Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po tygodniach nieobecności

 

No i dopadła mnie nieuczciwa firma,

 

Gość układał u mnie kostke brukową,

na sam koniec zasypał wszytko piaskiem, a ze był wieczór to nie widziałem dobrze efektów jego pracy

 

Na drugi dzien gdy pozamiatałem kostkę okazła się, że duża cześć kostki jest brudna od betonu, gość przyjechał niby coś porobił ale stwierdził, że jest to wina kostki( tez u niego kupowałem), a według kazdej osoby która to ogląda jest to zdbrudzenie od betonu

 

od tego czasu nie odbiera telefonów,

 

przestrzegam

 

Przeymysław Grabarczyk

Kost-Bruk

tel 661347768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Ja ogrzewam gazem ale nie ośmielę się podać żadnych wartości bo takich średnich po prostu nie ma.

Każdy rok jest inny, każdy dom jest inny, każdy dom ma inny piec, w każdym domu jest różna liczba mieszkańców oraz różny sposób użytkowania domu.

Te i wiele innych czynników mają wpływ na ilość zużytego gazu.

Jedyne prawdziwe wartości jakimi można się posługiwać to zużycie gazu za cały sezon grzewczy. Jednak i tych nie podam bo zwyczajnie nie notuję tego. Opalam od wielu lat i nie narzekam na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam gazem ale nie ośmielę się podać żadnych wartości bo takich średnich po prostu nie ma.

 

Zgoda, że jest wiele czynników decydujących, ale stosując pewne przybliżenie czy przedział możemy zmieścić je wszystkie. Liczba mieszkańcow, metraż czy styl życia są wbrew pozorom podobne w wielu domach.

 

Chodzi mi o zwykłą orientację i porównanie do własnych osiągów - dopiero zaczynam, więc mam zerową bazę porównawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"...metraż czy styl życia są wbrew pozorom podobne w wielu domach."

 

Baz najmniejszych pozorów rzeczywistość wygląda zgoła inaczej ale skoro uważasz, że wiesz to ja nie przeciwstawiam się.

Powiem tylko prosty przykład na moje odmienne zdanie.

Młodzi ludzie w znacznej mierze funkcjonują (choć nie tylko oni) do późnych godzin nocnych by nie rzec do bardzo późnych. Przeciętnie jak jest nikt nie obliczał a jedynie sami sobie możemy o tym bajdurzyć.

 

Nocny, że tak powiem styl życia zdecydowanie podwyższa koszt ogrzewania domu ale to moja poparta jedynie własnym doświadczeniem wiedza.

 

Takich różnych czynników, które decydują o kosztach jest zdecydowanie więcej i zebrane w całość zmieniają znacznie " średnie" zużycie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś okna firmy Budvar i może coś napisać jak się sprawują? Jak z bydgoskim serwisem? Albo słyszał "nausznie" o tych oknach?

U mnie większość otworów okiennych jest pod okna, które nie są określane jako typowe, tzn. nie da się zamontować okien o wymiarach katalogowych. Byłem w kilku firmach i oprócz Oknovidu wszędzie doliczają za te nietypówki, co trochę przedraża. Ale w piątek zadzwonili do mnie z Budvaru, że do końca miesiąca mają promocję: okna nietypowe w cenie typowych. Teraz ich oferta staję się w miarę atrakcyjna i stąd moje pytanie o te okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś okna firmy Budvar i może coś napisać jak się sprawują? Jak z bydgoskim serwisem? Albo słyszał "nausznie" o tych oknach?

U mnie większość otworów okiennych jest pod okna, które nie są określane jako typowe, tzn. nie da się zamontować okien o wymiarach katalogowych. Byłem w kilku firmach i oprócz Oknovidu wszędzie doliczają za te nietypówki, co trochę przedraża. Ale w piątek zadzwonili do mnie z Budvaru, że do końca miesiąca mają promocję: okna nietypowe w cenie typowych. Teraz ich oferta staję się w miarę atrakcyjna i stąd moje pytanie o te okna.

 

Powiem tak..było lepiej.Jeszcze w bloku na Osowej Górze wymieniałem okna z firmą Budvar - wtedy mieli profile Thyssena.I to był wypas.Najbardziej jakość widać na duzych oknach balkonowych.Rok temu też montowałem już w domu jednorodzinnym okna z Budvaru ale na profilu Trocal.To nie to samo.Ze względy na wypaczenie wymieniałem dwa szkrzydła okien "tarasowych".Mniejsze okna sprawują się dobrze.Mam okleinę złoty dąb,szyby 1.0,profil 5-komorowy.Jednym słowem znajdziesz okna lepsze i znajdziesz gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

Czy poratujecie mnie swoimi opiniami n/t kotlow na ekogroszek? Czy ktos moze powiedziec, ze jest ze swojego pieca zadowolony pod (prawie) kazdym wzgledem i co to za piec? Moj instalator CO proponuje Galmet jako sprawdzone i powszechnie znane rozwiazanie:

 

http://kotly.com/product_info.php?manufacturers_id=31&products_id=1474

 

Natomiast moj znajomy ma i sobie chwali kociol Fakory, ktory ponoc jako jedyny w tym segmencie ma zeliwny korpus:

 

http://kotly.com/product_info.php?manufacturers_id=24&products_id=937

 

Czy ktos kupowal moze piec wysylkowo na kotly.com.pl?

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...