Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, mam dzialke w Murowancu, blisko kanalu. Planuje sie zaczac budowac za 2 lata. Wiem ze prad na wiosne bedzie wiec jedno z glowy. Nurtuje mnie natomiast kwestia wody. Od sasiada wiem ze glowna rura konczy sie przed jego domem czyli z 40 metrow od mojej dzialki. Moje pytanie jest takie: jak wodoaciagi sobie licza za podlaczenie, czy to ja bede musiala placic za cala ta inwestycje wydluzenia rury? Nikt sie po mojej stronie jeszcze nie buduje. Jestem jedyna zainteresowana narazie. I jak dlugo trwa zalatwienie takiej sprawy. Totalnie zielona jestem w tej kwestii. Bede wdzieczna za pomoc.

 

Witaj celdom

Wodociągi muszą przedłużyć za free rurę od wody tak aby przed Twoją działką ona się znalazła . Płacić będziesz tylko za odcinek od głównej rury z zaworem do miejsca wskazanego na twojej działce . Czyli np ok 12metrów .

Ja byłem niedawno w podobnej sytuacji , rura kończyła się na drugiej ulicy ok 100 metrów od mojej działki . Doprowadzono za freee przed działkę tylko troszkę czekania proszenia było .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po zdjecich widze ze Gacus tez z Murowanca, niedajaca sie ukryc betoniarnia w tle :wink: Ja mam dzialke na Kukulczej i puki co pare choinek tam stoi. Narazie najbardziej nam sie podoba projekt Tymek (130m2) z przerobkami jednakze. Jejku, jak ja nie moge sie doczekac by sie za to wszytsko w koncu porzadnie zabrac:) Naprawde super macie ze wiekszosc z was tu jest w trakcie budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam sie pytac Marczyslawa? czy on tez sie buduje w Murowancu czy jest "specem od wody" :)

Bo Marczysławy zaczynali jako pierwsi w swoim rejonie i walczyli z dociągnięciem wody.

Czy ktos tu jeszcze sie buduje juz lub mieszka w Murowancu? Zadowoleni jestescie z mieszkania tam? Pozdrawiam cieplo.

Uuuu pełno jest takich szczęśliwców w naszej grupie (by nie powiedzieć, że większość tu piszących) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy ktos tu jeszcze sie buduje juz lub mieszka w Murowancu? Zadowoleni jestescie z mieszkania tam? Pozdrawiam cieplo.

 

Uuuu pełno jest takich szczęśliwców w naszej grupie (by nie powiedzieć, że większość tu piszących)

_________________

Pozdrawiam

Jerzy "

 

No to lepiej trafic nie moglam :lol: W takim razie mam troche tych stron do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po dłuższej przerwie

 

Szukam jakichś namiarów na wykonawców mebli kuchennych. Oczywiście nieinteresują mnie "Producenci z biurem na Chemiku"

- dla niezorientowanych - coś ala stadion dziesięciolecia w wawce

 

Muszą mieć półokrągłe fronty w szafkach narożnych, więc domowo się nie da tego zrobić

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj się nie brać frontów okleinowanych - po kilku latach okleina pięknie odchodzi od frontu.

 

zgadza sie

 

pieknie odchodzi w calosci u nas po okolo 5 latach na co najmniej 2-3 frontach. w miare latwo sie to przykleja gdyz nic nie peka ale nie tak powinno byc

 

jaka jest alternatywa od frontow okleinowanych i o co sie pytac podczas wyboru mebli do nowego domu????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może zrobimy jakąś mini giełdę materiałów jakie nam zostały.

Każdemu z nas zostało conajmniej kilka niepotrzebnych materiałów jak np styropian czy papa, budulec. Ja sam mam ze 20 bloczków 12 cm na ściany działowe. Im częściej przesuwam ten materiał tym mniej go zostaje ;-)

 

Zastanawiam się jak to zrobić tak żeby było user friendly - najprostszy sposób to pewnie umieszczenie w podpisie ilości materiałów które ew można oddać za jakieś pieniądze.

 

Ja mam oprócz papy 2 rozpoczętych rolek, jeszcze suporeks, oraz za miesiąc będę mógł sprzedać kozę do ogrzewania wraz z rurą.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy ktos tu jeszcze sie buduje juz lub mieszka w Murowancu? Zadowoleni jestescie z mieszkania tam? Pozdrawiam cieplo.

 

Uuuu pełno jest takich szczęśliwców w naszej grupie (by nie powiedzieć, że większość tu piszących)

_________________

Pozdrawiam

Jerzy "

 

No to lepiej trafic nie moglam :lol: W takim razie mam troche tych stron do przerobienia.

 

Hejka celdom

 

chyba z kukułczej jest RobertEs :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziekuje za tak duzo odpowiedzi. No to ulga ze powyzej 2 tys nie powinno przekroczyc....

Tylko jak będziesz podłączał wodę przygotuj się na 2-3 tyg. czekania, pomimo zapewnień, że podłączą w 2-3 dni.

Podobnie będzie z prądem. O prąd budowlany walczyłem gdzieś miesiąc. Gdy mieli już przyjechać, okazywało się, że czegoś mi jeszcze brakuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...