Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość OtoKero

No właśnie. Ktoś powie, że to anachronizm ale jeśli tak uważa to jego sprawa.

Ja zamiast programatora czasowego proponuję podobne rozwiązanie aczkolwiek nieco inny sposób uruchamiania cyrkulacji.

Proponuję także wykonać cyrkulację z wstawioną do tego celu maleńką pompą uruchamianą nie programatorem czasowym a zwyczajnym pilotem.

Wystarczy zastosować wyłącznik prądu w gniazdku, którym steruje się pilotem. Koszt tego gadżetu to 30-50PLN.

Zamierzając skorzystać w kuchni, łazience czy gdziekolwiek indziej wystarczy uruchomić pompę poprzez użycie pilota na 1 minutę (może dwie w zależności od długości instalacji) i to wystarczy byśmy mieli ciepłą wodę w każdym punkcie.

Po dwóch minutach pompa już może zostać wyłączona. Zużycie prądu właściwie niedostrzegalne w przeciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie chcialam Was zasypywac tymi szczegolami

piec Galmet - ale bedzie zmiana bo gabarytowo sie nei zmiesci,

znajomi mają Galmet i są chyba zadowoleni jednak ...

ja się decyduję na http://www.rejs-piece.pl bo:

- producent jest blisko (Rypin) i robią rozruch w domu u klienta

- z ewentualnym serwisem też nie powinno być problemu

- można w trakcie palenia ekogroszkiem dorzucać np. węgiel, drewno itp. bo ma ruszt na stałe (rurki z wodą)

- jest wykonany solidnie i z grubej blachy

- ma go kolega i jest bardzo zadowolony (zrobili mu piec na wymiar pod konkretną kotłownię więc gabaryty mogą być ustalone z klientem)

- cena jest atrakcyjna (ok 6tyś zł za piec 25kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Jestem na etapie zamawiania okien. Dałam do wyceny do paru firm i najbardziej atrakcyjną ofertę dostałam z Simbudu i Oknovidu. Czy ktoś zamawiał może w tych firmach okna i może polecić którąś z nich? Albo odradzić.

Ja zamówiłam okna M&S na ul. Fordońskiej (oknoplus),okien jeszcze nie mam, ale z obsługi wstępnej jestem bardzo zadowolona. Pan Marcin o anielskiej cierpliwości akceptował wszystkie moje kolejne zmiany już po podpisaniu umowy i pisał na nowo.Ja sama chyba nie miałabym do siebie takiej cierpliwości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za rady dot. cyrkulacji. Łazienek nie mam jakoś daleko od kotłowni, jedyni kuchnia ... ale chyba zdecyduje się razem z tymi programatorami...

 

Teraz kolejny temat: gładzie.

Czy na tynki gipsowo-wapienne daje się gładzie ? Mój malarz zaleca, ale z drugiej strony mówi, że musu nie ma. Jak macie u siebie ?

I przy okazji cennik malarski -

- 3 pln za 1 krotne malowanie (6 zl - za podwojne)

- 7 zl za gladz + szpachlowanie.

dobre te ceny ?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Jestem na etapie zamawiania okien. Dałam do wyceny do paru firm i najbardziej atrakcyjną ofertę dostałam z Simbudu i Oknovidu. Czy ktoś zamawiał może w tych firmach okna i może polecić którąś z nich? Albo odradzić.

 

poniewaz ja cofam sie wstecz w poszukiwaniu namiarow na tynkarzy - natrafilam i przeklejam

Ja jeszcze okien nie montowałem ale postaram sie troszeczkę pomóc :)

Nie musisz czytać wszystkich 146 stron . wystarczy kliknąć opcję szukaj tam wpisać słowo "OKNOVID" ustawić żeby szukał w grupach budujących , ustawić żeby wyświetliły sie posty a nie tematy i gotowe .

I tutaj czytasz tylko posty z Grupy Bydgosko Toruńskiej i już masz jakieś rozeznanie .

Np takie :

http://forum.muratordom.pl/post2114084.htm?highlight=oknovid#2114084

http://forum.muratordom.pl/post1948027.htm?highlight=oknovid#1948027

http://forum.muratordom.pl/post1587277.htm?highlight=oknovid#1587277

itd itd

Pozdrawiam i miłej lektury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejny temat: gładzie.

Czy na tynki gipsowo-wapienne daje się gładzie ? Mój malarz zaleca, ale z drugiej strony mówi, że musu nie ma. Jak macie u siebie ?

I przy okazji cennik malarski -

- 3 pln za 1 krotne malowanie (6 zl - za podwojne)

- 7 zl za gladz + szpachlowanie.

dobre te ceny ?

pozdrowienia

 

My mamy gipsowe - niby nie trzeba już szpachlować. Ale jak już zaczęliśmy obrabiać regipsy na poddaszu to ściany też szpachlowaliśmy. Nie wiem czy jest duża różnica. Muszę dla porównania teraz pomalować te tynki, które nie były szpachlowane...

U nas szpachlowanie, pomalowanie gruntem, białą farbą i dwukrotnie kolorem - wyszło 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Czy ktos z Was potrzebował projekt na wykonanie studni głębinowej i zgłaszał jej budowe w Starostwie ?! :o

 

ja potrzebuje projekt - zlecilam wykonanie i chyba jest na ukonczeniu, jeszcze nei zglaszalam - mam nadzieje zrobic to z poczatkiem tygodnia

Dori kilka osob ostatnio pisalo ze balustrady bralo z Castoramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe, ale Ty podobno miałaś jakąś zbajerzoną studnie i do tego głęboka na 60 mb ? Na pewno dlatego musiałaś zrobić projekt ( mam nadzieję, ze właśnie dlatego ! ). Jak przeglądałam forum i inne mądre rzeczy na necie wychodzi ,ze niektórzy nie potrzebują , inni potrzebuja a jeszcze inni na wszelki wypadek chociaz dokładnie nie wiedzą czy muszą , czy nie to asekuracyjnie zlecają projekty studni i zgłaszają w Starostwie. A jakbys miała płytsza studnie, to potrzebowałabyś projekt? ( pytałaś sie o to w Starostwie? ) :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - potrzebuję namiary z kolei na balustrady ze stali nierdzewnej. Albo na samą stal. Robiliście już może balustrady?

 

chodzi o wewnetrzne czy zewnetrzne?

 

my szukamy pomyslu na wewnetrzne balustrady na schody

 

wymarzyly nam sie chromowe rurki ze stalowymi linkami w srodku ale gdzie tego poszukac i czy nie za nowoczesne jak do standardowego domku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - potrzebuję namiary z kolei na balustrady ze stali nierdzewnej. Albo na samą stal. Robiliście już może balustrady?

 

chodzi o wewnetrzne czy zewnetrzne?

 

my szukamy pomyslu na wewnetrzne balustrady na schody

 

wymarzyly nam sie chromowe rurki ze stalowymi linkami w srodku ale gdzie tego poszukac i czy nie za nowoczesne jak do standardowego domku???

 

a standardowy domek jak jest wykończony - nowocześnie czy bardziej w starym lub wiejskim stylu?[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Czy ktos z Was potrzebował projekt na wykonanie studni głębinowej i zgłaszał jej budowe w Starostwie ?! :o

Ja w projekcie składanym do starostwa miałem wrysowana studnie, lecz było tam wyraźnie zaznaczone że projekt studni ma zostać zrealizowany w ramach odrębnego opracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe, ale Ty podobno miałaś jakąś zbajerzoną studnie i do tego głęboka na 60 mb ? Na pewno dlatego musiałaś zrobić projekt ( mam nadzieję, ze właśnie dlatego ! ). Jak przeglądałam forum i inne mądre rzeczy na necie wychodzi ,ze niektórzy nie potrzebują , inni potrzebuja a jeszcze inni na wszelki wypadek chociaz dokładnie nie wiedzą czy muszą , czy nie to asekuracyjnie zlecają projekty studni i zgłaszają w Starostwie. A jakbys miała płytsza studnie, to potrzebowałabyś projekt? ( pytałaś sie o to w Starostwie? ) :roll:

 

zbajerzona czy nie :D - studnia powyzej 30 m glebokosci wymaga pozwolenia wodno-prawnego na budowe takiego obiektu - w mom przypadku ze Starostwa. Dokumenty do pozwolenia to wniosek i 4 egz projektu studni - bardzo podobnie jak w przypadku pozwolenia na budowe innego obiektu. Nie wiem dokladnie jak to wyglada - bo jeszcze projektu w lapce nie mam. Osoba robiaca proejkt - geolog z uprawnieniami bada na jaka glebokosc trzeba bedzie wiercic - orientacynie - na podstawie budowy gruntow danego regionu itp, projektuje studnie z wszelkimi urzadzeniami - pozniej po pozytywnej decyzji nadzoruje wiercenie, pobiera probki wody do analizy, robi dokumentacje powykonawcza itp

 

Jesli u Ciebie woda jest ponizej 30 m - robisz tylko zgloszenie i masz studnie. Tylko aby sie wziac za wiercenie musisz mniej wiecej wiedziec na jakiej glebokosci ta woda jest - bo jesli jest glebiej - prace trzeba przerwac i rozpoczac procedure jaka przechodze ja - oczywiscie mowimy o legalnej drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Czy ktos z Was potrzebował projekt na wykonanie studni głębinowej i zgłaszał jej budowe w Starostwie ?! :o

Ja w projekcie składanym do starostwa miałem wrysowana studnie, lecz było tam wyraźnie zaznaczone że projekt studni ma zostać zrealizowany w ramach odrębnego opracowania.

ja mam identycznie - z zachowaniem odpowiedniej odleglosci od POŚ

i wlasnie teraz jestem na etapie odrebnego opracowania

 

Pola - a co Ty jedziesz zglaszac?? Na jakim etapie jestes?? Najlepiej zadzwon do Wydzialu Ochrony Srodowiska i spytaj jak jest w Twojej sytuacji - ja wlasnie tak zrobilam i wszystko mi wyjasniono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...