Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej kryzys w usługach budowlanych jeszcze nie dotarł do Bydgoszczy.

 

A gdzies indziej dotarl? Ludzie, czasami nie moge wyjsc z podziwu, jak bardzo slowo "kryzys" sie zakorzenilo w naszych glowach. Chyba ludzie ogladaja za duzo telewizji i za malo rozgladaja sie wokol siebie. Owszem, jest trudniejsza sytuacja kredytowa (bo banki przez swoja pazernosc pozyczaly nieswoje pieniadze na potege), owszem tu i owdzie pojawiaja sie zwolnienia, ale bez przesady. Ilu sposrod waszych znajomych stracilo prace przez "kryzys"? Ja szukam tynkarza i co? Gdziekolwiek zadzwonie, to wszyscy zarobieni. Znajomy murarz ma ustawione 3 SSO jeden po drugim:)

 

Tak wiec byc moze (albo dla pesymistow: zapewne) kryzys przyjdzie i ceny uslug budowlanych spadna, ale nie spodziewalbym sie tego tak szybko. O "kryzysie" mowi sie od paru m-cy, a wy byscie chcieli, zeby budowlancy juz czekali z dumpingowymi stawkami i byli dostepni od reki :)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezle. Nie znam sie na tym specjalnie, ale nie zdziwilbym sie, gdyby wiekszosc dostepnych drzwi byla podobnie latwa do sforsowania. Z drugiej strony jestem przeciwnikiem superprzeciwwlamaniowych drzwi z 20-stoma ryglami za niewiadomo jakie pieniadze, bo w domu jednorodzinnym i tak zapewne zlodziej wejdze przez okno od ogrodu :)

 

Oczywiscie zycze wszystkim i sobie, aby w ogole sie zadne zlodziejstwo do naszych domow nie zblizalo :)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

 

Niezle. Nie znam sie na tym specjalnie, ale nie zdziwilbym sie, gdyby wiekszosc dostepnych drzwi byla podobnie latwa do sforsowania. Z drugiej strony jestem przeciwnikiem superprzeciwwlamaniowych drzwi z 20-stoma ryglami za niewiadomo jakie pieniadze, bo w domu jednorodzinnym i tak zapewne zlodziej wejdze przez okno od ogrodu :)

 

Oczywiscie zycze wszystkim i sobie, aby w ogole sie zadne zlodziejstwo do naszych domow nie zblizalo :)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

 

Niestety ja nie powiem, że ten filmik jest niezły.

Jeśli potraktujemy go jako propagandę to może i owszem.

Niestety w taką dziecinną dewastację mogą uwierzyć same dzieci ale czasem i dorośli jeśli nie mają pojęcia o konstrukcji drzwi zupełnie. Zresztą dlaczego niby każdy człowiek miałby o tym mieć pojęcie?

Jak dla mnie to jest montażydło dla ośmieszenia konkurencji a nie dla pokazania rzeczywistej prawdy.

Czy ktoś widział by zamek jaki dziecina wycinała zamontowany był na cienkiej blaszce? Jak ktoś nie wie jak takie zamki się montuje to niechaj wierzy w ten teatrzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie powiem, że ten filmik jest niezły.

Jeśli potraktujemy go jako propagandę to może i owszem.

Niestety w taką dziecinną dewastację mogą uwierzyć same dzieci ale czasem i dorośli jeśli nie mają pojęcia o konstrukcji drzwi zupełnie. Zresztą dlaczego niby każdy człowiek miałby o tym mieć pojęcie?

Jak dla mnie to jest montażydło dla ośmieszenia konkurencji a nie dla pokazania rzeczywistej prawdy.

 

 

Nie uogólniam, ale drzwi sprzedawane przez tesco - te o których pisałem wcześniej i opakowane w folię wyglądały tak jakby ktoś je solidnie poobijał młotem - a były "nówki" więc można trafić "promocyjnie" na drzwi jak w filmiku :)

 

 

A Ty OtoKero - wierzysz w antywłamaniowość drzwi za 400zł?

 

Ja absolutnie nie twierdzę, że wszystkie tak mają - te w filmiku kosztowały niecałe 700zł z dostawą ;) w tesco były tańsze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

CitroCerber oczywiście, że drzwi za 400 zł mają tyle wspólnego z antywłamaniowoścą co żółte liście na drzewach do wiosny.

 

Nie można jednak traktować tego filmidła jako prawdziwy obraz. Jeśli ktokolwiek montował zamek wierzchni na drzwiach to nie ma wątpliwości, że to zwyczajna zwała jest.

Jeśli ktoś nie wie to taki zamek daje się zamontować na drzwiach minimum 4cm grubości i skręcany jest śrubami z dwu stron, tak że nawet wycięcie jednej powierzchni drzwi (zakładając, że są to dwie płaszczyzny wypełniane pomiędzy sobą) nie powoduje wypadnięcia zamka zwłaszcza kiedy wycina się powierzchnię od strony wkładki.

Ale pewnie szkoda się produkować bo są tacy co lubią bajki oglądać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie szkoda się produkować bo są tacy co lubią bajki oglądać.

 

No jasne, wzięli sobie wyprodukowali na potrzeby tego przedstawienia atrapę drzwi by zniszczć mafię rosyjką. Szkoda, że nie pada tam nigdzie nazwa rzekomej dyskryminowanej konkurencji.

 

OtoKero - rozumiem, że masz już swoje lata i poglądy, co w tym wątku już nie raz pokazałeś - ale uwierz, że są na świecie cuda i dziwy, które się filozofom, takim jak Ty, nie śniły. To, że Ty masz śruby i 4cm nie znaczy, że na rynku nie ma partactwa. Tak się tych bajek boisz czy wąskie spojrzenie na otaczający świat z wiekiem przychodzi ?

 

Przyłączam się do opinii, że nie ma co przesadzać z zabezpieczaniem drzwi zewnętrznych. Dużo bezpieczniejsza metoda, to zaufany sąsiad i firma ochroniarska. Oczywiście drugiej skrajności (tej z filmu) też nie polecam. Bo każde skrajności są złe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex_ napisała, że trzeba być klientem Orange (w sensie być posiadaczem komórki), co wydaje mi się nieco absurdalnym wymogiem jak na dziś. Możesz potwierdzić, że to nieprawda?

 

Niestety nie wiem, ale faktycznie jak kupowalem usluge dla siebie, to pytano mnie, czy mam telefon w Orange. Powiedzialem, ze nie, bo zapomnialem, ze wiele lat temu faktycznie mialem, ale zerwalem umowe. Ale babka i tak jakos tam w swoim programie wykorzystala te informacje. Nie wiem, czy byly konieczne. Najlepiej zadzwonic do pierwszego lepszego salonu i zapytac, ale mi sie to wydaje niedorzeczne...

 

Michal

 

słuchajcie to jest jak najbardziej dorzeczne do usługi jest przypisanych ileś minut darmowych w ramach abonamentu za internet na telefon do Orange i stacjonarnych

ale mogą to dać na telefon Orange bo trochę ciężko w abonamencie Plusa grzebać tylko o to chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...