Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nadal nie wiem jakie kominy systemowe kupić. Cenowo (od najtańszego) wygląda to tak: Twister CRH - Bolesławiec - Zapel - Schiedel. Różnica w cenach nie jest jednak szalona, między najtańszym a najdroższym jest niewiele ponad 1000 zł. Negatywne i pozytywne doświadczenia zbieram. 8)

 

A ja mam pytanie o tradycyjne wybudowanie kominow z cegly. Czy juz to sie nie oplaca bo jest tyle roznych systemow? Ma ktos doswiadczenia? Murarze beda chcieli wiecej, i wyjde na zero przy budowie z cegly?

 

Na placu u mnie lezy 5000cegly kupionej swego czasu po 50gr. Czaje sie by z tego zrobic kominy, ale rownie dobrze moge to wykorzystac do czego innego.

 

Poradzcie... Moze ktos pomoze w kalkulacji... Z gory dzieki za odp i pozdr!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat kominów jest niebezpieczny. Z gatunku tych ceramika czy superex, wełna czy styropian, deskowanie czy folia.

Ja osobiście uważam, żw możliwe jest zbudowanie dobrego komina z cegły. Cegła musi być oczywiście odpowiedniego gatunku - poszukaj na forum jakiego. Jeżeli chodzi o wykonastwo, komin powinien być gładki w środku, fugi wyrównane rękawicą lub innym sprzętem. Jeżeli opalane gazem, specjalny wkład. Przy węglu i drewnie niekoniecznie. Taki sposób budowania kominów jest poparty wieloletnią praktyką. Po prostu działają jak trzeba. W twoim przypadku jest jeszcze czynnik ekonomiczny. Masz już cegłę.

Od czytania i dyskusji na powyższy temat zakręci ci się w głowie. Nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp!

 

Tak - czynnik ekonomiczny jest dla mnie tu istotny. Cegle mam - wiec moge wykorzystac na kominy - ale tez moge na cos innego...

 

Tak wiec czy lepiej wyjde na wybudowaniu z cegly czy z systemu. Systemy wydaja mi sie b.drogie, jednak zakladam ze mniej bierze murarz za zrobienie z systemu zamiast z cegly. Pytanie czy rzeczywiscie tak jest bo moze mi sie wydaje. Jakbym mial wyjsc porownywalnie - to wole kupic system - szybciej to zrobia, i na pewno mniejsze prawdop fuszerki... Jezeli zysk bedzie na cegle - wchodze w cegle.

 

btw: kominy z cegly budowali od setek lat, trzyma to sie, i byc moze beda trwalsze od tych systemow... bo tych jeszcze nikt nie sprawdzil ;)

 

Pytam szczegolnie tych co mieli podobny dylemat, i wybrali jedna albo druga opcje. Wtedy pytanie co przewazylo na korzysc tego co wybrali...

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam szczegolnie tych co mieli podobny dylemat, i wybrali jedna albo druga opcje. Wtedy pytanie co przewazylo na korzysc tego co wybrali...

 

Byc moze wiecej w tym marketingu niz prawdy (staram sie unikac Muratora ;-)), ale sa glosy mowiace o tym, ze nizsza temperatura spalin we wspolczesnych piecach i reakcje chemiczne z tym zwiazane, sa destrukcyjne dla tradycyjnej cegly. W sumie to logiczne: im wiecej ciepla piec ma wyprodukowac, tym mniej pusci w komin. Dlatego do piecow gazowych obowiazkowo kwasowka.

 

U mnie w rodzinie byl przypadek rozszczelnienia komina z cegly, wiec ja zdecydowalem sie na Schiedla. Nie mam porownania z cegla, ale czy to jest taki duzo duzo wiekszy koszt? Ja za 2 kominy systemowe 8,66 metra kazdy, w sumie 2 ciagi spalinowe i 3 wentylacyjne zaplacilem 7000 brutto.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze się zapytam o parapety zewnętrzne. Jakie macie i jakie polecacie.

Ogólnie mam prawie 11 m.b. parapetów więc wybór jest cieżki ze względu na cenę.

 

... calosc nas wyszla rownego tysiaka. kupowane na metry na dokladna dlugosc i szerokosc

 

Eeeeee tysiak to całkiem sporo na moje możliwości. Wydanie 400 zł. na gówniane parapety wydaje mi się przesadą. Podjadę dziś do hurtowni i się zorientuję.

 

Może głupie pytanie - bo dopiero do tematu podchodzę. A układane z płytek klinkierowych? Lipa, czy drogo, może nie sprawdzaja się?

 

No właśnie chyba będą z klinkieru. Wychodzi mi jakieś 211 zł. za płytki parapetowe i oczywiście to tego jeszcze klej elestyczny. Okazało się że parapety aluminiowe są tylko białe albo brązowe lub naturalne. Te ostatnie można lakierować w warsztacie lakierniczym na dowolny kolor ale to już chyba za dużo zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal,

jak to sie mowi... ziarnko do ziarnka... a potem kredyt 400k zamiast przewidywanego 300k... ;)

 

Co do marketingu - masz racje, dla mnie to marketing, choc pewnie troche w tym prawdy jest... te kwasy szkodza i tez SCHIEDLOWI...

Z drugiej strony ludzie wymieniaja piece w gierkowych domach ze starymi kominami, kwasowka do gazu - to bezdyskusyjne, ale jak wymieni ci na taki ekogroszek, mialowy albo inny na smieci itp... to puscza dym w istniejaca dziure i nikt nawet nie mysli o budowaniu od nowa komina.

 

Kominkowe - to juz chyba zaden problem, bo czyste, ekologiczne drwno lisciaste ;) z ekologicznych, przydroznych pasow zadrzewienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kominów jest niebezpieczny. Z gatunku tych ceramika czy superex, wełna czy styropian, deskowanie czy folia....

 

superex - szybciej

styropian - szybciej i latwiej

deskowanie - solidniej

 

komin z cegly bo moim zdaniem:

solidniej, taniej, dobry majster, tanio kupiona cegla (boom budowlany lecz ponizej 1,00 brutto)

 

gore mamy z prawdziwej cegly klinkierowej i nie usmiechalo nam sie obklejac systemy plytkami (na moim osiedlu 50% plytek spada i pewnie wszyscy tez mysleli ze im akurat nie spadnie bo maja dobra ekipe, super klej itd itp etc ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczyk - a czy aluminowe parapety nie hałasuja w czasie deszczu?

Bo mi brąz by styknął. A kasa bardzo się kurczy. Oszczędności wskazane. Lecz jakby miały hałasować - to sobie odpuszczę. Oszczędnosci tak - ale nie za wszelką cenę.

 

No cóz zawsze troszkę hałasują ale zdecydowanie mniej niż metalowe. W tych masz blachę o grubości 0,8 a w alusach masz o grubości 1,2. Decydowanie mniej dzwoni ale na 1000% więcej niż klinkierowe bądź kamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu stosunkowo od niedawna, ale myślę, że wypada się pochwalić, że przeprowadzka dokonana. Pierwszy raz do domku, pierwszy raz na wieś (z miasta, bloku).

Wrażenia i emocje są bardzo duże, warto to przeżyć - nawet jeśli się nie planowało domu (jak w moim przypadku). Nie obyło się bez problemów na finiszu (spalona płyta indukcyjna, przewiercony przewód elektryczny - i 230V na schodach z kwasówki, lakierowanie podłóg do poprawki ... ), nadal nie można powiedzieć, że wszystko już gotowe, ale i tak jest fajnie...

 

... tylko to sprzątanie po budowie ;-)

 

ps.

Budowa rozpoczęta 24.03.2007

Kilka fotek: http://www.pawlowek.pl/galeria/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeprowadzka dokonana. ...

Gratuluję

Bardzo chciałbym byc na Twoim etapiem

A jestem na etapie - "wszystkiego mam dość i żałuje że rozpocząłem"

Mam nadzieję, że mi minie.

 

Piękny dom - podwójne gratulacje.

 

P.S.

Więdzę zacięcie fotograficzne.

Bardzo ładne ujęcia. A i sprzęt poważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu stosunkowo od niedawna, ale myślę, że wypada się pochwalić, że przeprowadzka dokonana. Pierwszy raz do domku, pierwszy raz na wieś (z miasta, bloku).

Wrażenia i emocje są bardzo duże, warto to przeżyć - nawet jeśli się nie planowało domu (jak w moim przypadku). Nie obyło się bez problemów na finiszu (spalona płyta indukcyjna, przewiercony przewód elektryczny - i 230V na schodach z kwasówki, lakierowanie podłóg do poprawki ... ), nadal nie można powiedzieć, że wszystko już gotowe, ale i tak jest fajnie...

 

... tylko to sprzątanie po budowie ;-)

 

ps.

Budowa rozpoczęta 24.03.2007

Kilka fotek: http://www.pawlowek.pl/galeria/

 

pozdrawiam

Śliczny domek- dziś właśnie koło niego przejeżdżałem :-)

Ja do zamieszkania mam jeszcze... chyba z rok, ale cieszę się że sąsiedzi sobie tak świetnie radzą.

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeprowadzka dokonana. ...

Gratuluję

Bardzo chciałbym byc na Twoim etapiem

A jestem na etapie - "wszystkiego mam dość i żałuje że rozpocząłem"

Mam nadzieję, że mi minie.

 

 

eli - a ja jeszcze nigdy nei bylam na tym etapie :wink:

 

pyciu gratuluje przeprowadzki

 

ja jestem na etapie - nie zdaze do przeprowadzki - a jej data - nieublagalnie sie zbliza

 

narazie jednak jestem na etapie ponownego zaglebiania sie w pieluszki i kupki - prawie tydzien temu urodzilam coreczke - mozna gratulowac - Olga wazyla prawie 4 kg i jest zupelnei niepodobna do swych siostr :wink:

wkrotce zlozy pierwsza wizyte na budowie - bo nie pozwolila mi pomalowac do konca jej pokoju :lol: a ktos to musi dokonczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...