Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam pytanie.. ktory styropian lepszy??

frezowany czy nie???

frezowany drozszy, ponoc wiecej odpadow ale lepiej chroni od zimna???

no i wlasnie nie wiem ktory wybrac.. prosze o plusy i minusy...

 

Frezowany ma rowki do odprowadzania wody - nie ma to nic wspólnego z ciepłotą.

 

Chyba chodziło Ci o styropian z wpustam/piórami (ewentualnie zakładkami)i na krawędziach? :)

 

kurcze od paru osób w tym od ludzi ktorzy to sprzedaja slyszalem ze wlasnie ten z tymi wypustkami piorami zakladakami sie nazywa frezowanym

 

bo generalnie tak nazywają a jak ja szuiałam prawdziwie frezowany do konstrukcji drewnianej to otwierali oczy że coś takiego istnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH.

SZUKAM EKIPY DO BUDOWY STANU SUROWEGO,WSZYSTKIE WYCENY JAKIE DOSTALEM SA POPROSTU Z KOSMOSU (DOM 104m2 ZABUDOWY 119 m2PLUS GARAZ 19m2)DACH DWUSPADOWY.PROSILBYM O JAKES NAMIAR SPRAWDZONYCH EKIP.

I JESCZE JEDNO PYTANIE CZY SLYSZELISCIE COS O TEJ FIRMIE

http://www.domexpress.bdl.pl mgr inż. Lech Sowiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH.

SZUKAM EKIPY DO BUDOWY STANU SUROWEGO,WSZYSTKIE WYCENY JAKIE DOSTALEM SA POPROSTU Z KOSMOSU (DOM 104m2 ZABUDOWY 119 m2PLUS GARAZ 19m2)DACH DWUSPADOWY.PROSILBYM O JAKES NAMIAR SPRAWDZONYCH EKIP.

I JESCZE JEDNO PYTANIE CZY SLYSZELISCIE COS O TEJ FIRMIE

http://www.domexpress.bdl.pl mgr inż. Lech Sowiński

 

Niestety moja ekipa od stanu surowego uciekła ,więc nie mogę pomóc :cry: Budowa naszego domu zajęła im więcej czasu niż przewidzieli na początku i zaczęli być "podobno" stratni :roll:

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie powiedziec ile sie teraz placi za instalacje wod-kan i elektryczne, chociaz z grubsza zeby wiedziec jak rozmawiac z wykonawcami, musze jakiegos wybrac a nie wiem od czego zaczac.

Instalacja elektryczna to cena ok. 30 zł za punkt. Wod-kan? Trudno powiedzieć, zależy jaki duży dom, ile łazienek, ile umywalek, zlewów, wc itp. U nas to było ok. 10-12 tys z materiałem (rurki, stelaże, geberity itd. itp.), oczywiście bez ceramiki i armatury. Dom. ok 170 m, parter + poddasze użytkowe, kuchnia, 2 łazienki, umywalka w pom. gospodarczym, odpływ w garażu i takie tam. Jeśli chodzi o elektrykę, to polecam naszego forumowego kolegę - Partnera. Na hydraulika też mogę dać namiar, jak zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transze-stan surowy zamkni?ty

 

roboty ziemne-r?czny wykop ?aw

?awy,stopy-szalowanie,zbrojenie,wylewka betonu pomp?

izolacja pozioma-?awy,stopy,?ciany fund.-emulsja,papa

?ciana fundamentowa-bloczki 24x36x15

4200

 

?ciana fundamentowa-bloczki 24x36x15

izolacja pionowa-?ciany fund.-styropian,klej,siatka

izolacja pionowa-?ciany fund.-emulsja

zag?szczenie zasypki vackerem

u?o?enie podposadzkowej instalacji wod-kan.

chudy beton-wylewka pomp?

4200

 

?ciany no?ne (zewn?trzne + wewn?trzne)

5000

 

nadpro?a prefabrykowane

podci?gi ,s?upy,nadpro?a-wylewane

kominy-systemowy

1700

 

strop Teriva,Filigran

strop lany

4500

 

obróbka tynkarska komina

szczyty,trzpienie,

2000

 

dach dwuspadowy-konstrukcja drewniana

7300

 

pokrycie dachu-dachówka

9000

--------

37900

co sadzicie o tej wycenie domek 120m2 plus garaz 20m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Pamiętam, że kiedyś był wałkowany na forum temat drzwi wewnętrznych. Mój master od wykończeniówki twierdzi, że moga być każde byle nie Porta. U sprzedawców z kolei mówią, że Porta to dobre drzwi jak na swoją cenę.

 

 

Macie jakieś doświadczenia???

 

Osobiscie nie mam ale ogladalam ostatnio drzwi Porty u kolegi w domu. Miał jedne z tanszych- wygladaly bardzo ladnie, obsadzał je pan z porty (kupowal je w Bialych Błotach)- 7 czy 8 drzwi- 300 zl (a ekipa chciala 150 od sztuki!).

Nie wiem czy pomoglam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...