Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja także pytałam w Strostwie i Pani poinformowała mnie ,ze jeżeli w Warunkach Zabudowy nie ma konkretnej informacji ,ze ścieki należy przechowywac w szczelnych pojemnikach wtedy POŚ można mieć. Jeśli chodzi o Murowaniec w warunkach jest info ,że ścieki należy poprzez sieć kanalizacyjną odprowadzić do Białych Błót...ale sieci nie ma i żadnego zapisu co w związku z tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja także pytałam w Strostwie i Pani poinformowała mnie ,ze jeżeli w Warunkach Zabudowy nie ma konkretnej informacji ,ze ścieki należy przechowywac w szczelnych pojemnikach wtedy POŚ można mieć.

Hmmm każdy mówi co innego.

Już widziałem przypadki z takim wpisem a pozwolenie na budowę POŚ i tak zostało wydane. Może to zależy od "widzi mi się" urzędników... :-? Sam już nie wiem...

Po prostu trzeba próbować składać wnioski. Chyba inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"Może to zależy od "widzi mi się" urzędników..." myślę, że często tak jest zresztą nie muszę szukać nikogo innego bo sam jak zamierzałem kupić działkę rolną na której chciałem wybudować dom to urzędnik "nie wiedział" właściwie nic. Stanęło na tym, że wypłoszył mnie od kupna działki jaką i tak w końcu kupiłem.

 

Często jest też tak, że urzędnik zwyczajnie nie wie lub nie jest pewien czy to co wie to prawo obowiązujące a zawsze w takich sytuacja powie NIE. Za nie niewiele mu grozi a właściwie nic a za "tak" bezpodstawne może stracić pracę.

 

Kończąc ja nie bardzo widzę, że wszyscy piszą tu co innego. Raczej jest tak, że każdy opisuje znaną sobie sytuację i każda polega na prawdzie. A prawo? Hmmmm mieszkamy właśnie tu i teraz a to oznacza, że nie tylko prawo musi stać po Twojej stronie ale także urzędnik.

W swoich działaniach mam swoją filozofię od dawna - ja nie zwykłem pytać urzędnika o nic. Ja zwyczajnie oczekuję decyzji na swoje wnioski czy działania a jeśli decyzje są niepomyślne dla mnie to oczekuję pisemnego uzasadnienia z podaniem aktu prawnego jaki rzuca mi kłody pod nogi.

To czy ja zbuduję dom nie zależy od urzędnika a tylko ode mnie. Oczywiście musi się to odbyć w zgodzie z prawem a niekoniecznie po myśli urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerżeli chodzi o oczyszczalnię to urzędnicy różnie interpretują ustawę i chyba dużo zależy od ich widzimisie i wnikliwości .

Trzeba także zaznaczyć że co innego mówi np Urząd Gminy Białe Błota a co innego starostwo , tak było w moim przypadku .Pomimo tego dostaliśmy pozwolenie na budowę oczyszczalni tylko że składaliśmy papiery razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu .Może gdybym składał zgłoszenie budowy oczyszczalni osobno i w późniejszym terminie to tak łatwo by nie było .

 

Nie ma się też co dziwić że gmina stara się zabraniać budowy oczyszczalni gdy jest wpis w planie zagospodarowania czy też w wydanych warunkach zabudowy aby ścieki odprowadzić do kanalizacji gdyż za jakich czas gdy ogłoszą przetarg na budowę i obsługę kanalizacji i oczyszczalni okaże się ze nie badzie chętnych. A dlaczego nikt nie przystąpi do przetargu ? Otóż dlatego że inwestycja nie badzie opłacalna bo co drugi dom będzie miał POŚ i nie będzie musiał sie podłączyć do tej sieci w skutek czego inwestor traci potencjalnego klienta .Dlatego gminy tak bronią sie przed POŚ wszelkimi możliwymi sposobami .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem odmowną decyzję ze starostwa w sprawie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w Przyłękach. Wodę gruntową tez mam na głębokości 1,7m ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest szambo. Jest jakaś szansa aby to obejśc?

Nam się to NIE udało. A nielegalnie nie chcieliśmy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero - dziwny ten urzednik - ale my tez mamy wrazenie ze zalezalo mu abysmy nie budowali sie na tej dzialce - owijal w bawelne, zwlekal z wydaniem warunkow i ogolnie robil nam pod gorke. A to ten sam urzednik i ta sama gmina. tyle ze my juz mielismy dzialke zakupiona - ciagle gadal: i co - naprawde chcecie sie tam Panstwo budowac :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

A ja mam inne wrażenie mkkafe.

Sądzę (bo dlaczego nie?), że jemu zależało i to bardzo tylko tyle, że oczekiwał dodatkowych "papierów" niekoniecznie zielonych.

 

Urzędnik, u którego w kompetencjach leży wiedza na temat infrastruktury w gminie oraz plany rozwoju mówi, że on nie wie czy we wskazanym przeze mnie miejscu jest prąd, nie wie czy jest woda, nie wie czy jest kanalizacja choć ja to wiedziałem. On jeśliby miał tak ograniczoną pojemność mózgu, która rzeczywiście nie pozwala mu z pamięci wiedzieć co i jak to obok swojego biurka ma przepastną szafę z mapami terenu. No tylko tyle, że musiałby mieć wolę by dla mojej potrzeby ruszyć dupę. Ja mu ją ruszyłem ale nie będę tu opisywał jak choć po części opisywałem to w dzienniku, którego już nie prowadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kochani... w temacie POŚ mam taką samą sytuację. Trzech moich najbliższych sąsiadów ma POŚ a ja dostałam sprzeciw ze starostwa. Plan obejmuje wszystkie 17 działek na moim terenie jest więc taki sam i dla mnie i dla tych trzech. Pisałam odwołanie ale nic to nie dało. Wręcz przeciwnie - dwa tygodnie po odwołaniu miałam najazd Panów z powiatowego insektoratu nadzoru czy jak tam ich zwał... Pisanie wniosku o zmianę planu zagosp. przestrz. jest bezsensu ponieważ po pierwsze jest czasochłonne (sprawa potrafi ciągnąć się kilka lat) i kasochłonne bo koszty ponosi ten, który wnosi o zmianę... Donosić na sąsiadów nie chciałam - znaczy się nie polazłam do starostwa mówiąc "a ten i tamten ma a ja nie... dlaczego" bo w końcu to, że nie dostali sprzeciwu musi wynikać z faktu, że ktoś w starostwie nie dopatrzył sprawy w czsie kiedy oni składali swoje zgłoszenia a w moim przypadku KTOŚ zapracował na premię :cry: Tak więc po 2 miesiącach walki z urzędnikami wkopaliśmy w glebę 9000l betonowe monstrum a teraz szukam NAJTAŃSZEGO SZAMBIARZA z okolic Tryszczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może gdzie w Bydgoszczy mogę zakupić elementy (płyta, okucia itp) do samodzielnego montażu szafy wnękowej (coś a'la komandor/senator). Oni przecież na pewno gdzieś się zaopatrują... tylko gdzie?

 

Komandor sprzedaje też osobno elementy, na ul. Łowickiej 42

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedługo będe miał położony dach :) teraz myśle o oknach jakie możecie mi polecić? I jaką firmę z naszego regionu byście mi polecili??

 

My kupowaliśmy w Stolmarze na Gdańskiej, jak chcesz to przysle Ci nr do przedstawiciela; mamy plastikowe w okleinie złoty dąb, nie było z nimi żadnego problemu, wszystko na czas, okna takie jak oczekiwaliśmy, tylko marketing trochę słaby :roll:

Nie mieli takiego okna jak chcieliśmy na wystawce i tak trochę kupiliśmy kota w worku. Ale ostatecznie produkt zgodny z oczekiwaniami, na plus powiem, że w Oknovidzie nie potrafili nam zrobić okna z łukiem 20cm, a Stolmar zrobił bez problemu.

okna widać na zdjęciach w albumie, jak chcesz to podejrzyj

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może gdzie w Bydgoszczy mogę zakupić elementy (płyta, okucia itp) do samodzielnego montażu szafy wnękowej (coś a'la komandor/senator). Oni przecież na pewno gdzieś się zaopatrują... tylko gdzie?

 

Elementy można zakupić w Toporzysku, trasa Bydgoszcz- Toruń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...