Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pamiętam, że kiedyś był wałkowany na forum temat drzwi wewnętrznych.

 

A ile chcesz wydac na te drzwi? Bo jesli ok. 1000 PLN wraz z futryna i montazem, to ja szczerze polecam drzwi od stolarza z litego drewna. Ja mam drzwi sosnowe olejowane (nielakierowane), jestem bardzo zadowolony poki co. Namiarem na stolarza sluze. Moim zdaniem nie ma co porownywac "wytloczek" z MDFu z litym drewnem, przy ktorym widac ludzka reke. A u Porty 1000 PLN z futryna za MDF to nie jest niebotyczna cena...

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Pamiętam, że kiedyś był wałkowany na forum temat drzwi wewnętrznych. Mój master od wykończeniówki twierdzi, że moga być każde byle nie Porta. U sprzedawców z kolei mówią, że Porta to dobre drzwi jak na swoją cenę.

 

 

Macie jakieś doświadczenia???

 

 

przepraszam a co ma twój majster do drzwi , które masz założyć niech się lepiej skupi nad tym aby ściany wokół drzwi były proste ,

 

osobiści z pory jestem zadowolony w następnym domy też będzie porta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój majster od wykończeniówki to firma, która w zależności od tego kto ma jakie potrzeby może wyprowadzić dom od stanu surowego otwartego do zamieszkania. Mają oczywiście układy w różnych hurtowniach, nie musze z nich korzystać, ale oferują "pomoc" przy zakupie materiałów i np. drzwi. Faktycznie mają niezłe rabaty i zakup wychodzi tanio, więc radzę się jakiego producenta wybrać, skoro cena jest podobna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bekaert spróbuj w temacie kuchennych mebli w Stolgro, firma mieści się na rogu kamiennej i gdańskiej - tam gdzie jysk. Terminowo i niedrogo z naprawdę fachowym projektem i doradztwem. U nas np projekt obejmował poza meblami cały obrys wnętrza czyli i sufit fajnie podwieszony (czego w ogóle w planach nie mieliśmy, ale tak fajnie to wyglądało na projekcie, że zrobiliśmy) i do tego od razu łączenie na podłodze płytek. Takie symetryczne odzwierciedlenie sufitu. Jestem zadowolona. I nie tylko ja :p Pozdraiwam

 

Co do drzwi - my mamy drewniane. Zamawialiśmy w Osielsku w małej firmie Telbox - tel do P. Przemka: 501 463 249. Niedrogo i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pewnie, że pomogłaś. Ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy między Portą, DRE i Polskone, ceny porównywalne, właściwie tylko kolorami się różnią. Ale może sa jakieś różnice, których gołym okiem nie widać, a które wychodzą w praniu.

Ja bym powiedziała, że każde, tylko nie DRE, choć może jestem niesprawiedliwa, a firma poprawiła swoją jakość od czasu, kiedy miałam styczność z ich produktami. Kiedyś wyglądało to tak, że po przejechaniu paznokciem na miejscach styku okleiny robił się biały prążek, tzn. część okleiny zostawała pod paznokciem, oczywiście nie we wszystkich modelach, żeby nie było że okrutnie generalizuję. Miejsca łączenia okleiny były obrobione bardzo niestarannie, szczególnie było to widoczne w narożnikach. Materiał pod okleiną był tak miękki, że po naciśnięciu paznokciem zostawał trwały ślad, nie mówiąc o jakimkolwiek lekkim stuknięciu w skrzydło czy ościeżnicę. Na kilkanaście sztuk drzwi w transporcie 50% miało uszkodzenia mechaniczne i nie z powodu złego transportu czy pakowania, tylko po prostu kiepskiej jakości materiału. No ale może to się zmieniło. Wizualnie drzwi są ładne i DRE ma ciekawe wzornictwo, ale ja bym ich nie kupiła. Ale to moje prywatne zdanie.

Polskone nie znam.

Porta ma produkty lepsze i gorsze. Wg. mnie najlepszy stosunek ceny do jakości ma seria Porta Nova i tę mogę z czystym sumieniem polecić. W mieszkaniu mam drzwi wejściowe z Porty i wewnętrzne Lutostańskiego. Z Porty i te w okleinie PCV i w okleinie naturalnej mogę polecić z czystym sumieniem. Gdybym miała kupić jeszcze raz te modele, które osobiście sprawdziłam, nie zawahałabym się. Do domu również kupię Lutostańskiego albo Portę, zobaczymy co będzie łatwiejsze do ugryzienia cenowo.

Wiem, że są na forum i przeciwnicy i miłośnicy Porty. Ja jestem na tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...