Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nieotynkowane domy - moze i nie ciesza oka spoleczenstwa - ale jakbym miala wybor zabrac sie za budowe i nie otynkowac domu a mieszkac dalej w bloku w miescie - z powodu niewystarczajacej ilosci kasy na budowe domu na tip top(zreszta tej zawsze jest za malo) - wybralabym jednak budowe domu. Zreszta jednych kluja w oczy brak elewacji, innych nieprofesjonalny ogrod i brak trawy z rolki, jeszcze innych plot z siatki lub jego brak.

U nas pewnie też na początku zabraknie i na tynk, i na takie ogrodzenie, jakie chcielibyśmy mieć, ale za to będziemy mogli wyjść do ogródka (bez trawy z rolki ;) ) z dzieciątkiem, które przyjdzie na świat w lato, a nie wozić ją/jego w wózku dokoła bloku w centrum Bydgoszczy. Mając to w perspektywie, brak tynku zupełnie mi nie przeszkadza.

 

ooooooo

 

malo kiedy tu zagladam ale pozwole sobie zacytowac dwie fajne wypowiedzi

 

podoba mi sie to i pokrywa z naszym podejsciem do budowy

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ostatni bastion bez internetu w Murowańcu został zdobyty :p

 

u nas we wsi też się pojawił hihihi...

 

Może jakieś szczegóły ?

 

ano przyszedł magik z orange albo tp tzn z tp z usługą oranga dał radiówkę co prawda wystrzegałam się tego ale na przyzwoitych prędkościach

 

tzn. lepiej niż iplus i orange free no i chyba ery radiówka też

 

dał za kasę router i do tego minuty do wygadania abonament jest 49 brutto czyli w miarę

 

na razie jest miesiąc na próbę, przed miesiącem można oddać i kasa do zwrotu prawie cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Wie ktos gdzie w okolicy bydgoszczy moge dostac skruszony gruz, albo inne kruszywo, poniewaz potrzebuje by utwardzic podjazd prosze o pomocne informacje.

W expressie gosc sie ciagle oglasza. Kruszony. chyba po 29zl m, ale dokladnie nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano przyszedł magik z orange...

 

To jest nowa usluga wprowadzona przez Orange w grudniu 2008, nazywa sie Orange Freedom Pro, dostep z predkoscia 1Mb/256kb. Jest to dostep w technologii CDMA na czestotliwosci 450MHz. Fala jest 2x krotsza od GSMa, dzieki czemu ma nizsza tlumiennosc, przeszkody typu drzewa czy sciany maja o wiele mniejszy wplyw na moc sygnalu, niz w przypadku dostepu GSMowego (EDGE/GPRS/3G). W praktyce (sam korzystam z uslugi od 2 m-cy) router bez zewnetrznej anteny moze sobie stac w dowolnym miejscu. Wg mapek zasiegu pokryta jest wiekszosc kraju.

 

Orange wprowadzil te usluge (pewnie na dluzszy czas jako jedyny operator), bo UKE zagrozil zabraniem czestotliwosci 450MHz, ktora byla zarezerwowana dla tp/orange, ale uzywana obecnie w bardzo znikomym zakresie (stary centertel).

 

Minusy uslugi:

- limit 3GB miesiecznie

- brak alternatywnych urzadzen - CDMA jest bardzo slabo rozpowszechniona w Polsce; od Orange kupujemy router nieznanej firmy Axesstel.

- ograniczona mobilnosc - usluga dziala tam, gdzie nie dziala dostep HSDPA. Warto sprawdzic na mapce zasiegu na stronie http://zasieg.orange.pl/mapAction.do?serviceName=IMZ_CDMA&command=RESET&lat=4.637&lon=5.1675&scale=5940000.0&mlat=0.0&mlon=0.0

- relatywnie niska "pojemnosc" uslugi, podobno bedzie problem z przypychaniem w przypadku duzej ilosci abonentow w danym BTSie.

 

No, to tyle z wlasnych spostrzezen. Mi ta usluga uratowala zycie, bo na szkockim zadupiu nie bylo kompletnie nic, nawet lokalnych prowajderow... :)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się przypomnieć, że mam do sprzedania budowlaną skrzynkę elektryczną. Zdjęcia na poprzedniej stronie muratora lub do obejrzenia pod linkami:

http://images46.fotosik.pl/59/b133890eb3ffd086med.jpg

http://images50.fotosik.pl/59/b9aa8a842bb759b2med.jpg

Skrzynka jest już zdemontowana i czeka na nowego właściciela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podać stawki robocizny za ocieplenie poddasza? Pewnie część z Was robiła to samodzielnie, ale zakładam, że nie wszyscy. Mam na myśli przykręcenie profili, położenie wełny i płyt k-g.

My robiliśmy to jeszcze w czasie szczytu budowlanego, więc może ceny teraz spadły. Wtedy płaciliśmy 50 zł za metr (30 cm wełny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poszukuję kierbuda i ekipy do SSO - będę się budował niedaleko Złejwsi Wielkiej (trasa Bydgoszcz-Toruń). Kogo moglibyście polecić?

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam

 

Kochani

Nikt nie ma nic do powiedzenia w tym temacie? :-?

 

Mój kierbud zapowiedział, że mam go nie polecać bo ma za dużo zleceń. Ekipa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano przyszedł magik z orange...

 

To jest nowa usluga wprowadzona przez Orange w grudniu 2008, nazywa sie Orange Freedom Pro, dostep z predkoscia 1Mb/256kb.

 

Alex_ napisała, że trzeba być klientem Orange (w sensie być posiadaczem komórki), co wydaje mi się nieco absurdalnym wymogiem jak na dziś. Możesz potwierdzić, że to nieprawda?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podać stawki robocizny za ocieplenie poddasza? Pewnie część z Was robiła to samodzielnie, ale zakładam, że nie wszyscy. Mam na myśli przykręcenie profili, położenie wełny i płyt k-g.

My robiliśmy to jeszcze w czasie szczytu budowlanego, więc może ceny teraz spadły. Wtedy płaciliśmy 50 zł za metr (30 cm wełny).

 

ja potwierdzam - taka cene nam proponowano - kwiecien 2008

nawet 55/metr

 

dalo to kwote kilkunastu tysiecy za wykonanie

zrobilismy to sami - ale zamiast kg - dalismy boazerie - bo jedna osoba fizycznie moze to zrobic - a kg - raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podać stawki robocizny za ocieplenie poddasza? Pewnie część z Was robiła to samodzielnie, ale zakładam, że nie wszyscy. Mam na myśli przykręcenie profili, położenie wełny i płyt k-g.

My robiliśmy to jeszcze w czasie szczytu budowlanego, więc może ceny teraz spadły. Wtedy płaciliśmy 50 zł za metr (30 cm wełny).

 

ja potwierdzam - taka cene nam proponowano - kwiecien 2008

nawet 55/metr

 

dalo to kwote kilkunastu tysiecy za wykonanie

zrobilismy to sami - ale zamiast kg - dalismy boazerie - bo jedna osoba fizycznie moze to zrobic - a kg - raczej nie

 

Raczej kryzys w usługach budowlanych jeszcze nie dotarł do Bydgoszczy. Dostałem ofertę: ocieplenie 15+10, folia, KG, szpachlowanie po całości - 50zł/m2 z komentarzem, że to szpachlowanie jest gratis, bo normalnie robią tylko na łączeniach.

Co więcej na koniec grudnia byłem umówiony wstępnie z ekipą dwuosobową na prace ociepleniowe za około 35zł/m2 (za tyle kończyli u znajomego ocieplanie), ale jak już mieli wejść i ustalaliśmy cenę to doszedł do nich trzeci i podwyższyli do 50zł, bo takie ceny obowiązują w Bydgoszczy, no i nie dogadaliśmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex_ napisała, że trzeba być klientem Orange (w sensie być posiadaczem komórki), co wydaje mi się nieco absurdalnym wymogiem jak na dziś. Możesz potwierdzić, że to nieprawda?

 

Niestety nie wiem, ale faktycznie jak kupowalem usluge dla siebie, to pytano mnie, czy mam telefon w Orange. Powiedzialem, ze nie, bo zapomnialem, ze wiele lat temu faktycznie mialem, ale zerwalem umowe. Ale babka i tak jakos tam w swoim programie wykorzystala te informacje. Nie wiem, czy byly konieczne. Najlepiej zadzwonic do pierwszego lepszego salonu i zapytac, ale mi sie to wydaje niedorzeczne...

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...