Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy może ktos się orientuje ile teraz kosztuje robocizna za metr przy wykonaniu ogrodzenia? Ogrodznie zwykłe, czyli wylewka 50cm w ziemię i jakieś 25cm nad ziemią, słupki co 2,5m, siatka zwykła ogrodnicza.

 

Witam,

 

Ja się właśnie przymierzam do stawiania ogrodzenia z siatki - z tego co się zorientowałem, to cena 50 pln/m2 jest rozsądna.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy może ktos się orientuje ile teraz kosztuje robocizna za metr przy wykonaniu ogrodzenia? Ogrodznie zwykłe, czyli wylewka 50cm w ziemię i jakieś 25cm nad ziemią, słupki co 2,5m, siatka zwykła ogrodnicza.

U mnie cena robocizny za 1mb ogrodzenia wychodziła ok. 16zł. Wylewka nieco płytsza w ziemi, słupki gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja się właśnie przymierzam do stawiania ogrodzenia z siatki - z tego co się zorientowałem, to cena 50 pln/m2 jest rozsądna.

 

pozdr.

Mam nadzieję, że nie jesteś szefem ekipy, która ma mi robić to ogrodzenie, bo właśnie taką podał mi cenę :wink:

Nie, ale być może ta sama ekipa u mnie robiła :) W każdym razie z wykonania jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie jesteś szefem ekipy, która ma mi robić to ogrodzenie, bo właśnie taką podał mi cenę :wink:

 

Nie wiem jakie jest dokładnie zróżnicowanie na rynku, ale jeden znajomy poradził mi brać w tej cenie, bo taniej nie znajdę. Wprawdzie jeszcze sie nie zdecydowałem, ale faktycznie może nie być taniej ...

 

U mnie cena robocizny za 1mb ogrodzenia wychodziła ok. 16zł.

 

O kurka, podaj namiar. Dobrze sie wywiązali ?

 

ps.

A orientujecie się może ile kosztuje 1 mb ogrodzenia montowanego z tych stałych elementów tj. takich drucianych, skręcanych i z gotowym krawężnikiem zamiast cokołu ? Często takie ogrodzenie można spotkać na nowych osiedlach w mieście.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ostrzeżenie dla wszystkich którzy mieszkają w jeszcze nie oddanych technicznie domach

w Białych Błotach i m.in. w Murowańcu ma być kontrola kto mieszka i jakie podatki płaci, i jeśli ktoś przyjdzie i się zapyta czy Pan/i tutaj mieszka to radzę ważyć słowa, bo słyszałam że kogoś wyniosło to kilkanaście tysięcy złotych

 

pozdrawiam

 

 

PS sklep w Murowańcu szuka pracownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ta uwaga to nie tylko do mieszkańców gminy Białe Błota. Ja mieszkam (już mieszkam legalnie :wink: ) w gminie Koronowo i też mielismy kontrolę w trakcie budowy - Pan "P" osobiście nasz uraczył swoją osobą. Pisałam o tym wczesniej - dotyczyło POŚ. Sąsiedzi obok mieszkali od jakiegoś czasu i powolutku kompletowali dokumenty a tu pewnego dnia podczas ich nieobecności niespodzianka... Teściowa wpuściała Panó do środka i na pytanie "czy ktoś tutaj mieszka" odpowiedziała z uśmiechem na ustach (jak się potem okazało uśmiech ten wart był kilkadziesią tysięcy...) powiedziała "no pewnie - córka z rodzinną". Na szczęście znajomi nie zapłacili bo na drugi dzień polecieli do PIN i złozyli papierki - to ich uratowało. Ważne jest więc aby mieć pod ręką protokoły z odbioru. Dziennik budowy i oświadczenie kierasa mozna załatwić w mig.

Pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się może ile kosztuje 1 mb ogrodzenia montowanego z tych stałych elementów tj. takich drucianych, skręcanych i z gotowym krawężnikiem zamiast cokołu ?

Ja zamiast murka zamówiłem elementy gotowe: płyty betonowe jako cokół i podstawy pod słupki, które jednocześnie podtrzymują płyty. Dla płyt o wysokości 50cm (planuję połowę tej płyty w ziemii i połowę na powierzchni) koszt to 52PLN za 2 metrowe przęsło. Montaż takiego przęsła to 25PLN. Razem koszt (bez słupków i siatki) 38,5PLN/mb. W tak przygotowany cokół planuję wstawić drewniane słupki i poziome deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Poniższy tekst pochodzi z http://www.kuj-pom.com/content/view/481/1/

 

Meldunek w trakcie budowy domu

28.01.2008.

Prawo budowlane pozwala na rozpoczęcie użytkowania domu, którego budowa jeszcze się nie zakończyła. Oznacza to także możliwość zameldowania się w takim budynku.

 

Czytelnik prowadzi budowę domu od 2005 r. Dom ma sporą powierzchnię, dwie kondygnacje. Prawie wykończona i gotowa do zamieszkania jest pierwsza kondygnacja. Drugą będzie mógł wykończyć, gdy sprzeda dotychczasowe mieszkanie, ale to oznacza konieczność wymeldowania się z niego. Pyta, czy może legalnie zamieszkać i zameldować się w domu częściowo wykończonym i jakich trzeba dopełnić w związku z tym formalności. Czy może, jak mu radzą niektórzy, zamieszkać w niedokończonym domu i zameldować się fikcyjnie u krewnych?

 

Nie ma potrzeby uciekania się do żadnych fikcji.

 

Zacznijmy od tego, że zgodnie z art. 54 prawa budowlanego (ustawa z 7 lipca 1994 r., DzU z 2000 r. nr 106, poz. 1126 ze zm.) do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie jest wymagane pozwolenie na budowę, można przystąpić po zawiadomieniu właściwego organu o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten w terminie 14 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgłosi sprzeciwu. Przepis ten odnosi się także do budynków mieszkalnych, bo ich wzniesienie wymaga przecież pozwolenia na budowę. Zawiadomienie to oznacza, że wszystkie roboty budowlane zostały wykonane.

 

Prawo budowlane dopuszcza jednak możliwość przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego (domu) przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych. Wtedy konieczne jest – w myśl art. 55 ust. 2 pkt 3 tego prawa – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. W administracyjnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie urząd może określić termin wykonania robót wykończeniowych lub innych robót budowlanych związanych z obiektem. Inwestor jest obowiązany zawiadomić właściwy organ o zakończeniu robót prowadzonych po przystąpieniu do użytkowania na podstawie pozwolenia (art. 59 ust. 3 i ust. 4a prawa budowlanego).

 

Oczywiście w takiej sytuacji po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nie będzie żadnych przeszkód, by wraz z rodziną zameldować się w niedokończonym jeszcze domu.

Źródło : Rzeczpospolita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktos się orientuje ile teraz kosztuje robocizna za metr przy wykonaniu ogrodzenia? Ogrodznie zwykłe, czyli wylewka 50cm w ziemię i jakieś 25cm nad ziemią, słupki co 2,5m, siatka zwykła ogrodnicza.

 

Cześć

Czy to jakaś skomplikowana praca zrobić taki płot? Przecież to tylko szalunek, pomierzenie słupków jeśli chodzi o odstępy plus zalanie tego betonem. Naciągnąć siatke i po wszystkim.

Ja proponuję skalkulować na zasadzie ile mnie by to dni zajęło i podzieliłbym to na moją miesięczną pensję. Oczywiście trzeba dodać tutaj posiadanie betoniarki lub jej wypożyczenie.

Bo przy cenie 50 zeta za m2 i długości np 100 mb to wychodzi 5000 zł. Czy w miesiąc zrobiłbym ten płot i chciałbym zaoszczędzić 5000 zł? Ja akurat bardzo bym chciał tyle zaoszczędzić. A fachowiec zrobi to w tydzień. Więc jasno wychodzi dla mnie że 50 zł to dużo.

Patrząc na całość 100 mb ogrodzenia złupków i tydzień pracy jestem skłonny dać max 1500 zł. Za tyle to nie chciałbym miesiąc się bawić z tym ogrodzeniem

 

Oczywiście moje założenia nie muszą pokrywać się z Twoimi bo każdemu "nie chce" się inaczej ;-)))

 

JesterS

ps. dysponuję namiarami na ekipy które u mnie budowały i wykańczałydom. Jeśli potrzebujecie jakichś kontaktów piszcie na priv. Sporo osob pisze więc zapraszam. Może jakąś stronę z kontaktami zrobię? A może Wy sami dodacie jakieś kontakty z krótką charakterystyką wykonanych prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OtoKero

 

Masz rację ale nie napisałeś wszystkiego, a w zasadzie dość istotnej rzeczy.

Art. 59. 1. Prawa budowlanego stanowi, że Właściwy organ wydaje decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego po przeprowadzeniu obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a.

czyli jak mówi art. 57 ust.

Wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie stanowi wezwanie właściwego organu do przeprowadzenia obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a.

Zgłaszasz zakończenie budowy - może przyjadą aby znależć powód aby wnieść sprzeciw ale przy pozwoleniu na użytkowanie NAPEWNO przyjadą, bo MUSZĄ.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo budowlane dopuszcza jednak możliwość przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego (domu) przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych. Wtedy konieczne jest – w myśl art. 55 ust. 2 pkt 3 tego prawa – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. W administracyjnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie urząd może określić termin wykonania robót wykończeniowych lub innych robót budowlanych związanych z obiektem. Inwestor jest obowiązany zawiadomić właściwy organ o zakończeniu robót prowadzonych po przystąpieniu do użytkowania na podstawie pozwolenia (art. 59 ust. 3 i ust. 4a prawa budowlanego).

 

Oczywiście w takiej sytuacji po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nie będzie żadnych przeszkód, by wraz z rodziną zameldować się w niedokończonym jeszcze domu.

Źródło : Rzeczpospolita

 

Oczywiście jest taka możliwość tylko jest bardziej trudna do przejścia, bo wówczas na pewno przyjdzie kontrola z urzędu, czy aby na pewno można mieszkać. Lepiej zrobić całkowity odbiór bo wtedy kontrola może ale nie musi przyjść i wówczas żyje się nadzieja że nie przyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
OtoKero

 

Masz rację ale nie napisałeś wszystkiego, a w zasadzie dość istotnej rzeczy.

Art. 59. 1. Prawa budowlanego stanowi, że Właściwy organ wydaje decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego po przeprowadzeniu obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a.

czyli jak mówi art. 57 ust.

Wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie stanowi wezwanie właściwego organu do przeprowadzenia obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a.

Zgłaszasz zakończenie budowy - może przyjadą aby znależć powód aby wnieść sprzeciw ale przy pozwoleniu na użytkowanie NAPEWNO przyjadą, bo MUSZĄ.

:wink:

 

Ja nie napisałem niczego po za tym jednym zdaniem:

"Poniższy tekst pochodzi z http://www.kuj-pom.com/content/view/481/1/ "

 

Do Alex_

Tekst wkleiłem w wyniku Twojej wypowiedzi celem pokazania, że można zalegalizować zamieszkiwanie w niedokończonym domu.

Nie jest to moja propozycja postępowania dla budujących się a jedynie rozwiązanie dla tych, których ewentualnie przestrzegasz czyli tych co już mieszkają a nie mają odbioru budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym tygodniu. Najpierw drzwi, potem okna.

Jeżeli chodzi o dachowe, to można zamontować i później wyjąć skrzydła. Zabezpieczyć otwór folią. Wstawić, gdy będzie blisko do zamieszkania.

 

A nie lepiej wstawić alarm? Cały dom na bezprzewodówce jakieś 3000 zł. Oczywiście z powiadamianiem i przyjazdem ochroniarzy. Powiadamianie to koszt 50 zeta miesięcznie netto.

A i odstraszająco działa taka tablica że obiekt chroniony.

Zerwać umowę można z miesiąca na miesiąc lub po prostu zawiesić

Jak ktoś chce to dam kontakt ;-))) To chyba był SOLID. Mamnamiar na handlowca

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradli mi wyłaz. :cry:

Wstawiając okna - w tym samym dniu wstawialiście drzwi i bramę garażową?

Czy to powstrzyma złodziei?

 

Bardzo Wam współczuję! U nas nie dało rady z różnych przyczyn - a głównie z mojego niezdecydowania - zgrać wszystkiego. Najpierw były dachowe okna i wyłaz. Dużo później pozostałe okna (bez tych w garażu bo miały być luksfery - a do dziś ich nie ma :lol: ). Później dopiero brama garażowa i drzwi z garażu na podwórko.

Wejściowych do dziś nie mam :lol:

 

Nasz sposób: nocowanie na budowie z pieskiem, alarm z powiadomieniem - sprawdziły się.

 

Co do zamieszkania - my cały czas mieszkamy na budowie w warunkach całkiem dobrych - bo w campingu :lol: Więc jak w tym miesiącu będę się meldowała to z myślą o campingu - jak przyjdą mnie sprawdzić to po prostu zaproszę ich właśnie do tego campingu na kawkę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...