Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jesteśmy nowi na forum i z zaciekawieniem czytamy wasze posty. Mamy zacząć jesienią tzn postarać sie aby były fundamenty. Projekt już raczej na 99% wybranypotem pozwolenia i możemy ruszać.tak właśnie czytam o tej elektryce i zastanawiam sie czy możemy cokolwiek zrobić ze słupem który stoi na naszej działce i to na samym środku. są na nim jakieś dwie skrzynki chyba sąsiadów. ten słup szpeci całą działkę i koliduje z bramą.C:\Documents and Settings\User\Moje dokumenty\Moje obrazy\d.jpg

co sądzicie na ten temat? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz. :) pozdrawiam :)

 

 

P.S. Jeśli zostały wam bloczki fundamentowe to chętnie odkupimy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

po pięciu latach przyczajki i czytania Muratora w końcu ruszyliśmy z budową naszego "szkieletora". Fantastycznie się prezentuje na tle błekitu nieba.

Pozdrowienia dla wszyskich budowniczych, marzenia się spełniają !

 

To ja jeszcze wiecej zdjec poprosze, bo przyjade. :D

 

Pozdrawiam

Magda

 

Zapraszam, zapraszam! dom stoi otworem - choć wstawiłem drzwi tymczasowe :wink:

swoja droga to wstawię fotki na forum http://www.szkielet.com.pl , podeślę wtedy linka. A jak czasu starczy to może założę dziennik, albo tygodnik :)

 

Zbig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuuz....... djęcie sie nie wkleiło i nie wiem dlaczego:roll: [/img]

 

Witaj w Grupie...

 

Zdjęcia trzeba umieścić gdzieś na zewnętrznym serwerze np.: http://imageshack.us

 

a tam:

- klikasz "Wybierz...", znajdujesz zdjęcie, klikasz "HOST IT" i pokazuje się stronka z linkami;

- jeśli ma być miniaturka, kopiujesz skrót oznaczony jako "thumbnail for forums 1", jeśli link bezpośredni - "direct link to the picture".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma u siebie dachówkę Meyer-Holsen? Słyszeliście coś na temat tej firmy? Macie jakieś opinie, spostrzeżenia? Wiem, że ktoś w Murowańcu ma dach z grafitowego tandemu. Jeszcze wspomnianego dachu nie widziałam, ale chętnie obejrzę.

My ją mamy (czarna angoba). Śliczna dachówka. Jak się wczytywałem w opinie na forach to wszyscy zachwalali (mercedes wśród dachówek itp. teksty ;-)) Na dodatek chyba była jakaś promocja, ponieważ cena była naprawdę niewygórowana. Lekka, szybko się ją kładzie, dostępne są "połówki". Teoretycznie stosując dachówkę Tandem, dach jest szczelniejszy, gdyż mniej jej wchodzi na 1m2...

Dekarze byli zachwyceni, my zresztą też :-)

Tutaj link do informacji

A tak to wygląda na naszym dachu:

http://marchab.republika.pl/images/dach_2.jpg

 

Kurcze, piszę w takich superlatywach jakbym był jakimś dealerem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpwiedz. Jutro napewno sie tam wybiorę i popytam o taką możliwość. Myśl o tym betonowym wstrętnym słupie na samym środki szerokości działki przyprawia mnie o dreszcze. blee. Tak łatwo nie odpuszcze ... oby dało sie go chociaż przesunąć o parę metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma u siebie dachówkę Meyer-Holsen? Słyszeliście coś na temat tej firmy? Macie jakieś opinie, spostrzeżenia? Wiem, że ktoś w Murowańcu ma dach z grafitowego tandemu. Jeszcze wspomnianego dachu nie widziałam, ale chętnie obejrzę.

My ją mamy (czarna angoba). Śliczna dachówka. Jak się wczytywałem w opinie na forach to wszyscy zachwalali (mercedes wśród dachówek itp. teksty ;-)) Na dodatek chyba była jakaś promocja, ponieważ cena była naprawdę niewygórowana. Lekka, szybko się ją kładzie, dostępne są "połówki". Teoretycznie stosując dachówkę Tandem, dach jest szczelniejszy, gdyż mniej jej wchodzi na 1m2...

Dekarze byli zachwyceni, my zresztą też :-)

Kurcze, piszę w takich superlatywach jakbym był jakimś dealerem ;-)

My też przymierzamy się do kupna tandemu, choć podoba nam się także Ravensberger krystaliczny grafitowy, ale cena jest sporo wyższa. A moglibyśmy zerknąć jak to u Ciebie wygląda? Jeśli tak, proszę o info na priva, gdzie to Wasze cudo stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM:

 

- kolejne ogloszenia dla tych ktorym zostal material:

 

KUPIE:

 

--> BLOCZKI BETONOWE

 

--> SUPOREKS 24x24x59

 

--> CEGLA CZERWONA (moze byc z rozbiorki ale oczyszczona)

 

--> DESKI SZALUNKOWE

 

prosze o informacje na priv - co, ile, jaka cena, lokalizacja, czy na palatach czy nie?

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img187.imageshack.us/img187/3037/dimgma0.th.jpg

 

HE HE udało sie :) dziękuję Gorgio

nio to jest ten wstrętny betonowy słup bleee...

 

najlepiej podjechać do ENEI i tam się popytać o możliwość przestawienia lub usunięcia słupa ale łatwe to nie będzie

 

Potwierdzam, nigdzie indziej tego nie zalatwisz jak u operatora, pomysl jaki mi wpadl - niestety energetyka sie wypnie lub powie ze koszt jest rzedu 100tysiecy ;) ale ale ... skoro masz dzialke, ktora jest budowlana, ktora byla w planie zagospodarowania jako pod dom, lub na ktora warunki zabudowy mowia ze mozesz gdziekolwiek poza pasem zabudowy postawic dom, to powinni ci to uwzglednic i przestawic ten slup, musza byc zachwane odleglosci, bezpieczenstwo, tak przynajmniej mi sie wydaje... no chyba ze masz duuuuuuuuuza dzialke a dom chcesz stawiac w odleglym miejscu...

 

Pozdrawiam i zycze sukcesu... Daj znac jak to sie skonczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś nie udło mi sie wybrać do ENEI. I obawiam sie, że jutro też mi sie nie uda. muszę nakęcić mojego przyszłego męża aby w przyszłym tygodniu sie tam wybrał i mnie wyręczył.On jest zdecydowanie bardziej konsekwentny i nie ugięty.Słyszałam ze obecność takiego słupa w pobliżu domu jest niezdrowe. Niebezpieczne. Mam nadzięję ze chociaż go przesuną w róg działki.

 

muszę się pochwalić ze dziś kupiliśmy 152 tuje"szmaragd", wsadzimy je przy płocie aby w przyszłości zasłoniły nas przed wscipskimi spojrzeniami sąsiadów. teraz sa malukie maja ok 25 cm ale przecież urosną. jutro jedziemy po reszte kory ok 30 worków 80l (dzis kupiliśmy 70) kupujemy ją po 6,5 za worek. A może znacie kogoś kto sprzedaje taniej?

 

Jutro czeka nas ciężki dzień, ja będę pielić i sadzić tuje( co sadzicie o odlegości 50cm od siebie) a moja połówka musi dokończyć ogrodzenie( zeby nam roślinek nie zwineli)

 

ale sie rozpisałam... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos kradziezy - wczoraj rozmawialem z moimi sprzedawcami dzialki, chwalili sie w styczniu jak ich odwiedzilem ze okolica spokojna, zadnych kradziezy - a wczoraj: panie! okradli 2 budowy, pokazali palcem, poszla betoniarka, taczki, siatka... i cos jeszcze ;) juz sie nie chwala ze okolica spokojna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś nie udło mi sie wybrać do ENEI. I obawiam sie, że jutro też mi sie nie uda. muszę nakęcić mojego przyszłego męża aby w przyszłym tygodniu sie tam wybrał i mnie wyręczył.On jest zdecydowanie bardziej konsekwentny i nie ugięty.Słyszałam ze obecność takiego słupa w pobliżu domu jest niezdrowe. Niebezpieczne. Mam nadzięję ze chociaż go przesuną w róg działki.

 

muszę się pochwalić ze dziś kupiliśmy 152 tuje"szmaragd", wsadzimy je przy płocie aby w przyszłości zasłoniły nas przed wscipskimi spojrzeniami sąsiadów. teraz sa malukie maja ok 25 cm ale przecież urosną. jutro jedziemy po reszte kory ok 30 worków 80l (dzis kupiliśmy 70) kupujemy ją po 6,5 za worek. A może znacie kogoś kto sprzedaje taniej?

 

Jutro czeka nas ciężki dzień, ja będę pielić i sadzić tuje( co sadzicie o odlegości 50cm od siebie) a moja połówka musi dokończyć ogrodzenie( zeby nam roślinek nie zwineli)

 

ale sie rozpisałam... pozdrawiam

 

Podeślij namiary na tę korę. A może masz jakąs tanią ziemię. Jakiś torf albo coś co można zmieszać z niewielką ilością piasko-ziemi tak aby uzyskac jakotaką glebę pod trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanosi się na to że będę miał w końcu prąd na budowie :p

Prąd będzie tymczasowy i mam wykonać wszystko we włanym zakresie (projekt i przyłącze). W związku z tym mam pytanie- ile płaciliście za projekt takiego przyłącza oraz za położenie kabla, podpięcie pod licznik, założenie skrzynki rozdzielczej itp sprawy?

 

projekt 1300

za projekt Enea nam odliczyla - zwrocila - wg stawki ze swego cennika - ok 450-500 zl - w rozliczeniu ogolnym za przylacze

wykopala sama przylacze wg projektu - czyli od skrzynki sasiada do granicy naszej dzialki, postawila skrzynke - juz taka na stale

 

przylacze od skrzynki do domu - 70 m - 800 robota i ponad tysiak kabel - kupilismy na allegro w swietnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...