Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość OtoKero

Rozumiem, że mój syn wedle Twoich domysłów to mięczak a Ty sam mieszkasz aktualnie w komforcie znacznie przewyższającym komfort Stokłosy (aktualnie pudło) i budujesz się wyłącznie dla hobby.

Jeśli upodobałeś sobie czepianie się to baw się dalej a ja naprawdę nie mam potrzeby się tłumaczyć z Twojego nieprzejednanego krytycyzmu na wszystko co nie od Ciebie.

Syn póki co jest kawalerem a w roku przyszłym warunki spartańskie zmienią się na mieszkalne.

Co mogę powiedzieć - Twoja wyobraźnia jak nie widzi kasy to nie widzi możliwości. Mnie to nie przeszkadza ale czemu Tobie przeszkadza nasz sposób budowania... - ja nie pytam pozostawiam to dla Ciebie bo mnie to nie ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, że mój syn wedle Twoich domysłów to mięczak a Ty sam mieszkasz aktualnie w komforcie znacznie przewyższającym komfort Stokłosy (aktualnie pudło) i budujesz się wyłącznie dla hobby.

Jeśli upodobałeś sobie czepianie się to baw się dalej a ja naprawdę nie mam potrzeby się tłumaczyć z Twojego nieprzejednanego krytycyzmu na wszystko co nie od Ciebie.

Syn póki co jest kawalerem a w roku przyszłym warunki spartańskie zmienią się na mieszkalne.

Co mogę powiedzieć - Twoja wyobraźnia jak nie widzi kasy to nie widzi możliwości. Mnie to nie przeszkadza ale czemu Tobie przeszkadza nasz sposób budowania... - ja nie pytam pozostawiam to dla Ciebie bo mnie to nie ciekawi.

 

OtoKero!

Błagam ponownie! Czytaj uważnie i staraj się zrozumieć to co przeczytasz!

- napisałem wyraźnie, że Twój syn to TWARDZIEL i że ten "styl" budowania nie jest dla każdego!

 

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM i nie staraj się być niemiłym i uszczypliwym bo konkursu na złośliwości ze mną nie wygrasz!!! :lol:

 

I jeszcze drobiazg!

Nie zarzucaj mi, że przeszkadza mi Twój styl budowania! NIE NAPISAŁEM tego! Napisałem, że nie podzielam takiego podejścia do budowy i tylko tyle!

Żyj jak chcesz i buduj jak chcesz!

Buduj się nawet jeszcze 20 lat! Mnie to absolutnie nie przeszkadza!!!

 

P.S.

Czy nie uważasz, że taki metraż jak dla samotnego kawalera dlo lekka przesada? Czy nie jest rozsądniej aby taki facet miał mniejszy dom za to bardziej "wypasiony"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"bo konkursu na złośliwości ze mną nie wygrasz!!!"

Z tym się zgadzam.

 

"Czy nie uważasz, że taki metraż jak dla samotnego kawalera dlo lekka przesada? Czy nie jest rozsądniej aby taki facet miał mniejszy dom za to bardziej "wypasiony"?"

Z tym się nie zgadzam ale Twoje zdanie to Twoje zdanie. W przeciwieństwie do Ciebie nie zamierzam narzucać Ci własnego.

A propos wypasionego to zwykle dotyczy sama taka formuła wszystkiego na pokaz a mnie to nie bawi.

Ja opowiadam o tym co robię ale Twoje patrzenie poprzez pryzmat własnych problemów każe Ci negować wszystko.

Póki co ja nie pytam o nic - ja tylko opowiadam a Ty możesz wszystko nazywać nieporozumieniem i bezsensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo konkursu na złośliwości ze mną nie wygrasz!!!"

Z tym się zgadzam.

 

"Czy nie uważasz, że taki metraż jak dla samotnego kawalera dlo lekka przesada? Czy nie jest rozsądniej aby taki facet miał mniejszy dom za to bardziej "wypasiony"?"

Z tym się nie zgadzam ale Twoje zdanie to Twoje zdanie. W przeciwieństwie do Ciebie nie zamierzam narzucać Ci własnego.

A propos wypasionego to zwykle dotyczy sama taka formuła wszystkiego na pokaz a mnie to nie bawi.

Ja opowiadam o tym co robię ale Twoje patrzenie poprzez pryzmat własnych problemów każe Ci negować wszystko.

Póki co ja nie pytam o nic - ja tylko opowiadam a Ty możesz wszystko nazywać nieporozumieniem i bezsensem.

 

W TYM KONKRETNYM wypadku "wypasiony" miał oznaczać dom z tynkami wewnętrznymi, wymalowany, z podłogami, ciepłą wodą i .... może nawet wanną lub prysznicem!

 

KTO COKOLWIEK Tobie narzuca?

Z kimś innym jeszcze piszesz? Czytasz coś jeszcze gdzieś?

 

To forum ludzi, którzy się budują! Chcą się czegoś dowiedzieć, doradzić! Jesteśmy ciekawi różnych spraw.

Zadajemy tylko pytania! Czasami może się nawet dziwimy.

Ale nikt chyba (przybajmniej ja na 100%) NIE NARZUCA Tobie niczego!!!!

 

Pytam bo to Twoje życie-budowanie to coś TROSZECZKĘ innego, niespotykanego dzisiaj zbyt często.

Czekam na jakieś sensowne argumenty (chwilowo coś tam było tylko o kosztach fachowców) a nie na opier.... mnie za to, że jestem zdziwiony po co kawalerowi 312 metrowy dom!

 

.... Dajmy sobie lepiej spokój, bo jak JESZCZE RAZ coś wciśniesz w moje usta to słoma z butów mi wyjdzie i pióra z włosów a wtedy napiszę co sądzę o .... uważnym czytaniu postów!

 

.... ktoś coś fajnego pisał o kolorowych oknach - to chyba ciekawszy wątek! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ faktycznie podczas budowy domu podejmować decyzji trzeba tak dużo że czasami ja już miałam dosyć. :D Ale jeszcze chwilę :D :D :D

 

Mam pytanie do "już" mieszkających: jak radzicie sobie z dostępem do internetu???

 

hejka Aguś

 

u nas jak jest inny modem niż telefon to net jest w miarę normalny, a jest to Orange Free czyli na kartę zdrapkę można w jakiś sposób kontrolować cenę, ale jest to ograniczenie, ale iplus i blueconnect działają przyzwoicie, ale za jakąś 100 miesięcznie

na kabelek czekamy może jak sąsiadów się namnoży to moze, ale radiówka typowa jest lipna bo zależy od pogody i ilości osób podłączonych

nigdy tego nie będę chwalić co kabelek to kabelek

 

pozdrawiam

 

PS BODZIO Z KERO NIE WARTO DYSKUTOWAĆ BO ZAZWYCZAJ JEST NIEMIŁO, LEPIEJ IGNOROWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ faktycznie podczas budowy domu podejmować decyzji trzeba tak dużo że czasami ja już miałam dosyć. :D Ale jeszcze chwilę :D :D :D

 

Mam pytanie do "już" mieszkających: jak radzicie sobie z dostępem do internetu???

 

polecam ORANGE FREE. mamy modem GPRS z abonamentem 60 PLN. prędkość ściągania danych to coś jak modem telekomunikacji. szybki nie jest ale działa całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temacie drzwi ...dzisiaj dostałam ofertę na zewnętrzne.... :roll: 6490zl z jedną dostawką

http://images24.fotosik.pl/113/38c8accb0de95796m.jpg

czy to są standardowe ceny...? :o i na bramę garażową podwójną 7710zł (kolor orzech)

A....słyszeliście o tym ,że ludzie jeżdżą do Niemiec po materiały budowlane? podobno tir kosztuje 800 Euro (transport) a ceny są dużo lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeśli chodzi o wewnetrzne...to ja do swojego obecnego mieszkanka szukałam drzwi bardzo długo,aż w końcu kupiłam w castoramie zwykłe sosnowe i dałam do stolarza żeby je "dopieścił" :wyszlifował, pobejcował i polakierował i wyszło bardzo tanio ok 500zł/drzwi z ościeżnicami.Tak wyglądają...

http://images28.fotosik.pl/113/3ca83e7489b5b3a8m.jpg

...oczywiście nie każdemu mogą się podobać, bo ja lubię ciemne dewno...,ale można też na inny kolorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeśli chodzi o wewnetrzne...to ja do swojego obecnego mieszkanka szukałam drzwi bardzo długo,aż w końcu kupiłam w castoramie zwykłe sosnowe i dałam do stolarza żeby je "dopieścił" :wyszlifował, pobejcował i polakierował i wyszło bardzo tanio ok 400zł/drzwi z ościeżnicami.Tak wyglądają...

...oczywiście nie każdemu mogą się podobać, bo ja lubię ciemne dewno...,ale można też na inny kolorek

 

Ja właśnie też chcę zrobić podobnie . co drewno to drewno a nie jakaś tam okleina za duże pieniążki .Jak się coś zniszczy podrapie wyłupie to zawsze można przeszlifować , polakierować i będą jak nowe .

Oczywiście nie każdemu się takie drzwi podobają i do tego sosna ale nad gustami się nie dyskutuje :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temacie drzwi ...dzisiaj dostałam ofertę na zewnętrzne.... :roll: 6490zl z jedną dostawką

http://images24.fotosik.pl/113/38c8accb0de95796m.jpg

czy to są standardowe ceny...? :o i na bramę garażową podwójną 7710zł (kolor orzech)

A....słyszeliście o tym ,że ludzie jeżdżą do Niemiec po materiały budowlane? podobno tir kosztuje 800 Euro (transport) a ceny są dużo lepsze

 

A propos zewnętrznych dałam 2500zł a mąż do tej o tym pamięta zwłaszcza, że je psy potrafią łapą machnąć :p

 

Natomiast jeśli chodzi o wewnętrzne to przypominam o Castoramie (daje radę) :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeśli chodzi o wewnetrzne...to ja do swojego obecnego mieszkanka szukałam drzwi bardzo długo,aż w końcu kupiłam w castoramie zwykłe sosnowe i dałam do stolarza żeby je "dopieścił" :wyszlifował, pobejcował i polakierował i wyszło bardzo tanio ok 500zł/drzwi z ościeżnicami.Tak wyglądają...

http://images28.fotosik.pl/113/3ca83e7489b5b3a8m.jpg

...oczywiście nie każdemu mogą się podobać, bo ja lubię ciemne dewno...,ale można też na inny kolorek

 

Rewelacyjny pomysł! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temacie drzwi ...dzisiaj dostałam ofertę na zewnętrzne.... :roll: 6490zl z jedną dostawką

 

czy to są standardowe ceny...? :o i na bramę garażową podwójną 7710zł (kolor orzech)

 

Wczoraj zamówiłam bramę... EUROFLAIR Normstahl kolor ciemny dąb - czyli pasujący do moich orzechowych okien (inne nazewnictwo - kolor podobny). Bramka 4500/2250 z napędem, certyfikatem i dodatkowym osprzętem antywłamaniowym wyszła mi 6600zł. brutto z montażem (do tego pilot, klasa WK2, bez klamki zewn.) Będzie zapewne pod koniec roku Cóż wcześniej nie mogłam jej zamówić. Trudno. Wklejam zdjęcie - ale w innym kolorze:

http://www.normstahl.pl/redx_tools/mb_image.php/cid.122080101075087080055122049065085061/gid.7/OSD_euroflair_7004.jpg

A teraz ciekawostka. Słuchajcie byłam w dwóch firmach - no i w jednej trafiłam na fantastyczny czas promocji bram tego producenta! - i brama w promocji kosztowała tylko 6600zł. Poszłam do innego salonu - a tam dowiedziałam się, że żadnej promocji nie ma aktualnie u producenta a brama kosztuje ... 6600zł.

Nie skorzystałam więc z promocji w cenie 6600zł tylko kupiłam normalnie w cenie 6600zł

Śmiechu warte

Ale pewnie nie raz natknęliście się na takie "promocje". Niektórzy sprzedawcy może złowią klienta na taką gadkę ale inni podwójnie stracą - bo ja już nie wrócę do tego salonu. A jeszcze troche zakupów planuję. Choćby wszystkie drzwi zewnętrzne...

Inez - gdzie zamawiałaś te zewnętrzne? To drewniane, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...