Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ile ja bym zapłacił za 1,5 hektara? na szczęście mamy ziemię rolną z możliwością zabudowy i płacimy 9 pln - słownie dziewięć złotych na rok

wiochy gora!!! :wink: mi tez w gminie mowili ze bede placila pare zlotych na rok - rownowartosc zyskow ze sprzedazy pszenicy ktora rolnik zebralby na naszej dzialce - czy jakos tak..

dlatego jestem zszokowana tym co tutaj czytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

83 zl za m2? To jest duzo? Ceny na rynku za dzialke w Murowancu stoja za min 100-110 zl za m2. Dobrze ze ona za mniej wycenila ale i tak ta cala sytuacja mi sie nie podoba, nikt nie lubi przeplacac :x

 

poczekaj jak przyjdzie CI płacić za użytkowanie wieczyste:D, ale tak poza tym uważam, że cena rynkowa jest strasznie wygórowana co do tego, co oferuje gmina w samym Murowańcu, nawet sklep jest tylko jeden.... ale cóż może co niektórych stać na tak duży haracz, ja osobiście powiem, że nie stać mnie na kupienie działki za 83 zł a co dopiero 100 czy 110 i nie po to się wybudowałem, żeby teraz płacić więcej niż w mieście..... no nie wspomnę że trzeba doliczyć do tego jeszcze podatek od nieruchomości... ale to już inna bajka

 

W Kobylarnii niektóre działki wystawione na sprzedaż też zostały wycenione na 80-100/m2. A co jest w Kobylarni? Poza jednym sklepem - NIC! No, prąd jest. I PKS jeżdżący w kierunku Łabiszyna. Jednym słowem wiocha de lux, a ceny jakie są, każdy widzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja bym zapłacił za 1,5 hektara? na szczęście mamy ziemię rolną z możliwością zabudowy i płacimy 9 pln - słownie dziewięć złotych na rok

My mamy 3030m. Płacimy 0 zł :-). Póki co, bo jak się wybudujemy, będzie inaczej. Gmina wydała nam decyzję i jeszcze napisała, że możemy się od niej odwołać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem podatek od gruntów ale płacić za to że się użytkuje własną działkę to już przegięcie - i to tyle kasy

 

uzytkowanie wieczyste to nie jest wlasna dzialka

 

uzytkowanie wieczyste daje sie z tego co pamietam maksymalnie na okres 99lat z mozliwoscia przedluzenia. dla nas tak naprawde 99 lat to na zawsze jednak prawo reguluje to inaczej gdyz nie jest to mowiac krotko prawo wlasnosci a jedynie w wiekszosci przypadkow mozna wladac taka dzialka jak wlasciciel :wink:

 

mowiac krotko jak nie przedluza to po tym okresie na jaki jest spisane uzytkowanie wieczyste dzialka wraz ze wszystkimi nieruchomosciami jakie na niej postawiliscie nie sa juz Wasza wlasnoscia :wink:

 

Oplaty za grunt tez sa odmiennie regulowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja bym zapłacił za 1,5 hektara? na szczęście mamy ziemię rolną z możliwością zabudowy i płacimy 9 pln - słownie dziewięć złotych na rok

My mamy 3030m. Płacimy 0 zł :-). Póki co, bo jak się wybudujemy, będzie inaczej. Gmina wydała nam decyzję i jeszcze napisała, że możemy się od niej odwołać :D

 

Macie wlasnosc czy dzierzawe wieczysta? Rozumiem ze to dzialka budowlana. Czy sami musieliscie isc do gminy w sprawie nie placenia czy to moze normalne ze jak dom jeszcze nie jest postatwiony to sie nie placi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja bym zapłacił za 1,5 hektara? na szczęście mamy ziemię rolną z możliwością zabudowy i płacimy 9 pln - słownie dziewięć złotych na rok

My mamy 3030m. Płacimy 0 zł :-). Póki co, bo jak się wybudujemy, będzie inaczej. Gmina wydała nam decyzję i jeszcze napisała, że możemy się od niej odwołać :D

 

my tez nie bedziemy nic placic poki sie nie odbierzemy budynku

 

 

W Kobylarnii niektóre działki wystawione na sprzedaż też zostały wycenione na 80-100/m2. A co jest w Kobylarni? Poza jednym sklepem - NIC! No, prąd jest. I PKS jeżdżący w kierunku Łabiszyna. Jednym słowem wiocha de lux, a ceny jakie są, każdy widzi!

 

to teraz standardowe ceny dzialek - rzeczoznawca z banku w lipcu wycenial nam dzialke - i tez mowil ze minimum 100. Tez zadnych udogodnien nie mamy - media ciagniemy sami, droga - plazowa :lol: Sklep sezonowy :lol: Za to autobusow jest bardzo duzo.Ale to cena powiedzmy rynkowa...Od niej w Murowancu ustala sie jeszcze haracz :x

 

 

Macie wlasnosc czy dzierzawe wieczysta? Rozumiem ze to dzialka budowlana. Czy sami musieliscie isc do gminy w sprawie nie placenia czy to moze normalne ze jak dom jeszcze nie jest postatwiony to sie nie placi?

 

My mamy wlasnosc. Ziemia jaka kupilismy byla rolna. przeksztalcilismy ja w budowlana. O nic gmine nie prosilismy. Kiedys dostalam poczta do podpisu jakis PIT na zero zl i zadzwonilam do gminy z zapytaniem. Pani wyjasnila ze dopoki domu nie odbierzemy - takie PITy beda do nas corocznie przysylac. A potem sami sie odezwia i pociagna nas za (chyba) podatek od gruntu. U nas gleba dosc slaba jest chyba VI kat - wiec podatek podobno tez mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem podatek od gruntów ale płacić za to że się użytkuje własną działkę to już przegięcie - i to tyle kasy

 

uzytkowanie wieczyste to nie jest wlasna dzialka

 

uzytkowanie wieczyste daje sie z tego co pamietam maksymalnie na okres 99lat z mozliwoscia przedluzenia. dla nas tak naprawde 99 lat to na zawsze jednak prawo reguluje to inaczej gdyz nie jest to mowiac krotko prawo wlasnosci a jedynie w wiekszosci przypadkow mozna wladac taka dzialka jak wlasciciel :wink:

 

mowiac krotko jak nie przedluza to po tym okresie na jaki jest spisane uzytkowanie wieczyste dzialka wraz ze wszystkimi nieruchomosciami jakie na niej postawiliscie nie sa juz Wasza wlasnoscia :wink:

 

Oplaty za grunt tez sa odmiennie regulowane

 

no to masz rację ale nie do końca bo budynki nadal są nasze i jeśli gmina nie przedłuży wieczystego użytkowania musi zapłacić równowartość tego co na niej się znajduje według cen obowiązujących w danym czasie - ustawa o o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. - ale jak wiemy w Uni Europejskiej nie ma czegoś takiego jak użytkowanie wieczyste - dlatego też gmina do roku chyba 2012 musi pozbyć się takich ziem, albo sprzedać za grosze, albo teraz za grubą kasę ewentualnie można czekać na ustawę uwłaszczeniową (i na taką czekam)

i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Macie wlasnosc czy dzierzawe wieczysta? Rozumiem ze to dzialka budowlana. Czy sami musieliscie isc do gminy w sprawie nie placenia czy to moze normalne ze jak dom jeszcze nie jest postatwiony to sie nie placi?

 

w gminie Białe Błota płaci się czy jest zabudowa czy jej nie ma, my płaciliśmy mimo, że nie było domu a pierwsi użytkownicy wieczyści co nam sprzedawali też płacili... więc dalej sobie sam odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci od ktorych kupilismy dzialke placili za uzytkowanie wieczyste wiec i ja placic bede. Myslalam ze moze cos da sie wskorac skoro jeszcze domu tam nie ma ale widze ze to tylko gdy jest prawo wlasnosci dziala. Od kiedy ma podrozec uzytkowanie wieczyste? Ustalila gmina jakis termin?

 

To kiedy i ile podrożeje użytkowanie wieczyste decyduje gmina -niestety :cry: :evil:

 

W przypadku zmiany wartości nieruchomości po oddaniu jej w użytkowanie wieczyste (np. wskutek jej zabudowy), stwierdzonej przez rzeczoznawcę majątkowego, organ reprezentujący właściciela może dokonać (z urzędu lub na wniosek użytkownika) odpowiedniej aktualizacji stawki opłaty rocznej, nie częściej jednak niż raz do roku.

 

Taka aktualizacja opłat rocznych następuje w drodze pisemnego wypowiedzenia przez właściciela dotychczasowej stawki opłaty rocznej do dnia 31 grudnia roku poprzedzającego rok, w którym ma obowiązywać nowa stawka.

 

Jeśli użytkownik nie kwestionuje w terminie nowej stawki, zacznie ona obowiązywać od następnego roku. Jednak użytkownik może w 30 dni od otrzymania wypowiedzenia złożyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) pisemny wniosek o ustalenie, że aktualizacja jest nieuzasadniona w ogóle lub uzasadniona w innej wysokości, co nie zwalnia go z obowiązku płacenia opłaty w dotychczasowej wysokości. Jeśli SKO uwzględnia wniosek - ustala nową wysokość opłaty (taką jak dotąd lub wyższą).

 

Jeśli SKO wniosek oddala - obowiązuje nowa wysokość od roku następnego po wypowiedzeniu. Każda ze stron od orzeczenia SKO może wnieść sprzeciw do sądu powszechnego w 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Wówczas orzeczenie traci moc w całości, a wyrok sądu lub ugoda określają nowa wysokość opłat rocznych obowiązującą od roku następnego po wypowiedzeniu.

 

Więc albo można się odwołać i obniżyć w jakiś sposób wartość działki powołując się np na brak niektórych mediów ,stan drogi dojazdowej , lokalizację , uciążliwego sąsiada , bliskość jakiegoś zakładu produkcyjnego itp .

Można takżę skorzystać i poprosić o zmniejszenie opłaty rocznej powołująć się na dochody na członka rodziny

.

Prawo pozwala ubiegać się o zmniejszenie wysokości opłat nawet o połowę. Warunek? Nieruchomość musi być wykorzystywana do celów mieszkaniowych, a miesięczny dochód brutto na jednego członka rodziny mieszkającej na danej posesji nie może przekraczać połowy średniego miesięcznego wynagrodzenia

W III kwartale 2007 r.średnia wynosi 2.703, 41 , czyli jeżeli dochód brutto na jednego członka rodziny wynosi mniej jak 1351,70 to mozna się ubiegać o bonifikatę :wink:

 

Można też wykupić grunt użytkowania wieczystego na własność ale na to chyba nie każdego będzie stać :cry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta tak przy okazji - troszkę nie na temat :

Czy ktoś z was przypadkiem nie chce się pozbyć jakiegoś akwarium lub osprzętu akwarystycznego - z miłą chęcią przyjmę lub odkupię za kilka zł

Moja córcia od niedawna ma małą rybkę (bojownika) którego obecnie trzyma w kuli o średnicy ok 20 cm , troszkę jej tam ciasno dlatego poprosiła mnie o coś większego .Nowego nie chcę kupować bo córka jest jeszcze młoda i szybko może się okazać że rybki znudzą się i wydane pieniążki na sprzęt pójdą w błotko :cry:

Więc jak ktoś ma zbędne akwarium to wiadomość proszę przesłać na priv

Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Są tu poruszane moim zdaniem dwie sprawy jednak nikt ich nie rozdziela.

Z mojego doświadczenia jest tak:

Dzierżawa za użytkowanie wieczyste to jedna sprawa.

Podatek od nieruchomości to druga sprawa - przy czym na podatek od nieruchomości składać się może i rzeczywiście składa klika czynników:

1.Grunt.

2.Budynek mieszkalny.

3.Budynki inne - to między innymi garaże i gospodarcze.

 

Zatem Ci wszyscy, którzy na początku nie płacą podatku od nieruchomości z pewnością płacą dzierżawę (raz do roku do końca marca).

Natomiast podatek za sam grunt zostanie z pewnością naliczony od momentu prawnego wejścia w posiadanie gruntu ale może to nastąpić dopiero właśnie po oddaniu budynku do użytku. Zatem będzie to spłata za zaległy okres podatku od gruntu. To nie są duże sumy więc nie ma co kruszyć kopii. Pisząc o nie dużych sumach mam na myśli PODATEK za grunt a nie dzierżawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja bym zapłacił za 1,5 hektara? na szczęście mamy ziemię rolną z możliwością zabudowy i płacimy 9 pln - słownie dziewięć złotych na rok

My mamy 3030m. Płacimy 0 zł :-). Póki co, bo jak się wybudujemy, będzie inaczej. Gmina wydała nam decyzję i jeszcze napisała, że możemy się od niej odwołać :D

 

Macie wlasnosc czy dzierzawe wieczysta? Rozumiem ze to dzialka budowlana. Czy sami musieliscie isc do gminy w sprawie nie placenia czy to moze normalne ze jak dom jeszcze nie jest postatwiony to sie nie placi?

 

Mamy własność, działka jest rolna z warunkami zabudowy i jako rolna, została obarczona podatkiem w wysokości 0 zł. Decyzja o wysokości podatku została wystawiona przez gminę i przesłana nam pocztą po naszym owej działki zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Małe ogłoszenie. Może komuś się przyda a może nie ale mam na zbyciu troszkę styropianu genderka na podłogę lub do innych drobnych prac ociepleniowo wyrównawczych.

Grubości to o ile się nie mylę 1, 2, 4 i 5 cm. Ja już w tym roku nie będę potrzebował i szukam dla tego towaru "nowego domu gdzie odwdzięczy sie ciepełkiem".

Jednym słowem za niezawysoką cenę oddam w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ekipa stwierdziła, że chcą jeszcze przed zimą zrobić rusztowanie pod strop.

Tak więc potrzebuje (nie muszę dodawać, że pilnie) 120 sztuk stempli 280-300cm

 

Proszę o pomoc.

Najlepiej z okolic Złejwsi

 

Nam niewiele zostało i to trochę krótsze chyba. Ale sprawdź, poza forum, też: allegro (wpisałam stemple budowlane i mnóstwo ogłoszeń jest), warto też zajrzeć do anonsów i ... do okolicznego leśniczego - my właśnie tak załatwiliśmy stemple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...