Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość OtoKero

U siebie jeśli idzie o schody wewnętrzne to wykonałem z rurek chromowanych. Mowa o moim a nie syna domu.

Decyzja o takich a nie innych powstała z kilku powodów:

1 Ciasna klatka schodowa - nie zabierają miejsca niemal zupełnie.

2 Ciemna klatka schodowa - nie zabierają światła zupełnie, dodają jasności.

3 Koszty - drewniane barierki czy jakiekolwiek inne ale estetyczne nie będą tańsze.

4 Efekt - nie spotykane, jak dotąd nie widziałem takich nigdzie.

5 Wykonanie - samodzielnie (wespół z synem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś od regipsów - chodzi mi o drobne prace z podwieszanym sufitem w kuchni... Znacie kogoś? Jak się wycenia taką robotę? Od m2?

Ja chciałam zabudowę na ścianę - półki/wnęki i podwieszany sufit w salonie ok. 7m. długi w kształcie fali. Cena za wykonanie obu rzeczy 1 tyś. zł. Jak dla mnie to nie jest tanio, więc dołączam się do prośby Dori o namiary na fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliściew może już balustrady/barierki do schodów? Gdzie warto uderzyć? Chciałabym stalowe...

Ostatnio trafiłem do warsztatu, w którym specjalizują się w barierkach z kwasówki. Nie jest to sprawdzony namiar, bo szukałem spawacza.

Faltech. Spawanie aluminium, żeliwa, stali nierdzewnych

0 52 379 41 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.

17 tysięcy taniej :o niż konkurencyjna wycena.

 

Przyzwoicie chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.

17 tysięcy taniej :o niż konkurencyjna wycena.

 

Przyzwoicie chyba?

 

cena przyzwoita - pod warunkiem ze i robota taka bedzie :wink:

Jesli to ktos sprawdzony kogo robote widziales - to bierz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.

17 tysięcy taniej :o niż konkurencyjna wycena.

 

Przyzwoicie chyba?

 

cena przyzwoita - pod warunkiem ze i robota taka bedzie :wink:

Jesli to ktos sprawdzony kogo robote widziales - to bierz!!

sprawdzony podobno :wink:

rysunki i opisy dałam 6 :o poleconym ekipom i z jeszcze dwoma jestem umówiona

dwóch mnie zabiło ceną, jeden się nie odezwał z kosztorysem, a jeden polecony okazał się być partaczem co naocznie nawet naszymi niebudowlanymi oczami stwierdziliśmy :lol:

ogólnie mamy duży odpad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.

17 tysięcy taniej :o niż konkurencyjna wycena.

 

Przyzwoicie chyba?

 

Śmiem powiedzieć, że cena nawet super :D

 

Ciesz się, że miałaś w czym wybierać, bo ja tego nie mogę powiedzieć :wink:

Jakoś mało tych namiarów na ekipy mam :roll:

 

Wycena jednej powaliła mnie z nóg, inna nie miała pokazać co zbudowała...

 

Życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w innej Gminie niż Ty i urzędnicy też są inni niż gdziekolwiek

Decyzję wydaje starostwo a nie gmina, choć pewnie po konsultacji z gminą. Więc to nie starosta zabronił wydawania zgody na POŚ , tak jak wyżej ktoś napisał. Pozdrawiam

Napiszę jeszcze raz: mieszkam w innym w Starostwie niż TY :D :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zdecydował się na firmę ochroniarską?

Jakie są miesięczne koszty? Co obejmuje umowa? Jakiej firmy alarm warto zainstalować?

 

Ja zaraz po wstawieniu okien, na dwa dni między instalacją okien a alarmu wynająłęm uzbrojonego ochroniarza. Jak się okazało nie na próżno :(

Monitoring w SOLID Security - kosztuje różnie od 50-70 pln netto/m-cznie.

Koszty instalacja alarmowej zależnie od rodzaju i ilości czujek, wielkości domu itp.

Koszt jednej czujki od 90 do 500 pln.

Najlepiej sprawdzić w okolicy, u sąsiadów itp. kto monitoruje i jeśli nie ma przeciwwskazań to wziąć tą samą firmę.

 

Umowa obejmuje monitoring przez 24h/7d. W nocy przyjazd grupy interweniującej w ciągu 5-10 minut. W dzień troche dłużej...

Za skradzione przedmioty i wyrządzone szkody firma nie odowiada...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...