Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...jeśli chodzi o kominki , to ja osobiście jeszcze się nie wgłębiałam w temat, ale moja teściowa korzystała z usług pana o adekwatnym nazwisku do wykonywanego zawodu...pana POPIOŁKA, montował jej kominek w jej poprzednim domu i obecnie montuje w nowym i jest bardzo zadowolona.Firma jest gdzieś na ul.Nakielskiej.

A....poza tym HURRA, że jeździ już autobus do Murowańca! :D teraz czas na kolejne kroki :wink:

Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących z okolic Bydgoszczy. To pierwszy post ale mam nadzieje ze będziemy sie tu często wpisywać. Na razie jesteśmy na etapie szukania działki. Dlatego gorąca prośba do wszystkich. Jeśli ktoś ma jakieś namiary na działki w Nakle n/Notecią lub okolicach prosimy o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Misiowate :) Słodki nick macie :) Nie znam namiarów na działeczki w pobliżu Nakła. Wiem, że w okolicy Paterka wyprzedawali swego czasu budowlane.

 

 

Ja teraz jestem na etapie rozmyślania nad ogrodzeniem. Szału nie będzie - albo siatka albo panelowe. Zajrzę do WWD na Leśne i sprawdze jakie ceny są. Robiliście może takie ogrodzenie? Gdzie się zaopatrywaliście? Zastanawiamy się też nad cokołem: tak czy nie? No i wysokością - 1,50 czy troszkę wyższą...?

 

Piec kupujemy Stalmark 25 - głównie ze względu na jego konstrukcję.

http://www.stalmark.pl/images/rght.jpg

 

Poddasze: ursa 18+5 powinno wystarczyć.

 

Tynki schną, niebawem (mam nadzieje posadzki).

Dym z komina widać... :)

Piesek ma się dobrze.

To tyle u mnie.

Zawsze do przodu!

Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jestem na etapie rozmyślania nad ogrodzeniem. Szału nie będzie - albo siatka albo panelowe. Zajrzę do WWD na Leśne i sprawdze jakie ceny są. Robiliście może takie ogrodzenie? Gdzie się zaopatrywaliście? Zastanawiamy się też nad cokołem: tak czy nie? No i wysokością - 1,50 czy troszkę wyższą...?quote]

 

W WWD pogadajcie z szefem handlowym.Jest też tutejszym forumowiczem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie składania kompletu dokumentów na Zygmunta Augusta i pozostanie nam czekanie na pozwolenie...Ekipa zaklepana, ale dzisiaj Pan mi powiedział "że się nie odzywałam tydzień (wczesniej powiedział ,że jak do końca stycznia się zdecydujemy to nas przyjmie)... i myślał,że się wycofaliśmy... i teraz on ma zaklepną dużą pracę na wiosnę no i....nie wie ...itd", ale w końcu się zgodził ,ale dało mi to do myślenia ...więc czym prędzej muszę podpisać tą umowę, bo teraz nie będę mogła spać po nocach! W jakim świecie ja żyję :roll: sądziłam,że jeśli z gościem umawiam się słownie to do czegoś zobowiązuje :lol:.. A z milszych wieści , tak poza tym to na szczęście na głębokości 1,70m nie mamy wody więc możemy mieć POŚ :D

Pozdrawiam

 

 

 

Witam w Nowym Roku. Wszystkim życze wiele powodzenia i wytrwałości.

Własnie dostałem odmowną decyzję ze starostwa w sprawie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w Przyłękach. Wodę gruntową tez mam na głębokości 1,7m ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest szambo. Jest jakaś szansa aby to obejśc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe, a skąd zamawiałaś tę bramę, tzn. jakiej firmy? Niedługo będę zamawiać, więc może Twoje doświadczenia pomogą mi zdecydować się na konkretnego producenta (w rozumieniu: nie tego który u Ciebie się spóźnia... :wink: )

 

brame zamowilismy tam gdzie okna - ale to nei ich wina. Brame miala byc z montazem okien - ale nei dojechala - bo nie polakierowano jej w czas. Teraz juz polakierowano - ale "nie oplaca im sie - producentowi - Normstahl wysylac jednej - czyt naszej bramy. Ze niby jedna brama w Tirze - i tyle kilometrow...

Oddycham gleboko - jak na wszystkie przestoje....ale wkurza mnie bezczelnosc. Nie wywiazali sie z terminu umowy - i jeszcze kreca nosem ze teraz jednej sztuki nie wysla :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

My mieliśmy w Warunkach Zabudowy szambo.

Napisałem do gminy wniosek o zmianę warunków w punkcie dotyczącym właśnie odprowadzania ścieków do szamba. Poprosiłem o zmianę na POŚ i takową uzyskałem. Niestety nasz chory kraj kazał mi w związku ze zmianą warunków występować o pozwolenie na budowę POŚ a nie jak to bywa zwykle zgłosić taki fakt jedynie.

Podeszliśmy do tego spokojnie bez emocji i jakoś poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy w Warunkach Zabudowy szambo.

Napisałem do gminy wniosek o zmianę warunków w punkcie dotyczącym właśnie odprowadzania ścieków do szamba. Poprosiłem o zmianę na POŚ i takową uzyskałem. Niestety nasz chory kraj kazał mi w związku ze zmianą warunków występować o pozwolenie na budowę POŚ a nie jak to bywa zwykle zgłosić taki fakt jedynie.

Podeszliśmy do tego spokojnie bez emocji i jakoś poszło.

 

Problem w tym, że zgodnie z radami forumowiczów (za które bardzo dziękuję) wystąpiłem wczesniej o pozwoleie do gminy i gmina mi odmówiła. Stwierdzili, że w planie jest szambo i oni nie mają prawa tego zmienić. Kolejnym krokiem było wystąpienie ze zgłoszeniem budowy POŚ do starostwa i "sprytne" ominięcie pana z UG. Niestety i tu się nie udało. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszyscy sąsiedzi mają POŚ a na pytania telefoniczne do gminy i starostwa odpowiadano mi, że nie będzie najmniejszego problemu z pozwoleniem (akceptacją zgłoszenia). Teoretycznie mogę się odwołac do wojewody, ale nie bardzo wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy w Warunkach Zabudowy szambo.

Napisałem do gminy wniosek o zmianę warunków w punkcie dotyczącym właśnie odprowadzania ścieków do szamba. Poprosiłem o zmianę na POŚ i takową uzyskałem. Niestety nasz chory kraj kazał mi w związku ze zmianą warunków występować o pozwolenie na budowę POŚ a nie jak to bywa zwykle zgłosić taki fakt jedynie.

Podeszliśmy do tego spokojnie bez emocji i jakoś poszło.

 

Problem w tym, że zgodnie z radami forumowiczów (za które bardzo dziękuję) wystąpiłem wczesniej o pozwoleie do gminy i gmina mi odmówiła. Stwierdzili, że w planie jest szambo i oni nie mają prawa tego zmienić. Kolejnym krokiem było wystąpienie ze zgłoszeniem budowy POŚ do starostwa i "sprytne" ominięcie pana z UG. Niestety i tu się nie udało. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszyscy sąsiedzi mają POŚ a na pytania telefoniczne do gminy i starostwa odpowiadano mi, że nie będzie najmniejszego problemu z pozwoleniem (akceptacją zgłoszenia). Teoretycznie mogę się odwołac do wojewody, ale nie bardzo wiem czy jest sens.

 

OtoKero ma rację - ja też jak pytałam szczegółowo w Starostwie otrzymałam informację, że gdybym miała zapisane w warunkach szambo musiałabym wystąpić do gminy o zmianę tychże warunków. Z tym, że Ty piszesz nie o warunkach tylko o planie zagospodarowania, tak?

Spróbuj. Wiesz co pogadaj w Starostwie z Panią Rożek - wyjaśni konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brame zamowilismy tam gdzie okna - ale to nei ich wina. Brame miala byc z montazem okien - ale nei dojechala - bo nie polakierowano jej w czas. Teraz juz polakierowano - ale "nie oplaca im sie - producentowi - Normstahl wysylac jednej - czyt naszej bramy. Ze niby jedna brama w Tirze - i tyle kilometrow...

Oddycham gleboko - jak na wszystkie przestoje....ale wkurza mnie bezczelnosc. Nie wywiazali sie z terminu umowy - i jeszcze kreca nosem ze teraz jednej sztuki nie wysla :evil:

 

hej - wcale nie jedna!!! Moja też leży w Wawie - przed Świętami tam ją dowieźli :evil: i też czekam! Bo "ponoć" jedna tylko z Bydgoszczy! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszyscy sąsiedzi mają POŚ "

 

Tego właśnie "uczepiłbym" się.

Wystąpiłbym po raz kolejny do gminy o zmianę Planu Zagospodarowania dotyczącego Twojej posesji. Zamiast oczekiwać na odmowną odpowiedź bez uzasadnienia (uzasadnieniem nie jest Plan Zagospodarowania gdyż to właśnie występujesz o jego zmianę) w swoim wniosku wskazałbym na fakt posiadania POŚ przez sąsiadów wobec czego oczekiwałbym, rzeczowego wyjaśnienia dlaczego mi się odmawia. Z góry poinformowałbym gminę, że ewentualna odmowa zmiany zagospodarowania Twojej posesji w tak minimalnym zakresie posłuży jako podkładka do złożenia skargi do Powiatu na stronnicze postępowanie Gminy.

Jeżeli sąsiedzi mają legalnie POŚ to ja nie znajdują żadnego uzasadnienia dla wydania Tobie pozwolenia na coś podobnego.

Może przypadkiem występować problem z przeszlkodami jakie występują u Ciebie a u sąsiadów nie np. sąsiedztwo jakichś obiektów, które warunkują takie pozwolenie ale to już tylko moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...