Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie.

Wybralam sobie projekt ktory jest o 0,8 metra za duzy do szerokosci mojej dzialki. Czy mozna sie starac o pozwolenie na to czy kategorycznie nie i pozostaje mi jedynie zmniejszyc go na projekcie lub szukac innego domu?

 

zalezy

 

jesli dzialka bardzo waska to mozna pisac o zezwolenie zblizenia do granicy dzialki - podpytaj sie goscia od adaptacji co trzeba gdzie napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialka ma szerokosci 20 metrow wiec chyba specjalnie waska nie jest. Jestem totatnie zielona w temacie pozwolen i zalatwien czegos od gminy dlatego tu pytam. Gosc od adaptacji czyli geodeta czy to dwie rozne osoby?

 

nasza miala 16,5 i w gre wchodzilo to zblizenie lecz poradzilismy sobie z zapasem 12cm

 

geodeta i facet od adaptacji to najczesciej rozne osoby

 

na 20m dzialke to znajdziesz uz troche projketrow - po postawilismy przerobiona polowke blizniaka 3-kondagnacyjnego bez okien z jednej strony wiec 3m od granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gaz - można po posadzkach ale lepiej przed"

 

Nie bardzo wiem co Jesters ma na myśli ale jeśli idzie o instalację gazową to w żadnym razie nie wolno jej chować pod żadnymi posadzkami ani w ścianach.

Jedynie przejścia przez ściany czy stropy są dopuszczalne jednak w odpowiednio większej tulei ochronnej.

 

Można i po posadzkach

tyle że trzeba będzie je skuć

 

no to faktycznie bardzo dobra rada warta zapamietania :o

 

 

wiesz - mnie to juz teraz nie dziwi bo czasem czytam ze ludzie robia tynki wewnetrzne a potem w nich ryja i prowadza instalacje. Dla mnie bez sensu, ale czytam ze takie pomysly maja

 

ale mniej - więcej, w naszym regionie, ile płaciliscie?

(w wątku" lista płac" o elektryczności od 2 tys do 6, sama robocizna)

 

mi jeden rzekl 3 tysiace - ale bez alarmu (robota)

a alarm inny rzekl ze chce 2 tysiace - ale znow z materialem

to tak orientacyjnie - w sumie nie rozeznawalam sie w temacie - tylko sami goscie wpadli do nas z oferta na budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest sporo projektow do 20 m2 ale akurat w tym projekcie sie zakochalismy i nic innego sie nam nie podoba, a przynajmniej nas nie stac na jakies cudne ale nieekonomiczne domki. Dzieki za pomoc :)

 

U mnie (Niemcz) w warunkach zabudowy - jest napisane, że o ile mam zgodę sąsiada (dla bezpieczeństwa - pisemną) mogę nie trzymać się założonych minimalnych odległości od granicy działki. U nas jest 6m od drogi oraz 4m od sąsiadów.

 

Jeżeli to "Wasz ukochany" projekt - warto o tym pomysleć, bo po co wchodzić w kompromisy z powodu kikudziesięciu cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest sporo projektow do 20 m2 ale akurat w tym projekcie sie zakochalismy i nic innego sie nam nie podoba, a przynajmniej nas nie stac na jakies cudne ale nieekonomiczne domki. Dzieki za pomoc :)

wiem coś na ten temat :) ale znalazłam rozwiązanie, moja działka ma 28m głębokości , dom ma 19,09m a 6m linia zabudowy wiec z tyłu domku zlikwidowaliśmy okno, przenieslismy je na inną ścianie i tym sposobem z tyłu możemy miec 3m a poza tym skrócilismy garaż o 20cm będzie miał teraz 5,08m...no i udało się uzyskać 27,89m , więc mam jeszcze 11cm w zapasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Cześć

Poszukuję taniego sprzedawcy rolek bramowych. Znalazłem w necie ale tak bez macania jakoś głupio kupić i z przesyłką wychodzi niemal tak samo jak lokalni dostawcy. Może ktoś coś wie? Chętnie poczytam.

Dori dotarła prywatna wiadomość? Jesteś zainteresowana?

 

Dysponuję takimi rzeczami, z pewnością cenę dogadamy jeśli zechcesz.

Odchodzę od tych rzeczy ze względu na małą sprzedaż więc oddam za cenę zakupu od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena dachu dwuspadowego bedzie duzo mniejsza od dachu wielospadowego? Czy ta kwota nie bedzie az tak rozna. Chodzi o porownanie dachow o tej samej powierzchni.

I ktory dach jest bardziej wygodny. W dachu dwuspadowym sa 2 sciany proste i mi sie wydaje ze to znaczy wygodniesze i bardziej ustawne. Jakie macie wrazenie co do swoich dachow? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena dachu dwuspadowego bedzie duzo mniejsza od dachu wielospadowego? Czy ta kwota nie bedzie az tak rozna. Chodzi o porownanie dachow o tej samej powierzchni.

I ktory dach jest bardziej wygodny. W dachu dwuspadowym sa 2 sciany proste i mi sie wydaje ze to znaczy wygodniesze i bardziej ustawne. Jakie macie wrazenie co do swoich dachow? Pozdrawiam

 

2-spadowy najtanszy

 

najmniej drewna, najlatwiejsza robota, najmniej dodatkow do dachowki w stylu gonty itd, najlatwiej polozyc dachowe, najmniej odpadow po docinaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam do opinii powyzej

dodam tylko ze ja mam wielospadowy - ale na poddaszu mam 4 sciany szczytowe - - wszystkie pomieszczenia u gory maja jedna sciane "normalna" a w niej duze, normalne okno.

Najmniej ustawne i pod tym wzgledem niefajne sa dachy kopertowe - z kazdej strony skos i trudniej aranzowac takie pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...