Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejka

 

pewnie większość na mnie na krzyczy, ale trochę tematu Murowańca

 

nasz protest na wzrost wieczystego użytkowania trafił do SKO, jest nadzieja

 

poza tym można pisać wnioski o przekształcenie na własność, kwotę nawet gmina rozłoży na raty (ALE z odsetkami i wpisem w hipotekę)

 

poza tym sożłtys nie widzi potrzeby spotkania z mieszkańcami, bo temat wieczystego użytkowania dotyczy tylko kilka osób :o :o :o :o :o :o

a przecież mało kto płaci podatki i tak gmina rzuciła się na sprawdzanie komu dowalić podatek i kto mieszka lub ma dom i nie płaci

 

z tematów mniej budowlanych to w niedziele ksiądz będzie kolędował u tych u których nie był a by chcieli aby poświęcił mury :p :P :p, ale trzeba sie do niego zgłosić i umówić

 

 

ja odebrałam pismo o zmianie opłaty za wieczyste uzytkowanie 15 stycznia dzwoniłam do Gminy wyciagnełam ustawe i zastanawiam sie co zrobic czy wogle odwoływac sie do SKO jezeli tylko 10% opuszcza a wykupic trzeba podobno te opłaty tez dolicza na poczet wykupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie oplaty wieczystej

 

Czy dostal już ktoś odp od SKO? czy sprawa jest do wygrania?

a może wiecie od kiedy te wnioski na wykup można składać?

zrobili zamieszanie i czytam te ustawy i nie wiem co zrobić

a z tego co wiem jak kupowałam działke to prawie wszyscy nie mają własnosci

 

proszę o odp jak coś już wiecie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie oplaty wieczystej

 

Czy dostal już ktoś odp od SKO? czy sprawa jest do wygrania?

a może wiecie od kiedy te wnioski na wykup można składać?

zrobili zamieszanie i czytam te ustawy i nie wiem co zrobić

a z tego co wiem jak kupowałam działke to prawie wszyscy nie mają własnosci

 

proszę o odp jak coś już wiecie!!!!!

 

My złożyliśmy odwołanie do SKO już ponad dwa tygodnie temu - na razie cisza...

Zapewne potrwa to jeszcze troszkę. Z tego co udało mi się wyczytać na różnych forach, szansa na całkowitą wygraną jest marna - co najwyżej obniżą.

 

Jest z tego taki plus, że jeżeli do 31 marca nie odbędzie się rozprawa i nie zapadnie decyzja co do odwołania, to trzeba zapłacić starą kwotę za użytkowanie (przed podwyżką).

 

Poza tym, dwa dni temu złożyliśmy wniosek o zamianę wieczystego na własność. Termin rozpatrzenia wniosku - do 60 dni. Także, jeżeli się uda, będziemy mieli decyzję o przekształceniu na kilka dni przed końcem marca (terminem opłaty za wieczyste).

 

W takim przypadku, szczerze mówiąc, nie wiem co będzie - jeszcze się nie dowiadywałem - czy będziemy musieli płacić za wieczyste, czy nie, jeżeli wykupimy ją na własność przed upływem terminu opłaty za wieczyste.

 

Wnioski o przekształcenie można składać do 31 grudnia 2012.

 

Im wcześniej się to zrobi, tym więcej się zaoszczędzi.

 

Co do wliczania w opłatę za przekształcenie, opłaty za wieczyste - nigdzie nic takiego nie znalazłem - żadnego przepisu, postanowienia, nic. Jeżeli coś takiego zrobią, to według mnie będzie to bezprawie. Zobaczymy, jak dostaniemy odpowiedź.

Poza tym - jaką kwotę mieliby doliczyć? Starą czy nową? Jeżeli nową, to na jakiej podstawie? Do czasu rozpatrzenia odwołania w SKO obowiązuje stara kwota opłaty...

 

To tyle... :-)

 

Pozdrowionka

 

Olek (i Asia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

glazura i terakota za m2-40 zł

I to jest raczej niska cena w bydgoszczy:(

 

w Toruniu tez :wink:

No to miałem szczęście. Umawiałem się jeszcze w zeszłym roku i płaciłem:

1. Ocieplenie zewnętrzne 25PLN/m2

2. Ocieplenie wewnątrz (z regipsami) 25PLN/m2

3. Płytki 25PLN/m2

4. Gładzie (niestety nie dało siębez nich obyć) 6PLN/m2

Jedynym minusem jednoosobowej firmy wykonującej te prace był czas realizacji - ponad rok. Z jakości jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem szczęście. Umawiałem się jeszcze w zeszłym roku i płaciłem:

1. Ocieplenie zewnętrzne 25PLN/m2

2. Ocieplenie wewnątrz (z regipsami) 25PLN/m2

3. Płytki 25PLN/m2

4. Gładzie (niestety nie dało siębez nich obyć) 6PLN/m2

Jedynym minusem jednoosobowej firmy wykonującej te prace był czas realizacji - ponad rok. Z jakości jestem zadowolony.

 

szczęściarzu :p :p :p

u nas:

1. 30zł/m2

2. 35zł/m2

3. nie wiem najtaniej pewnie 40zł

4. 15zł z malowaniem, na gotowo

 

my nadal walczymy z CO...

liczę na to, że w przyszłym tyg wylejemy posadzki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem na jakij firmy rynny sie zdecydowac. Ciesla poleca mi Planje z Cegpolu. Wiecie gdzie moge jeszcze je dostac w Bydgoszczy a moze cos innego mi jeszcze polecacie?

 

nam polecono rynny

 

Marley lub jakos podobnie - mowili marlej lecz moze jakos inaczej sie pisze

 

My mamy Marleya- wyglądają ładnie, brane z Cegpolu, można obejrzeć w galerii- tylko założone do bani- będą je poprawiać w sobotę.

Wielu znajomych je polecało.

pozdraiwam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dojścia do tanich klamek i szyldów bądź kompletów, ponieważ ma dom bez klamek :lol:

Na szczęście niewstawiłem jeszcze okuć więc domownicy i goście mogą się dość swobodnie poruszać ale wiadomo.... co dobre szybko się kończy 8) Chciałbym zabrać sie za ościeża i skrzydła a bez klamek ciężko skończyć drzwi.

Macie jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Marleya- wyglądają ładnie, brane z Cegpolu, można obejrzeć w galerii- tylko założone do bani- będą je poprawiać w sobotę.

Wielu znajomych je polecało.

pozdraiwam

E.

 

tak to wlasnie te - mamy brazowe 125mm

 

dzis przyjechali dekarze

 

mieli zaczac od desek czolowych, kontrlat i lat

 

pogoda sie popsula i nie wiem czy nie pojechali do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dojścia do tanich klamek i szyldów bądź kompletów, ponieważ ma dom bez klamek :lol:

Na szczęście niewstawiłem jeszcze okuć więc domownicy i goście mogą się dość swobodnie poruszać ale wiadomo.... co dobre szybko się kończy 8) Chciałbym zabrać sie za ościeża i skrzydła a bez klamek ciężko skończyć drzwi.

Macie jakieś namiary.

 

bylam dzis w Castoramie - duzo produktow z "zielona metka" produkt z gazetki - czyli tanszych

ale na ile sa tanie - nie mam pojecia - bo problem klamek daleko przede mna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam inny problem- poszukuje gruzu.

Moze wie ktos,gdzie mogłabym uderzyć,żeby dostać "czysty" (w sensie bez wiader,złomu i wielkich kawałów betonu - bo taki przywiezli znajomemu i porażka).Niestety dorge dojazdowa musze utwardzić i najpierw chciałabym dać gruz,potem sie wymysli cos lepszego.

 

Jesli ktos z Was by cos wiedział,prosze o kontakt na priv.

Serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie można do końca czerwca 2008 składać wnioski o zwrot Vatu wydatków do końca 2007

 

pozdrawiam

 

czy jestes pewien?

 

zbytnio sie tym nie interesowalem lecz pracownika US zrozumialem inaczej

 

mi np. zostalo kilka faktur z 2007 ktorych jeszcze nie mialem w sr=tarym roku jak skladalismy wniosek

 

kolejny mamy w planie pod koniec 2008 i kobieta poinformowala ze daty faktur nie maja znaczenia byle by bylo po maju 2005 czy jakos tak - wtedy kiedy sie te stawki pozmienialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie można do końca czerwca 2008 składać wnioski o zwrot Vatu wydatków do końca 2007

 

pozdrawiam

 

czy jestes pewien?

 

zbytnio sie tym nie interesowalem lecz pracownika US zrozumialem inaczej

 

mi np. zostalo kilka faktur z 2007 ktorych jeszcze nie mialem w sr=tarym roku jak skladalismy wniosek

 

kolejny mamy w planie pod koniec 2008 i kobieta poinformowala ze daty faktur nie maja znaczenia byle by bylo po maju 2005 czy jakos tak - wtedy kiedy sie te stawki pozmienialy

 

na stronie pit.pl znalazłam z takimi informacjami ustawę, za to na stronie mf się nie dokopałam do tego

ale też słyszłam że coś się mogło pozmieniać, jak co to podstwę prawną chętnie poczytam

 

PS II US może tak działa ale sądzę że w I nie będzie tak kolorowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie można do końca czerwca 2008 składać wnioski o zwrot Vatu wydatków do końca 2007

 

pozdrawiam

 

czy jestes pewien?

 

zbytnio sie tym nie interesowalem lecz pracownika US zrozumialem inaczej

 

mi np. zostalo kilka faktur z 2007 ktorych jeszcze nie mialem w sr=tarym roku jak skladalismy wniosek

 

kolejny mamy w planie pod koniec 2008 i kobieta poinformowala ze daty faktur nie maja znaczenia byle by bylo po maju 2005 czy jakos tak - wtedy kiedy sie te stawki pozmienialy

 

na stronie pit.pl znalazłam z takimi informacjami ustawę, za to na stronie mf się nie dokopałam do tego

ale też słyszłam że coś się mogło pozmieniać, jak co to podstwę prawną chętnie poczytam

 

PS II US może tak działa ale sądzę że w I nie będzie tak kolorowo :D

 

wobec tego bazujesz na informacjach gdzie mozliwosc rozliczania konczyla sie w 2007 roku. zostalo to przedluzone bezterminowo i mozesz tam cos znajdziesz - jak nie to zadzwon do US i spij spokojnie

 

http://www.mf.gov.pl/index.php?const=1&dzial=106&wysw=4&sub=sub7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...