Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

badanie gruntu dopiero wykaze na jaka glebokosc trzeba bedzie wiercic - naszw wnioski dotycza opinii sasiada - jego studnia - jest na 50 kilku m a my ciut wyzej jestesmy...i na opinii geologow z ktorymi probowalam nawiazac wspolprace - orientacyjnie sprawdzali mapki z ktorych wynika ze woda jest gleboko...chyba dlatego ze nieopodal jest jezioro - i jest ono w dole

 

a woda z dzialek - fajna rzecz - dwie rurki - jedna do wody pitnej, jedna do wody z jeziora na cele ogrodowe - ale tylko od kwietnia do listopada :evil: potem odcinaja wode - na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym :)

Ja sama też tak miałam. No i jest szambo :evil:

 

Może i było, nie sposób przekopać się przez te >150 stron.

 

A co do szamba - walczyliście w jakiś sposób, czy po prostu po pierwszej odmowie ze starostwa daliście spokój ? Dziwi fakt, że wzdłuż całej ulicy jest taki sam plan zagospodarowania (szambo), a wszyscy mają oczyszczalnie (5 domów)...

 

pozdrawiam

 

U nas też sąsiedzi kiedyś tam montowali. Po odmowie ze starostwa daliśmy sobie spokój. To było w sierpniu 2007. We wrześniu 20007 montowaliśmy szambo. A miesiąc temu dowiedziałam się, że to NACZELNY :D ze starostwa wydał decyzję w czerwcu 2007, ze nikt nie dostanie pozwolenia na POŚ - bo on ma takie widzimisię. I tego się nie przeskoczy.

Jeżeli ktoś teraz zakłada POŚ to robi to nielegalnie.

 

Więc widzisz gdybym napisała zgłoszenie 2 miesiące wcześniej to miałabym POŚ :evil: :evil: :evil:

 

 

PS. A może to ten sam rejon?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może i było, nie sposób przekopać się przez te >150 stron.

 

 

Oj jest sposób żeby przekopać te 150stron opcja szukaj :)

Tutaj jest opisany problem Agi - Żona Facia:

http://forum.muratordom.pl/post1760556.htm?highlight=odprowadzanie%20%B6ciek%F3w#1760556

Mój problem z oczyszczalnią oraz moich sąsiadów zaczyna się od strony 60 :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2106&postdays=0&postorder=asc&start=3540

Jeżeli nie masz jeszcze pozwolenia na budowę domku to ja na Twoim miejscu kazałbym projektantowi wrysować do projektu zagospodarowania działki oczyszczalnię . Zawsze warto spróbować a nuż się uda .Ale jeżeli masz już pozwolenie na budowę i osobno wystąpisz o oczyszczalnie to może być gorzej i może się nie udać :(

Poczytaj te kilka stron co Ci podałem anuż coś wyjaśnią i pomogą .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero !!!! To okropne co piszesz, nie moge w to uwierzyc!! Rozumiem styropian czy inne lekkie materialy - ale beton??? Szok :o

Strasznie sie teraz sploszylam :-? bo mialam zamiar zrobic podobnie

 

(wątek sprzed prawie roku)

Beton komórkowy jest stosunkowo lekki i nie stanowi żadnego problemu dla złodziei. U mnie w zeszłym roku darmozjady obłowiły się w co następuje:

-bloczki fundamentowe sztuk ok. 200

-BK - jedna paleta

-strop terriva - ok 15 belek + 2 palety wypelniaczy

-rusztowanie, betoniarkę, przedłużacz i inne ...

 

I wcale nie żartuję z tym stropem.

Kradzieży było w sumie 4. Raz podpalili kawalki styropianu schowane w blaszaku (a stoi tuż przy lesie).

Niech to będzie przestroga dla "nieostrożnych" ...

 

ps.

aha BK oczywiście znakowany (czerwony spray)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2009 roku nie będą potrzebne pozwolenia na budowę

(Gazeta Prawna/21.02.2008, godz. 05:00)

 

Nie będą już potrzebne pozwolenia na budowę. Przygotowywane plany miejscowe mają być przedstawiane do wglądu mieszkańców

 

Tam, gdzie nie ma planów miejscowych, przy wydawaniu decyzji o zagospodarowaniu terenu zostaną uwzględnione założenia polityki miejskiej.

 

Szykuje się kolejna gruntowna nowelizacja prawa budowlanego. Ministerstwo Infrastruktury zakończy prace nad nią w końcu marca. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już od 2009 roku. Przewidziana została półroczna vacatio legis przepisów, z których najczęściej korzystają deweloperzy.

 

Zamiast pozwolenia

 

- Nie będą już potrzebne pozwolenia na budowę, ponieważ wszystkie informacje o obiekcie znajdują się w planie miejscowym - wyjaśnia podsekretarz stanu w resorcie infrastruktury Olgierd Dziekoński. Dlatego wniosek inwestora dotyczący zabudowania terenu musi uwzględniać założenia polityki miejskiej, która przewiduje postawienie określonych obiektów, np. wysokich, niskich, użyteczności publicznej.

 

Plan miejscowy ma być uzyskanym kompromisem między deweloperami, inwestorami, właścicielami terenu i tymi, którzy mieszkają w sąsiedztwie. W dodatku należy uwzględnić w nim sprawy związane z zasadami ochrony środowiska wynikającymi z dyrektyw unijnych.

 

- Dzięki zmianom będzie można uniknąć późniejszych protestów osób sąsiadujących z inwestycją, ponieważ wszystkie wątpliwości zostaną już wyjaśnione podczas prac nad sporządzaniem planu miejscowego - mówi Wojciech Konferowicz, właściciel firmy Magnat

 

Skutki zmian staną się korzystne dla gmin, które będą wiedziały, kto zapłaci za przewidziane rozwiązania. Na przykład zostanie zmieniona kwalifikacja gruntów rolnych objętych planem. Nie będą one wyłączone z produkcji rolnej, ale skoro figurowałyby w ewidencji jako grunty nierolne, to będzie można pobierać od nich podatek od nieruchomości, zamiast podatku rolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Te rewelacje huraoptymizmem mogą nastrajać jedynie nowo przybyłych obcokrajowców, którzy nie rozumieją nic z tego co się w Polsce dzieje.

Niech nikt nie ma złudzeń, że to cokolwiek ułatwi w materii budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - ja pisalam na tym watku z blacha - tutaj http://forum.muratordom.pl/blacha-na-sciane-w-kuchni,t123609.htm - ja mam taka mate samoprzylepna przyklejona do plyty z plexy - do tynku sie moze nei trzymac. Kupowalam w arkuszu - placilam cos ok 300 pare zlotych. Jesli jestes zainteresowana czyms takim - bede pisac dalej

 

teraz doczytalam ze i tam pisalas....

ja kupowalam w firmie Rejs - art meblowe - 6 lat temu byli na Łeczyckiej

 

teraz chyba sa tutaj

Fabryczna 13,

85-741 Bydgoszcz

telefon(y): 0048 52 3473558

Fax(y): 0048 52 3473558

WWW: http://www.rejs-am.pl

 

albo nadal tutaj

ul.Łęczycka 53, 85-737 Bydgoszcz , tel.: 0/52-345-28-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dzisiaj pozwolenie na budowę :D :D :D no i na oczyszczalnie też :D

gratuluję :D :D :D

 

dawno mnie tu nie było, bo i pisać nie było specjalnie o czym...

po perturbacjach i opóźnieniach mam od dwóch tygodni złożony wniosek o pozwolenie na budowę (Inez, jak długo czekałaś?)

prowadzę rozmowy z ekipami od stanu surowego, na razie wręczyłam pięciu ekipom teczki z rysunkami i opisami, a dziś dostałam pierwszą wycenę, która na kolana to mnie nie powaliła :-? , mam nadzieję, że pozostałe będą konkurencyjne

 

gdyby ktoś dysponował jeszcze jakimiś namiarami na ekipę rzetelną i niedrogą, to poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - ja pisalam na tym watku z blacha - tutaj http://forum.muratordom.pl/blacha-na-sciane-w-kuchni,t123609.htm - ja mam taka mate samoprzylepna przyklejona do plyty z plexy - do tynku sie moze nei trzymac. Kupowalam w arkuszu - placilam cos ok 300 pare zlotych. Jesli jestes zainteresowana czyms takim - bede pisac dalej

Dziękuję za odzew.

mkkafe masz tę matę przyklejoną na plexi. Teraz pytanie a gdzie kupić tę plexi?

Byłam na stronie REJSa ale nic nie ma o tych rzeczach które szukam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...