Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale mieszkać tam chce? Bo ja mam znajomego, który wybudował dom, teraz kończy, a żona powiedziała, że na wioche się nie wyprowadzi...

 

He he he

Chce.

Ale nawet jakby zmieniła zdanie - miałaby problem, bo mieszkanie sprzedane i do końca sierpnia trzeba się wyprowadzić.

 

Poza tym - my prawie w mieście. 10 km do Centrum a do granicy miasta to z 3 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje ulubione forum ( ale zacukrzyłam ??? ) :lol: Słuchajcie czy skrzynki budowlane są faktycznie takie drogie ? Juz sama nie wiem . Przeglądam allegro i używane kosztują 850 zł a są też po 250 ? Niestety nie wiem ile kosztują nówki, tak dla porównania. Czy ktos mógłby polecić jakiś dobry sklep elelktryczny lub hurtownię elektryczną ? No i korzystając z Waszej wiedzy drogie koleżanki i koledzy jak to wyglądało u Was z tym podłączeniem prądu. Dzwoniłam do Enei , niestety pan ( niezbyt wylewny w tłumaczeniach, a wrecz zlewający moje pytania ) niedokładnie wytłumaczył mi co i jak ma po kolei zrobić zeby miec prąd "budowlany". Oczywiście musze wpłacić reszte kasy zgodnie z umową . Pózniej wypisuje wniosek do Enei o przyłączenie do prądu. Składam to u nich... i co dalej ? Muszę do wniosku dołączyć jakiś projekt przyłącza? Wiem ,ze musze zainwestować w skrzynke budowlaną i na pewno w elektryka z uprawnieniami ( tak sądze ) ? Nie obraże się jak ktos sprzeda namiary na dobrego, "taniego" elektryka! Pozdrawiam i buduję dalej Pola :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie obraże się jak ktos sprzeda namiary na dobrego, "taniego" elektryka! Pozdrawiam i buduję dalej Pola :p

 

Ja z korzystałem z usług naszego kolegi forumowego.

Nick PARTNER

Jestem zadowolony.

 

Jak tylko Partner podłączy mój dom bezpośrednio do skrzynki ENEI - bedę miał na sprzedaż taką skrzynkę z wyposażeniem (dwa kontakty 230, jeden siła i różnicówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie układa podłogę?

1. chudziak, instalacje, folia, styropian, beton

czy

2. chudziak, instalacje, styropian, folia, beton

 

Może troszkę przesadzam, ale czy to nie powinno być tak wykonane (idąc od dołu):

    chudziak
    izolacja przeciwwilgociowa
    izolacja termiczna (najlepiej na zakładkę) w której prowadzone są instalacje CWU i ewentualnie CO
    izolacja przeciwwilgociowa (w przypadku ogrzewania podłogowego jest to specjalna folia)
    wylewka (z ewentualną zatopioną instalacją ogrzewania podłogowego)

Już na kilku budowach zauważyłem że ekipy nie dają górnej izolacji przeciwwilgociowej, a styropian był układany na tyle niechlujnie że beton na 100% wlewał się w szczeliny między płytami styro.

Druga sprawa- chyba warto jednak dawać płyty na mijankę gdyż poza uszczelnieniem warstwy izolacji termicznej, dodatkowo zaizoluje nam to prowadzone przewody CWU.

 

A może się mylę?? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Szybkie pytanie: czy 1000 zl za robocizne za obmurowanie klinkierem 2 kominow systemowych (ok. 400 cegiel => 8 m2) to cena absolutnie zawrotna, kosmiczna? Mi sie wydaje, ze dosc drogo, ale z drugiej strony jak sie sam wdrapalem po rusztowaniach na te 8m, to trosze zliberalizowalem swoje zdanie :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie układa podłogę?

 

 

Może troszkę przesadzam, ale czy to nie powinno być tak wykonane (idąc od dołu):

    chudziak
    izolacja przeciwwilgociowa
    izolacja termiczna (najlepiej na zakładkę) w której prowadzone są instalacje CWU i ewentualnie CO
    izolacja przeciwwilgociowa (w przypadku ogrzewania podłogowego jest to specjalna folia)
    wylewka (z ewentualną zatopioną instalacją ogrzewania podłogowego)

Już na kilku budowach zauważyłem że ekipy nie dają górnej izolacji przeciwwilgociowej, a styropian był układany na tyle niechlujnie że beton na 100% wlewał się w szczeliny między płytami styro.

Druga sprawa- chyba warto jednak dawać płyty na mijankę gdyż poza uszczelnieniem warstwy izolacji termicznej, dodatkowo zaizoluje nam to prowadzone przewody CWU.

 

A może się mylę?? ;-)

 

folia którą daje się na styropian od góry nie jest izolacją przeciwwilgociową tylko warstwą poślizgową przy układaniu betonu na posadzkę. łatwiej się go rozprowadza.

co do układania styropianu to warto przypilnować by było to zrobione porządnie bez żadnych przerw i oczywiście na mijankę ( dwie warstwy 5 cm a nie jedna 10cm) gdzie w dolnej warstwie są wszelkiego typu instalacje a górna wszystko ładnie i równo przykrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje . Ale czy projekt przyłącza był potrzebny? :D

 

projekt raczej nie potrzebny, jezeli masz juz umowe to dostalas wczesniej warunki techniczne, tam powinno byc napisane czy istnieje juz jakas skrzynka do ktorej masz sie podlaczyc, jezeli tak to nic nie trzeba.

mozna zaczac od elektryka ktory to juz robil, to poprowadzi. mozna tez isc na latwizne i pana z ENEA zapytac czy nie ma kolegi ktory wszystko zalatwi, instalacje i kwity, tylko cene trzeba zweryfikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

gdzie zamawialiście strop teriva? Jakiego rzędu są jego koszty?

Wiem, że to zależy od ilości belek i pustaków, ale mniej więcej w przeliczeniu na powierzchnię :roll:

 

ja mam strop stąd http://www.stropex.pl/

polecam, bo system jest genialny :)

 

pozdrawiam,

 

P.

 

Nasza ekipa też potwierdza, że produkt jest pierwsza klasa. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje ulubione forum ( ale zacukrzyłam ??? ) :lol: Słuchajcie czy skrzynki budowlane są faktycznie takie drogie ? Juz sama nie wiem . Przeglądam allegro i używane kosztują 850 zł a są też po 250 ? Niestety nie wiem ile kosztują nówki, tak dla porównania.

My płaciliśmy 500 zł za nówkę. Przywiózł i zainstalował nam ją pracownik Enei, oczywiście nie występując wówczas w imieniu Enei, bo się ze skrzynką podłączaliśmy do sąsiada, by mieć prąd na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Szybkie pytanie: czy 1000 zl za robocizne za obmurowanie klinkierem 2 kominow systemowych (ok. 400 cegiel => 8 m2) to cena absolutnie zawrotna, kosmiczna? Mi sie wydaje, ze dosc drogo, ale z drugiej strony jak sie sam wdrapalem po rusztowaniach na te 8m, to trosze zliberalizowalem swoje zdanie :-)

 

Michal

My za 4 szt. ok. 800 szt. cegły płaciliśmy 2 tys., więc dokładnie tak samo jak ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłam, że jak się już zakończy stan sutowy zamknięty - i dłubie się w środku, to już patrząc na ten dom z ulicy ma się wrażenie, że nic się nie dzieje... To takie smutnie ... po tak zwariowanym etapie :lol: No chyba, że ktoś robi elewację, ogrodzenie albo ogród. U nas te aspekty zdecydowanie później:)

A naokoło rosną nowe mury jak po deszczu (którego notabene brakuje! :) )

I aż miło popatrzeć na te nowe domki! :)

 

Nasz znajomy też buduje i co chwilę o coś pyta :D

Aktualnie szuka:

garaż bądź barak na budowę

 

Jakby ktoś miał chęć pozbycia się takiego sprzętu ze swojej działeczki proszę o kontakt pod jego nr tel: 512 385 808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...