Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość OtoKero

Kryzys gospodarczy nie jest "dobrem" wszech i ogólnie panującym z nadania przez kogokolwiek czy cokolwiek.

Kryzysem można w gospodarce nazywać brak pracy - widocznie budowlańcy jeszcze takowego braku pracy nie doświadczają zatem szukanie obniżek cenowych za ich usługi jest jakoby bez uzasadnienia:-)

Rozbieżność cenowa na dzisiaj jest duża jak we wszystkich branżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z Was nie ma na zbyciu rozdzielni budowlanej? :)

 

Znaczy się skrzynki z gniazdami, bezpiecznikami i miejscem na licznik?

 

Chodzi Ci o taką skrzynkę elektryczną budowlaną? Bo jeśli tak, to my mamy. Właśnie Enea podłączyła nas do swojej 'oficjalnej' skrzynki i mamy na sprzedaż tę, za pomocą której byliśmy podłączeni do skrzynki sąsiada. W weekend mogę zrobić zdjęcie i wkleić. Skrzynka jest z licznikiem, ale licznik chcemy zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys gospodarczy nie jest "dobrem" wszech i ogólnie panującym z nadania przez kogokolwiek czy cokolwiek.

Kryzysem można w gospodarce nazywać brak pracy - widocznie budowlańcy jeszcze takowego braku pracy nie doświadczają zatem szukanie obniżek cenowych za ich usługi jest jakoby bez uzasadnienia:-)

Rozbieżność cenowa na dzisiaj jest duża jak we wszystkich branżach.

 

Ja nie szukam obniżek - ja szukam ekipy ze "zrównoważonym" cennikiem :)

 

np. gugx podał w jednej z sensownych wycen kwotę 4500 za wykonanie stropu - ja dostałem ofertę na strop filigran za 9000 (sama robocizna)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje wywiercenie studni?

 

Wymyśliłem, żeby na czas budowy i potem do podlewania ogródka mieć zrobiony odwiert - nie musi być mocno wydajny, więc może być nawet abisynka ale absolutnie nie orientuję się jakie ceny wykonawcy życzą sobie za wykonanie odwiertu - możecie coś doradzić/polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje wywiercenie studni?

 

Wymyśliłem, żeby na czas budowy i potem do podlewania ogródka mieć zrobiony odwiert - nie musi być mocno wydajny, więc może być nawet abisynka ale absolutnie nie orientuję się jakie ceny wykonawcy życzą sobie za wykonanie odwiertu - możecie coś doradzić/polecić?

W Toruniu to koszt ok. 100 zł za metr. Studnia ma przeciętnie ok. 10m, jeżeli nie ma problemu z wodą gruntową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Ja nie wiem jak to określają przepisy ale z pewnościa jeśli posiadam POŚ to nikt mnie nie zmusi do podłączenia się do zbiorowej kanalizacji.

Powód jest prosty - zbiorowa kanalizacja także odprowadzana jest wpierw do oczyszczalni a dopiero potem do wód bieżących.

Ja sam posiadam właśnie oczyszczalnię na własnym terenie i nikt bez mojej zgody nie wejdzie mi na działkę z rura kanalizacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Wlasnie mi architekt projektuje pos i tak mnie tknelo ze to nie taki tani biznes by tak o potem podlaczyc sie do kanalizaji. A po drugie utrzymanie pos jest duuuuzo tansze...

Jestem tylko ciekawa czy dostane zgode, architekt od adaptacji sam mi je zaproponowal i przeszkod prawnych nie widzi ale slyszalam ze bywa z tym roznie, w stylu jeden sasiad ma a drugi zgody nie dostal.

A co z doplatami z uni do pos, dostal ktos z was dofinansowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje wywiercenie studni?

 

Wymyśliłem, żeby na czas budowy i potem do podlewania ogródka mieć zrobiony odwiert - nie musi być mocno wydajny, więc może być nawet abisynka ale absolutnie nie orientuję się jakie ceny wykonawcy życzą sobie za wykonanie odwiertu - możecie coś doradzić/polecić?

 

My płaciliśmy jakieś 800 czy 1000 zł, woda była na ok. 10 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...