Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów z okolic Bydzi i Torunia>

 

Właśnie podjęliśmy z koleżanką małżonką decyzję, że czas zacząć działać a nie tylko marzyć o własnym domku. Działka jest w Łochowie. Projekt wybrany ale nie kupiony jeszcze. Zaczynamy więc od walki o pozwolenie na budowę!

 

 

Pozdrawiam budowlańców.

 

powodzenia na nowej drodze :)

 

Zbig

 

Wielkie dzięki.

Narazie jestem na etapie filozoficznego rozważania od czego zacząć zbieranie dokumentów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? Poratujcie mnie proszę :-?

 

Skąd braliście piasek do zasypywania fundamentów i za ile? Ja mam ofertę piasku za 650PLN za wywrotkę 25t z transportem lub 400PLN za pospółkę za taką samą wywrotkę. Budynek mam podniesiony o 50cm wiec będę musiał sporo zasypywać fundamentów wewnątrz - wydać 10tys.PLN na piasek - trochę boli :cry:

 

Może ktoś poleci coś korzystniejszego :roll:

My też mieliśmy ten sam problem. Wraz z kierownikiem ustaliliśmy, że część fundamentów zasypiemy tym co zostało z nich wcześniej wykopane, a piasku damy tylko warstwę 30-40 cm. Tym sposobem wydaliśmy na zasypanie fundamentów niecałe 3 tys., a nie 10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM PYTANIE/PROSBE O INFO:

 

Witam,

budowa na trasie BYD-TORUN. Potrzebuje dobrego i taniego:

 

- architekta do zrobienia adaptacji projektu z muratora

- inspektora/kierownika do poprowadzenia dziennika itd.

 

Nie potrzebuje garniturkow z wyzelowanymi wloskami, probujacych nabic kieszen kosztem i tak juz zadluzonych na setki tysiecy inwestorow

 

Dajcie znac jakie kwoty zaspiewali od was. Dom parterowy - ok. 130-150mkw.

 

Dziekuje...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

po pięciu latach przyczajki i czytania Muratora w końcu ruszyliśmy z budową naszego "szkieletora". Fantastycznie się prezentuje na tle błekitu nieba.

Pozdrowienia dla wszyskich budowniczych, marzenia się spełniają !

 

To ja jeszcze wiecej zdjec poprosze, bo przyjade. :D

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM OFERTE:

 

Kupie bloczki betonowe (jesli ci zostalo wiecej niz 250szt daj znac ile za to chcesz). Uwaga: nie kupuje kruszacych sie bezatestowych ktore sa produkowane w Wielu lub innych nieznanych przydomowych betoniarniach.

 

Najlepiej z okolic bydgoszcz - fordon, lub trasa byd-torun.

 

ja kupilem bez atestu lecz sie nie kruszyly z firmy ktora dawala material np. na bloki 4-pietrowe w mojej okolicy

 

znajomy kupil z atestem z firmy o ktore wczesniej nie slyszalem a troche sie naszukalem a kruszyly sie nawet po miesiaca lezenia na paletach

 

sprecyzuj moze swoje oczekiwania :wink: gdyz atest nie jest gwarantem jakosci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, moje oczekiwanie jest by byly takie jakie powinny byc :) ,

 

atest atestem, wydawalo mi sie ze jesli cos takiego jest to to gwarancja jakosci, ale jesli nie - to ok, wazne by byly solidne...

 

 

mialem okazje wizytowac jedna budowe ktorej inwestor umoczyl w jakies bloczki z miejscowosci z woj pomorskiego i po prostu w rekach sie kruszyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanosi się na to że będę miał w końcu prąd na budowie :p

Prąd będzie tymczasowy i mam wykonać wszystko we włanym zakresie (projekt i przyłącze). W związku z tym mam pytanie- ile płaciliście za projekt takiego przyłącza oraz za położenie kabla, podpięcie pod licznik, założenie skrzynki rozdzielczej itp sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanosi się na to że będę miał w końcu prąd na budowie :p

Prąd będzie tymczasowy i mam wykonać wszystko we włanym zakresie (projekt i przyłącze). W związku z tym mam pytanie- ile płaciliście za projekt takiego przyłącza oraz za położenie kabla, podpięcie pod licznik, założenie skrzynki rozdzielczej itp sprawy?

Projekt darmo - kolega.

Reszta - 550 zł całość - jakaś tam skrzyneczka z licznikiem, przyłączenie i od razu odbiór i wypełnienie dokumentów - zrobił człowiek z energetyki w ramach "fuchy". Oczywiście skrzynka z prądem docelowym była już na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny widze poszly w gore

 

solidus - 3 m3 - 400 zl

5,5 m3 - 600 zl

corimp - 200 zl netto 1 tona, kazda nast 150 zl i dowoz 3,5 netto za km od granic miasta

 

i remondis - hicior - 1,5 tony - 385 zl i kazda nast 150 zl

 

i chyba zaczne wywozic to w bagazniku do osiedlowego smietnika :lol:

 

i które rozwiązanie jest korzystniejsze za m3 czy tonę? Na pewno te bagaznikowe :lol: , ale wole inne rozwiązanie zwłaszcza, że będą to w większości odpady budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt darmo - kolega.

Reszta - 550 zł całość - jakaś tam skrzyneczka z licznikiem, przyłączenie i od razu odbiór i wypełnienie dokumentów - zrobił człowiek z energetyki w ramach "fuchy". Oczywiście skrzynka z prądem docelowym była już na działce.

No to coś czuję że mnie pan elektryk chce naciągnąć.

Zaśpiewał 1300 PLN za podłączenie kabla do skrzynki z ENEI, poprowadzenie go u mnie w budynku do skrzyneczki rozdzielczej, skonfigurowanie (?) jej i zrobienie dwóch gniazd pod skrzynką...

A ja mu tak ufałem... hlip :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś czuję że mnie pan elektryk chce naciągnąć.

Zaśpiewał 1300 PLN za podłączenie kabla do skrzynki z ENEI, poprowadzenie go u mnie w budynku do skrzyneczki rozdzielczej, skonfigurowanie (?) jej i zrobienie dwóch gniazd pod skrzynką...

A ja mu tak ufałem... hlip :cry:

Wcale nie musi tak być, bo Dakota pisze prawdopodobnie o skrzynce budowlanej - ja za taką płaciłam również około 500 zł, ale znajduje się ona w odległości jakiegoś 0,5m od skrzynki energetyki, więc jeśli twój elektryk ma pociągnąć kabel aż do budynku, to wcale nie musi to być wygórowana cena. Wszystko zależy od ilości metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś czuję że mnie pan elektryk chce naciągnąć.

Zaśpiewał 1300 PLN za podłączenie kabla do skrzynki z ENEI, poprowadzenie go u mnie w budynku do skrzyneczki rozdzielczej, skonfigurowanie (?) jej i zrobienie dwóch gniazd pod skrzynką...

A ja mu tak ufałem... hlip :cry:

Wcale nie musi tak być, bo Dakota pisze prawdopodobnie o skrzynce budowlanej - ja za taką płaciłam również około 500 zł, ale znajduje się ona w odległości jakiegoś 0,5m od skrzynki energetyki, więc jeśli twój elektryk ma pociągnąć kabel aż do budynku, to wcale nie musi to być wygórowana cena. Wszystko zależy od ilości metrów.

dokładnie tak

prąd i gniazdka mamy przy skrzynce, nie ciągnęliśmy do domu, bo nie ma do czego :wink:

niemniej polecam zapytanie w zakładzie energetycznym, może w ramach fuchy z odbiorem będzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...