Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i jeszcze drugie pyt

ile realnie odczekaliscie nim wstawiliscie na posadzki - wylewki ciezkie sprzety typu piec, zasobnik na wode czy wklad kominkowy?? Ile czasu? Mi wychodzi ze powinnam 8 tyg odczekac :roll:

A co może stać się z posadzką po postawieniu ww. ciężkiego sprzętu? Beton jest bardzo wytrzymały na ściskanie a posadzka jedynie przenosi obciążenie. Sama nie jest elementem konstrukcyjnym. Jeżeli pod posadzką nie ma styropianu i to co jest poniżej (zagęszczona ziemia, chudziak, strop) jest prawidłowo wykonane, to tydzień maksimum. Ale oczywiście decydujące zdanie i odpowiedzialność ma kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piotrulex - alez Ty temat tych kierbudow drazysz :o

Wiesz - tego kwiatu jest pol swiatu. Sek w tym ze nie kazdemu odpowiada ten sam stan wiedzy. nie twierdze ze moj kierownik jest najmadrzejszy, ale skoro Twoj kierownik - jak sie chwaliles - do komina z cegly nie widzi potrzeby wkladu stalowego a ty mu wystawiasz celujacy - to ja na ten przyklad dalabym mu lufe i pognala gdzie pieprz rosnie. I na tym polega cala roznica. wiec zaprzestan porownan - to naprawde nei ma sensu- bo niekoniecznie wszyscy mamy to samo pojecie dobrej oceny norm budowlanych - wiec i o cenach nie mamy co dyskutowac - bo w ocenie jednych - inni przeplacaja i odwrotnie

Zgadzam się w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawialiscie kontener na smieci?? W MZO czy w jakiejs specjalistycznej firmie sprzatajacej?? I ile kosztuje? Na dobe, na ilosc???

Musze zlikwidowac wysypisko smieci ktore sie zrobilo w miesiacu kwietniu przed domkiem

 

My mieliśmy z Solidusa. Za 7m3 płaciliśmy chyba 350 zł. niezależnie od wagi a powiem szczerze że nie ma co liczyć że kontener 5m3 będzie ważył mniej niż 2 tony. Moim zdaniem nasze kontenery wyładowane nie po brzegi ale z czubem ważyły każdy powyżej 3 ton.

Ładowaliśmy to koparką i łopatą no i ekipa ręcznie. Do tego kafelki, zaprawy i cały syf jednym słowem masakra zarówno wagowo jak i jakościowo. :lol: :lol:

 

Pod kominkiem nie mamy styro ale pod zasobnikiem 250l. mamy. Wstawialiśmy wszystko powiedzmy po 3 miechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny widze poszly w gore

 

solidus - 3 m3 - 400 zl

5,5 m3 - 600 zl

corimp - 200 zl netto 1 tona, kazda nast 150 zl i dowoz 3,5 netto za km od granic miasta

 

i remondis - hicior - 1,5 tony - 385 zl i kazda nast 150 zl

 

i chyba zaczne wywozic to w bagazniku do osiedlowego smietnika :lol:

 

dori - ja nie mam nikogo takiego - my zaczniemy od gospodarczego - sami ukladac i podejmiemy decyzje co to za fucha i czy damy rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

budowa na trasie BYD-TORUN. Potrzebuje dobrego i taniego:

 

- architekta do zrobienia adaptacji projektu z muratora

- inspektora do poprowadzenia dziennika itd.

 

Nie potrzebuje garniturkow z wyzelowanymi wloskami, probujacych nabic kieszen kosztem i tak juz zadluzonych na setki tysiecy inwestorow

 

Dajcie znac jakie kwoty zaspiewali od was. Dom parterowy - ok. 130-150mkw.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawialiscie kontener na smieci?? W MZO czy w jakiejs specjalistycznej firmie sprzatajacej?? I ile kosztuje? Na dobe, na ilosc???

Musze zlikwidowac wysypisko smieci ktore sie zrobilo w miesiacu kwietniu przed domkiem

 

wszystko na biezaco i przy okazji wywozone do pojemnikow de segregacji (szklo, tworzywa sztuczne, makulatura)

 

tematy gruzopodobne poszly pod wylewki, w zewnetrzne schody itd

 

resztki bet. kom. do niczego siue nie nadajace odebral gosc ktory sobie droge dojazdowa utwardzal

 

na budowie nic nigdy nie bylo palone czy zakopywane

 

calkowite koszta zero zeta - naprawde :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra piotrulex - ja nie mialam takiej mozliwosci - na biezaco

jak sie buduje z rodzina, po znajomosci to moze i sie sprzata wspolnie na biezaco

jak sie buduje z 2 dzieci i zona w ciazy - skupia sie na tym oby do przodu i za widoku - zwlaszcza zima

a na wiosne szuka sie kontenera

Ot - zycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów z okolic Bydzi i Torunia>

 

Właśnie podjęliśmy z koleżanką małżonką decyzję, że czas zacząć działać a nie tylko marzyć o własnym domku. Działka jest w Łochowie. Projekt wybrany ale nie kupiony jeszcze. Zaczynamy więc od walki o pozwolenie na budowę!

 

 

Pozdrawiam budowlańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra piotrulex - ja nie mialam takiej mozliwosci - na biezaco

jak sie buduje z rodzina, po znajomosci to moze i sie sprzata wspolnie na biezaco

jak sie buduje z 2 dzieci i zona w ciazy - skupia sie na tym oby do przodu i za widoku - zwlaszcza zima

a na wiosne szuka sie kontenera

Ot - zycie :D

 

nie traktuj moich wypowiedzi zbyt osobiscie bo nie o to chodzi

 

my problem smieci rozwiazalismy tak a nie inaczej i sie tym na forum dziele

 

na budowie generalnie bywalismy jedynie w weekendy i tylko wtedy sprzatalismy, segrgowalismy i robilismy okazyjne kursy do kontenerow

 

mamy 30/31 lat i 2-letnia coreczke, ktora nam maksymalnie absorbuje a i tak czuje, ze za malo czasu jej poswiecam ...

 

Ot - zycie :D

 

dobra, spadam

 

jak cos napisze ze udalo sie zaoszczedzic, zrobic samemu to od razu, ze z rodzina, po znajomosci ...

 

nie miej pretensji o to ze moj tesc jest murarzem a ojciec rencista elektrykiem a Tobie najwyrazniej nie ma kto pomoc i za wszystko musisz placic

 

blablabla i milego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - przekonales mnie - nei bede miec pretensji o to ze Twoj ojciec jest murarzem a tesc rencista :lol: :lol:

 

masz racje - mnei najwyrazniej nie ma kto pomoc - rodzice oboje juz zmarli a cala rodzina meza w innym zakatku Polski - ale jak widac - i tacy sobie radza i sie buduja - jak sa zaradni ;)

 

poza tym jak mnie cytujesz - to wydaje mi sie ze jednak powinnam brac to do siebie :roll: - bo chyba do mnie to pisales

 

P.S. Jestesmy w podobnym wieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? Poratujcie mnie proszę :-?

 

Skąd braliście piasek do zasypywania fundamentów i za ile? Ja mam ofertę piasku za 650PLN za wywrotkę 25t z transportem lub 400PLN za pospółkę za taką samą wywrotkę. Budynek mam podniesiony o 50cm wiec będę musiał sporo zasypywać fundamentów wewnątrz - wydać 10tys.PLN na piasek - trochę boli :cry:

 

Może ktoś poleci coś korzystniejszego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów z okolic Bydzi i Torunia>

 

Właśnie podjęliśmy z koleżanką małżonką decyzję, że czas zacząć działać a nie tylko marzyć o własnym domku. Działka jest w Łochowie. Projekt wybrany ale nie kupiony jeszcze. Zaczynamy więc od walki o pozwolenie na budowę!

 

 

Pozdrawiam budowlańców.

 

powodzenia na nowej drodze :)

 

Zbig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...