Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proponuję petycję i bojkot tego podatku... może wójtowa zmądrzeje... przecież na prad czeka się latami, woda z wielka łaską, a gazu to chyba tylko można pomarzyć, nie wspomnę o autobusie co miał jeździć już w maju... a jeszcze go nie widać... a nie chcę wspomnieć co tu będzie od stycznia jak zaczną budowę drogi ekspresowej S5... no i jeszcze bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Lipnikach, gdzie wyjazd w stronę Bydgoszczy grozi trwałym kalectwem a w najgorszym przypadku śmiercią, tak jak się to stało parę miesięcy temu, i dlatego wartość działek w Murowańcu mają wzrosnąć??

 

ps mój mężulo się trochę zirytował listem że będzie wycena 22 listopada, poinformowani przez RobertEsa wiemy czym to grozi :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę dotyczącą kominów. Będę miała dach brązowy a dokładnie

dachówka celtycka brązowa.

 

http://www.braas.pl/xmlcontent/_tematy/strona%20www/oferta/dachowki/dachowka%20celtycka/_dokumenty/dachowkaceltyckadanetec.doc/dachowkaceltyckadanetec.doc_pliki/image002.jpg

 

Mam problem z dobraniem koloru cegły klinkierowej komina :(

 

Proszę o jakieś rady, pomysły osób które już mają to za sobą.

 

Pytanie z innej beczki, czy jest jakiś program komputerowy do kolorowania domków?

Pzdr Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nowe dylematy....w oknach szprosy czy nie? :lol: :lol: :lol:W oryginalnym projekcie są,ale zastanawiam się czy za kilka lat mi się nie znudzą :roll: Jestem na starcie a te wybory już mnie wykańczają :-?

 

Dylematy to teraz mnożą się straszliwie. Jak rozstrzygniemy jedne, pojawia sie pięć kolejnych. A często jest tak, że tylko wydaje nam się, że jakiś mamy za sobą, bo pojawia sie nowa okoliczność, rozmawiamy z innym fachowcem, przeczytamy coś nowego i.... znowu nic nie wiemy :(

 

My chcemy okna z obu stron drewnopodobne, chyba złoty dąb, orzech wydaje mi się za ciemny. W projekcie mamy szprosy, ale na pewno ich nie chcemy. W ogóle sporo przerabiamy okna i drzwi... Mimo to w sprawie szprosów mam jednak dylemat. mam w domu taką specyficzną witrynę, której urok polega właśnie na szprosach. Korci mnie, żeby tylko tam je zrobić, ale wiem, że taka niekonsekwencja jest chyba nie do przyjęcia, więc pewnie nie zrobię. Tak mi jednak szkoda tej witrynki... Bez szprosów straci całkiem swój urok....

 

Warto dokładnie przemyśleć kolor okien aby dobrze dobrać w przyszłości kolor bramy, drzwi wejściowych, wewnętrznych .... a może nawet parkietów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt rozważaliśmy z synem bardzo długo. Ostatecznie zmieniliśmy na nieco mniejszy ale bardzo podobny. Róźnica polega na tym, że garaż stał także oddzielnie i przejście do niego pod zadaszeniem ale w jednej linii z domem. Jednak z tego garażu też zrezygnowaliśmy i został on połączony wraz z budynkiem i to pomieszczenie ma ok 50m2 a przeznaczone jest na rozrywkę hobby i itp. Ja to na roboczo nazywam świetlicą:-)

Ale projektem jaki pokazujesz byliśmy zafascynowani, na dużą działkę jak z bajki.

 

Wybraliście go z projektów gotowych? Możesz pokazać? :D

Projekt Jaskółki jest dotychczas jedyny, jaki nam odpowiada z projektów gotowych, ale jeszcze nie zakupilośmy...

 

Basiu :D :D :D

8) Miło Cię i tu spotykać :D :D

 

Mam pytanie do silnej toruńsko-bydgoskiej grupy:

Czy ktoś z Was zastosował w swoim domu fundament typu Legalett?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ale się motam :oops: . W pracy mam odwrotnie polską trzcionkę. Chciałam powiedzieć, że w stolmarze zamówiłam okna w kolorze pomiędzy złotym dębem a orzechem. Do wszystkiego pasują- parkiet merbau, meble venge. Co do szprosów to znajomi kupili okna drewniane Urzędowski z odpinanymi szprosami zewnętrznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Ten projekt rozważaliśmy z synem bardzo długo. Ostatecznie zmieniliśmy na nieco mniejszy ale bardzo podobny. Róźnica polega na tym, że garaż stał także oddzielnie i przejście do niego pod zadaszeniem ale w jednej linii z domem. Jednak z tego garażu też zrezygnowaliśmy i został on połączony wraz z budynkiem i to pomieszczenie ma ok 50m2 a przeznaczone jest na rozrywkę hobby i itp. Ja to na roboczo nazywam świetlicą:-)

Ale projektem jaki pokazujesz byliśmy zafascynowani, na dużą działkę jak z bajki.

 

Wybraliście go z projektów gotowych? Możesz pokazać? :D

Projekt Jaskółki jest dotychczas jedyny, jaki nam odpowiada z projektów gotowych, ale jeszcze nie zakupilośmy...

 

Basiu :D :D :D

8) Miło Cię i tu spotykać :D :D

 

Mam pytanie do silnej toruńsko-bydgoskiej grupy:

Czy ktoś z Was zastosował w swoim domu fundament typu Legalett?

 

To projekt jaki realizujemy oczywiście ze zmianami jaki już wymieniłem

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-103,115,61,parter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę dotyczącą kominów. Będę miała dach brązowy a dokładnie

dachówka celtycka brązowa.

Mam problem z dobraniem koloru cegły klinkierowej komina :(

Myślę,że chodzi o ciemny brąz dachówki (a nie jak na zdjęciu?)

Zeleży jaką masz wizję na dalsze wykończenie ...kostka,płot itd.Poniżej wklejam kilka wariantów, które moim zdaniem mogłyby fajnie wyglądać przy odpowiednim zaaranżowaniem pozostałych elementów kompozycyjnych :

Wienerberger:

http://images24.fotosik.pl/114/fff8ec81e23b84a4m.jpg

Lawa

http://images34.fotosik.pl/47/441c3b471e127d31m.jpg

Magma

http://images33.fotosik.pl/47/e944fd6f40e3559fm.jpg

Fraza

http://images29.fotosik.pl/114/947397a7faf759eem.jpg

Silesja

Roben:

http://images25.fotosik.pl/113/965918485c13dac5m.jpg

Eifel

Pozdarwiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie z innej beczki, czy jest jakiś program komputerowy do kolorowania domków?

Pzdr Kasia

ja obrabiam sobie wlasne zdjecie i bawie sie w zwyklym programie graficznym (macromedia, photoshop)

 

a z Legalettu w ostatniej chwili sie wycofalismy - z tego calego przedsiewziecia zostala nam tylko umowa na staly prad - bo cisnelismy ja wlasnie ze wzgledu na legalett

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dzialke w Murowancu, blisko kanalu. Planuje sie zaczac budowac za 2 lata. Wiem ze prad na wiosne bedzie wiec jedno z glowy. Nurtuje mnie natomiast kwestia wody. Od sasiada wiem ze glowna rura konczy sie przed jego domem czyli z 40 metrow od mojej dzialki. Moje pytanie jest takie: jak wodoaciagi sobie licza za podlaczenie, czy to ja bede musiala placic za cala ta inwestycje wydluzenia rury? Nikt sie po mojej stronie jeszcze nie buduje. Jestem jedyna zainteresowana narazie. I jak dlugo trwa zalatwienie takiej sprawy. Totalnie zielona jestem w tej kwestii. Bede wdzieczna za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dzialke w Murowancu, blisko kanalu. Planuje sie zaczac budowac za 2 lata. Wiem ze prad na wiosne bedzie wiec jedno z glowy. Nurtuje mnie natomiast kwestia wody. Od sasiada wiem ze glowna rura konczy sie przed jego domem czyli z 40 metrow od mojej dzialki. Moje pytanie jest takie: jak wodoaciagi sobie licza za podlaczenie, czy to ja bede musiala placic za cala ta inwestycje wydluzenia rury? Nikt sie po mojej stronie jeszcze nie buduje. Jestem jedyna zainteresowana narazie. I jak dlugo trwa zalatwienie takiej sprawy. Totalnie zielona jestem w tej kwestii. Bede wdzieczna za pomoc.

 

Wodociągi liczą sobie ok 140zł/m (robocizna z materiałem) od głównej rury do punktu za pierwszą ścianą Twojego domu (czyli jeszcze linia zabudowy 6m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiam zaległości i jeszcze słówko w sprawie drzwi zew.i wew.My zamówiliśmy kompleksowo wszystkie drzwi u stolarza wg naszego projektu + stopnie schodowe+pochwyt. Wtedy wychodzi taniej. Dębowe zew. z górnym naświetlem z 50 cm ościeżnicą wyniosły nas poniżej 5 tysięcy. A gdzie haczyk? zamawialiśmy w lutym, a drzwi wstawili nam we wrześniu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Inez2007 za szybka odpowiedz, czyli na to wychodzi ze ten kto pierwszy sie buduje i pociagnie rure staje sie sponsorem dla reszty potem powstalych domow na danej ulicy? ;) No ja mam tego pecha ze mam najdalej do tej rury, wiec okolo 7 tys musialabym liczyc :-? Chyba ze mam czekac az ktos inny zacznie sie budowac, moze w ciagu 2 lat cos tam ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Inez2007 za szybka odpowiedz, czyli na to wychodzi ze ten kto pierwszy sie buduje i pociagnie rure staje sie sponsorem dla reszty potem powstalych domow na danej ulicy? ;) No ja mam tego pecha ze mam najdalej do tej rury, wiec okolo 7 tys musialabym liczyc :-? Chyba ze mam czekac az ktos inny zacznie sie budowac, moze w ciagu 2 lat cos tam ruszy.

 

Witamy Celdom w naszych kręgach murowańskich, w sprawie wody dowiesz się najwięcej od Marczysława, a poza tym za wodę więcej niż 2tys nie powinnaś płacić

Wodę podłączyć muszą :D,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...