Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piotrulex - ogromne gratulacje!!! Pięnie się żyje na własnym kawałku ziemi z kawałkiem nieba nad nim :)

 

d5620s niestety my nie gazujemy, nie w temacie jesteśmy

 

Bartek_Sl Stal i drut wiązałkowy w dobrych cenach kupowaliśmy w Stalex-ie na Osowej Grze, tel: 349 07 02. choć było to równo rok temu... :)

 

gawa - nie wiem gdzie budujesz, ale u nas lokalnie np baaardzo dobre ceny miał taki miejscowy Pan, który dowoził tez żwir do tutejszej betoniarni tel do niego: 603 925 020.

 

Pozdrowienia z Murowańca! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed położeniem tynków. Kurcze 23-28zł/m2 + VAT!!!

A toż to ponad 1.000m.

Rachunek jest prosty.

 

Trochę mnie to zaszokowało.

Rozważłl ktoś położenie płyt kartonowo-gipsowych??

Jakie plusy, jakie minusy i jak wychodzi się finansowo??

 

minusy :wink:

 

plus pewnie tylko jeden - cena ale chyba nie o to chodzi w budowaniu wlasnego domu na ladnych pare lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed położeniem tynków. Kurcze 23-28zł/m2 + VAT!!!

A toż to ponad 1.000m.

Rachunek jest prosty.

 

Trochę mnie to zaszokowało.

Rozważłl ktoś położenie płyt kartonowo-gipsowych??

Jakie plusy, jakie minusy i jak wychodzi się finansowo??

:o To ty ile masz metrów, że Ci ponad 1000m tynków wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli - ja rozwazalam - ale sie nie odwazylam. Wydaje mi sie ze wychodzi taniej i to sporo. Znajoma - taka dalsza ma - podobno jest zadowolona - ale do mnie to juz nie przemawia - bo ja czesto nie jestem az tak zadowolona jak inni z tego samego rozwiazania - wiec to tez kwestia wymagania - ja widac jestem wymagajaca

nas tynki na gotowo wyszly ok 13 tys - material troche nietypowy - wiec i drozszy - gladsze ziarno - i juz bez gladzi - standardowo z gladziami nie wyobrazam sobie tej kwoty... Sama robocizna u nas wyszla ponad 8 tys - 430 m scian chyba wyszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście stal i drewno - muszę szybko to kupić, a nie wiem skąd. Stal - chodzi o pręty 12 i 6 oraz drut wiązałkowy, a drewno to narazie na szalunki. Możecie polecić mi jakieś konkurencyjne oferty? :)

 

Stal: Zerknij w Toruniu do Staler Market na Leszczynową 55, albo w Bydzi na Bronikowskiego 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed położeniem tynków. Kurcze 23-28zł/m2 + VAT!!!

A toż to ponad 1.000m.

Rachunek jest prosty.

 

Trochę mnie to zaszokowało.

Rozważłl ktoś położenie płyt kartonowo-gipsowych??

Jakie plusy, jakie minusy i jak wychodzi się finansowo??

:o To ty ile masz metrów, że Ci ponad 1000m tynków wychodzi?

 

1000 to nie tak duzo

 

wez np. 35 metrowy salon - to 100 metrow tynku

 

im wiecej i mniejsze pomieszczenia to wiecej metrow

 

jak ja mam 3 poziomy i nawet jakbym mial 2 salony na poziomie bo tak to sie metrami rozklada to wychodzi 600m a ze generalnie cala reszta pomieszczen jest mniejsza to pedwnie i u nas pod 1000m by podeszlo a metrow my np. mamy jedynie nieco ponad 200. do tego do otynkowania zjazd do garazu, taras, schody itd - jest tego troche :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ok 160 m - i wg projektu wychodzilo 480 m scian

...j

 

Kurcze - ja też mam 160m.

Fakt ze w parterze - więc bez skosów. No i sufity policzyłem.

Może się pomyliłem w tych obliczeniach.

Nie odejmowałem okien i drzwi - mierzyłem linijką na projekcie.

Mam dośc wysoko - bo prawie 3 m.

 

Ale policzę jeszcze raz - może się mile zdziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ok 160 m - i wg projektu wychodzilo 480 m scian

...j

 

Kurcze - ja też mam 160m.

Fakt ze w parterze - więc bez skosów. No i sufity policzyłem.

Może się pomyliłem w tych obliczeniach.

Nie odejmowałem okien i drzwi - mierzyłem linijką na projekcie.

Mam dośc wysoko - bo prawie 3 m.

 

Ale policzę jeszcze raz - może się mile zdziwię.

 

otworow drzwiowych-okiennych nie odliczajcie. jak Wam majster je odliczy to dliczy mb za obrobke i to jeszcze gorzej najczesciej wychodzi. niektorzy zapominaja sufitow doliczac. nie wiem ile jest u nas, robocizna kosztowala mnie 0 zeta ale podobny dom majster robil wczesniej i mowil o 800metrach do tynkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - u Ciebie sufity dochodza na calej kondygnacji - a u mnie sufity na poddaszu to skosy, ktore odpadaja

ale ja znow na calym poddaszu mam bardzo wysoko - ok 4 m - bo zostawiamy odkryte jetki a sciany siegaja samego szczytu dachu i sa w trojkacie

no i kolena rzecz - ilosc pomieszczen - u nas hall, salon, jadalnia i kuchnia sa przedzielone jedna mala scianka z podciagiem - do tynkowania - druga duza sciana z surowej cegly ktora nie byla tynkowana - wiec pow ok 60 metrow mozna powiedziec jest prawie bez scian je dzielacych nadajacych sie do tynkowania. Zupelnie inaczej byloby gdyby te 60 m zlozylo sie z 5 pokoi - kazdy z normalnymi dzialowkami

Na parterze tez mam dosc wysoko - ok 2,9 m (tzn mialam - bo juz jest posadzka i jest o 16 cm nizej

 

i powierzchni okien i drzwi rzeczywiscie nie odliczaja - u nas wyjatkowo odliczono tylko dwa okna tzw weneckie - sa 50 cm nad podloga - sa duze i dwa wyjscia na taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - u Ciebie sufity dochodza na calej kondygnacji - a u mnie sufity na poddaszu to skosy, ktore odpadaja

ale ja znow na calym poddaszu mam bardzo wysoko - ok 4 m - bo zostawiamy odkryte jetki a sciany siegaja samego szczytu dachu i sa w trojkacie

no i kolena rzecz - ilosc pomieszczen - u nas hall, salon, jadalnia i kuchnia sa przedzielone jedna mala scianka z podciagiem - do tynkowania - druga duza sciana z surowej cegly ktora nie byla tynkowana - wiec pow ok 60 metrow mozna powiedziec jest prawie bez scian je dzielacych nadajacych sie do tynkowania. Zupelnie inaczej byloby gdyby te 60 m zlozylo sie z 5 pokoi - kazdy z normalnymi dzialowkami

Na parterze tez mam dosc wysoko - ok 2,9 m (tzn mialam - bo juz jest posadzka i jest o 16 cm nizej

 

jak mozesz to zapodaj zdjecie swojej sciany z cegiel

 

tez mam takie cos w planie robic w salonie na 1 scianie bez otworow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...