Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szybkie pytanie - gdzie można kupić brykiet do kominka (liściaste) lub nieduże ilości suchego drewna (wysozonowanego) w Bydgoszczy lub okolicy. Zależy mi na czasie - potrzebuje niedużą ilość ja jutro.

Dzięki.

W Cielu (lub Zielonce :roll:) jest taka firma. Sprzedają brykiet, porąbane szczapki i takie tam duperelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dostalam wyceny inst wod-kan-co. Wybralam - porownujac ceny, technike - itp

Weszla wybrana ekipa dnia pierwszego: porysowalismy - szok - 2 tys wiecej :-? a przeciez to co rysowalismy na scianach - opisalam rowniez wczesniej w mailu proszac o wycene. Wiec jakim cudem z 11 punktow co wychodzi 16, a z 27 wodnych - 46 :o Pomylilem sie - mowi Pan. Ale jak cos - mozemy isc na inna budowe :x Jasne - mozecie - tylko ja za tydzien mam umowione tynki...Chwyt ponizej pasa.

Wiesz jak to się nazywa prawda? Nie będę używac brzydkich wyrazów.

 

Ale nie musimy się z tym godzic :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz Ja :D

Ranking, które ogrodzenie jest tańsze:

- słupki z cegły klinkierowej + ogrodzenie metalowe

- ogrodzenie metalowe ze słupkami metalowymi

- słupki z cegły klinkierowej + sztachetki drewniane

Macie jakieś inne pomysły?

 

Taniej niż te przęśła w Castoramie to się chyba nie da. Chyba że myślisz o jakiejś fosie z wodą.Nie wiem jak zgrubością blachy ale może jakiś czas wytrzyma?

 

Jakie są ceny ogrodzeń stalowych? Zwykłe pręty z grotami u góry ułożone w pół-łuk

 

Jesters ale to nie chodzi o to, żeby JAKIŚ CZAS wytrzymało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. mógłby mi ktoś po krótce przdstawić studnię od strony formalnej? tzn. co i gdzie zgłosić, jak na razie dostałam tylko pismo z gminy jak zbierałam dokumentu niezbedne do uzyskania pozwolenia na budowę i tam było tylko napisane, że jeśli studnia miałaby powyżej 30m to .... nie pamiętam dokładnie co, chyba jakieś badania geologiczne czy jakoś tak (zostało złożone w starostwie z pozostałymi dokumentami). jak więc zabrać się za tę studnię?

Studni nie trzeba nigdzie zgłaszac. To jest tylko Twoja sprawa czy ją masz czy nie.

Jeżeli jest woda poniżej 30 m to trzeba miec zgodę. Tylko nie pamiętam kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. mógłby mi ktoś po krótce przdstawić studnię od strony formalnej? tzn. co i gdzie zgłosić, jak na razie dostałam tylko pismo z gminy jak zbierałam dokumentu niezbedne do uzyskania pozwolenia na budowę i tam było tylko napisane, że jeśli studnia miałaby powyżej 30m to .... nie pamiętam dokładnie co, chyba jakieś badania geologiczne czy jakoś tak (zostało złożone w starostwie z pozostałymi dokumentami). jak więc zabrać się za tę studnię?

Studni nie trzeba nigdzie zgłaszac. To jest tylko Twoja sprawa czy ją masz czy nie.

Jeżeli jest woda poniżej 30 m to trzeba miec zgodę. Tylko nie pamiętam kogo.

 

trzeba miec projekt (1 tys zl), zlozyc do starostwa do geologa powiatowego, czekac na wydanie pozwolenia na budowe studni. Wlasnie niedawno przez to przeszlam i jestem na biezaco. A potem jeszcze kupa makulatury powykonawczej, operaty, analizy wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. mógłby mi ktoś po krótce przdstawić studnię od strony formalnej? tzn. co i gdzie zgłosić, jak na razie dostałam tylko pismo z gminy jak zbierałam dokumentu niezbedne do uzyskania pozwolenia na budowę i tam było tylko napisane, że jeśli studnia miałaby powyżej 30m to .... nie pamiętam dokładnie co, chyba jakieś badania geologiczne czy jakoś tak (zostało złożone w starostwie z pozostałymi dokumentami). jak więc zabrać się za tę studnię?

Studni nie trzeba nigdzie zgłaszac. To jest tylko Twoja sprawa czy ją masz czy nie.

Jeżeli jest woda poniżej 30 m to trzeba miec zgodę. Tylko nie pamiętam kogo.

 

trzeba miec projekt (1 tys zl), zlozyc do starostwa do geologa powiatowego, czekac na wydanie pozwolenia na budowe studni. Wlasnie niedawno przez to przeszlam i jestem na biezaco. A potem jeszcze kupa makulatury powykonawczej, operaty, analizy wody....

 

Tylko Ty piszesz o swojej sytuacji jak masz wode na 50 metrach.

My mamy na 18 i nikt o tym nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. mógłby mi ktoś po krótce przdstawić studnię od strony formalnej? tzn. co i gdzie zgłosić, jak na razie dostałam tylko pismo z gminy jak zbierałam dokumentu niezbedne do uzyskania pozwolenia na budowę i tam było tylko napisane, że jeśli studnia miałaby powyżej 30m to .... nie pamiętam dokładnie co, chyba jakieś badania geologiczne czy jakoś tak (zostało złożone w starostwie z pozostałymi dokumentami). jak więc zabrać się za tę studnię?

Studni nie trzeba nigdzie zgłaszac. To jest tylko Twoja sprawa czy ją masz czy nie.

Jeżeli jest woda poniżej 30 m to trzeba miec zgodę. Tylko nie pamiętam kogo.

 

trzeba miec projekt (1 tys zl), zlozyc do starostwa do geologa powiatowego, czekac na wydanie pozwolenia na budowe studni. Wlasnie niedawno przez to przeszlam i jestem na biezaco. A potem jeszcze kupa makulatury powykonawczej, operaty, analizy wody....

 

Tylko Ty piszesz o swojej sytuacji jak masz wode na 50 metrach.

My mamy na 18 i nikt o tym nie wie.

 

aga - piszesz "woda ponizej 30 m" - a to 31 i wiecej metrow - czyli glebsza studnia - dlatego sie wtracilam :wink:

18 metrow - to powyzej 30 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o namiary na solidną firmę z okolic Bydgoszcz czy Torunia zajmującą się sprzedażą dachówek ceramicznych i akcesoriów dachowych. Chodzi mi o solidność, fachową poradę, rozsądny kosztorys i dobrą :wink: cenę.

Zastanawiam się nad dachówką Rubin z RuppCeramika, ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Wiem, że wielu z Was jest już po tym etapie zakupów, więc Wasze porady będą pomocne. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze nie zaczęło budować, to się ślęczy nad teorią i kombinuje, kombinuje...

Problem teoretyczny na dziś był kominowy i stąd pytanie: czy ktoś ma komin systemowy bądź tradycyjny posadowiony dopiero od poziomu stropu i na czym się toto trzyma?

I połączone pytanie - czy ma ktoś komin od kominka od stropu połączony rurą przebiegającą prosto przez strop?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś dobry warsztat szklarski w Bydgoszczy lub Osielsku? muszę zamówić lustra na wymiar do łazienki...Ktos kiedyś kogoś:) polecał ale nie mogę znaleźć..

 

Ktoś mi kiedyś polecał Zakład na ul. Chopina.

 

Ci na ul.Chopina robią dobrze gdy są trzeźwi. Korzystałem z ich usług jakieś 6 lat temu i nieprzyjemne doświadczenia zostały do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o namiary na solidną firmę z okolic Bydgoszcz czy Torunia zajmującą się sprzedażą dachówek ceramicznych i akcesoriów dachowych. Chodzi mi o solidność, fachową poradę, rozsądny kosztorys i dobrą :wink: cenę.

Dosyć dobry kontakt miałem z Dach i Styl w Łochowicach. Byli tańsi od Cegpolu, ale łat od nich nie warto brać - są powykrzywiane. Zobacz też dachówkę Meyer Holsen, jest w rozsądnej cenie i ma dobre parametry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz Ja :D

Ranking, które ogrodzenie jest tańsze:

- słupki z cegły klinkierowej + ogrodzenie metalowe

- ogrodzenie metalowe ze słupkami metalowymi

- słupki z cegły klinkierowej + sztachetki drewniane

Macie jakieś inne pomysły?

 

Taniej niż te przęśła w Castoramie to się chyba nie da. Chyba że myślisz o jakiejś fosie z wodą.Nie wiem jak zgrubością blachy ale może jakiś czas wytrzyma?

 

Jakie są ceny ogrodzeń stalowych? Zwykłe pręty z grotami u góry ułożone w pół-łuk

 

Jesters ale to nie chodzi o to, żeby JAKIŚ CZAS wytrzymało!

 

JAk jest w temacie "najtaniej" to w konsekwencji jest "nie za trwałe"

Ale to z Castoramy przy dobrym pomalowaniu trochę wytrzyma. Gorzej z brama 4 metrową, może sie powyginać

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o namiary na solidną firmę z okolic Bydgoszcz czy Torunia zajmującą się sprzedażą dachówek ceramicznych i akcesoriów dachowych. Chodzi mi o solidność, fachową poradę, rozsądny kosztorys i dobrą :wink: cenę.

Dosyć dobry kontakt miałem z Dach i Styl w Łochowicach. Byli tańsi od Cegpolu, ale łat od nich nie warto brać - są powykrzywiane. Zobacz też dachówkę Meyer Holsen, jest w rozsądnej cenie i ma dobre parametry.

Pozdrawiam.

W Łochowicach teraz mają tylko Meyera. Czekam na wycenę od nich. Zobaczę jak się mają w stosunku do Cegpolu. Zapewniają, że u nich będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...