Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

marchab - ja mam i napisze priv

 

w kwestii studni - wlasnie przygotowuje sie do wiercenia - choc decyzja nie zapadla

 

u nas to koszt ogromny - woda na ok 60 m - wiec dokumentacja - lacznie ok 4 tys zl, wiercenie, pompa, hydrofor, kregi, obsypka i wszystko na gotowo - ok 20 tys zl - razem daje kwote 24 tys

 

ale na 1,3 metra to masz wode gruntowa....ja mam na 2 m ale to mi nic nie daje - studnie wierci sie z glebszych wartsw - u mnie bedzie to ok 60 m, moze 55. Ja mam w razie czego namiar na geologa z uprawnieniami - oraz na firme wiertnicza majaca sprzet do glebinowych - w bydgoszczy wiekszosc zakladow wiertniczych nie jest przygotowana do wiercenia glebiej niz 20-25 m..tak przynajmniej wynika z wywiadu jaki przeprowadzilam szukajac firmy...raczej nikt nie chcial sie podjac. Firma z ktora bede wspolpracowala - jesli dojdzie do wiercenia jest z wielkopolski - za 1 m wola 220 zl na gotowo ale bez pompy i hydro. Srednica rury - fi 160

 

gmina sie spoznia z wodociagiem - szczerze gdybym nie musiala - nie wiercilabym .. bardzo mi nie po drodze do tej studni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas to koszt ogromny - woda na ok 60 m - wiec dokumentacja - lacznie ok 4 tys zl, wiercenie, pompa, hydrofor, kregi, obsypka i wszystko na gotowo - ok 20 tys zl - razem daje kwote 24 tys...

 

Nie czepiam sie - tylko pytam z ciekawości.

Bo wiele pisze sie na Forum o studni.

Skoro koszt studni to 25 tys zł.

Do tego prąd (bo rozumiem, że woda nie wytryśnie tylko pompa będzie ją musiała wyppompować)

Amortyzaja (choćby pompy)

 

Czy ktos z Was liczył po ilu latach się zwróci taka inwestycja?

 

P.S.

piotrulexa prosze od powstrzymania się od odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja studnia kosztowała 900 zł bo ma 10m. Do tego hydrofor ok. 500 pewnie. Dołożę też filtry za które zapłacę pewnie ok. 1500 zł i to cała inwestycja. Nie wiem po co studnia na 50m skoro można dokupić filtry i i tak wyjdzie znacznie taniej.

 

po to ze plyciej nei ma wody

a z bagna zasilic domu sie nei da :roll: musi byc jeszcze okreslone cisnienie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to koszt ogromny - woda na ok 60 m - wiec dokumentacja - lacznie ok 4 tys zl, wiercenie, pompa, hydrofor, kregi, obsypka i wszystko na gotowo - ok 20 tys zl - razem daje kwote 24 tys...

 

Nie czepiam sie - tylko pytam z ciekawości.

Bo wiele pisze sie na Forum o studni.

Skoro koszt studni to 25 tys zł.

Do tego prąd (bo rozumiem, że woda nie wytryśnie tylko pompa będzie ją musiała wyppompować)

Amortyzaja (choćby pompy)

 

Czy ktos z Was liczył po ilu latach się zwróci taka inwestycja?

 

P.S.

piotrulexa prosze od powstrzymania się od odpowiedzi.

 

nie da sie przeliczyc kiedy sie zwroci - to tak jakbys probowala przeliczyc kiedy ci sie zwroci wodociag skoro moglabys sobie nosic wode z jeziora. Bedziesz liczyc??

Albo kiedy sie zwroci benzyna gdybys zaczela chodzis wszedzie pieszo :roll:

 

Dori - jak bede w stanie okreslic ile mi brakuje to sie zglosze. Jesli mialabys kogos chetnego to sobie sprzedaj, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasiedzi maja studnie - we dwoje pod jedna sa podpieci - ale porazka....widze ze wszystko tam tanim kosztem i studnia nie wyciaga....nie da rady abysmy i my sie podpieli bo siadzie

moge sobie jeszcze wode podciagnac z ogrodkow dzialkowych - do budynku bedzie z 70 m - docelowo pitna i druga rura do podlewania - z jeziora - juz na stale. Ale 1 listopada woda jest odcinana :lol: teoretycznie wtedy wodociag powinien juz byc. Ale nie moge sobie pozwolic na bazowanie na slowie powinien bo to zbyt ryzykowne. A wtedy bedziemy juz na stale tam mieszkac :roll:

Najbardziej obawiam sie ze zrobie odwiert - np kosztem wykonczenia gornych pomieszczen domu i jesienia powstanie wodociag...oczywiscie nei musze sie pod niego podpinac - no chyba ze musze :lol: ale woda u sasiada - na ok 50 m ma za duzo zelaza wiec kazdy jednak wiaze nadzieje z tym wodociagiem....typowa patowa sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Moja studnia kosztowała 900 zł bo ma 10m. Do tego hydrofor ok. 500 pewnie. Dołożę też filtry za które zapłacę pewnie ok. 1500 zł i to cała inwestycja. Nie wiem po co studnia na 50m skoro można dokupić filtry i i tak wyjdzie znacznie taniej.

 

Do takiego rozwiązania należy dodać koszt eksploatacji filtrów i urok pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że niektórzy nie mają po prostu wyboru - albo studnia albo beczkowóz wody przed domem...

 

mkkafe, dori - Teraz kumam. Ja myślałem, ze Wy z oszczędnosci te studnie kopiecie. Teraz włożę kasę - a potem mi się to zwróci.

Oczywiście - jak nie ma wodociągów to nie ma się co zwracać - woda musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napotkałem na ścianę nie do przebicia - jak się wydaje. Może już ktoś z Was przechodził podobne batalie i poradzi jak skutecznie walczyć z urzędami ?

 

Wg. planu zagospodarowania gminy z 1999r. na mojej działce przewidziano szczelne szambo. Ja chcę oczyszczalnię ... Mogę złożyć wniosek do Starostwa, ale jak mnie poinformowała firma wykonawcza, na 99.9% dostanę odmowę ...

W gminie mówią, że musi być szambo i tyle (bo taki jest plan, a nie, że jest tam kanaliza) i nie ma żadnej możliwości tego obejścia.

 

Jakie macie rady ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napotkałem na ścianę nie do przebicia - jak się wydaje.

W gminie mówią, że musi być szambo i tyle (bo taki jest plan, a nie, że jest tam kanaliza) i nie ma żadnej możliwości tego obejścia.

 

Jakie macie rady ?

 

pozdrawiam

 

W planie musi być wyraźnie zaznaczone,że ścieki należy odprowadzać do szczelnych zbiorników .Jesli takiego zapisu nie ma starostwo wyda zgodę na POŚ jeśli takie info jest to niestety nie ma szans :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie musi być wyraźnie zaznaczone,że ścieki należy odprowadzać do szczelnych zbiorników .Jesli takiego zapisu nie ma starostwo wyda zgodę na POŚ jeśli takie info jest to niestety nie ma szans :cry:

 

W planie stoi dokladnie tak: "odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników czasowego gromadzenia nieczystości ciekłych ...".

 

Na prawdę nie można jakoś tego przeskoczyć ? Ja nie chcę szamba!!

 

Aha, zapomniałem dodać, że sąsiad ma oczyszczalnie (budował 2 lata temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie stoi dokladnie tak: "odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników czasowego gromadzenia nieczystości ciekłych ...".

Na prawdę nie można jakoś tego przeskoczyć ? Ja nie chcę szamba!!

Aha, zapomniałem dodać, że sąsiad ma oczyszczalnie (budował 2 lata temu)

 

U mnie w planie nie ma zapisu,że muszą być ścieki odprowadzane do pojemników a w starostwie i tak poinformowano mnie,że zwrócą się do gminy z pytaniem jak tam interpretują ten zapis.Więc nie licz na to,ze nie zauważą tego u Ciebie.A jeśli chodzi o sąsiada to raczej ten argument nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi odnośnie studni. Znajomy obiecał zdobyć namiary na studniarza , robocizna z materiałem podobno 110 za m ( za głębinówkę oczywiście bez hydroforu ) Zaczekamy, pogadamy , zobaczymy. Ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa: zakładam ,ze woda będzie i będzie ok, to czy przed zamieszkaniem, odbiorem budowy pojawia się jakaś "magiczna instytucja" i rząda ode mnie zaświadczenia ,że woda jest zdatna do picia???? :D

 

Partner - piszesz,ze wodę masz do kitu , to jak sobie radzisz. Jakiś zasobnik na wodę przed domem, coś w tym stylu???????? Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy poszukuje Kierownika Budowy (nadzór nad ekipą, doradztwo).

Nie ma czasu na budowę ani wiedzy z tym związanej.

Chciałby w pewnym sensie oddać "tę działkę" Kierownikowi.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że taki fachowiec może kosztować więcej niż zwykły "wypełniacz Książki Budowy" ze stempelkiem.

W zamian oczekuje jednak fachowości, uczciwości i twardego stanowiska wobec ekip (w trakcie negocji cen z wykonawcami i podczas samego wykonania).

Najlepiej gdyby mieszkał w Osielsku.

 

Jeśli znacie kogoś takiego - proszę o info na P.W.

 

Przypomniała mi się scena z Kilera - to musi być ktoś taki:

- ... Masz być jak bulterier!

- Będę!

- Jak wściekły byk, jak chrabąszcz, jak gajowy, jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"! :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...