Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance (gmina Zławieś Wielka). Mają sympatyczną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Bloczki są z betonu B15, wibroprasowane. Wystarczająco, czy powinny być z B20, myślał ktoś kiedyś na ten temat? No i szerokość mają 24, a w projekcie są 25, ale to podobno (?) nie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dakota - ja szukalam swego czasu bloczkow B-20 - tak jak mialam w projekcie - mialam problem, bo wiekszosc bloczkow byla B-10 max B-15

B-20 kupilam w firmie Koma - o jakosc wypowiedzieli sie budowlancy i kierownik - byla zadowalajaca

 

Zwracam sie z pytaniem: ktora hurtownia w Bydgoszczy - chodzi o art instalacyjno-wod-kan-grzewcze ma fajne ceny?? Chcialabym kupic wszystko w jednej hurtowni i dostac dobra cene - mam do pobrania materialu za ok 30 tys, kto chetnie wspolpracuje i udziela rabatow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dakota - to przed zamowieniem pytasz czy wystawia certyfikat na B-20 i jak nie kreca - pozostaje zaufac

jakosc bloczkow tez mozna sprawdzic zamawiajac je "luzem" i wykipowac je zamiast wyladowac na paletach - jak beda cale - to sa dobrej jakosci - choc u mnie rozladowywali je murarze - wiec metody nei sprawdzalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dakota - to przed zamowieniem pytasz czy wystawia certyfikat na B-20 i jak nie kreca - pozostaje zaufac

jakosc bloczkow tez mozna sprawdzic zamawiajac je "luzem" i wykipowac je zamiast wyladowac na paletach - jak beda cale - to sa dobrej jakosci - choc u mnie rozladowywali je murarze - wiec metody nei sprawdzalam

tylko wtedy już będzie po jabłkach, będę miała zapłacone marnej jakości bloczki i zgryz czy kupić nowe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - z finansowego punktu widzenia - tak

ale w mysl zasady ze fundament to podstawa - uchroni Cie to przed postawieniem na tych bloczkach domu

nic wiecej nie potrafie doradzic

najlepiej po prostu kupic w dobrej betoniarni - ja np nigdy nie zawiodlam sie na betonie z Thomasa - choc oni chyba bloczkow nie robia...ale beton towarowy bralam z 3 betoniarni i ta nie ma wg mnie sobie rownych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z pytaniem: ktora hurtownia w Bydgoszczy - chodzi o art instalacyjno-wod-kan-grzewcze ma fajne ceny?? Chcialabym kupic wszystko w jednej hurtowni i dostac dobra cene - mam do pobrania materialu za ok 30 tys, kto chetnie wspolpracuje i udziela rabatow??

mkkafe zazwyczaj Ty jako inwestor nie będziesz miała takich upustów jak instalator współpracujący z hurtowniami. Nasz instalator również - jako, ze był to nasz znajomy - miał dla nas dobrą ofertę. Minusem było to, że nie mieliśmy faktutr na siebie, bo on nie jest z branży, jest raczej hobbystą :) Więc naprawdę te kilka czy kilkanaście procent upustu, które oferuje hurtownia inwestorowi - to po prostu drobne w porównaniu z tym co otrzymuje instalator - a to czy podzieli się z Tobą tymi upustami czy zatrzyma sobie - to już pełna dowolność :p Zresztą nie chodzi tylko o wod-kan-co...

My mieliśmy sprzęt z BIMS-u (Bims Plus). Zresztą tam mogą się zaopatrywać tylko firmy, instalatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance (gmina Zławieś Wielka). Mają sympatyczną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Bloczki są z betonu B15, wibroprasowane. Wystarczająco, czy powinny być z B20, myślał ktoś kiedyś na ten temat? No i szerokość mają 24, a w projekcie są 25, ale to podobno (?) nie problem.

Ja brałem bloczki z Łubianki, ale firma nazywała się AGMAR. Jakość bez zastrzeżeń. Dom stoi i nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori - niezupelnie jest tak jak piszesz :lol:

bo jezeli ja w mailu pisze ze zasobnik na wode cos takiego - i podaje linka do strony producenta gdzie cena jest 1720 ( a zazwyczaj od tej ceny jest mozliwy upust) a hurtownia na bezczela w wycenie pisze mi ze ten zasobnik u nich bedzie kosztowal 1900 :o ......albo za "geberita" kaze zaplacic 850 zl a w necie widze cene 599 :lol: ....i tak na co trzeciej rzeczy z listy (a lista ma 171 pozycji) doplacam ok 100 zl...a ile jest rzeczy ktorych nie mam zamiaru sprawdzac bo sa to kolanka, zlaczki itp....i to sa ceny po "znajomosci" z hurtowni znajomej instalatorowi, choc faktura idzie na mnie

 

z drugiej firmy gdzie faktura idzie na firme upusty sa fajne i cenowo wychodzi o kika tys mniej, tylko gosc mi sie jako fachowiec nie za bardzo widzi

Moze krzyzowke zastosuje :roll:

 

dzieki za podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo za "geberita" kaze zaplacic 850 zl a w necie widze cene 599 :lol: ....i tak na co trzeciej rzeczy z listy

 

Ja miałem podobnie. Ceny "hurtowe" mocno odbiegały od internetowych. I skończyło się u mnie na indywidualnych zakupach materiałów - oczywiście nie wszystko się dało - i rozliczeniu tylko robocizny. Wyszło sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance (gmina Zławieś Wielka). Mają sympatyczną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Bloczki są z betonu B15, wibroprasowane. Wystarczająco, czy powinny być z B20, myślał ktoś kiedyś na ten temat? No i szerokość mają 24, a w projekcie są 25, ale to podobno (?) nie problem.

Ja brałem bloczki z Łubianki, ale firma nazywała się AGMAR. Jakość bez zastrzeżeń. Dom stoi i nie pęka.

I dalej tak się nazywa :oops:

Zmyliła mnie wyszukiwarka, która znajduje w obu wersjach :wink:

To dobrze, że nie pęka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...