Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak zasypuje się fundamenty to pod płytą betonową powinno być jeszcze zbrojenie czy nie ? Sprzeczne informacje do mnie w tej kwestii dochodzą :roll:

 

No wiec mi tłumaczyli w ten sposób.

Wieniec na obwodzie ma wzmocnić stosunkowo wysoko wystające ścianki fundamentowe lub jeśli jest zalecenie geologa o wzmocnionych fundamentach. I teraz zasypujesz wszystko piaskiem i zagęszczasz. Jak to masz to rozkładasz kanalizę i rurę do kominka wszystko ze spadkiem na zewnątrz, kładziesz folie i lejesz chudziaka.

Tego chudziaka możesz lekko zazbroic matami pod ściankami działowymi, przyszłym kominkiem czy piecem i zasobnikiem. Jeśli wylejesz b15 i to uczciwe 10 cm. to tyle wystarczy. Jeśli lejesz B10 lub gorzej to zabroiłbym matami całość ale niedowiązywał do wieńca tylko zostawił jakby ruchomą (zdylatowaną) warstwę. B10 będzie się ścierał w trakcie budowy ale dzięki matom nawet jak coś ciężkiego spadnie nie pokruszy się. B15 nieściera się ale jak spierdolą lanie to będzie nierówny i styropian sie gorzej układa.

Jeśli chcesz dowiązać do wieńca to musisz zrobić jakby normalny strop i dać porządny beton i uczciwą stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejka

 

my mamy płaszcz wodny, szyba czarna jak mąż ma lenia,

ale znam sąsiadów :D, u których mycie szyby to taki rytuał jak mycie zębów

także nie ma czarnej plamy w salonie, potem drewna można tylko w koszyczku przytargać, dobra wola do każdego rozwiązania jest potrzebna

 

pozdr

 

Oczywiście oczywiście że masz rację. ja też myję szybę bo moja luba się tego nie tyka ale skoro wybieramy PW to z założenia ma grzać jak najwięcej a wtedy "rytualne" czyszczenie szyby odpada. Moje DGP znacznie brudzi szybę a choć lubie czystą to mycie nie należy do pasji mojego życia :lol:

Ja drewno noszę w takiej czarnej keście do urabiania betonu tyle że to cieżkie jak byk wiec noszę na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Chcieliśmy zrobić kominek z PW ale jednak zdecydujemy się na gaz + jakiś piec na paliwo stałe w kotłowni (...jak się znajdzie miejsce :roll: )

Chcemy gaz, bo raczej większą część dnia jesteśmy poza domem więc z paleniem ciągłym byłby kłopot. Ale sam gaz mnie przeraża,moja teściowa wprowadziła się dwa miesiące temu do nowego domu i przez ten czas gaz kosztował ich już ok 5000zł :o fakt mają nieocieplone poddasze...ale i tak uważam ,że to bardzo dużo.Podobno są jakieś piece na drewno, którymi można dogrzewać i wtedy wyłącza się kocioł na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Chcieliśmy zrobić kominek z PW ale jednak zdecydujemy się na gaz + jakiś piec na paliwo stałe w kotłowni (...jak się znajdzie miejsce :roll: )

Chcemy gaz, bo raczej większą część dnia jesteśmy poza domem więc z paleniem ciągłym byłby kłopot. Ale sam gaz mnie przeraża,moja teściowa wprowadziła się dwa miesiące temu do nowego domu i przez ten czas gaz kosztował ich już ok 5000zł :o fakt mają nieocieplone poddasze...ale i tak uważam ,że to bardzo dużo.Podobno są jakieś piece na drewno, którymi można dogrzewać i wtedy wyłącza się kocioł na gaz.

 

Jeśli masz miejsce to jest to fajny układ z piecem na paliwo stałe z podajnikiem (ekogroszek) i piecem na gaz. Podstawowym byłby stałopalny a na wyjazdy i ciepłą wodę latem gazowy. Gaz do gotowania i kominka :D :D i masz wypas. Otwarty ogień w salonie bez czyszczenia i noszenia. :lol: 8) :D :p :wink: Wszyscy robią :o :o :o :o jak wchodzą a plomby zbieraja z parkietu tak im kopara opada. 8) A jeśli chcesz jakiś zapaszek wynikający ze spalania drewna to polecam kozę. Super efekt i nawet jak kupisz wypasioną taką ze stalą i rogami to będzie taniej niż kominek i obudowa.

 

5000 za gaz to jakaś pomyłka no chyba ze to gaz z butli i to kwota za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez - sa piece na ekogroszek - zasypowe - ktore uzupelnia sie raz na kilka dni - w zaleznosci od wielkosci podanika i intensywnosci grzania - wiec odpada codzienne dokladanie a nawet na krotki wyjazd - wystarcza. Sa tez takie ktore zasypuje sie 1 raz na 2 tygodnie - ale szczerze nie zaglebialam tematu jak to wyglada w praktyce. Piec na ekogroszek moze grzac rowniez wode latem bez koniecznosci grzania pomieszczen - zuzywa wtedy minimalnie ekogroszek i zasypuje sie zasobnik raz na 2 a nawet 3 tygodnie.Takie rozwiazanie bedzie u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5000 za gaz to jakaś pomyłka no chyba ze to gaz z butli i to kwota za sezon.

 

Propan -DRAGONGAZ ,5000zł za dwa miesiące jestem świadkiem -prawie cały zbiornik...wiem bo odczułam na własnej skórze :lol: w drugi dzień swiąt jak skończyła się butla :lol: Wydaję mi się,że to wina dachu i napewno pieca, dom był kupiony od developera więc wiadomo,że nie dał on drogich urządzeń :roll:

....a wracając do tematu pieca na paliwo stałe w połączeniu z gazem to może wicecie czy są jakieś wymogi dotyczące pomieszczenia? Ja mam dość małą kotłownię 6,4m.Nie wiem czy na takiej powierzchni gaz może współdziałać z ogniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5000 za gaz to jakaś pomyłka no chyba ze to gaz z butli i to kwota za sezon.

 

Propan -DRAGONGAZ ,5000zł za dwa miesiące jestem świadkiem -prawie cały zbiornik...wiem bo odczułam na własnej skórze :lol: w drugi dzień swiąt jak skończyła się butla :lol: Wydaję mi się,że to wina dachu i napewno pieca, dom był kupiony od developera więc wiadomo,że nie dał on drogich urządzeń :roll:

....a wracając do tematu pieca na paliwo stałe w połączeniu z gazem to może wicecie czy są jakieś wymogi dotyczące pomieszczenia? Ja mam dość małą kotłownię 6,4m.Nie wiem czy na takiej powierzchni gaz może współdziałać z ogniem?

 

Co do dewelopera to nie wypowiadam się natomiast kotłownia wydaje się być oki jeśli będą zachowane wszystkie wymogi kominowo-wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propan -DRAGONGAZ ,5000zł za dwa miesiące jestem świadkiem -prawie cały zbiornik...

 

Ta kwota jest odpowiednia na cały rok o ile masz kuchenke gazową w kuchni.

Coś jest nie tak - i trzeba koniecznie coś zrobić.

Albo oszukał Was dostawca gazu, albo deweloper.

Jeśli deweloper na ociepleniu - a konkretnie jego braku - to wyglada jakby nie było nigdzie (oni na dachu, ani na podłodzie ani na ścianach)

 

Jestem w szoku i szczerze współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty ogień w salonie bez czyszczenia i noszenia. :lol: 8) :D :p :wink: Wszyscy robią :o :o :o :o jak wchodzą a plomby zbieraja z parkietu tak im kopara opada. 8)

Przekonałeś mnie :lol: :lol: :lol:

 

Ma się ten dar przekonywania 8) 8) 8) Szkoda że na moją żonkę już tak nie działa bo namówiłbym ją na deskę do kite'a.

 

No wiec jak braci forumowa stawiał ktoś takie ogrodzenie z tej zwijanej siatki zgrzewanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
5000 za gaz - oczywiście, że możliwe. Było tak w przypadku moich rodziców - za 1-szy sezon grzewczy w nowym domu zapłacili ponad 6 tys. Po pierwsze mokre ściany i wygrzewanie budynku, po drugie brak doświadczenia w grzaniu. Teraz mimo podwyżek cen gazu płacą ok. 4 tys. za cały rok.

 

Wyżej była mowa o;

"Ale sam gaz mnie przeraża,moja teściowa wprowadziła się dwa miesiące temu do nowego domu i przez ten czas gaz kosztował ich już ok 5000zł"

 

DWA miesiące a nie SEZON!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Chcieliśmy zrobić kominek z PW ale jednak zdecydujemy się na gaz + jakiś piec na paliwo stałe w kotłowni (...jak się znajdzie miejsce :roll: )

Chcemy gaz, bo raczej większą część dnia jesteśmy poza domem więc z paleniem ciągłym byłby kłopot. Ale sam gaz mnie przeraża,moja teściowa wprowadziła się dwa miesiące temu do nowego domu i przez ten czas gaz kosztował ich już ok 5000zł :o fakt mają nieocieplone poddasze...ale i tak uważam ,że to bardzo dużo.Podobno są jakieś piece na drewno, którymi można dogrzewać i wtedy wyłącza się kocioł na gaz.

 

Moim zdaniem kluczem do sukcesu (a raczej porażki) w tym przypadku jest nieocieplone poddasze - całe ciepło nieustannie wyfruwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i prosze wybaczyć ew. pomyłkę. Mam prośbę o polecenie firm montujących okna. Zastanawiam się nad firmą SOŻAL z Solca. Będę również wdzięczny za namiary solidnych firm sprzedających okna VETREXU i OKNOPLASTU.

Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...