Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam prośbę,

szukam ekipy, kótra wybuduje dom od A do Z, ...

 

Witam Sąsiada.

Moja ekipa powoli kończy. (Umówiliśmy się na postawienie stanu surowego otwartego).

Hm jakieś tam zastrzeżenia mam.

Uciekli mi z budowy raz na 2 tygodnie i drugi raz na 3 tygodnie.

Musieli przekładać strop bo nie potrafili czytać projektu.

Okna wyższe o 7 cm od tych w projekcie

Za wysokie drzwi wejściowe.

Niedotrzymali terminu

 

Inne niedoróbki wyjdą pewnie póżniej - więc nie wiem czy chcesz taki namiar.

Witam,

może faktycznie jestem sąsiadem, bo też z Niemcza, tzn. w planach :)

A co do ekipy to przy takiej ocenie to może warto miec do nich namiar, ale po to by przypadkiem nie powierzyć im budowy domu :wink:

 

czyli dalej moja prośba jest aktualna, a czas ucieka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murowaniec

 

w sprawie wycen, dorisy dostali już kwitek, nasz jest gotowy ale nie dostarczony, takze czekajcie na niemiłą wizytę listonosza

 

sądzę że dorisa nie bedzie na mnie krzyczała ale różnica u nich jest rzędu z ok. 200 na 1200

 

także jest o co krzyczeć :D :D

 

powodzenia

 

pozdrawiam

masz rację - u nas wieczyste uzytkowanie dokładnie o 1000zł wzrosło :o :o :o :evil: :evil: :evil: Chętnie przyłącze się do osób, które wiedza jak można zaprotestować...

 

Każdy dostał pisemną inforamcję, więc tylko pisemnie można się do tego ustosunkować. Przysługuje nam 30 dni, od otrzymania informacji, odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Dobrze by było, aby dołączyć do tego operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę (niektórzy musieli go zrobić, jak brali kredyt na budowę).

Przeważnie SKO przychyla się do odwołania i z tego co wiem, obniża opłatę o ok. 10%. Zawsze coś! Jeśli komuś nadal mało i uważa, że opłata jest za wysoka, może wnieść sprzeciw do Sądu.

To tyle. Chyba nic innego nie możemy zrobić??? ...

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgio , Marczysław , alex_ , dori , ampli , i inni z murowańca .!!!!

Ile ta dzierżawa u Was wynosi w przeliczeniu na m2 (metr kwadratowy) oraz po jakim czasie dostaliście wyceny od wizyty rzeczoznawcy :( ?

Pozdrawiam

 

 

 

Ja otrzymałam szybko. Lekko ponad tydzień. Znajomi do 2 tygodni- szybko się uwijają w Gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ta dzierżawa u Was wynosi w przeliczeniu na m2 (metr kwadratowy)

 

907,77 / 1178 m2 =~ 7,707 zł/m2

 

.

 

Chyba troszkę źle sformułowałem pytanie , powinno brzmieć troszkę inaczej -Jaka jest wartość waszej działki w przeliczeniu na m2 ?

 

Czyli w Twoim przypadku Gorgio jest to 77,07zł/m2 :o :o :o :o :x

 

Ciekawe kiedy ja dostanę ten mikołajkowy prezent i w jakiej wysokości :cry: :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za m2 to jakieś 78 groszy. Niby nic. Ale razy metry działek to już coś. I tak chyba przyjęli do wszystkich działek. :o

 

Mi też wychodzi taka kwota za m2.

 

A Gacek niech wstawia przy liczeniu przecinki we właściwym miejscu, bo ludzi może przyprawić o zawał serca ;-)

 

Tam powyżej to ja się kopnąłem z przecinkiem (chyba trzeba przestać pić). Przepraszam :oops: powinno być ~ 0,77 zł

 

Ale i tak wychodzi

wartość waszej działki w przeliczeniu na m2 ?

77 zł za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: :cry: :cry: Witam Wszyskich. Proponuję poczytać USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami. Tak chyba od art.70 zaczyna się o naszej sytuacji. Wygląda na to, że niestety jesteśmy bez szans, aby od tego uciec. Widać Gmina ma prawo tak zmieniać podatek raz do roku. Pozostaje nam się tylko odwołać do SKO w Bydgoszczy. Szczerze wątpię czy to coś da. Sama będę się odowływać. Kiedy kupowałam ziemię w Murowańcu dokładnie pytałam jakie będą podatki za wieczyste użytkowanie gruntu. Miała to być kwota nieco wyższa od podatku jaki płacą właściciele ziem.

INNI DZIRŻAWCY CZY WY TEŻ SIĘ ODWOŁUJECIE??? :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na zbliżająca się krzątaninę świąteczną juz teraz składam życzenia:

 

Wszystkim budującym czy też już mieszkającym

życzę Wesołych i spokojnych Świąt

a w Nowym Roku zdrowia do dalszych zmagań z budową lub jej wykończeniem.

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/7/2/4/30520733_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co zrobić z wodą opadową z dachu. Gdzie ją odprowadzić. Teren mam gliniasty i wydaje mi się, że "niezdrowo" dla domu bedzię gdy ją spuszczę w glebę.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

 

No i zaraz nasuwa się kolejne pytanie.

Mam rów melioracyjny jakieś 15 m od mojej działki (za drogą)

Czy odprowadzenie deszczówki z dachu do rowu melioracujnego jest zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kartki.onet.pl/_i/d/kaplica2_d.jpg

 

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj kotek w nocy gada, niech choinka pachnie wszędzie radość niechaj też tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co zrobić z wodą opadową z dachu. Gdzie ją odprowadzić. Teren mam gliniasty i wydaje mi się, że "niezdrowo" dla domu bedzię gdy ją spuszczę w glebę.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

 

No i zaraz nasuwa się kolejne pytanie.

Mam rów melioracyjny jakieś 15 m od mojej działki (za drogą)

Czy odprowadzenie deszczówki z dachu do rowu melioracujnego jest zgodne z prawem?

Deszczówkę możesz gromadzić w jakimś zbiorniku... i wykorzystać ją później np. do podlewania ogródka... Ja tak właśnie planuję.

Jeżeli chodzi o rów melioracyjny to sprawa może się okazać dość kłopotliwa. Znajomy nie dostał pozwolenia na spuszczanie deszczówki do takiego rowu. Ale kto mu tego zabronił i dlaczego tego niestety nie pamietam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...