Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci ekipę która w zeszlym roku układałam moim rodzicą kostkę.

A teraz pytanie czy 45 zł za m2 elewacji to dużo, oczysiście bez materiałów?

pozdrawiam

Jeżeli możesz podaj (na forum, lub priv).

Co do ceny to ja płaciłem w końcu 2006 25PLN/m2, ale to inna epoka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złozyliśmy w listopadzie zeszłego roku, nadal nie otrzymaliśmy zwrotu. :cry:

 

To ja miałem szczęście!!

Złożyłem na początku stycznia i po 3 tygodniach miałem zwrot.

 

To faktycznie spore szczęście, my czekaliśmy równe 6m-cy za pierwszym razem, a teraz nadal czekamy, chociaż od niedawna w I US w B-szczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany sama ze sobą piszę :D

 

Widać, że mnie tu dawno nie było.

 

PS. Agniha - nie odważyłabym się zostawiać na noc kominka rozpalonego na maksa. Ani jak wyjeżdzamy do pracy. Nigdy.

 

my palimy wieczorem i jak jedziemy do pracy normalnie tak jak w dzień i nic się nie dzieje. tylko trzeba mieć dobrze zrobioną instalację. jak się woda zagotuje to wyleci do kanalizy a duża temperatura nie zaszkodzi rurkom bo mamy zintegrowany wymiennik

 

my też zostawiamy kominek i jakoś nie było źle, chociaż raz wyskoczyliśmy do sąsiada i wróciliśmy, a tam woda się w kominku gotuje, szybka interwencja i wszystko ok :D, innym razem na kominku ściera, która się spopieliła i smród zostawiła, ale nadal ok i ścier na kominku brak :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

słuchajcie mam pytanko, czy wiecie co się wczoraj działo na drodze do Poznania,

 

pozdr

 

Aga Faciowa jedziesz troszkę dalej coś u Was się działo, że taki korek a na krzyżówce policja??

 

Przez 2 tygodnie nie miałam internetu, więc odpowiadam dopiero teraz.

 

Na mostku tym pierwszym zderzyły się 4 samochody.

My do domu jechaliśmy przez Murowaniec i Łochowo. Ale jak zobaczyłam TIRy w lesie to byłam w szoku :o

 

Aga cieszymy się z powrotu do ludzi :p :P :p

 

macie na wsi internecik, a jaki działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy "radiowy" internet. Ale kiepsko działa.

 

Jeżeli chodzi o kominek z PW i palenie jak nas nie ma. To nie palimy bo: a nuż coś się wydarzy, a po drugie szkoda drewna żeby opalac pusty dom.

Gdybyśmy wiedzieli, ze nas nie będzie od 6.30 do 20.30 to na 100 % włączę piec elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak długo czekaliście na zwrot VAT-u z U.S. ?

 

 

Złożylismy 31. grudnia i ciągle czekamy.......III US w Bydgoszczy

 

maja na to ustawowo 6 mcy, więc pewnie jeszcze przyjdzie nam poczekać.

 

i jeszcze jedno: mamy kominek do obudowania, wymyśliłam ,że będzie delikatnie obłożony granitem ,z jakiego mamy parapety, kominek tradycyjny bez rozprowadzeń, napiszcie ile to według Was może kosztować i ewentualnie jakiś namiar na sprawdzonego fachowca,( mamy na razie namiar na Lau- ale chcę porównać coś innego)

 

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka Inez w sumie to nadal nie wiem , gdzie Ty dłubiesz w tej ziemi

 

pozdrowionka

 

ps moze kiedyś się ujawnisz na wsi

Alex jak nie wiesz gdzie dłubię to za mało spacerujesz :lol: :lol: :lol: do Ciebie jedzie się w lewo, do mnie kawałek dalej w prawo. Na mapce forumowiczów też jestem :wink: Ujawnię się ujawnię, ale teraz jest takie zawrotne tempo, że na nic nie ma czasu.Jak już mnie zlokalizujesz na jakimś spacerku to podejdź na pogaduszki :wink: Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak długo czekaliście na zwrot VAT-u z U.S. ?

 

Złożylismy 31. grudnia i ciągle czekamy.......III US w Bydgoszczy

maja na to ustawowo 6 mcy, więc pewnie jeszcze przyjdzie nam poczekać.

...

 

Jestem w szoku, że tak długo czekacie. Ja rozliczam w II US na Wojska Polskiego. Ciekawe od czego zależy ta kolejka. Żadnych znajomości tam nie mam.

Może czekacie w kolejce do wezwania celem wyjaśnienia lub doniesienia dokumentów.

Ale zapewne nie - bo nie wyobrażam sobie aby Piotrulex czegoś nie dopilnował.

Cóż - trzymam za Was kciuki. Parę złotych tam sie uzbierało. W moim przypadku 13 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, że tak długo czekacie. Ja rozliczam w II US na Wojska Polskiego. Ciekawe od czego zależy ta kolejka. Żadnych znajomości tam nie mam.

Może czekacie w kolejce do wezwania celem wyjaśnienia lub doniesienia dokumentów.

Ale zapewne nie - bo nie wyobrażam sobie aby Piotrulex czegoś nie dopilnował.

Cóż - trzymam za Was kciuki. Parę złotych tam sie uzbierało. W moim przypadku 13 tys zł.

 

spokojnie :wink:

 

wypelnialismy wszystko sami i skladalismy w pospiechu zdaje sie ostatniego dnia. z pewnoscia bedzie wiele pozycji np. z 5-stronnicowej faktury z hurtowni hydraulicznej, ktora wpisalismy cala :o

 

wyszlismy z zalozenia, ze itak jak przyjdzie nasza kolej to wezma do reki i oczywiscie po kolei wszystko sprawdza. wezwa nas na korekte ktora sie zlozy i pozniej juz wyplata kasy. teoretycznie od korekty maja kolejne 6 miesiecy lecz w praktyce wyplacaja z marszu gdyz wszystko juz jest sprawdzone i przygotowane

 

nam sie uzbieralo okolo 10 kola minus to co przeoczylismy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypelnialismy wszystko sami i skladalismy w pospiechu zdaje sie ostatniego dnia. z pewnoscia bedzie wiele pozycji np. z 5-stronnicowej faktury z hurtowni hydraulicznej, ktora wpisalismy cala :o

 

Jak to ostatniego dnia? Słabo jestem zorientowany w temacie, ale słyszałem że za 2007 składa się do końca czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypelnialismy wszystko sami i skladalismy w pospiechu zdaje sie ostatniego dnia. z pewnoscia bedzie wiele pozycji np. z 5-stronnicowej faktury z hurtowni hydraulicznej, ktora wpisalismy cala :o

 

Jak to ostatniego dnia? Słabo jestem zorientowany w temacie, ale słyszałem że za 2007 składa się do końca czerwca?

 

mozna tylko raz w roku a kiedy to bedzie to juz Twoja sprawa

 

mozna np 31 grudnia a pozniej 2 stycznia

 

w 2010 mozesz dac faktury z 2007 i jest to bez znaczenia

 

na razie nie ma koncowego terminu

 

mys kladalismy pod koniec grudnia 2007 aby moc sie rozliczyc rowniez w 2008

 

jak bysmy dali na poczatku stycznia 2008 to pozniej dopiero w 2009 mozna by skladac o zwrot roznicy VAT

 

tak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak długo czekaliście na zwrot VAT-u z U.S. ?

 

Złożylismy 31. grudnia i ciągle czekamy.......III US w Bydgoszczy

maja na to ustawowo 6 mcy, więc pewnie jeszcze przyjdzie nam poczekać.

...

 

Jestem w szoku, że tak długo czekacie. Ja rozliczam w II US na Wojska Polskiego. Ciekawe od czego zależy ta kolejka. Żadnych znajomości tam nie mam.

Może czekacie w kolejce do wezwania celem wyjaśnienia lub doniesienia dokumentów.

Ale zapewne nie - bo nie wyobrażam sobie aby Piotrulex czegoś nie dopilnował.

Cóż - trzymam za Was kciuki. Parę złotych tam sie uzbierało. W moim przypadku 13 tys zł.

 

Wszystko zależy od właściwości urzędu skarbowego. Pod jedynke podlega większość gmin, tam jest także "bum budowlany", dlatego terminy są dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...