Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zeby nie bylo bo wlasnie wychodze na gUpia...

 

Mam nadzieje, ze nie odbierasz mojej wypowiedzi zaczepnie, jesli tak to przepraszam. Poprostu ja swoj plan zagospodarowania znalem dobrze, bo pod ten plan zlecalem adaptacje projektu. Wazne, ze twoj architekt wie o co c'mon i zrobi wszystko tak, zebys pozwolenie dostala :-)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :D czy jak zawioze rzuty projektu (wersja demo- nie wiem co jeszcze sie przyda) do hurtowni z materiałami budowlanymi to policza mi ile czego trzeba i zrobia wycene? Czy musze podac sama konkretna liczne i wtedy oni podaja cene?? Kto Wam liczył ile czego potrzeba? Kierownik, wykonawca, czy sami?

Pyt nr 2 :D

Do projektu mam kosztorys - słyszałam o tym, ze sume koncowa nalezy zrobic X2 :o jak bylo u Was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hurtowni to polecam jechać właśnie z kosztorysem. Jeżeli jest on dobrze wykonany to poza danymi finansowymi powinien zawierać dane ilościowe dot. potrzebnych materiałów.

Jeżeli chodzi o to jak się kosztorys ma do rzeczywistości... to dużo zależy od tego kiedy został on wykonany. Np. mój był wykonany (zaktualizowany) w 3 kwartale 2006 i ni jak się miał do rzeczywistości z połowy roku 2007 gdy rozpoczynaliśmy budowę... ale żeby tak od razu kosztorys x 2 mnożyć... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak zawioze rzuty projektu (wersja demo- nie wiem co jeszcze sie przyda) do hurtowni z materiałami budowlanymi to policza mi ile czego trzeba i zrobia wycene?

 

W moim przypadku ilosc zamawianych materialow to byla wypadkowa wlasnych obliczen w oparciu o projekt i doswiadczenia innych, oraz wskazowki majstrow. Chociaz w temacie np. kominow czy pokrycia dachu mysle, ze hurtownie spokojnie pomoga. Bardzo czesto cos trzeba bylo domawiac, wiec najlepiej miec taka hurtownie, gdzie transport jest tani i cos moga zawsze podrzucic "po drodze"

 

Do projektu mam kosztorys - słyszałam o tym, ze sume koncowa nalezy zrobic X2 :o jak bylo u Was??

 

Mysle, ze to realne: ponozyc x1,5 albo x2. Nawet jesli kosztorys domu jest w miare aktualny, to nie uwzglednia kosztow, ktore i tak trzeba poniesc: ogrodu, ogrodzenia, wyposazenia domu, a jesli chodzi o wykonczeniowke to i tak bedziesz chciala cos lepszego, niz przewiduje kosztorys projektu ;-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektu mam kosztorys - słyszałam o tym, ze sume koncowa nalezy zrobic X2 :o jak bylo u Was??

 

Mysle, ze to realne: ponozyc x1,5 albo x2. Nawet jesli kosztorys domu jest w miare aktualny, to nie uwzglednia kosztow, ktore i tak trzeba poniesc: ogrodu, ogrodzenia, wyposazenia domu, a jesli chodzi o wykonczeniowke to i tak bedziesz chciala cos lepszego, niz przewiduje kosztorys projektu ;-)

W przypadku naszego projektu pracownia aktualnie wycenia wybudowanie tego domu z wykończeniem na 360 tys. netto. Powiem tak, my wydaliśmy tak mniej więcej tę kwotę i jesteśmy dokładnie przed etapem wykończenia domu. Zostało nam do zrobienia ocieplenie w środku, na zewnątrz, płytki, malowanie, kominek, schody, zabudowa kuchni, biały montaż i armatura, ogrodzenie, zagospodarowanie terenu, pewnie coś jeszcze, czego nie wymieniłam. Czyli nadal do wydania cała masa kasy. A w kosztorysie jest parkiet w cenie... jakieś 20 zł/m2 ???? I drzwi wewnętrzne w komplecie, chyba po 300 zł... Takim cenom to chyba nawet markety budowlane nie dałyby rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe, namierzyliscie kogos sensownego od tynkow? Ja niestety nikogo jeszcze nie mam, ludzie jak slysza o mineralnym lekkim bezposrednio na mur, to sie chyba boja.

 

Moze tez ktos inny poleci ekipe do tynkow zewnetrznych?

 

Michal

 

ja chyba mowie pass

chca sporo kasy, nie mam pewnosci ze bedzie dobrze, jak mowisz - malo kto ma pojecie o 1W

my na 90 % bedziemy samodzielnie obkladac budynek pseudo-kamieniem elewacyjnym.Bedzie oczywiscie drozej, ale licze ze trwalsze, ze piekniejsze - nie mam watpliwosci.Robota prosta - bo wlasnie maz skonczyl na probe obkladac oscieznice. Tylko prawdopodobnie bedziemy to robic przez 2-3 lata (kasa!!)

dyjana - nam ilosci potrzebnych materialow podawal wykonawca. Opcja 2 - wyliczalismy sami

 

MalaR - a jak z kalorycznoscia peletow? Czy mozesz powiedziec na ile dni wystarcza worek/worki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys gospodarczy nie jest "dobrem" wszech i ogólnie panującym z nadania przez kogokolwiek czy cokolwiek.

Kryzysem można w gospodarce nazywać brak pracy - widocznie budowlańcy jeszcze takowego braku pracy nie doświadczają zatem szukanie obniżek cenowych za ich usługi jest jakoby bez uzasadnienia:-)

Rozbieżność cenowa na dzisiaj jest duża jak we wszystkich branżach.

 

Ja nie szukam obniżek - ja szukam ekipy ze "zrównoważonym" cennikiem :)

 

np. gugx podał w jednej z sensownych wycen kwotę 4500 za wykonanie stropu - ja dostałem ofertę na strop filigran za 9000 (sama robocizna)...

 

a wycenę filigranu już masz bo jak co to Baupol wprowadził promocyjne ceny, może lepiej wyniesie Ciebie nawet terriva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektu mam kosztorys - słyszałam o tym, ze sume koncowa nalezy zrobic X2 :o jak bylo u Was??

Wiecie co mnie najbardziej wkurza w tych wycenach do projektów robionych przez pracownie? Że biedny laik, który chce wybudować dom, a nie ma o tym zielonego pojęcia, zagląda sobie do takiego kosztorysu, patrzy na początek i widzi: bloczki, zbrojenia, cement... gdzieś tam pośrodku strop, więźba, zagląda na koniec: drzwi, parkiet, płytki, zabudowa kuchni... I myśli sobie: super! Dołożę trochę do tych płytek, może trochę do zabudowy kuchennej, stać mnie na to! Buduję! A potem się okazuje, że w kosztorysie nie ma... bagatela!... np. instalacji! Dla niektórych to oczywiste, że nie ma. Ale dla sporej części osób przymierzających się do budowy oczywiste jest, że kosztorys powinien zawierać wszystko. A niestety nie zawiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych to oczywiste, że nie ma. Ale dla sporej części osób przymierzających się do budowy oczywiste jest, że kosztorys powinien zawierać wszystko. A niestety nie zawiera.

 

Weźmy np "kosztorys" mojego projektu:

 

http://www.studioatrium.pl/res/005/kos_005.xls

 

u góry napisali "Arkusz kalkulacyjny nie uwzględnia instalacji." - ale podejrzewam, że nie wszystkie taki napis posiadają a już na pewno, żadna z orientacyjnych wycen. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...