Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

najlepiej jak ściana jest prostopadle do kierunku żeber

Myślę, że jest to tylko pomyłka słowna, ale miałeś na myśli chyba belki stropowe. Ścianki działowe można stawiać prostopadle do belek. Żebra rozdzielcze są akurat w przeciwnym kierunku i do nich prostopadle ścianek się nie stawia.

A swoją drogą wszystko o ściankach i stropach (materiał, wymiary, zbrojenie...) powinno być w projekcie i adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak ściana jest prostopadle do kierunku żeber

Myślę, że jest to tylko pomyłka słowna, ale miałeś na myśli chyba belki stropowe. Ścianki działowe można stawiać prostopadle do belek. Żebra rozdzielcze są akurat w przeciwnym kierunku i do nich prostopadle ścianek się nie stawia.

A swoją drogą wszystko o ściankach i stropach (materiał, wymiary, zbrojenie...) powinno być w projekcie i adaptacji.

 

tak właśnie chodziło mi o belki stropowe. sorki za przejezyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OtoKero

Dzięki. Brzmi logicznie - przemyślę.

 

Przecież to jakaś "sztuka" i zaciemnianie nieistniejącego problemu.

Ścięcie ściany spowoduje osłabienie mocowania bramy, ponieważ kotwy będą miały mniejszą okładzinę ze ściany. Odłożenie tego ściętego kawałka styro niewiele da pod względem termicznym ponieważ jeśli nie chcesz zmniejszać światła bramy to styro będzie musiał być ścinany ze skosa. Takie ścięcie spowoduje ze od wewnętrznej strony ściany będziecie mieli tylko 1-2 cm styro a to jest jedno wielkie G. Jeśli przykleicie tam normalny prostokątny styro o grubości 12 cm. to jego narożnik zmniejszy Wam światło bramy o około 8 cm na stronę. Każde z tych pseudo termicznych rozwiązań nie rekompensuje strat związanych z mocowanie bramy a wierzcie mi braną się napierdziela a nie delikatnie zamyka. Nawet jak ma się silnik to często otwiera się ręcznie a aby zatrzask złapał trzeba mocno pierdzielnąć.

Zastanówcie się jeszcze nad sensem ocieplania tej wnęki. Otórz moim zdaiem nie ma co rozpaczać nad tym kawałkiem zimnej ściany ponieważ same panele bramy mają zapewne większą przenikalność cieplną niż ta ściana (myślę że nawet te 45 mm). Dodatkowo nie ma możliwości uszczelnienia rolek, listew, gumy na dole, szpary u góry więc rwiecie włosy z głowy podczas gdzy nie powinniście wogóle myśleć o tym problemie.

Jeśli jednak chcecie to jakos ocieplić to rozumiem że montujecie kurtyny powietrzne nad bramą i takie przemysłowe foliowe przesłony bo przecież gdy będziecie wjeżdżać do garażu to to całe ciepełko tak skrupulatnie "szparowane" ucieknie w 3 sekundy.

Powiadam Wam zapomnijcie o problemie a co do temperatury w garażu to polecam nie montowanie termostatycznego zaworu a jedynie jakiś zwykły przepływowy.

Ja mam taki i jak idę coś grzebać w garażu to sobie odkręcam na maxa i po chwili mam ciepełko a potem zakręcam. Taka rada z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zalewają dziś u nas strop!!!

Mam przy tej okazji pytanie do tych, którzy mają u siebie terivę. Z czego robiliście ścianki działowe na piętrze? Kierownilk budowy powiedziała nam, że na terivie w grę wchodzi tylko lekka ścianka (karton-gips), bo pod bloczkami gary mogą popękać. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

u nas scianki dzialowe sa z BK12cm. belki teriva ida rownolegle do scianek i w projekcie tam gdzie maja byc scianki byly 2-3 belki zaraz kolo siebie zalane betonem tam aby scianki nie staly na pustakach teriva tylko na belkach

 

nic niepokojacego sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zalewają dziś u nas strop!!!

Mam przy tej okazji pytanie do tych, którzy mają u siebie terivę. Z czego robiliście ścianki działowe na piętrze? Kierownilk budowy powiedziała nam, że na terivie w grę wchodzi tylko lekka ścianka (karton-gips), bo pod bloczkami gary mogą popękać. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

U nas strop Terriva I, a ścianki działowe murowane z suporexu 12cm. Ani KB ani wykonawca nie mają objekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczyk

Podjąłem już decyzje

Jeśli chodzi o ocieplenie - nie będę go wcale ocieplał. (Jak radzi piotrolex)

Jeśli chodzi o komin - to zostawię w kominie. Uważam, ze Kero ma rację - dobrze zrobiony komin powinien wyciągać a nie wciągać.

 

moze nie radzi tylko napisalem jak zrobilem

 

jak bym mial szerszy wjazd to z 10-ke pewnie bym polozyl a tak za bardzo nie bylo wyjscia

 

w garazu mam grzejnik purmo V22 dlugi na 1,8m wiec grzeje solidnie wtedy gdy tego chce

 

brama 4cm ocieplana

 

jesli chodzi o wentylacje to gdy bedzie jednak smierdzialo a niestety czesto lekko czuc to najwyzej przedluzysz sobie rurke ponad komin i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne programy do projektowania wnętrz są tutaj:

 

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=68

 

Korzystałam ze Sweet Home 3D. Jest taki sobie, ale może inne będą fajniejsze. Po prostu trzeba wypróbować. Jest tam również link do programiku w którym można zaprojektować łazienkę z płytkami z Paradyża. Powinno być pomocne.

Ps. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w sprawie ścianek działowych na terivie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został nam kawałek HEBa 240 - ok. 3,25 m.

Może komuś się przyda? Oddamy za pół darmo.

 

Ja tak z czystej ciekawości:) .Ile płaciliście za tego HEBa ? Ile was wyszedł za metr bieżący ? Miałem w projekcie takich HEBów jakieś 18metrów bieżących ale dałem to przeprojektować na belki z żelbetu i chciałbym porównać ile zaoszczędziłem :) bo wiem że są bardzo drogie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z czystej ciekawości ile płaciliście za tego HEBa ? Ile was wyszedł za metr bieżący ? Miałem w projekcie takich HEBów jakieś 18metrów bieżący ale dałem to przeprojektować na belki z żelbetu i chciałbym porównać ile zaoszczędziłem :) bo wiem że są bardzo drogie

Pozdrawiam

W projekcie mieliśmy dwa HEBy: HEB 260 - dł. 6,84m i HEB 240 - dł. 5,33m. Droga rzecz, zapłaciliśmy za nie 5,3 tys. netto. Oczywiście przyjechały do nas dłuższe, bo akurat takie mieli, stąd ten pozostały kawałek z 240 - ponad 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel_&_yac dzięki za informację . Oj rzeczywiście drogie te belki :( :o , dobrze że z nich zrezygnowałem :D bo pociągnęłoby ostro po kieszeni .

Ja miałem mieć dwie 260 o dług ponad 6m i jedną 240 tez troszkę ponad 6m.

Dzięki życzliwości jednego ze znajomych udało się przeprojektować strop i dać belki lane . Jest tylko jeden minus tej operacji a mianowicie muszę zrobić filar który będzie podpierał te belki , ale mam nadzieję że nie będzie zbytnio przeszkadzał tym bardziej że dzięki temu zaoszczędziłem kilka tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa.

Jak macie rozwiązane wentylację kanalizacyjną.

1) przez komin (obok kanałów z wentylacją pomieszczeń) ?

-jeśli tak czy nie nawiewają "brzydkie zapachy" kanałem kominowym wentylacyjnym?

2) przez dachówkę "kominek wentylacyjny"

 

mamy jeden taki jak w pkt 1

i mamy tez w drugiej lazience gornej taki jak w pkt 2

 

W końcu zalewają dziś u nas strop!!!

Mam przy tej okazji pytanie do tych, którzy mają u siebie terivę. Z czego robiliście ścianki działowe na piętrze? Kierownilk budowy powiedziała nam, że na terivie w grę wchodzi tylko lekka ścianka (karton-gips), bo pod bloczkami gary mogą popękać. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

bk 12 cm - jak wiekszosc tu wypowiadajacych sie. Prawie zgodnie z projektem - a tam gdzie cos przekombinowalismy - ubezpieczaja je zebra ktorych w naszym projekcie akurat bylo mnostwo :-? - no ale dzieki temu wieksza dowolnosc z dzialowkami - nei ma tego zlego :wink:

 

co do programow z projektowaniem - nic takiego nie znam niestety - lub jeszcze nei znam - bo jeszcze chwila do lazienek u nas :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel_&_yac dzięki za informację . Oj rzeczywiście drogie te belki :( :o , dobrze że z nich zrezygnowałem :D bo pociągnęłoby ostro po kieszeni .

Ja miałem mieć dwie 260 o dług ponad 6m i jedną 240 tez troszkę ponad 6m.

Dzięki życzliwości jednego ze znajomych udało się przeprojektować strop i dać belki lane . Jest tylko jeden minus tej operacji a mianowicie muszę zrobić filar który będzie podpierał te belki , ale mam nadzieję że nie będzie zbytnio przeszkadzał tym bardziej że dzięki temu zaoszczędziłem kilka tys zł

U nas jeden HEB idzie nad garażem i ten opiera się z jednej strony na słupie, ale tak czy inaczej ma ponad 5m, drugi jest nad salonem, nie byłoby gdzie wstawić słupa, by podeprzeć pociąg żelbetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi jakiś "cfaniak" wyjaśnić po co właściwie się daje te HEBy i dlaczego zwykłe , zbrojone belki stropowe nie wystarczą ? Cież taki HEB to waży tyle, że ho ho...

\

Mało, że ho ho, jakieś 600 kg. U nas w projekcie były HEBy i nie zostało to zmienione przy adaptacji, więc zakładam, że ludzie, którzy stworzyli projekt, i ci, co go później go adaptowali, wiedzieli co robią. Nie chcieliśmy kombinować z elementami konstrukcyjnymi, bo się na tym po prostu nie znamy. W projekcie były i HEBy, i podciągi żelbetowe, i tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...