Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam do sprzedania ok. 110 szt. bloczków gazobeton 24cm w rozsądnej cenie. Odbiór w Murowańcu.

 

Dla zainteresowanych budową drogi S5 - w końcu otwarto koperty przetargowe na budowę węzła w BB (po 8 m-cach opóźnienia :evil: ). Prawdopodobnie w połowie lipca będzie podpisana umowa :p

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Sąsiad napiszę parę słów na priva o bloczki

 

a poza tym to nareszcie bo normalnie jestem przerażona tym że korek jest zazwyczaj w Lipnikach jak się nie wyjedzie o 6:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

UWAGA!!! UWAGA!!!! UWAGA MUROWANIEC!!!

 

ZEBRANIE WIEJSKIE JEST W PONIEDZIAŁEK 30 czerwca o GODZ 18

 

OBECNOŚĆ MILE WIDZIANA

 

W SOBOTĘ JEST ZA TO IMPREZA SOŁTYSA OD 19 dla dorosłych wcześniej 2 godziny to dzieci

 

pozdrawiam

 

No własnie siedzę sobie na działeczce i zastanawiałam się skąd ta muza ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=337763&page=100

 

"

Firma Budimex Dromex najprawdopodobniej wybuduje trzeci odcinek ekspresowej "piątki" ze Stryszka do Białych Błot. Umowa ma zostać podpisana w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Istniejąca od 40 lat spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. - Teraz wyślemy dokumenty do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli on uzna, że wszystko jest zgodnie z prawem i dodatkowo nie pojawią się protesty przegranych oferentów, będziemy mogli podpisać umowę z tą firmą - wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.

 

W tej chwili możemy jeździć po odcinkach "piątki" Bydgoszcz-Lotnisko i Lotnisko-Stryszek. W ramach trzeciego etapu prac planowane jest zbudowanie dwupasmowej trasy ze Stryszka do Białych Błot, budowa nowych i remont istniejących dróg dojazdowych, postawienie pięciu wiaduktów, przejścia dla zwierząt, ekranów akustycznych oraz zatok autobusowych, a także zamontowanie oświetlenia. - W Białych Błotach powstanie także identyczny węzeł jak w Stryszku - zapowiada Okoński. Ten etap trasy będzie miał ok. 10 km długości.

 

Prace powinny potrwać 18 miesięcy. Rozpoczną się od razu po podpisaniu umowy. To z kolei ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Koszt inwestycji przekracza 370 mln zł.

 

Po zakończeniu budowy tego odcinka trasy, rozpoczną się prace nad kolejnymi. - Na razie jednak jeszcze się tym nie zajmujemy, bo czekamy na decyzje środowiskowe i lokalizacyjne wojewody. Dopiero po nich będziemy mogli wziąć się do pracy - tłumaczy Okoński."

 

A tutaj są plany węzła i dróg dojazdowych:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=337763&page=62

 

Na podanym forum można znaleźć mnóstwo informacji nt. S5. Czasami serwer im się nie wyrabia, więc trzeba być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! UWAGA!!!! UWAGA MUROWANIEC!!!

 

ZEBRANIE WIEJSKIE JEST W PONIEDZIAŁEK 30 czerwca o GODZ 18

 

OBECNOŚĆ MILE WIDZIANA

 

W SOBOTĘ JEST ZA TO IMPREZA SOŁTYSA OD 19 dla dorosłych wcześniej 2 godziny to dzieci

 

pozdrawiam

 

alex_, gdzie jest to zebranie? w starej szkole?

 

_________________

pozdrawiam,

darzmur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również mamy kominy systemowe - PRESTO. Jest to odłam Schiedel-a.

Trudno powiedzieć o nich coś złego. Stoją dopiero od ub roku :lol:

No może jedynie to, że nie mamy ich zabezpieczonych przed goścmi i dziś po raz kolejny w naszym salonie pojawiły się pisklęta jakiś ptaszków, które wpadły do komina a z racji tego, że w naszym domu nie ma drzwi to z kotłowni przyszły sobie do salonu. A jakie przy tym hałaśliwe były :lol: Muszę męża wysłać na ten komin, niech sprawdzi kto tam jeszcze mieszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem jakie kominy systemowe kupić. Cenowo (od najtańszego) wygląda to tak: Twister CRH - Bolesławiec - Zapel - Schiedel. Różnica w cenach nie jest jednak szalona, między najtańszym a najdroższym jest niewiele ponad 1000 zł. Negatywne i pozytywne doświadczenia zbieram. 8)

 

mamy schiedla

bez zastrzezen

moze i tansze bylyby identyczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę - że to jak sprawuje się dany system - wiadomo dopiero po kilku latach palenia w kominku.

A my tu w większości budujący - ewentualnie wykańczający.

 

Ja mam ICOPAL.

I też nic nie umiem o nim powiedzieć - po zamieszkam jesienią.

Jedynie co - to to - że robotnicy nie nazrekali przy układaniu. Resztę dopowiem za 2 lata.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę - że to jak sprawuje się dany system - wiadomo dopiero po kilku latach palenia w kominku.

A my tu w większości budujący - ewentualnie wykańczający.

 

Ja mam ICOPAL.

I też nic nie umiem o nim powiedzieć - bo zamieszkam jesienią.

Jedynie co - to - że robotnicy nie narzekali przy układaniu. Resztę dopowiem za 2 lata.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem jakie kominy systemowe kupić. Cenowo (od najtańszego) wygląda to tak: Twister CRH - Bolesławiec - Zapel - Schiedel. Różnica w cenach nie jest jednak szalona, między najtańszym a najdroższym jest niewiele ponad 1000 zł. Negatywne i pozytywne doświadczenia zbieram. 8)

 

mamy schiedla

bez zastrzezen

moze i tansze bylyby identyczne??

też bym wolała tańsze, jeśli byłyby identyczne :wink:

co człowiek, to opinia :roll:

niemniej za wszystkie dziękuję, chyba za bardzo się przejmuję tymi kominami 8)

 

mkkafe, jeszcze w dwupaku? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - ja mam taki problem - mam do obniżenia krawężnik przy ulicy, tak aby można było wjeżdżać na posesję. Inez poradziła sobie w prosty sposób - koparką zrównała krawężnik z ziemią :lol:

My jednak chcemy wykopać i obniżyć spowrotem wkopując krawężnik. I dzwonię po firmach i co - za mała robota, żeby się podjęli :roll: GdZieś zawołali 50zł od krawężnika - 1szt, ale terminy jesienne...

Może w tym temacie ktoś mi pomoże...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - ja mam taki problem - ...

 

Dori - nie miałem takiego problemu. Z tego co piszesz - to nie powinien być jakaś wielka robota.

 

 

Mam inną prośbę

Podajcie prosze średnie ceny za 1 m2

- płytek

- podwieszanego sufitu

- regipsów.

 

Chodzi jak ceny się ksatałtują.

Płytki słyszałem od 40 zł do 100 zł za metr

 

Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! UWAGA!!!! UWAGA MUROWANIEC!!!

 

ZEBRANIE WIEJSKIE JEST W PONIEDZIAŁEK 30 czerwca o GODZ 18

 

OBECNOŚĆ MILE WIDZIANA

 

W SOBOTĘ JEST ZA TO IMPREZA SOŁTYSA OD 19 dla dorosłych wcześniej 2 godziny to dzieci

 

pozdrawiam

 

alex_, gdzie jest to zebranie? w starej szkole?

 

szczerze to nie wiem ale albo szkoła albo sołtysa wiata

 

ubolewam strasznie ale nie dałam rady dojechać godzina 18 w tygodniu to jakaś porażka

 

kto był i napisze parę słów co było,

mam teraz taki gorący okres, szukam samochodu Fela kombi zadbana i za nie wielkie pieniądze

 

_________________

pozdrawiam,

darzmur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mój post przemknął niezauważony - albo nikt z forumowiczów nie układał regipsów i glazury.

Jako, ze zależy mi na szybkiej odpowiedzi - bo dzis bede negocjował warunki z fachowcem - ponawiam post

 

Podajcie prosze średnie ceny za 1 m2

- płytek

- podwieszanego sufitu

- regipsów.

Chodzi oczywiście o robocizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...