Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance (gmina Zławieś Wielka). Mają sympatyczną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Bloczki są z betonu B15, wibroprasowane. Wystarczająco, czy powinny być z B20, myślał ktoś kiedyś na ten temat? No i szerokość mają 24, a w projekcie są 25, ale to podobno (?) nie problem.

 

Jezeli chodzi o firme Agmar ul Samorzadowa 3 polecam :D jak narazie biore od nich wszystko bloczki wygladaja tak jak na zdjeciu http://images31.fotosik.pl/178/27299da5b0f865e1.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam szukam dobrego tartaku do wykonania więźby.

Polecam tartak w Solcu Kujawskim. Namiary podałem na priv. Minus taki, że impregnują ręcznie, ale można więźbę przewieźć gdzie indziej zaimpregnować.

Polecam tartak w Lulkowie

o, to sprawdzę, bo to mój kierunek :)

 

Jak twoj kierunek to jest jeszcze tartak w Brąchnowie 860zl netto z impregnacja w necie go nie znajdziesz ale jak co to mam tel do wlasciciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjasnilo sie czemu nie dostalam listu od gminy z platnoscia za dzierzawe. Nie bylam wcale zapisana jako wlascicielka dzialki :o

 

Pamietam jak po akcie notar. poszlam do urzedu ale mnie odeslali ze nie trzeba ze notariusz ich powiadomi. I co? I figa :wink:

 

W kazdym razie bardzo mila pani powiedziala ze nic sie nie stalo, ze ustawa cos sie zmienila i to nie moja wina.

 

I niedlugo dostane "upragniony list". Zaczelam sie bac o kwote :-?

 

Coz, nawet mnie to wszytski nie zaskoczylo, tak bywa. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dakota - ja tez mialam jakies inne wymiary niz w projekcie, juz nei pamietam - ale co telefon to sie dziwili ze takie bloczki potrzebuje. kupilam standard

 

poniewaz jestem zadowolona - wiec polecam - kupilam welne skalna rockwool poprzez allegro z hurtowni z Katowic - wszystko sprawnie i taniej niz u regionlnych sprzedawcow - przynamniej ja taniej w Bydgoszczy nie znalazlam. Co prawda jeszcze czekam na fakture vat - zaplacilam na podstawie pro formy - ale licze ze przysla - wiec polecam

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=311417678

slawas - tylko brzydko leza na golej ziemi :oops: - nie obraz sie - ale od razu mi sie w oczy rzucilo :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

słuchajcie mam pytanko, czy wiecie co się wczoraj działo na drodze do Poznania,

 

pozdr

 

Aga Faciowa jedziesz troszkę dalej coś u Was się działo, że taki korek a na krzyżówce policja??

 

Przez 2 tygodnie nie miałam internetu, więc odpowiadam dopiero teraz.

 

Na mostku tym pierwszym zderzyły się 4 samochody.

My do domu jechaliśmy przez Murowaniec i Łochowo. Ale jak zobaczyłam TIRy w lesie to byłam w szoku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak o studniach. Chciałem sobie zrobić studnię, taką małą tylko na potrzeby podlewania ogródka. Ktoś polecił mi nawet, aby wykopać ją w garażu lub tuż obok, tak aby nie trzeba było demontować na zimę hydroforu w obawie przed mrozami i zamontować go "pod dachem". Nie miałem jednak pojęcia, że trzeba to zgłaszać. Czy na taką studnię potrzebne jest pozwolenie ze starostwa?

My mamy studnię od chwili rozpoczęcia budowy. Woda jest na 18 metrach. Nic nikomu nie zgłaszaliśmy i nie mamy takiego zamiaru.

Woda ze studni jest o 100 % lepsza od tej z Wodociągów.

 

 

I jeszcze jedno pytanie do forumowiczów. Powoli przymierzam się do kupna kominka. Chcę nim dogrzewać dom, jedni radzą płaszcz wodny, inni tylko nawiew ciepłego powietrza. Niestety rozbieżnośc zarówno opinii jak i cen jest niesamowita. Czy możecie mi powiedzieć jaka jest mniej więcej realna różnica w cenie i w zaletach (cechach) tych obu rozwiązań.

My mamy kominek z płaszczem wodnym i wspomagająco piec elektryczny (dopiero od 3 tygodni nas wspomaga :D ).

Jak do tej pory kominek nam się sprawdził. Jednak zima była bardzo łagodna. A jak było -10/-12 w nocy to mąż musiał wstawać w nocy (bo nie było jeszcze pieca elektrycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po krótkiej przerwie, czy ktoś ma może namiary na projektanta wnętrz - sprawdzonego? Jeśli tak to bardzo proszę o namiary na pw.

 

I jeszcze jedno pytanko, jakie okienka PVC polecacie?

 

Projektanta nie miałam :roll:

 

Okna PCV - dużo osób wypowiadało się już na ten temat. Ja mam z M & S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kominek z płaszczem to także "szybkie" ogrzanie mieszkania nie wchodzi w grę.

 

Więc nie koszty powinny decydować a nasze potrzeby jakie sobie stawiamy.

 

Ponadto czytałem opinie, że nawiew działa trochę jak "farelka" - jak się rozpali to momentalnie jest ciepło, ale jak w kominku wygaśnie, temparatura spada tez szybko. W przypadku płaszcza grzejniki nagrzewaja się dłużej, ale tez utrzymuja znacznie dłużej temperaturę.

 

OtoKero kominek z PW potrafi rozgrzać grzejniki w ciągu 5-10 minut. O wiele gorzej jest z podłogówką.

 

Jeżeli chodzi Majcher o te grzejniki to najdłużej trzymają ciepło grzejniki łazienkowe/drabinkowe (nie wiem z jakiego materiału są zrobione ale kojarzą mi się z grzejnikami zeliwnymi). Natomiast grzejniki w pokojach stygną b. szybko. Więc to też jest zła teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dakota - ja tez mialam jakies inne wymiary niz w projekcie, juz nei pamietam - ale co telefon to sie dziwili ze takie bloczki potrzebuje. kupilam standard

 

poniewaz jestem zadowolona - wiec polecam - kupilam welne skalna rockwool poprzez allegro z hurtowni z Katowic - wszystko sprawnie i taniej niz u regionlnych sprzedawcow - przynamniej ja taniej w Bydgoszczy nie znalazlam. Co prawda jeszcze czekam na fakture vat - zaplacilam na podstawie pro formy - ale licze ze przysla - wiec polecam

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=311417678

slawas - tylko brzydko leza na golej ziemi :oops: - nie obraz sie - ale od razu mi sie w oczy rzucilo :oops:

zdjecie to juz historia z zeszlego roku zostaly przywiezione bezposrednio do murowania fundamentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany sama ze sobą piszę :D

 

Widać, że mnie tu dawno nie było.

 

PS. Agniha - nie odważyłabym się zostawiać na noc kominka rozpalonego na maksa. Ani jak wyjeżdzamy do pracy. Nigdy.

 

my palimy wieczorem i jak jedziemy do pracy normalnie tak jak w dzień i nic się nie dzieje. tylko trzeba mieć dobrze zrobioną instalację. jak się woda zagotuje to wyleci do kanalizy a duża temperatura nie zaszkodzi rurkom bo mamy zintegrowany wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mogę polecić firmę "świat drewna ", Bydgoszcz ul.Podolska.Mają własną stronę internet.Wykonali u mnie schody drewniane jesion barwiony na merbau-rewelacja.Świetny kontakt z wykonawcą.Otrzymałam ich z polecenia i ,jako zadowolony inwestor,polecam innym.Warto.

pozdrawiam

dosia1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...