Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mrozu to do listopada pewnie nie będzie. Ilość betonu na 160m2 to z praktyki 16m3 (0,1*powierzchnia). [...]

 

Cemik1 - prosze pomyśl trochę. Czy ja pisze że będzie mróz?

Napisałem wyraźnie ile ja płaciłem i za co.

A zalewałem strop 7 listopada.

Zaznaczyłem również, ze wydaje mi się dużo.

Ilość betonu zależy również od projektu. (ilości wzmocnień, podciągów itp)

 

Zupełnie nie rozumiem Twojej reakcji na mój post.

 

Pyciu - Tak głupio ta robiciznę podzieliliśmy. W ratach za kolejne etapy - ale jak słusznie zauważyłeś - dość dużo za ten etap. Myślę jednak że ważna całość robicizny. Stan surowy - ale bez więźby i dachu zapłaciłem 25.400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś nie tak z tymi rachunkami.

 

Te ceny nie sa wcale z kapelusza. Wychodzi w zaokrągleniu 120 zł/m2 za strop - do tego beton i robocizna - której poprzednicy nie wliczali raczej do rachunku. Ja też na strop lałem B20 - a cene dali Ci w Thomasie całkiem przyzwoitą. Może za robocizne trochę sporo...

 

pozdrawiam

 

Ja właśnie zamówiłam beton w Betorze. B20 kosztuje 227,- netto, pompa 185 zł/h + dojazd 4 zł/km w obie strony, oraz transport i praca gruchy 39 zł/m3. Cena 10 tys. to była cena za sam strop teriva ze Stropexu. Do tego dojdzie jeszcze koszt betonu i robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wylewałem ze dwa lata temu ale te ceny są rzeczywiście kosmiczne. W internecie beton B15 - 260PLN/m3, pompa to około 150PLN/h. Co daje:

16*260+4*100=4760PLN.

Podobnie z szlunkami i robocizną.

Coś nie tak z tymi rachunkami.

A belki, pustaki stropowe? Czy też nie kładłeś terivy, tylko masz jakiś inny strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lato 2007 - strop wyszedl mnie ok 22 tys

z tego co pamietam:

robocizna - 3 tys

beton - 22 m3 - po ok 300 zl netto za metr z dowozem z Thomasa - pompa osobno - chyba tysiak wyszedl za pompe - czesciowo beton B-25 - czesciowo B-20

poniewaz strop czesciowo byl monolityczny - sporo zbrojenia

belki i pustaki - Arko - z namiarow Alex - polecam - nie pamietam ile...7-8 tys

 

w ogole jesli uklad stropu nie jest w kwadracie-prostokacie warto przemyslec strop monolityczny

u nas akurat teriva sie nie oplacala za bardzo - dom na planie krzyza - wiec duzo zalaman....katow - i wtedy dochodzi sporo zeber i "korytek" pustych w ktore wplywa o wiele wiecej betonu niz na zalanie pustakow- czyli dodatkowy beton i stal i szalunki - czyli dodatkowe drewno. Terive najbardzoej oplaca sie ukladac na "prostym" stropie - najmniejsze straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem właśnie terivę. Nie podaję cen pustaków i belek, bo to prahistoria cenowa. Odnosiłem się tylko do ilości i ceny betonu - to mogłem łatwo sprawdzić w internecie. Jeszcze raz powtórzę średnio wychodzi 0.1m3 betonu na 1m2 stropu. Oczywiście przy w miarę typowych projektach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem wiara,

 

Poszukuje namiaru na doswiadczona firme od solarow. Chcemy miec solary, zeby na lato zapomniec o odpalaniu pieca (ekogroszek), ale problem jest taki, ze zadna z polaci dwuspadowego dachu nie jest na poludnie. Gadalem z paroma "magikami", m.in. z gosciem, ktory nam bedzie robil CO, i wszyscy mowia, ze solary wykluczone, jesli nie na poludnie itd. Problem w tym, ze mam silne wrazenie, ze nikt z nich nie ma w tym doswiadczenia, tylko mowia co zaslyszeli. Mnie interesuje informacja, czy w moim konkretnym przypadku bedzie sens np. zalozyc solary na obu polaciach (W-Z), jesli tak, to jaka powinna byc powierzchnia kolektorow, oraz czy tylko rurowe wchodza w rachube, czy plaskie moga byc.

 

Ma ktos doswiadczenia / namiar na sprawdzona doswiadczona ekipe?

 

Dzieki,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zadna z polaci dwuspadowego dachu nie jest na poludnie. Gadalem z paroma "magikami", m.in. z gosciem, ktory nam bedzie robil CO, i wszyscy mowia, ze solary wykluczone, jesli nie na poludnie itd. Problem w tym, ze mam silne wrazenie, ze nikt z nich nie ma w tym doswiadczenia,[...]

Michal

 

Obawiam się jednak, ze mają racje. W naszej strefie klimatycznej aby nakład na solary się zwrócił musi być skierowany na południe.

Rozwiązaniem może być solar nie montowany na dachu.

Albo w ogrodzie, albo na ścianie.

Ale oczywiście to moje zdanie - a ja fachowcem w tej kwestii też nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej strefie klimatycznej aby nakład na solary się zwrócił .......... .

 

nigdy sie nie zwroci

 

sredniej 4 osobowej rodzinie wyjdzie na zero po okolo 25 latach pod warunkiem oczywiscie ze nic sie nie zapsuje

 

sa to wyliczenia z jakiejs strony internetowej zajmujacej sie takimi instalacjami wiec raczej zalezalo by im aby nie pisac czegos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie małej witam. I w tym wątku też się pochwalę - budowa ruszyła - na razie wykopane ławy i zalane chudym, w poniedziałek zalewają ławy, a potem dalej oczywiście. Utknęłam na izolacji pionowej - umieszczony w projekcie superflex 10 plus styropian estrudowany wydaje mi się, że wychodzi bardzo drogo. Opcjonalnie jest folia, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie i czy aż tak chcę oszczędzać. Czym można ten superflex zastąpić? Dysperit?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Dawno nie zagladalem na nasze forum ale tyle sie dzialo iz czlowiek nie mial za wiele czasu. Mam pytanie do osob z gminy sicienko. Chodzi mi o Oczyszczalnie Ścieków slyszalem ze nasza gmina robi problemy w tej kwesti jesli ktos posiada jakas wiedze na ten temat to prosze o rade jak prawidlowo zalatwic formalnosci. W projekcie mamy szambo ale w warunkach istnieje mozliwosc wykonania POŚ prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Oczyszczalnie Ścieków slyszalem ze nasza gmina robi problemy w tej kwesti jesli ktos posiada jakas wiedze na ten temat to prosze o rade jak prawidlowo zalatwic formalnosci. W projekcie mamy szambo ale w warunkach istnieje mozliwosc wykonania POŚ prosze o pomoc

My wprawdzie budujemy się w gminie NWW, ale powiem jak było u nas. W warunkach zabudowy i projekcie mieliśmy szambo. Złożyliśmy wniosek do gminy o zmianę warunków zabudowy i bez problemu tę zmianę otrzymaliśmy, ale warunkiem na 'tak' była odpowiednia wielkość działki (mamy ok 3 tys. mkw). Pracownik gminy poinformowała mnie, że byłyby problemy z uzyskaniem zmiany na małej działce, przypuszczalnie z powodu problemów z zachowaniem odpowiedniej odległości posadowienia oczyszczalni od np. studni. Chyba najlepszym wyjściem jest po prostu złożyć taki wniosek w gminie + odpowiedania argumentacja, że oczyszczalnia niczemu szkodzić nie będzie, są spełnione warunki do jej posadowienia (zachowane min. odległości), że jest to rozwiązanie ekologiczne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy sie nie zwroci

 

sredniej 4 osobowej rodzinie wyjdzie na zero po okolo 25 latach pod warunkiem oczywiscie ze nic sie nie zapsuje

 

sa to wyliczenia z jakiejs strony internetowej zajmujacej sie takimi instalacjami wiec raczej zalezalo by im aby nie pisac czegos takiego

 

Temu nikt nie zaprzecza. Tak dokladnie jest ze wszelkimi "wynalazkami" wykorzystujacymi energie odnawialna. Wezmy pompy ciepla na przyklad. Ekonomicznie rzecz ujmujac (a dokladniej - dzielac koszt inwestycji przez roczne oszczednosci w porownaniu do konwencjonalnych rozwiazan) inwestycja jest nieoplacalna. W domowych zastosowaniach wrecz trudno ja zamortyzowac. A jednak cos ludzmi powoduje, zeby w takie tematy wchodzic. Co? Wydaje mi sie, ze pewien komfort, za ktory chca po prostu zaplacic. I tyle. Ja chce zaplacic za komfort nieuzywania pieca poza sezonem grzewczym.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zaplacic za komfort nieuzywania pieca poza sezonem grzewczym.

W takim wypadku (niekorzystne położenie połaci dachu) zamontuj sobie po prostu grzałkę w zbiorniku CWU. Wyjdzie o wiele taniej i pewniej. Ja u siebie grzeję CWU tylko w drugiej taryfie i zużywam średnio 10kWh/dobę. Próbowałem policzyć jaka to suma, ale taryfa dla energii jest nieco skomplikowana. Jest to pewnie około 2PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...