Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Cały dowcip to ten, że jakiejś tam nawiertki nie wydadzą instalatorowi, dopóki nie zapłacę, a sama gmina nie zakłada wody. "

 

To akurat bzdura. Nawiertkę możesz kupić samodzielnie bez potrzeby nabywania jej w gminie.

Koszt wraz z obudową i kluczem oraz skrzynką żeliwną to ok 150-200PLN zależy gdzie się kupi i kto kupi.

No widzisz, ja się nie znam. Tak czy owak nie zgadzają się bez opłaty, może jak kupię swoją nawiertkę, to odbioru nie zrobią? Żaden człowiek z gminy palcem tego nie dotknie bez kwitu, że zapłaciłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Pytanie i prośba: czy ktoś ma sprawdzonego architekta z Bydgoszczy lub okolic, którego może polecić. Chcę budować w oparciu o gotowy projekt jednak będzie potrzebne trochę przeróbek, do tego osadzenie na działce itp. Chciałbym też znaleźć architekta, który będzie w stanie doradzić w różnych kwestiach a być może nawet załatwić za mnie cześć formalności. No i oczywiście kwestia ceny jest ważna.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem teoretyczny na dziś był kominowy i stąd pytanie: czy ktoś ma komin systemowy bądź tradycyjny posadowiony dopiero od poziomu stropu i na czym się toto trzyma?

I połączone pytanie - czy ma ktoś komin od kominka od stropu połączony rurą przebiegającą prosto przez strop?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam :oops:

 

Jesli myslisz o zamianie komina systemowego na tradycyjny z cegiel to sprawdz najpierw dokladnie swoj projekt. Komin tradycyjny jest szerszy i mozesz miec potem problem z wiezba. Ja wlasnie dlatego zostalem przy kominach systemowych Schiedla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem teoretyczny na dziś był kominowy i stąd pytanie: czy ktoś ma komin systemowy bądź tradycyjny posadowiony dopiero od poziomu stropu i na czym się toto trzyma?

I połączone pytanie - czy ma ktoś komin od kominka od stropu połączony rurą przebiegającą prosto przez strop?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam :oops:

 

Jesli myslisz o zamianie komina systemowego na tradycyjny z cegiel to sprawdz najpierw dokladnie swoj projekt. Komin tradycyjny jest szerszy i mozesz miec potem problem z wiezba. Ja wlasnie dlatego zostalem przy kominach systemowych Schiedla.

Miejsce na tradycyjny jest, ale w zasadzie zdecydowaliśmy się już raczej na systemowy. Chodzi mi bardziej o zasadę postanowienia, czy można jednak od stropu ciągnąć komin (zdania teoretyków są podzielone) i czy może ktoś ma takie rozwiązanie już wybudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Ja w swoim domu ma jeden komin wielokanałowy przy czym część kanałów rozpoczyna sie w piwnicy a część na parterze.

Nie jest jednak tak, że kanały, które rozpoczynają sie na parterze na nim właśnie mają swój początek. Całość komina budowana jest od poziomu posadowienia na ławach lecz część kanałów jest "pełna" a dopiero od parteru są one rzeczywistymi drożnymi kanałami.

Można zapytać co w tym za interes?

Interes jest taki, że nie odważyłbym się stawiać komina murowanego na stropie.

Jego podstawa musi być usadowiona na fundamentach a część komina bez kanałów na całej wysokości piwnicy wykonana jest z tańszych materiałów taka w tym jest oszczędność. Trochę czasu także na murowaniu można zaoszczędzić budując w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do naczynia idą trzy rury. Zasilanie i powrót CO oraz rura opadowa. Wszystkie alupex.

 

Takie rozwiązania też istnieją ale nie ma konieczności jeśli idzie o powrót.

Nie jestem pewien czy to rzeczywiście powrót czy odpowietrzenie ale nie przesądzam bo nie widziałem.

Ja z pewnością nie zalecam wykonywania powrotów z obiegiem przez naczynie ani nie wykonuję bo nie ma takiej potrzeby.

Takie rozwiązanie powoduje to, że naczynie staje się punktem odbiorczym ciepła a nie do tego służy.

Naczynie jest na nieogrzewanym i wietrzonym strychu. Chociaż zaizolowane termicznie, może zamarznąć. Straty ciepła przy obiegu są minimalne (izolacja) a jest pewność, że przy pracującym piecu nie zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem teoretyczny na dziś był kominowy i stąd pytanie: czy ktoś ma komin systemowy bądź tradycyjny posadowiony dopiero od poziomu stropu i na czym się toto trzyma?

I połączone pytanie - czy ma ktoś komin od kominka od stropu połączony rurą przebiegającą prosto przez strop?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam :oops:

 

Jesli myslisz o zamianie komina systemowego na tradycyjny z cegiel to sprawdz najpierw dokladnie swoj projekt. Komin tradycyjny jest szerszy i mozesz miec potem problem z wiezba. Ja wlasnie dlatego zostalem przy kominach systemowych Schiedla.

 

taaaaaaa

 

a pozniej pojawi sie problem co zrobic z tym kawalkiem ktory wystaje ponad dach i ma byc ozdoba :wink:

 

pozniej bedziesz sie pytac jakie i jak przykelic plytki aby nie poodpadaly i bedziesz sie ludzic ze akurat u Ciebie nie odpadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozniej pojawi sie problem co zrobic z tym kawalkiem ktory wystaje ponad dach i ma byc ozdoba :wink:

 

pozniej bedziesz sie pytac jakie i jak przykelic plytki aby nie poodpadaly i bedziesz sie ludzic ze akurat u Ciebie nie odpadna

Więc jesteś zdania, że komin systemowy nie może być obłożony cegłą klinkierową? Mylisz się bo u nas będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś zdania, że komin systemowy nie może być obłożony cegłą klinkierową? Mylisz się bo u nas będzie...

 

Tam u Ciebie ... strzelam w ciemno, że u 90% budujących się :-)

 

pozdro

 

Tyle, ze Piotrulex pisał o płytkach a nie cegle. A płytki fucktycznie - dość często odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim domu ma jeden komin wielokanałowy przy czym część kanałów rozpoczyna sie w piwnicy a część na parterze.

Nie jest jednak tak, że kanały, które rozpoczynają sie na parterze na nim właśnie mają swój początek. Całość komina budowana jest od poziomu posadowienia na ławach lecz część kanałów jest "pełna" a dopiero od parteru są one rzeczywistymi drożnymi kanałami.

Można zapytać co w tym za interes?

Interes jest taki, że nie odważyłbym się stawiać komina murowanego na stropie.

Jego podstawa musi być usadowiona na fundamentach a część komina bez kanałów na całej wysokości piwnicy wykonana jest z tańszych materiałów taka w tym jest oszczędność. Trochę czasu także na murowaniu można zaoszczędzić budując w taki sposób.

dzięki

no jakoś też do mnie nie przemawia wizja komina od stropu w przypadku do tego "wielokanałowym"

chociaż zastanawiam się jeszcze nad kominem do kominka

jak to ugryźć, żeby rura od kominka szła prosto w górę, przechodziła przez strop i na wysokości poddasza łączyła się z kominem systemowym, a jednocześnie, żeby komin nie wspierał się tylko na stropie

może jakieś belki, albo zabudowa kominka z dwóch stron w wersji nośnej?

muszę porozmawiać z konstruktorem

wolałabym tak z uwagi na to, że zniknąłby mi cały komin z parteru, byłaby tylko zabudowa do sufitu w miejscu wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem teoretyczny na dziś był kominowy i stąd pytanie: czy ktoś ma komin systemowy bądź tradycyjny posadowiony dopiero od poziomu stropu i na czym się toto trzyma?

I połączone pytanie - czy ma ktoś komin od kominka od stropu połączony rurą przebiegającą prosto przez strop?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam :oops:

 

Jesli myslisz o zamianie komina systemowego na tradycyjny z cegiel to sprawdz najpierw dokladnie swoj projekt. Komin tradycyjny jest szerszy i mozesz miec potem problem z wiezba. Ja wlasnie dlatego zostalem przy kominach systemowych Schiedla.

 

u mnie strop w projekcie opieral sie czesciowo na kominie z cegiel. ale takiego nie chcielismy z roznych wzgledow (glownie koszty) A schiedel o wiele mniejszy jest - od ceglowego - i owszem - wszedl ladnie w sciane pomiedzy 2 pomieszczeniami i mamy wiecej miejsca w salonie ale nie mial jak podpierac stropu. I aby zachowac dylatacje stropu i komina - musielismy wzmacniac strop dodatkowymi zebrami (czyli stal i wiecej betonu) Wiec radze dobrze przeanalizowac projekt

 

kolejne pytanko: czy ze studnią muszę się wstrzymać, aż dostanę pozwolenie na budowe czy mogę się za to zabrać juz teraz? moze ktos z was dysponuje jakims linkiem typu" abc studni dla blondynki" ? :wink:

 

teoretycznie nie powinnas wiercic. Pozwolenie, uprawomocnienie, zgloszenie terminu rozpoczecia prac, do Starostwa , Nadzoru Gorniczego w Poznaniu, gminy

 

w praktyce wiem ze ludzie robia glebokie odwierty sami, bez projektu, bez pozwolenia, a tymbardziej bez zachowania terminow. Jesli jednak masz wscibskich sasiadow - lepiej poczekac

 

wszystko to odnosi sie do wiercenia studni ponizej 30m czyli glebinowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanko - bo wlasciwie z tym tu przyszlam

temat:schodyczy ktos mial do czynienia - lub slyszal jakies opinie o schodach z pracowni schodow i drzwi Swiad Drewna z ul. Podolskiej w Bydgoszczy??? Oto link http://www.sd.com.pl

schody ktore prezentuja - podobaja mi sie - cenowo - powiedzmy ze akceptuje, a teraz szukam opinii o samej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozniej pojawi sie problem co zrobic z tym kawalkiem ktory wystaje ponad dach i ma byc ozdoba :wink:

 

pozniej bedziesz sie pytac jakie i jak przykelic plytki aby nie poodpadaly i bedziesz sie ludzic ze akurat u Ciebie nie odpadna

Więc jesteś zdania, że komin systemowy nie może być obłożony cegłą klinkierową? Mylisz się bo u nas będzie...

 

no spoko tylko jak ktos to tez napisal 90% ma jednak plytki

 

jak oblozysz cegla to znow podrazasz sprawe bo masz i system i klinkier

 

pojawia sie problem z posadowieniem tej gory bo to jednak troche wazy i na czyms ta cegle musisz oprzec

 

no i nieco gruby ten komin ponad dachem bedzie

 

jest wiele metod i kazdy swoja chwali

 

ja mam kominy z pelnej cegly a na gorze cegle klinkierowa. moim zdaniem to najlepsze tradycyjne rozwiazanie. zwlasza ze na etapie murowania kotlowni musisz juz wiedziec w kominie systemowym na jakiej wysokosci Twoj kociol bedzie mial czopuch :wink: - u nas takie wybory byly nie do przewidzenia :D

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanko - bo wlasciwie z tym tu przyszlam

temat:schodyczy ktos mial do czynienia - lub slyszal jakies opinie o schodach z pracowni schodow i drzwi Swiad Drewna z ul. Podolskiej w Bydgoszczy??? Oto link http://www.sd.com.pl

schody ktore prezentuja - podobaja mi sie - cenowo - powiedzmy ze akceptuje, a teraz szukam opinii o samej firmie

 

O rany mkkafe jakie schody :o A jakie drzwi!!! :o :o Niesamowite! Dla tych drzwi zmieniłabym po prostu cały zamysł na elewację. No ale drzwi nasze już są zamówione :cry: Trudno.

A ile kosztują schody u nich? I jakie zamówiłaś? Klasyka, nowoczesne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem teoretyczny na dziś był kominowy i stąd pytanie: czy ktoś ma komin systemowy bądź tradycyjny posadowiony dopiero od poziomu stropu i na czym się toto trzyma?

I połączone pytanie - czy ma ktoś komin od kominka od stropu połączony rurą przebiegającą prosto przez strop?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam :oops:

 

Jesli myslisz o zamianie komina systemowego na tradycyjny z cegiel to sprawdz najpierw dokladnie swoj projekt. Komin tradycyjny jest szerszy i mozesz miec potem problem z wiezba. Ja wlasnie dlatego zostalem przy kominach systemowych Schiedla.

 

taaaaaaa

 

a pozniej pojawi sie problem co zrobic z tym kawalkiem ktory wystaje ponad dach i ma byc ozdoba :wink:

 

pozniej bedziesz sie pytac jakie i jak przykelic plytki aby nie poodpadaly i bedziesz sie ludzic ze akurat u Ciebie nie odpadna

 

Piotrulex,

 

Widze ze potrafisz przewidywac przyszlosc, pytanie, odpowiedzi itp ;)

EOT

 

Dakota,

 

Mozesz zaczac budowac kominy (tradycyjne lub systemowe) od poziomu stropu tylko powinnas przewidziec na ktorym poziomie chcesz miec wyczystke. Warto tez zmierzyc sobie wysokosc budynku, jesli masz dom parterowy Twoj komin zaczety od stropu automatycznie bedzie krotszy (mniejszy ciag). Mozesz tez dolaczyc od stropu tylko kanaly wentylacyjne.

Jezeli wybralas komin systemowy to warto pomyslec przed jego wykonaniem czy nad dachem bedzie on oblozony klinkierem (ceglami, plytkami) czy tylko otynkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...