Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesteśmy na etapie składania kompletu dokumentów na Zygmunta Augusta i pozostanie nam czekanie na pozwolenie...Ekipa zaklepana, ale dzisiaj Pan mi powiedział "że się nie odzywałam tydzień (wczesniej powiedział ,że jak do końca stycznia się zdecydujemy to nas przyjmie)... i myślał,że się wycofaliśmy... i teraz on ma zaklepną dużą pracę na wiosnę no i....nie wie ...itd", ale w końcu się zgodził ,ale dało mi to do myślenia ...więc czym prędzej muszę podpisać tą umowę, bo teraz nie będę mogła spać po nocach! W jakim świecie ja żyję :roll: sądziłam,że jeśli z gościem umawiam się słownie to do czegoś zobowiązuje :lol:.. A z milszych wieści , tak poza tym to na szczęście na głębokości 1,70m nie mamy wody więc możemy mieć POŚ :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejka poświątecznie :D

 

odebraliśmy dzisiaj kwit z urzędu gminy i generalnie mamy 79zł/m2 wycenioną działkę, czyli wygląda tak okolice Marczysławów i Gorgio jakieś 77, coś koło tego mają też Asia i Olek, czekamy na dalszy ranking???

 

Gacol a jak tam u Ciebie jest w tej kwestii??

 

jedno jest pewne jutro się odwołujemy i tak możemy jak tylko się da, ale nie o uciążliwe sąsiedztwo i nic na wsi ale o niedotrzymanie procedur i terminów informowania o wycenie, podstawach prawnych,

ma już ktoś coś napisane???

 

Inez co tam u Was....

 

i pozostali sąsiedzi z Murowanca odezwijcie się wreszcie, Gromal nie milcz nam tyle

 

 

pozdrawiam

 

Nam wycenili o grosik taniej tzn. 74zł/m2

Najśmieszniejsze z tego wszystkiego jest to że pismo wypowiedzenia wysokości dotychczasowej opłaty rocznej powołujące się na wycenę rzeczoznawcy jest opatrzone datą 23 dni wcześniejszą jak była wycena .Czyli najpierw wypisano pismo , podano kwotę opłaty a potem była wycena :o :D :lol: . Pewnie jakaś Pani wpisała błędną datę :lol: - mam nadzieję że z zyskiem dla mnie i będzie można podważyć to pisemko dzięki tej pomyłce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tą opłatą za ziemię, do tej pory dostawałam kwit z zerowym naliczeniem za grunt.Zdaję sobie sprawę,że napewno po zamieszkaniu podatek wzrośnie, ale kiedy jest ta wycena? Przy odbiorze domu?

 

Ja też dostałem na początku podatek od gruntów zerowy , ale jak tylko odrolniłem ziemię to po paru miesiącach przysłali zmianę tego podatku na podatek od nieruchomości który już nie wynosił 0zł a prawie 100zł .

Nie było nawet jeszcze fundamentów ale podatek już był :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że źle podchodzisz do tematu - zaoszczędzisz 2000 PLN ale do końca życia będziesz sobie pluł w brodę że tak zrobiłeś. moim zdaniem to co robisz na kilkadziesiąt lat warto zrobić raz a dobrze. lepiej kupić np. najtańsze panele i potem je sukcesywnie wymieniać po kilku latach eksploatacji niż żałować kasy na komin. a miejsc na oszczędzanie w domu jest więcej niż przykładowe panele

 

hm nie wiem czy się rozumiemy.

Czyli uważasz, ze źle będzie wyglądał czerwony komin z ciemno-grafitową fugą na brązowym dachu?

Bo ja właśnie chciałem poznać opinię.

Jeżeli będzie źle wyglądał to oczywiście ze tego nie wezmę. Tylko, że ja nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że źle podchodzisz do tematu - zaoszczędzisz 2000 PLN ale do końca życia będziesz sobie pluł w brodę że tak zrobiłeś. moim zdaniem to co robisz na kilkadziesiąt lat warto zrobić raz a dobrze. lepiej kupić np. najtańsze panele i potem je sukcesywnie wymieniać po kilku latach eksploatacji niż żałować kasy na komin. a miejsc na oszczędzanie w domu jest więcej niż przykładowe panele

 

hm nie wiem czy się rozumiemy.

Czyli uważasz, ze źle będzie wyglądał czerwony komin z ciemno-grafitową fugą na brązowym dachu?

Bo ja właśnie chciałem poznać opinię.

Jeżeli będzie źle wyglądał to oczywiście ze tego nie wezmę. Tylko, że ja nie jestem pewny.

 

uwazam ze nie bedzie wygladal zle w sensie tragicznie. Sa lepsze wersje - ale bez przesady - czewien i braz sa pochodnymi...Poszukaj watkow z wizualizacja dachow - jest napewno taki watek bo przegladalam go szukajac ciemnych dachow - byc moze znajdziesz jakies zdjecie ktore cie natchnie optymizmem :D

 

http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326-1440.htm

 

na tej stronie sa dwa domy z brazowym dachem i czerwonym kominem - chyba jednak bez grafitowej fugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze nie bedzie wygladal zle w sensie tragicznie. Sa lepsze wersje - ale bez przesady - czewien i braz sa pochodnymi...

 

mkkafe - dziękuję - bardzo mi pomogłaś - właśnie o to mi chodziło. Poradę, wyrazęnie własnego zdania.

Fajna strona.

 

Partner - a co Ty myślisz?

 

oto co pisałeś poprzednio - "Ma ktoś z Was brązową dachówkę i czerwony komin?

 

Właśnie takie wybrałem. Boję się jak to będzie wyglądać.

No ale czerwona cegła pełna klinkierowa kosztowała mnie 2,99zł a za brąz musiałbym zapłacić prawie 5zł.

To wyjdzie mi 2.000zł różnicy."

 

odebrałem twój post jako wahanie się co do wyboru kolorów ze wskazaniem na brązowy dach i komin który zmienił kolor na czerwony ze względu na cenę cegły. myślałem że wolisz wszystko w brązie ale szokuje cię cena i dlatego wybierasz komin czerwony a my mamy cię utwierdzić w tym iż takie kolory będą ze sobą dobrze wyglądać. co do mnie to będzie oki. napisałem to co napisałem bo wydaje mi się że jednak bardziej wolisz brązowy komin -

Dla zminimalizowania szoku wizualnego

jeżeli źle zrozumiałem to sorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka poświątecznie :D

 

odebraliśmy dzisiaj kwit z urzędu gminy i generalnie mamy 79zł/m2 wycenioną działkę, czyli wygląda tak okolice Marczysławów i Gorgio jakieś 77, coś koło tego mają też Asia i Olek, czekamy na dalszy ranking???

 

jedno jest pewne jutro się odwołujemy i tak możemy jak tylko się da, ale nie o uciążliwe sąsiedztwo i nic na wsi ale o niedotrzymanie procedur i terminów informowania o wycenie, podstawach prawnych,

ma już ktoś coś napisane???

[/b]

Nam wycenili o grosik taniej tzn. 74zł/m2

Najśmieszniejsze z tego wszystkiego jest to że pismo wypowiedzenia wysokości dotychczasowej opłaty rocznej powołujące się na wycenę rzeczoznawcy jest opatrzone datą 23 dni wcześniejszą jak była wycena .Czyli najpierw wypisano pismo , podano kwotę opłaty a potem była wycena :o :D :lol: . Pewnie jakaś Pani wpisała błędną datę :lol: - mam nadzieję że z zyskiem dla mnie i będzie można podważyć to pisemko dzięki tej pomyłce :wink:

 

Witajcie!

U mnie podobnie - wychodzi 0,75zł/m2. Terminy raczej zachowane więc nie mam się do czego doczepić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze okien nie montowałem ale postaram sie troszeczkę pomóc :)

Nie musisz czytać wszystkich 146 stron . wystarczy kliknąć opcję szukaj tam wpisać słowo "OKNOVID" ustawić żeby szukał w grupach budujących , ustawić żeby wyświetliły sie posty a nie tematy i gotowe .

I tutaj czytasz tylko posty z Grupy Bydgosko Toruńskiej i już masz jakieś rozeznanie .

Np takie :

http://forum.muratordom.pl/post2114084.htm?highlight=oknovid#2114084

http://forum.muratordom.pl/post1948027.htm?highlight=oknovid#1948027

http://forum.muratordom.pl/post1587277.htm?highlight=oknovid#1587277

itd itd

Pozdrawiam i miłej lektury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

PYTANIE MOJE DOTYCZ VATU

 

 

CZY MOGĘ ODLICZYĆ VAT I W JAKIEJ WYSOKOŚĆI OD ZAKUPIONYCH MATERIAŁÓW NA BUDOWĘ. Budowa rozpoczęta w 2007r

 

-CZY TYLKO MATERIAŁY CIĘŻKIE JAK BETON ,PUSTAKI itp.

- czy rury kanalizacyjne,okna, wkłady kominowe z KO, farby

 

Jak ktoś ma jakieś pojęcie o odliczeniach to proszę o odpowiedź?

POZDRAWIAM Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
WITAM

PYTANIE MOJE DOTYCZ VATU

 

 

CZY MOGĘ ODLICZYĆ VAT I W JAKIEJ WYSOKOŚĆI OD ZAKUPIONYCH MATERIAŁÓW NA BUDOWĘ. Budowa rozpoczęta w 2007r

 

-CZY TYLKO MATERIAŁY CIĘŻKIE JAK BETON ,PUSTAKI itp.

- czy rury kanalizacyjne,okna, wkłady kominowe z KO, farby

 

Jak ktoś ma jakieś pojęcie o odliczeniach to proszę o odpowiedź?

POZDRAWIAM Dariusz

 

Wszystko co wymieniłeś po za farbami i wkładami kominowymi z KO możesz odliczyć.

Tyle tylko, że nie VAT w całości a jedynie różnicę pomiędzy stawką 7% a 22%.

I tu należy dokładnie czytać faktury bo np. na okna możesz mieć naliczony VAT 7% lub 22% to zależy od tego czy okna kupowałeś a montowałeś samodzielnie czy też kupowałeś wraz z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tuż-przed-Noworocznie!

 

Po raz kolejny wklejam info o garażu blaszanym do sprzedania-kurczę, może rozkręcę biznes garazowy. To garaż znajomego, ma kilka lat ale jest z grubej, solidnej blachy. Na pewno komuś sie przyda podczas budowy i nie tylko. Cena do uzgodnienia z właścicielem-ale na pewno sie dogadacie.

 

Tel. 503-584-755

 

 

Wszyskim forumowiczom zyczę wszystkiego najlepszego na Nowy Rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka poświątecznie :D

 

odebraliśmy dzisiaj kwit z urzędu gminy i generalnie mamy 79zł/m2 wycenioną działkę, czyli wygląda tak okolice Marczysławów i Gorgio jakieś 77, coś koło tego mają też Asia i Olek, czekamy na dalszy ranking???

 

 

 

U nas wyszło 78zł/m2

U nas prawie 200zł za dom 0 zł, ale działka 5543m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...