Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wiecie może gdzie można kupić betonowe szambo - najlepiej niedrogo ? :D

 

kupiełem na 9m3 od gościa tel. 602261707

- faktura, atest

- płaskie, rozłożyste

 

Witam,

 

ja tu pierwszy raz zasięgam cennych informacji i potrzebuję uzupełnienia:)

Ile kosztowało szambo?

 

PS. Buduję w Toruniu, obecnie stawiają ściany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy może znacie dobrego fachowca od instalacji grzewczej ?Jeszcze nie podjęliśmy decyzji jaką ,dlatego chciałabym takiego obiektywnego :D A jak u Was z ogrzewaniem? Myslimy o gazie lub o ekogroszku + solary.Zastanawiam się gdyby w 2014 mial być gaz w Murowańcu czy zamiana ekogroszku na gaz byłaby trudna...? kosztowna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie można kupić betonowe szambo - najlepiej niedrogo ? :D

 

kupiełem na 9m3 od gościa tel. 602261707

- faktura, atest

- płaskie, rozłożyste

 

Witam,

 

ja tu pierwszy raz zasięgam cennych informacji i potrzebuję uzupełnienia:)

Ile kosztowało szambo?

 

PS. Buduję w Toruniu, obecnie stawiają ściany :D

 

Nas kosztowało 3000 plus robota koparki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie z kolei krępuje kiedy idę do kogoś i mi proponuje ubierane wcześniej przez domownika czy innych gości "papcie" - nie jest to ani higieniczne ani przyjemne. Z dwojga złego ściągam buty przymuszona jakoby ale wolę pozostać na bosaka!

quote]

 

Nigdy nikomu nie proponuje zdejmowania butów chyba ze jak wspomniałam-to zażyli prawie domownicy i każdy ma swoje klapki. Natomiast odrazą napawa mnie oferowanie laczków wymerdanych przez obce stópki. Dlatego jeśli ide do ludzi, którzy rzuca się na mnie z obrzydliwymi kapuciami-wyciągam swoje osobiste. Uwazam ze to troche dziwaczne ale jest ok. Ja tez nie lubie siedziec 5,6 godzin w gościach w obuwiu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie można kupić betonowe szambo - najlepiej niedrogo ? :D

 

kupiełem na 9m3 od gościa tel. 602261707

- faktura, atest

- płaskie, rozłożyste

 

Witam,

 

ja tu pierwszy raz zasięgam cennych informacji i potrzebuję uzupełnienia:)

Ile kosztowało szambo?

 

PS. Buduję w Toruniu, obecnie stawiają ściany :D

 

2700 PLN .... rok temu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie można kupić betonowe szambo - najlepiej niedrogo ? :D

 

kupiełem na 9m3 od gościa tel. 602261707

- faktura, atest

- płaskie, rozłożyste

 

Witam,

 

ja tu pierwszy raz zasięgam cennych informacji i potrzebuję uzupełnienia:)

Ile kosztowało szambo?

 

PS. Buduję w Toruniu, obecnie stawiają ściany :D

 

Nas kosztowało 3000 plus robota koparki.

 

Hejka!

... Jak tam Twoi glazurnicy? Nic nie piszesz więc albo jest tak dobrze albo aż tak źle.

 

Moich kolejnych dwóch "fachowców" zrobiło wnękę na prysznic (nawet nienajgorzej) i ... powiedzieli, że muszą iść gdzieś tam ...

Chyba zacznę drapać kolcem po ścianach daty i imiona np.:

"1.Pan Krzysztof - podłoga IX 2007."

"2.Pan Rafał - prysznic X 2007."

"....."

"....."

"?. Inwestor - koniec gwiazdka 2008" :oops:

 

..... ręce opadają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslimy o gazie lub o ekogroszku + solary.Zastanawiam się gdyby w 2014 mial być gaz w Murowańcu czy zamiana ekogroszku na gaz byłaby trudna...? kosztowna?

 

co do solarow to polecam przeczytanie np.

 

http://tanie-ogrzewanie.pl/pl/news/63.html

 

zdania sa podzielone lecz proste obliczenia mnie przekonuja

 

u nas tez za kilka lat powinien byc gaz ziemny - wtedy mamyw planie dokupic sobie po prostu drugi piec i bedziemy mieli alternatywnie na ekogroszek i na gaz - tak zaproponowal hydraulik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak skoro o podłogach mowa. Mam problem z sypialnią. Nie znoszę pukania paneli a nie chę dawać 230zł za m2 jesionu. Szukam jakiegoś rozwiązania przystępnego cenowo z wykończoną powierzchnią. ... Jest coś takiego jak finishparkiet ale ceny zwalają z nóg. Czy ktoś MA U SIEBIE parkiet, który był już wykończony na powierzchni, został przyklejony do podłoża i NIE PUKA?

 

Ja mam dwuwarstwowy parkiet z Biadek - dąb i trochę egzotyka z Holzexport ( podłogówka ) Zobacz i zorientuj się w Hotonie na Jagiellońskiej

 

dzięki. Mam tylko prośbę abyś potwierdził/ła, że to parkiet z wykończoną powierzchnią - nie wymaga cyklinowania i lakierowania

 

 

Parkiet jest wykończony- w moim przypadku olejowany ale był tez lakierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy buduje na ile go stać.Czasami popularne jest dorabianie filozofii do tłumaczenia swojej postawy - [...]optymalna cena do jakości bo nie stać mnie na badziewie ani na wypas....

 

Mógłbys określić procentowo do całości ile kosztował Cię stan surowy otwarty?

Po przeczytaniu niektórych opinii zaczynam się martwić czy starczy kasy.

 

 

30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, wybraliśmy projekt:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=139&a=332&sid=5

 

ale z małymi zmianami tj powiększona kuchnia o łazienkę, małe zmiany w usytuowaniu pomieszczeń na dole oraz z pomieszczenia nad garażem zrobimy pokój a..i chyba zrezygnujemy z zewnętrznego komina .Proszę o wszelkie cenne uwagi i spostrzeżenia, ...na tym etapie są wskazane... :p :p :p

Pani Jowita Gross-Mazurska chyba uwielbia kichowate pomieszczenia (pokój po prawej na górze). My też kupiliśmy projekt jej autorstwa (Rumianek 2) i na górze to samo - 3 kiszki. Na pewno zmienimy ten układ, za to dół jest idealny. Wasz projekt ładny, ciekawy. Powiększenie kuchni kosztem łazienki - dobry pomysł, bo salon nie jest zbyt duży (34 metry tak naprawdę to maleństwo). Czy zastanawialiście się nad tym, by jakoś zlikwidować tę ściankę pomiędzy kuchnią a salonem, np. zamieniając ją na barek, żeby otworzyć kuchnię i optycznie powiększyć salon? Nie wiem czy to konstrukcyjnie do wykonania, bo to ściana nośna... I czy potrzebujecie aż 6-ciu sypialni? Może jakieś pomieszczenia połaczyć, rezygnując z tej ilości? Te pokoiki to takie blokowe klitki trochę... Albo zrobić jedną duża garderobę zamiast pokoju? Może na górze powiększyć łazienkę kosztem garderoby, za kominem umieszczając kabinę prysznicową? 6-metrowa łazienka to też nie rewelacja. Gdyby połączyć łazienkę z garderobą, stryszek mógłby służyć za pralnię, saunę, a może siłownię? Zależy, co kto lubi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja na temat "kapci" tak rozgorzał, to ja pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze :D

"...Ja osobiście nie hcodze w butach po domu i domownikom na to nie pozwalam. Chcę pomykać bosą stópka bez obaw ze mi się jakies psie guano z trawnika przyniesione na butach do nogi przylepi. Od gości nie wymagam zdejmowania obuwia na imprezkach:)"....."Uważam że szczytem porażki jest chodzenie w butach np po dywanie-na czas imprez zwijam i tyle. Bo lubie sie na nim potarmosic z córeczką ..."

Zgadzam się z tobą d5620s. Nie mam w domu drogich paneli, ale mam dwójkę dzieci i dużego psa, którzy przychodząc do domu wnoszą mnóstwo piachu. Sprzątam rano mieszkanie, a wieczorem wygląda jak po przejściu burzy piaskowej. Ściąganie butów u kogoś wg mnie zależne jest od stopnia zażyłości. Jeśli idę do bliskich znajomych i czuję się u nich jak u siebie, to nie jest dla mnie problemem zdjęcie butów. Inaczej jest jeśli przychodzi się do "obcych" w celach innych niż towarzyskie. Wtedy zdejmowanie butów jest trochę krępujące. Nie mam dywanów, dlatego goście przychodzący do nas uważali, że nie muszą zdejmować butów. Jednak od pewnego czasu kiedy ktoś przychodzi, od razu proponuję papcie, żeby zaznaczyć, żeby zdjął buty. Dość mam sprzątania po swojej rodzinie, żeby jeszcze sprzątać po innych :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co inni sądzą na ten temat. A może ktoś jeszcze chciałby napisać coś? :lol: albo chociaż krótko "zdejmują - będą zdejmowali" lub "nie i nie będą"

 

A mnie jest obojętne. Jak ktoś chce zdjąć buty i latać w skarpetach - proszę bardzo, jak ktoś chce kapcie - proszę bardzo, jak ktoś chce zostać w butach - nie ma sprawy. Sama też mogę w butach, w kapciach lub na boso. Posiadanie zwierzaków w domu (w moim przypadku kotów) znieczula w tym temacie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy buduje na ile go stać.Czasami popularne jest dorabianie filozofii do tłumaczenia swojej postawy - w tym wypadku jakosci i ceny wyposażenia - np.Mam panele za 15 zeta i są rewelacyjne - no to kup np.Kahrsa za 230 zł i połóż na podłogę i wtedy powiedz co jest lepsze.Zgadzam się z poglądem,że najtańsze jest najgorsze ale również że najdroższe jest nie koniecznie najlepsze.W swoich poszukiwaniach zawsze kieruję się zasadą - optymalna cena do jakości bo nie stać mnie na badziewie ani na wypas.Pod taką filozofię był budowany dom i jego wyposażenie.Jednyna rozpusta ( to się okaże ) to pompa ciepła.

Podpsuję się pod tym rękami i nogami (tym razem obutymi, żeby być w temacie przewodnim ;-))!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My szafę mamy już z osiem lat - Komandor. 3 metrowa, 4 przesuwane skrzydła, w tym 2 lustrzane. Właściwie bez zarzutu działa. Okleina wciąż jak nowa. Taka szafa to rewelacja - jak będę się wyprowadzała to tira bedę musiała zamówić, żeby zawartość wywieżć, tyle w niej można zmieścić :lol:

Ale teraz sporo jest firm czy stolarzy wykonujących tego typu szafy - więc może byłoby taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć gdzie za rozsądne pieniądze zamówię szafę do zabudowy? Jakiej firmy podzespoły polecicie, aby szafa nie rozleciała sie po 2 latach?

 

my specjalnie przesunelismy 1 scianke dzialowa aby w naszej sypialni weszla glebsza wlasnie taka szafa pod zabudowe

 

bedzie to pewnie komandor tym bardziej ze kolega te szafy sprzedaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto temat - buty czy skarpety.

 

Czytam, czytam i też cos dodam. Jak w każdym przypadku nie lubię skrajności. Bardzo szanuję i doceniam zdanie innych, ale myślę, że zawsze najlepszy jest umiar i wyczucie.

Z jednej strony trzeba buty zdejmować ze względów sanitarnych (trapery w deszczowo-błotnictą pogodę) lub praktycznych (metalowe szpilki). Z drugiej jednak strony kiedy idę do "cioci na imieniny" ubieram garnitur, krawat i muszę zdjąć wyświecone buty naprawdę idiotycznie czuję się siedząc w fotelu i wystawiając na pokaz skarpetki, bo standardowo dla wszystkich gości nie ma kapci zastępczych. Kolejne wątpliwości budzi we mnie sezon letni gdy chodzę najczęściej bez skarpet. Nie bardzo uśmiecha mi się ubieranie na bosą nogę wiekowych papci po kilkudziesięciu wcześniejszych użytkownikach.

To wbrew pozorom trudny temat i chyba najlepszym rozwiązaniem jest umiar i to nie tylko gospodarzy ale również gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza wnęka na szafę ma prawie 4 m i do tego tyle samo w garderobie-na szczeście juz bez drzwi przesuwnych...az sie boje pomyśleć o kosztach. Nasz komandor będzie na wprost wyjscia z wiatrołapy bez drzwiowego wiec chcemy same lustra, abydawały wrazenie przestrzeni bo ta częśc holu jest kiszkowata w porównaniu do ogromnej otwartej przestrzeni salonu... jesli skoncza sie nam pieniadze to zrobimy ja w przyszłym roku...chyba ze znacie taniego wykonawcę:) Wiadomo ze na okuciach nie można oszczedzac bo od tego zależy funkcjonalność przez lata ale zeby tak chociaz o 1pln taniej niz w komandorze.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...