Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WITAM

PYTANIE MOJE DOTYCZ VATU

 

 

CZY MOGĘ ODLICZYĆ VAT I W JAKIEJ WYSOKOŚĆI OD ZAKUPIONYCH MATERIAŁÓW NA BUDOWĘ. Budowa rozpoczęta w 2007r

 

-CZY TYLKO MATERIAŁY CIĘŻKIE JAK BETON ,PUSTAKI itp.

- czy rury kanalizacyjne,okna, wkłady kominowe z KO, farby

 

Jak ktoś ma jakieś pojęcie o odliczeniach to proszę o odpowiedź?

POZDRAWIAM Dariusz

 

Witaj

Jestem w podobnej sytuacji.

Odliczyć możesz część VATu na materiały których stawka VAt przed przystapieniem do Unii Europejskiej wynosiła 7% a po wstąpieniu wzrosła do 22%.

Dokładny spis jest w rozporządzeniu.

Odliczasz różnicę

1. Musisz skopiować wszystkie faktury

2. napiszać wniosek

3. wypełnić PITa

4. Mieć potwierdzenie przez kierownika budowy aktualny stan zaawansowania inwestycji

5. rozliczamy się najczęście raz w roku

6. Maksymalna kwota którą można odliczyć w trakcie całej budowy to aktualnie około 26.000zł

 

Jak chcesz to wyślij mi na Priva swojego maila - prześlę Ci materiały które udało mi się znaleźć w sieci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Autobus od 01 01 2008 w końcu dojedzie do Murowańca

 

" W godzinach szczytu do 15-20 minut zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów na linii nr 92. Wydłużą się również niektóre kursy do Murowańca (10 kursów w dni powszednie i 6 w dni wolne)."

Źródło : http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,4799342.html

 

Ta wiadomość na pewno ucieszy wielu mieszkańców Murowańca .

 

Pozdrawiam

GACUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Potrzbuję porady dotyczącej producenta okien - OKNOVID.

Pewnie gdzieś już ktoś o tym mówił, ale 140 stron tego wątku to nawet dla mnie - za dużo ;)

 

Będę zobowiązany za opinie. Może polecacie jeszcze kogoś z Bydgoszczy i okolic ?

 

pozdrawiam,

 

P.

 

z okien jestem generalnie zadowolony, cena ok lecz obsluge mialem fatalna. na usuniecie wszelkich niedociagniec po montazu czekalem z 2-3 miesiace. nikt nie odbiera telefonu, nikt nie oddzwaniam. trafilem na handlowca oszusta ktory zreszta narobil jakis przekretow i juz nie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

PYTANIE MOJE DOTYCZ VATU

 

 

CZY MOGĘ ODLICZYĆ VAT I W JAKIEJ WYSOKOŚĆI OD ZAKUPIONYCH MATERIAŁÓW NA BUDOWĘ. Budowa rozpoczęta w 2007r

 

-CZY TYLKO MATERIAŁY CIĘŻKIE JAK BETON ,PUSTAKI itp.

- czy rury kanalizacyjne,okna, wkłady kominowe z KO, farby

 

Jak ktoś ma jakieś pojęcie o odliczeniach to proszę o odpowiedź?

POZDRAWIAM Dariusz

http://podatki.pl/zwrot/program.php5

na tej stronie masz wszystkie informacje, jest tez bezpłatny programik ulatwiajacy wypełnienie wniosków.

Musisz też wyszukać "zalacznik do obwieszczenia ministra... ", gdzie masz wykaz materiałów, które podlegaja zwrotowi.

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was brązową dachówkę i czerwony komin?

 

Właśnie takie wybrałem. Boję się jak to będzie wyglądać.

No ale czerwona cegła pełna klinkierowa kosztowała mnie 2,99zł a za brąz musiałbym zapłacić prawie 5zł.

To wyjdzie mi 2.000zł różnicy.

 

Dla zminimalizowania szoku wizualnego wybrałem ciemny grafit fugę.

Co o tym myślicie?

 

Może jeszcze zmienić - mam jeszcze dwa tygodnie.

 

myślę że źle podchodzisz do tematu - zaoszczędzisz 2000 PLN ale do końca życia będziesz sobie pluł w brodę że tak zrobiłeś. moim zdaniem to co robisz na kilkadziesiąt lat warto zrobić raz a dobrze. lepiej kupić np. najtańsze panele i potem je sukcesywnie wymieniać po kilku latach eksploatacji niż żałować kasy na komin. a miejsc na oszczędzanie w domu jest więcej niż przykładowe panele

 

Też tak uważam - biorąc pod uwage całkowity koszt budowy

to nie duża oszczędność. Ja przy brązowym dachu wybralam

cegle brazowa z cegpolu calosc wyglada tak:

 

http://www.alarmy.bydgoszcz.pl/groszek/0204.jpg

 

 

Wszystkiego dobrego w nowym roku, udanych budów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Potrzbuję porady dotyczącej producenta okien - OKNOVID.

Pewnie gdzieś już ktoś o tym mówił, ale 140 stron tego wątku to nawet dla mnie - za dużo ;)

 

Będę zobowiązany za opinie. Może polecacie jeszcze kogoś z Bydgoszczy i okolic ?

 

pozdrawiam,

 

P.

 

z okien jestem generalnie zadowolony, cena ok lecz obsluge mialem fatalna. na usuniecie wszelkich niedociagniec po montazu czekalem z 2-3 miesiace. nikt nie odbiera telefonu, nikt nie oddzwaniam. trafilem na handlowca oszusta ktory zreszta narobil jakis przekretow i juz nie pracuje

 

 

Zobacz Stolmar na Szubińskiej nad WBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie odliczeń VAT-u

Spieszyliśmy się, żeby jak najwięcej odliczyć, a pani w biurze rachunkowym powiedziała nam, źe nie ma takiej potrzeby, bo odliczenia przeniesiono jeszcze na następny rok. Czy wiecie coś na tan temat, czy to prawda?

 

nie na nastepny rok tylko bezterminowo czyli jeszcze lepiej

 

wniosek mozna skladac tylko raz w roku kalendarzowym - zlozylismy z koncem grudnia 2007 i nawet juz dzis mozemy zlozyc kolejny - poczekamy oczywiscie az zakonczymy w okolicach wiosny/lata budowe i zakup materialow na wykonczeniowke

 

wnioski i zalaczniki wypelnialismy sami - nic trudnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczasz różnicę

1. Musisz skopiować wszystkie faktury

2. napiszać wniosek

3. wypełnić PITa

4. Mieć potwierdzenie przez kierownika budowy aktualny stan zaawansowania inwestycji

5. rozliczamy się najczęście raz w roku

6. Maksymalna kwota którą można odliczyć w trakcie całej budowy to aktualnie około 26.000zł

 

Jak chcesz to wyślij mi na Priva swojego maila - prześlę Ci materiały które udało mi się znaleźć w sieci.

Pozdrawiam

 

jakiego PIT'a?

 

mozna robic to na przygotowanych drukach, chyba VZM

 

jakie potwierdzenie kierownika?

 

pierwsze slysze i czytam o czyms takim - nie mialem i oczywiscie przyjeli

 

nie najczesciej raz w roku tylko maksymalnie raz w roku

 

Proponuje najpierw sie zapoznac i dopiero pozniej ewentualnie pytac lub udzielac porad :o

 

http://www.mf.gov.pl/index.php?const=1&dzial=106&wysw=4&sub=sub7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie najczesciej raz w roku tylko maksymalnie raz w roku"

 

A czy to nie to samo znaczy?

 

ups :o

 

wybacz ale nie bede odpowiadal na Twoje pytanie - nie wiem jak do tego sie zabrac i napisac tak aby wypowiedz byla jeszcze prostsza ...

 

Abys jednak nie zyl w nieswiadomosci:

 

NIE - to zdecydowanie nie znaczy to samo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie najczesciej raz w roku tylko maksymalnie raz w roku"

 

A czy to nie to samo znaczy?

 

ups :o

 

wybacz ale nie bede odpowiadal na Twoje pytanie - nie wiem jak do tego sie zabrac i napisac tak aby wypowiedz byla jeszcze prostsza ...

 

Abys jednak nie zyl w nieswiadomosci:

 

NIE - to zdecydowanie nie znaczy to samo :o

 

piotrulex - twój poziom jest tak żenujący, że nie chce mi się nawet odpisywać.

Prosze cię - nie odpowiadaj na moje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego PIT'a?

mozna robic to na przygotowanych drukach, chyba VZM

jakie potwierdzenie kierownika?

pierwsze slysze i czytam o czyms takim - nie mialem i oczywiscie przyjeli

nie najczesciej raz w roku tylko maksymalnie raz w roku

Proponuje najpierw sie zapoznac i dopiero pozniej ewentualnie pytac lub udzielac porad :o

 

1. Druk VZM-1 - nazwałem PITem - zapewniam Cię ze osoba do której to pisalem zrozumiała - tym bardziej, że wysłałem jej ten druk mailem

 

2. Łącznie z wnioskiem należy złożyć kopie:

􀂃 pozwolenia na budowę, jeżeli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę, 􀂃 faktur dokumentujących poniesione wydatki,

􀂃 pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,

􀂃 zawiadomienia o zakończeniu inwestycji, w przypadku braku obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,

􀂃 dokumentu określającego stopień zaawansowania inwestycji, jeżeli roboty budowlane wymagały pozwolenia na budowę, sporządzonego przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego.

Jeżeli ty tego nie złożyłeś - nie znaczy że zrobiłeś to dobrze ani ze nie bedziesz musiał go donieść

 

3. Maksymalnie raz w roku a najczęściej raz w roku - wyraziłem się nieprecyzyjnie. Miało być nie częściej niż raz w roku. Można było to opatrznie zrozumieć.

 

4. Jesteś chamskim gowniarzem, któremu się wydaje że zjadł wszystkie rozumy.

Szkoda że to Forum jest wirtualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

Czy ma ktoś doświadczenie z firmami zajmującymi się sprzedażą i montażem kominków z terenu Bydgoszczy, Tucholi i w stronę Świecia.

Będę wdzięczny za namiary na solidnego fachowca.

 

Mogę polecić firme, która u mnie wykonywała kominek. Konakt 505 02 48 91, biuro mieści sie na Gdańskiej 36 (Bydgoszcz)w podwórzu. Nazwiska nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie najczesciej raz w roku tylko maksymalnie raz w roku"

 

A czy to nie to samo znaczy?

 

ups :o

 

wybacz ale nie bede odpowiadal na Twoje pytanie - nie wiem jak do tego sie zabrac i napisac tak aby wypowiedz byla jeszcze prostsza ...

 

Abys jednak nie zyl w nieswiadomosci:

 

NIE - to zdecydowanie nie znaczy to samo :o

 

piotrulex - twój poziom jest tak żenujący, że nie chce mi się nawet odpisywać.

Prosze cię - nie odpowiadaj na moje posty.

 

OK

 

Przyjmuje do wiadomosci i postaram sie pamietac :wink:

 

Kazdy ma prawo do wlasnych ocen

 

Kiedys np. uwazano, ze ziemia jest plaska a inni znowu, i to calkiem niedawno, mysleli ze jak wygra PO te bedzie lepiej ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

Czy ma ktoś doświadczenie z firmami zajmującymi się sprzedażą i montażem kominków z terenu Bydgoszczy, Tucholi i w stronę Świecia.

Będę wdzięczny za namiary na solidnego fachowca.

 

Witaj! Ja się niebawem spotkam z panem z Koronowa, który zajmuje się montażem kominków. U nas nie będzie wielkiej filozofii - bez płaszcza wodnego, raczej będzie to zwykły wkład. Ale zobaczę co wymyslimy wspólnie.

Także - mam kontakt, nie jest jeszcze przeze mnie sprawdzony - jeśli chcesz - mogę się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego PIT'a?

mozna robic to na przygotowanych drukach, chyba VZM

jakie potwierdzenie kierownika?

pierwsze slysze i czytam o czyms takim - nie mialem i oczywiscie przyjeli

nie najczesciej raz w roku tylko maksymalnie raz w roku

Proponuje najpierw sie zapoznac i dopiero pozniej ewentualnie pytac lub udzielac porad :o

 

1. Druk VZM-1 - nazwałem PITem - zapewniam Cię ze osoba do której to pisalem zrozumiała - tym bardziej, że wysłałem jej ten druk mailem

 

2. Łącznie z wnioskiem należy złożyć kopie:

􀂃 pozwolenia na budowę, jeżeli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę, 􀂃 faktur dokumentujących poniesione wydatki,

􀂃 pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,

􀂃 zawiadomienia o zakończeniu inwestycji, w przypadku braku obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,

􀂃 dokumentu określającego stopień zaawansowania inwestycji, jeżeli roboty budowlane wymagały pozwolenia na budowę, sporządzonego przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego.

Jeżeli ty tego nie złożyłeś - nie znaczy że zrobiłeś to dobrze ani ze nie bedziesz musiał go donieść

 

3. Maksymalnie raz w roku a najczęściej raz w roku - wyraziłem się nieprecyzyjnie. Miało być nie częściej niż raz w roku. Można było to opatrznie zrozumieć.

 

4. Jesteś chamskim gowniarzem, któremu się wydaje że zjadł wszystkie rozumy.

Szkoda że to Forum jest wirtualne.

 

jak chcesz to ten druk nazwij nawet: "formularzem specjalnego przeznaczenia skladanego w celu zwrotu roznicy VAT" - proponuje nazywac jednak sprawy po imieniu - zawsze mozna wpisac w google i sie znajdzie to czego sie szuka :wink: no chyba ze wszystkim czytajacym wyslales zalacznik na maila

 

nie wiem skad Ty wziales te zalaczniki ale proponuje zerknac na oficjalna strone ministerstwa finansow, ktora juz wczesniej wklejalem:

 

http://www.mf.gov.pl/_files_/informatory/zwrot/zwrotvat-krokpokroku.pdf

 

nie tam nic o kierowniku, jak dzwonilem do US to mi nikt o tym nie mowil i jak skladalismy to nikt tego nie wymagal ale dla pewnosci zalacz nawet zaswiadczenie od Ojca Dyrektora :wink:

 

milego dnia

 

nie pisz bzdur i nie wprowadzaj w blad to nie bede komentowal Twoich wypowiedzi lecz nie licz na to ze jak wyczytam nieprawde i akurat bede co nieco o tym wiedzial ze pozostawie to bez odzewu :wink:

 

Jednak Twoja wypowiedz:

 

"5. rozliczamy się najczęście raz w roku"

 

faktycznie moze byc interpretowana co najmniej 2-znacznie wiec przepraszam. To nie byla bledna wypowiedz tylko nieprecyzyjna

 

Milego dnia i pozdrawiam grupe, jak widze bardziej Bydgoska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...