Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:cry: :cry: :cry: Witam Wszyskich. Proponuję poczytać USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami. Tak chyba od art.70 zaczyna się o naszej sytuacji. Wygląda na to, że niestety jesteśmy bez szans, aby od tego uciec. Widać Gmina ma prawo tak zmieniać podatek raz do roku. Pozostaje nam się tylko odwołać do SKO w Bydgoszczy. Szczerze wątpię czy to coś da. Sama będę się odowływać. Kiedy kupowałam ziemię w Murowańcu dokładnie pytałam jakie będą podatki za wieczyste użytkowanie gruntu. Miała to być kwota nieco wyższa od podatku jaki płacą właściciele ziem.

INNI DZIRŻAWCY CZY WY TEŻ SIĘ ODWOŁUJECIE??? :evil: :evil: :evil:

 

Kochani dorobiliśmy się może przez przypadek, ale wątku Murowaniec

 

poza tym to jeśli chodzi o nas to:

 

informację o wycenie przysłali do Bydgoszczy bez zachowania 7-dniowego okresu powiadomienia

informację o podatku to do skrzynki w Murowańcu włożył niby jakiś goniec gminny, akurat nikogo nie zastał, ale to była jedna próba dostarczenia a na kwitku napisali że do odbioru dnia następnego w Urzędzie, oczywiście nie zdążyliśmy jeszcze tam dotrzeć i nie wiemy co jest napisane, ale jedno jest pewne, będziemy się odwoływać!!!

o nie zachowanie tego 7-dniowego okresu powiadomienia przed wizytą rzeczoznawcy

 

już wiemy że okolice Marczysławów to 77 zł/m2 a jak to jest gdzie indziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz troszkę o terminach:

 

wycena była 22 listopada a informację o tym odebraliśmy 2 dniu 21 listopada (polecony z potwierdzeniem odbioru od gminy pamiętajcie)

 

a 12 grudnia był już ten goniec

 

Gorgio wiem że u Ciebie chwasty, ale czy to znaczy, że jak u nas chwastów mniej to ok, no właśnie nas też to jeszcze bardziej wkurza, bo to co na działce jest to jest nasza praca, nasz kredyt, a gmina nawet palcem nie ruszyła np. w sprawie przyłączy i jak będzie trzeba wybierzemy się do sądu

 

 

ale uwaga od 2008 wchodzi ustawa o możliwości wykupienia użytkowania wieczystego na własność z 90% obniżkami (tylko dla niezamożnych)

i teraz najciekawsze co to znaczy wg gminy niezamożny mieszkaniec??

 

 

odpowiedź nieco niżej :p :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2500zł brutto na osobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co zrobić z wodą opadową z dachu. Gdzie ją odprowadzić. Teren mam gliniasty i wydaje mi się, że "niezdrowo" dla domu bedzię gdy ją spuszczę w glebę.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

 

No i zaraz nasuwa się kolejne pytanie.

Mam rów melioracyjny jakieś 15 m od mojej działki (za drogą)

Czy odprowadzenie deszczówki z dachu do rowu melioracujnego jest zgodne z prawem?

Deszczówkę możesz gromadzić w jakimś zbiorniku... i wykorzystać ją później np. do podlewania ogródka... Ja tak właśnie planuję.

Jeżeli chodzi o rów melioracyjny to sprawa może się okazać dość kłopotliwa. Znajomy nie dostał pozwolenia na spuszczanie deszczówki do takiego rowu. Ale kto mu tego zabronił i dlaczego tego niestety nie pamietam :oops:

 

ja mam w warunkach zabudowy to okreslone - co moge a czego nei moge robic z deszczowka. Gmina u mnie nie zezwala na gromadzenie deszczowki tylko na swobodne jej odplywanie do gruntu. Podejrzewam ze ma to zwiazek z obecnoscia w bliskim sasiedztwie jeziora - woda musi splywac do jeziora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Ale numer. Nigdy nie wpadłbym chyba na to, że nie wolno mi zagospodarować deszczówki. Zresztą nie jestem traki pewien czy oni mają do tego prawo.

Bo co w ziemi to należy do skarbu Państwa to wiem ale, że to co z nieba też to tego nie wiedziałem.

 

Pomijając moje zdanie w tej materii to pewnie masz rację, że chodzi o jezioro bo ta sama przecież gmina nie wypowiada się zupełnie w kwestii odprowadzania deszczówki a raczej nie zakazuje jej gromadzenia na działce syna.

Dobrze, ze pozwalają korzystać z tego jeziora rekreacyjnie:-)

Ale może z Nowym Rokiem 2008 wprowadzą bilety za wstęp do jeziora? - Nie życzę nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ma prośbe do was

 

szukam taniej firmyzajmującej się ogrodzeniami bo musze zagrodzić frod domu o długość około 14m

 

więcej info tutaj: Brama Ogrodzeniowa i Ogrodzenie CIECHOCINEK, TORUŃ Okolice

 

prosze o odpowiedzi na forum lub na PW

 

A ja mam pytanie do Ciebie

Podzielisz się jakimkolwiek adresem albo kontaktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ma prośbe do was

 

szukam taniej firmyzajmującej się ogrodzeniami bo musze zagrodzić frod domu o długość około 14m

 

więcej info tutaj: Brama Ogrodzeniowa i Ogrodzenie CIECHOCINEK, TORUŃ Okolice

 

prosze o odpowiedzi na forum lub na PW

 

A ja mam pytanie do Ciebie

Podzielisz się jakimkolwiek adresem albo kontaktem?

 

MOŻE ŹLE ZATYTUŁOWAŁEM MOJEGO POSTA TERAZX GO POPRAWIŁEM I WSZYSTKO BĘDZIE OK :0

 

JA SZUKAM FIRMA KTÓRA MI ZROBI TANIO TAKĄ BRAME i ogrodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ma prośbe do was

 

szukam taniej firmyzajmującej się ogrodzeniami bo musze zagrodzić frod domu o długość około 14m

 

JA SZUKAM FIRMA KTÓRA MI ZROBI TANIO TAKĄ BRAME i ogrodzenie

 

A mnie chodzi tylko o to że jest to forum wymiany doświadczeń,

a nie książka telefoniczna gdzie można za darmo coś zrobić. Tutaj są ludzie którzy albo chca się dowiedzieć jak się buduje, a nie firmy które będą się przechwalały kto taniej zrobi!!!

 

Zadaj pytanie jak można tanio zrobić ogrodzenie, płot, czy bramę - wtedy jak najbardziej uzyskasz odpowiedź

 

Bo co to znaczy tanio? Jak chcesz firmę to tanio nie będzie. Z czego ten płot ma być, jaki wysoki, z elementów gotowych czy siatka w ramkach, czy na podmurówce, z czego podmurówka

 

Ja osobiście odebrałem ten post w postaci: "Nie chce mi się pisać/szukać ale wy napiszcie mi kontakty"

 

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i znowu nieprzyjemnie się robi na tym forum.

Jesters jak wstałeś lewą nogą to nie wyżywaj się tutaj na forum

 

A mnie chodzi tylko o to że jest to forum wymiany doświadczeń,

a nie książka telefoniczna gdzie można za darmo coś zrobić. Tutaj są ludzie którzy albo chca się dowiedzieć jak się buduje, a nie firmy które będą się przechwalały kto taniej zrobi!!!

 

Muszę troszkę stanąć w obronie Endriuszki

Jesters u kogoś widzisz w oku zapałkę a u siebie belki nie widzisz .

Tobie wolno pytać o namiary a komuś innemu nie ?

Tak dla przypomnienia Tobie chyba też się nie chciało szukać bo pytałeś :

Wto, 4 Grudzień 2007 10:43

Cześć

Szukam namiarów na ekipę wykończeniową ......

 

Wto, 20 Listopad 2007 23:22

Szukam jakichś namiarów na wykonawców mebli kuchennych.

 

Czyli Twoje czepianie się i uwagi są nie na miejscu.

 

Pozdrawiam i życzę poprawy nastroju , humoru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i znowu nieprzyjemnie się robi na tym forum.

Jesters jak wstałeś lewą nogą to nie wyżywaj się tutaj na forum

 

A mnie chodzi tylko o to że jest to forum wymiany doświadczeń,

a nie książka telefoniczna gdzie można za darmo coś zrobić. Tutaj są ludzie którzy albo chca się dowiedzieć jak się buduje, a nie firmy które będą się przechwalały kto taniej zrobi!!!

 

Muszę troszkę stanąć w obronie Endriuszki

Jesters u kogoś widzisz w oku zapałkę a u siebie belki nie widzisz .

Tobie wolno pytać o namiary a komuś innemu nie ?

Tak dla przypomnienia Tobie chyba też się nie chciało szukać bo pytałeś :

Wto, 4 Grudzień 2007 10:43

Cześć

Szukam namiarów na ekipę wykończeniową ......

 

Wto, 20 Listopad 2007 23:22

Szukam jakichś namiarów na wykonawców mebli kuchennych.

 

Czyli Twoje czepianie się i uwagi są nie na miejscu.

 

Pozdrawiam i życzę poprawy nastroju , humoru .

 

Dobra, czepiam się i juz nie będę

 

Z tym że staram się czasami pomóc, czasami nawet napisze jakiś tekst dla kogoś kto jest w etapach budowy przedemną. Bardzo nie lubię za to jak ktoś wpada z tekstem że chce jakis kontakt i juz potem się nie odzywa.

Akurat padło na endriuszkę sorki.

 

Do Endriuszki - myslę że bylbys w stanie pomóc też innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was brązową dachówkę i czerwony komin?

 

Właśnie takie wybrałem. Boję się jak to będzie wyglądać.

No ale czerwona cegła pełna klinkierowa kosztowała mnie 2,99zł a za brąz musiałbym zapłacić prawie 5zł.

To wyjdzie mi 2.000zł różnicy.

 

Dla zminimalizowania szoku wizualnego wybrałem ciemny grafit fugę.

Co o tym myślicie?

 

Może jeszcze zmienić - mam jeszcze dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was brązową dachówkę i czerwony komin?

 

Właśnie takie wybrałem. Boję się jak to będzie wyglądać.

No ale czerwona cegła pełna klinkierowa kosztowała mnie 2,99zł a za brąz musiałbym zapłacić prawie 5zł.

To wyjdzie mi 2.000zł różnicy.

 

Dla zminimalizowania szoku wizualnego wybrałem ciemny grafit fugę.

Co o tym myślicie?

 

Może jeszcze zmienić - mam jeszcze dwa tygodnie.

 

myślę że źle podchodzisz do tematu - zaoszczędzisz 2000 PLN ale do końca życia będziesz sobie pluł w brodę że tak zrobiłeś. moim zdaniem to co robisz na kilkadziesiąt lat warto zrobić raz a dobrze. lepiej kupić np. najtańsze panele i potem je sukcesywnie wymieniać po kilku latach eksploatacji niż żałować kasy na komin. a miejsc na oszczędzanie w domu jest więcej niż przykładowe panele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ma prośbe do was

 

szukam taniej firmyzajmującej się ogrodzeniami bo musze zagrodzić frod domu o długość około 14m

 

JA SZUKAM FIRMA KTÓRA MI ZROBI TANIO TAKĄ BRAME i ogrodzenie

 

A mnie chodzi tylko o to że jest to forum wymiany doświadczeń,

a nie książka telefoniczna gdzie można za darmo coś zrobić. Tutaj są ludzie którzy albo chca się dowiedzieć jak się buduje, a nie firmy które będą się przechwalały kto taniej zrobi!!!

 

 

JesterS

 

poprostu myslałem że ktos ostatnio kupował gdzies brame ogrodzeniową oraz ogrodzenie w rozsądnej cenie i by może polecił gdzie kupił, ale tak to przepraszam że pytałem :( :( :(

 

nauczka na przyszłość :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ma prośbe do was

 

szukam taniej firmyzajmującej się ogrodzeniami bo musze zagrodzić frod domu o długość około 14m

 

JA SZUKAM FIRMA KTÓRA MI ZROBI TANIO TAKĄ BRAME i ogrodzenie

 

A mnie chodzi tylko o to że jest to forum wymiany doświadczeń,

a nie książka telefoniczna gdzie można za darmo coś zrobić. Tutaj są ludzie którzy albo chca się dowiedzieć jak się buduje, a nie firmy które będą się przechwalały kto taniej zrobi!!!

 

 

JesterS

 

poprostu myslałem że ktos ostatnio kupował gdzies brame ogrodzeniową oraz ogrodzenie w rozsądnej cenie i by może polecił gdzie kupił, ale tak to przepraszam że pytałem :( :( :(

 

nauczka na przyszłość :( :( :(

 

 

nie przejmuj się. każdy ma prawo mieć gorszy dzień - szczególnie po świętach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka poświątecznie :D

 

odebraliśmy dzisiaj kwit z urzędu gminy i generalnie mamy 79zł/m2 wycenioną działkę, czyli wygląda tak okolice Marczysławów i Gorgio jakieś 77, coś koło tego mają też Asia i Olek, czekamy na dalszy ranking???

 

Gacol a jak tam u Ciebie jest w tej kwestii??

 

jedno jest pewne jutro się odwołujemy i tak możemy jak tylko się da, ale nie o uciążliwe sąsiedztwo i nic na wsi ale o niedotrzymanie procedur i terminów informowania o wycenie, podstawach prawnych,

ma już ktoś coś napisane???

 

Inez co tam u Was....

 

i pozostali sąsiedzi z Murowanca odezwijcie się wreszcie, Gromal nie milcz nam tyle

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...