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Nieporozumieniem jest wybór odkurzacza wedle ceny.

Istotą jest w doborze wydajność JC a nie jego cena.

Marka odkurzacza to kwestia czysto teoretyczna i zwykle opiera się na podpowiedziach znajomych, mających jedynie własne doświadczenie a więc subiektywne dotyczące jedynie konkretnej marki.

W mojej ocenie wszystkie odkurzacze działają względnie podobnie dlatego nie wskazuję, żadnej marki.

Oczywiście można się nasłuchać od instalujących jakie to wielkie różnice są pomiędzy konkretnymi markami i zawsze najlepsza jest ta, którą właśnie instalują:-)

 

Istota sprawy w wyborze to parametry techniczne a jest ich znacznie więcej ważnych niż przy zwykłym odkurzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kochani forumowicze oceniacie koszty wykończeniówki

względem stanu surowego z dachem bez okien.

Jaki jest procentowy udział kosztów w praktyce?

Niektórzy mówią 50% - 50%, ale jak to jest w rzeczywistości

zakładając, że jesteśmy przeciętną rodziną

(bez super luxusów typu marmury...)

Ja daję 3:1 dla powyższych etapów. Wydłaś dopiero 1/4. Masz ściany i dach. Czekają cię jeszcze okna, drzwi, instalacje, tynki, posadzki, ocieplanie, regipsy i dopiero właściwa wykończeniówka - kafelki, podłogi, malowanie, łazienki, kuchnia, osprzęt, ogrodzenie, ogród, podjazdy i ścieżki.

A marmury nie są takie drogie. Cena parapetów marmurowych była rok temu zbliżona do drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
1500zł za rozprowadzenie instalacji w surowym budynku to zdzierstwo.

Nie oglądając mogę w ciemno zadeklarować wykonanie takiej instalacji wraz z materiałem - bez gniazd za 1000zł

 

Hm - 1.000zł to już dość dobry odkurzacz. A to dopiero instalacja. Rozumiem że do tego trzeba dokupic jednostkę centralną i jakieś superwielkiw worki.

 

A czy korzyść to "to", że mam sam wąż i nie musze ciągnąć za sobą odkurzacza, czy jeszcze coś?

 

Jak dla mnie najistotniejszą korzyścią jest fakt taki, że podgrzane i najgroźniejsze dla zdrowia cząsteczki kurzu (te mikroskopijnych rozmiarów) nie pozostają w mieszkaniu, potem jedynie szum powietrza w trakcie sprzątania a nie "wycie" odkurzacza. Dopiero potem zdecydowanie łatwiejsze przemieszczanie się z samym wężem w trakcie odkurzania.

Jeśli komuś nie odpowiada standardowej długości wąż (7MB) to moze sobie kupić krótszy ale to wówczas wiąże się z większymi kosztami wykonania samej instalacji. Po prostu potrzeba więcej gniazd.

Śmieci gromadzone są w specjalnym pojemniku a nie workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZaKontyK po nicku sądzę, że możemy być całkiem bliskimi sąsiadami :)

 

 

Dla zainteresowanych cenami odkurzaczy i dodatkami do nich http://www.beam.com.pl (marka Electrolux'a) w opiniach uzytkowników klasa średnia tego typu urządzeń.

My do piatku mamy czas na zastanowienie się czy rury rozprowadzamy i zdecydować się nie możemy, szukamy wszelkich za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...