Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam pytanie.. ktory styropian lepszy??

frezowany czy nie???

frezowany drozszy, ponoc wiecej odpadow ale lepiej chroni od zimna???

no i wlasnie nie wiem ktory wybrac.. prosze o plusy i minusy...

 

Frezowany ma rowki do odprowadzania wody - nie ma to nic wspólnego z ciepłotą.

 

Chyba chodziło Ci o styropian z wpustam/piórami (ewentualnie zakładkami)i na krawędziach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie.. ktory styropian lepszy??

frezowany czy nie???

frezowany drozszy, ponoc wiecej odpadow ale lepiej chroni od zimna???

no i wlasnie nie wiem ktory wybrac.. prosze o plusy i minusy...

 

Frezowany ma rowki do odprowadzania wody - nie ma to nic wspólnego z ciepłotą.

 

Chyba chodziło Ci o styropian z wpustam/piórami (ewentualnie zakładkami)i na krawędziach? :)

 

kurcze od paru osób w tym od ludzi ktorzy to sprzedaja slyszalem ze wlasnie ten z tymi wypustkami piorami zakladakami sie nazywa frezowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te bakterie, co się wrzuca raz na miesiąc, też kupowane w Leroy. Też kosztowały ok. 50 zł. W sobotę myłam zlew w kuchni Domestosem. Ja słyszałam, że po prostu jak będzie czuć coś z odpływu, to trzeba wtedy dorzucić bakterii, bo to znaczy, że umarły... Moje chyba jeszcze żyją :wink:

Te moje bakterie to jakoś tak się nazywały Zielona Dolina czy coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie.. ktory styropian lepszy??

frezowany czy nie???

frezowany drozszy, ponoc wiecej odpadow ale lepiej chroni od zimna???

no i wlasnie nie wiem ktory wybrac.. prosze o plusy i minusy...

 

Frezowany ma rowki do odprowadzania wody - nie ma to nic wspólnego z ciepłotą.

 

Chyba chodziło Ci o styropian z wpustam/piórami (ewentualnie zakładkami)i na krawędziach? :)

 

kurcze od paru osób w tym od ludzi ktorzy to sprzedaja slyszalem ze wlasnie ten z tymi wypustkami piorami zakladakami sie nazywa frezowanym

Ja kupowałam frezowany i był z tymi wypustkami/zakładkami. Rowków rzadnych nie miał :wink: . My kupowaliśmy ten frezowany, żeby nie kłaść dwóch warstw, tylko od razu całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Witam,

mam pytanie.. ktory styropian lepszy??

frezowany czy nie???

frezowany drozszy, ponoc wiecej odpadow ale lepiej chroni od zimna???

no i wlasnie nie wiem ktory wybrac.. prosze o plusy i minusy...

 

Styropian frezowany to styropian na "zakładki". Jeśli masz dużo dużych powierzchni to możesz się skusić chociaż ja bym się nie skusił.

Jak nie masz dużych połaci to zapomnij o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie.. ktory styropian lepszy??

frezowany czy nie???

frezowany drozszy, ponoc wiecej odpadow ale lepiej chroni od zimna???

no i wlasnie nie wiem ktory wybrac.. prosze o plusy i minusy...

 

Styropian frezowany to styropian na "zakładki". Jeśli masz dużo dużych powierzchni to możesz się skusić chociaż ja bym się nie skusił.

Jak nie masz dużych połaci to zapomnij o tym.

no ale wlasnie dlaczego nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Frezowanie styropianu ma na celu zlikwidowanie powstających ewentualnych szczelin pomiędzy poszczególnymi płytami. Musiałbym je kleić po pijaku by do tego dopuścić aby takowe powstały.

Po za tym nawet jeśliby powstały gdzieniegdzie to zostaną zaklejone klejem a następnie tynkiem a powstałe zaklejone szczeliny wypełnione będą powietrzem. które także spełnia rolę izolatora. Może nie o takich właściwościach co styropian ale jak dla mnie frezowany styropian nie jest wart takiej zwyżki cenowej. Po za samym frezowaniem nie posiada on żadnych dodatkowych właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za około miesiąc będe miał szczeniaczki :o

Tydzień w szpitalu z juniorem, "wolna chata" i się mi panny wyszalały

Na domiar złego obydwie lejdis są wciąży.

Gdyby był ktoś zainteresowany szczeniaczkami to proszę o kontakt.

 

Jedna mamusia to kundel, druga wyżeł waimarski ojcowie nie znani :p .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

Poszukuje ekipy do wykonania na wiosne tynku zewnetrznego mineralnego. Mozecie polecic kogos sprawdzonego?

 

Przy okazji: sciana jednowarstwowa Ytong 400-tka. Pewien naprawde doswiadczony specjalista mowi, zeby na sciane jednowarstwowa zastosowac tylko i wylacznie mineralny tynk lekki o grubosci ok. 1-1,5 cm, zadnej siatki pod spod, jedynie na naroznikach. Macie swoje zdanie w tym temacie?

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

ja tez tak slyszalam...

tez sie zastanawiamy czy tak robic

 

wentylacje z reku robi firma Ekowat z Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam

zbieram ekipy

a zaczac bysmy chcieli - jak uzbieramy kase :lol:

taka proza zycia

 

a tak na marginesie - rozmawialam z jednym magikiem od tynkow i powiedzial mi ze musze miec tak (w takiej kolejnosci na Ytonga)

-tynk

-klej i siatke

-i dopiero np baranek...czyli tynk dwa razy

 

bo podobno mam sciany napewno krzywe (na bank mam prosciutkie - to jedna zrzeczy ktore mamy jak Bog przykazal - idealne)

 

za material i robote poprosil 70 zl/m2

a podobno kryzys i firmy prosza sie o robote

:roll:

 

za te kase wole kupic kamien i samemu przyklejac go na mur - ok 70 zl za metr - bez kosztow kleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezowanie styropianu ma na celu zlikwidowanie powstających ewentualnych szczelin pomiędzy poszczególnymi płytami. Musiałbym je kleić po pijaku by do tego dopuścić aby takowe powstały.

 

Popieram :) Frezowany bardziej będzie przydatny przy starych murach - na nowym domu (o ile został zbudowany poprawnie) nie powinny się utworzyć jakieś wielkie szpary, które usprawiedliwiałyby dodatkowy wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za material i robote poprosil 70 zl/m2

a podobno kryzys i firmy prosza sie o robote

 

Nie, nie, ja sie pytalem o ekipe, ktora robi za pieniadze, a nie kupe szmalu i to jeszcze z nastawieniem, ze trafilo na debila ;-) Ja tez bede szukal, jak znajde kogos sensownego, dam znac. I mam nadzieje, ze vice versa z Waszej strony. Proza zycia jest prosta: tynk zewnetrzny jest jednym z koncowych etapow (podobnie jak front ogrodzenia, ogrod itp), wiec wiadomo, ze inwestor wys...ny z kasy i tynk ma kosztowac 20 PLN, a nie 70 :-) Swoja droga cena surowego tynku to znikomy koszt, przyzwoita farba silikatowa na wierzch kosztuje wiecej...

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...