Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś zdecydował się na firmę ochroniarską?

Jakie są miesięczne koszty? Co obejmuje umowa? Jakiej firmy alarm warto zainstalować?

 

Cześć

Ja polecam Solid jeśli chcesz monitoring

A jeśli na monitoringu Ci nie zależy to u mnie alarm zrobił pewny forumowicz ;-)

Pewnie się do Ciebie odezwie jeśli będziesz tylko chciała

 

Wiecie za co płacicie za ochronę z monitoringiem? Za te tablice które są przypięte do płotu i naklejone na szyby.

Złodziej wtedy wie że ma kilka minut na włam i ucieczkę. Więc musiałby mieć konkretny powód że do Ciebie właśnie się włamie.

Mam nadzieję że okien czy kaloryferów w 10 minut nie da rady wyciąć w takim czasie

 

Ktoś swego czasu opisywał przypadek że złodziej wybrał właśnie dom gdzie nie było wywieszek o SOLIDZIE a akurat tam był alarm. A dom obok miał wywieszkę a nie miał alarmu

A dowiedzieli się tego od złodzieja którego złapała grupa interwencyjna.

Więc najlepiej od razu nakleić sobie same nalepki. ;-))

 

Co do producentów alarmów to dobrym sprzętem dysponuje SATEL i przewodowe i bezprzewodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi. my juz mieszkamy, ale parę dni temu ktos nam ukradł cały rząd iglaków. nie bardzo mi sie podoba, że ktoś łazi po moim terenie. narazie ogród, a potem wejdą do domu.

troche poczytałam na forum i wiem, ze niektore firmy ochraniające tez odpowiadają za skradzione mienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.

17 tysięcy taniej :o niż konkurencyjna wycena.

 

Przyzwoicie chyba?

 

Śmiem powiedzieć, że cena nawet super :D

 

Ciesz się, że miałaś w czym wybierać, bo ja tego nie mogę powiedzieć :wink:

Jakoś mało tych namiarów na ekipy mam :roll:

 

Wycena jednej powaliła mnie z nóg, inna nie miała pokazać co zbudowała...

 

Życzę powodzenia :D

 

taniocha- bierz

 

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź obejrzeć ich realizacje i porozmawiaj z ludźmi u których budowali. Te dwie rzeczy odpowiedzą Ci na pytanie czy brać.

Polecani są, realizacje przed podpisaniem umowy obejrzę. Na razie widziałam ładnie ułożone płytki, bo ekipa robi wszystko :). I już wiem ile za dach - 12 tys. - dwie proste dwuspadówki (dom i doklejony garaż) - łącznie 270 m.

BIORĘ! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do ekipy od tynków i z lekka mnie zatkało gdy usłyszałem 22 zł za metr z materiałem. Czy to normalna cena na naszym bydgoskim rynku?? Jeśli tak to chyba sam wezmę się za tynkowanie bo kredytu nie starczy :(

 

Ja wybrałem tynki cementowo-wapienne przygotowywane z gotowej mieszanki - 25zł/m2 - wiem że żądają 27-30 zł więc 23 to jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak fajnie poczytać posty z rodzimego grajdołka.

My budujemy w Osielsku. Chata stoi ale prosi się o wykończenie :D i tu niestety ... schody :-? . Potrzebujemy namiary na solidnego fachowca od ogrzewania podłogowego. Może ktoś mógłby polecić kogoś sprawdzonego!!!! :lol: :lol: :lol: Czy ktoś robił (lub zlecał zrobienie) projekt ogrzewania podłogowego, czy liczymy raczej na doświadczenie hydraulika? :wink:

Potrzebujemy również kogoś do wentylacji z reku. i DGP. Powiedzcie ile takie rzeczy Was kosztowały!? :D :lol: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielu fuszerkach czytałem, ale o takiej jak zrobili u mnie to jeszcze nie słyszałem. Geodeta źle wytyczył budynek, ekipa wykopała, wyszalowała i wylała ławy. Dopiero jak stawiali bloczki to doszli do wniosku, że w dwóch pomieszczeniach nie mogą "złapać wymiaru".

Wyszło, że na dwóch odcinkach po około 3m trzeba nadlać 31cm ławy. Wymyślili, że nawiercą, powbijają pręty i w ten sposób połączą dwie ławy. Z obliczeń wynika, że bloczek będzie leżał 7cm na pierwotnej ławie, a 17cm na nowej. Nie wiem jak się to sprawdzi. Dosłownie ręce opadają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
O wielu fuszerkach czytałem, ale o takiej jak zrobili u mnie to jeszcze nie słyszałem. Geodeta źle wytyczył budynek, ekipa wykopała, wyszalowała i wylała ławy. Dopiero jak stawiali bloczki to doszli do wniosku, że w dwóch pomieszczeniach nie mogą "złapać wymiaru".

Wyszło, że na dwóch odcinkach po około 3m trzeba nadlać 31cm ławy. Wymyślili, że nawiercą, powbijają pręty i w ten sposób połączą dwie ławy. Z obliczeń wynika, że bloczek będzie leżał 7cm na pierwotnej ławie, a 17cm na nowej. Nie wiem jak się to sprawdzi. Dosłownie ręce opadają....

 

Gdyby mnie taki dylemat dotyczył, to zdecydowanie nie "wiązałbym" dodatkowej ławy wylewanej równolegle do już istniejącej a jedynie wykonałbym nową ze stosownym dla obciążeń własnym zbrojeniem.

Nawiercanie ławy zdecydowanie spowoduje jej znaczne osłabienie pod względem wytrzymałościowym co w żadnym razie nie wystąpi gdy "dolejemy" drugą ławę przylegającą do już istniejącej. Nie ma obawy o ich "rozejście" gdyż zespoli je niejako fundament postawiony na nich.

Co do pertraktacji cenowych za fuszerkę to zdecydowanie popieram. Od geodety domagałbym się zwrotu całkowitych kosztów za jego spapraną usługę. Kwestia kierbuda to chyba nie do ruszenia bo w mojej ocenie nie należy do jego zadań dokonywanie wszystkich pomiarów. Gdyby tak miało być to geodetę należy uwolnić od odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...