Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy może ktoś poradzić gdzie warto w Bydgoszczy uderzyć za dobrą w dobrej cenie bramą garażową segmentową i drzwiami zewnętrznymi?

 

Jak na razie mam wycenę barmy wiśniowskiego 2400x2100 bez napędu 2900zł i drzwi KMT ok. 1900zł.

 

My mamy Normstahla, ale kupowaliśmy bramę o szerokości 5 metrów, z tego powodu była dość droga. Nie kojarzę niestety cen bram standardowych, ale wiem, że są naprawdę bardzo ładne i cieszą się dobrą opinią. Jeśli chodzi o drzwi KMT to chyba ciężko o jakąś sensowną konkurencję cenową, może Gerda??? My mamy drzwi zewnętrzne firmy AFB, to trochę inny produkt i trochę inna półka cenowa. Bramę i drzwi wejściowe kupowaliśmy w Budropie na Nakielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś poradzić gdzie warto w Bydgoszczy uderzyć za dobrą w dobrej cenie bramą garażową segmentową i drzwiami zewnętrznymi?

 

Jak na razie mam wycenę barmy wiśniowskiego 2400x2100 bez napędu 2900zł i drzwi KMT ok. 1900zł.

 

Ja kupowalem brame Hormana. Za podobna brame (bez drzwi), z napedem, 2 pilotami, montazem, max ociepleniem dalem ok 3600. Kupilem na Łęczyckiej - Nalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem brame Hormana. Za podobna brame (bez drzwi), z napedem, 2 pilotami, montazem, max ociepleniem dalem ok 3600. Kupilem na Łęczyckiej - Nalazek.

 

O, to ja nieźle przepłaciłem w styczniu ub.r. Za zwykłą panelową, pojedyńczą (jakieś 2,5 m) z ociepleniem 2cm (max to chyba 4 cm?),okleiną złoty dąb, z jednym pilotem i siłownikiem musiałem zapłacić ok 5 tys. (w tym 500 pln montaż).

 

Ale generalnie też polecam Hoermanna (choć niekoniecznie salon Nalazka z Łęczyckiej). Tylko trzeba pamiętać, że do siłowników Hoermana nie pasują inne niż macierzyste systemy zdalnego sterowania (np. nice nie jest kompatybilny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś poradzić gdzie warto w Bydgoszczy uderzyć za dobrą w dobrej cenie bramą garażową segmentową i drzwiami zewnętrznymi?

 

Sprobuj w Oknoplusie (Jagiellonska - Willa Gertruda). Maja tam bramy Novoferm, uzywam od pol roku, jestem zadowolony (brama 5m). Jesli chodzi o drzwi stalowe, to tez maja KMT.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś poradzić gdzie warto w Bydgoszczy uderzyć za dobrą w dobrej cenie bramą garażową segmentową i drzwiami zewnętrznymi?

 

Jak na razie mam wycenę barmy wiśniowskiego 2400x2100 bez napędu 2900zł i drzwi KMT ok. 1900zł.

 

Jeżeli chodzi o bramę zapraszam na PW natomiast w sprawie drzwi polecam Carpentera z Inowrocławskiej mam od nich ABF zewnętrzne i czekam na Polskone wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich :) co prawda to jest mój pierwszy post jednak od dawna obserwuję forum. Teraz zdecydowałam, że się ujawnienie, co prawda domu już stoi, budową zajmował się mąż (a on widocznie nie potrzebował porad) gdy przyszedł czas na aranżację domu i ogrodu ja przęjełam pałeczkę. tak się umówiliśmy :)

Moje pierwsze pytanie dotyczy ogrdzenia oraz ogrodu. czy ktoś mógłby mi polecić kogoś kto zajmuję się ogrdzeniami, nie wiem sama jakie ono ma być kute albo ze wstawkami drewnianymi ( to drugie bedziej pasowałoby do stylu domu) oraz potrzebuję projektanta ogrdu, narazie interesuje mnie sam projekt może sama będę wykonawcą :D zobaczymy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy budowniczowie!

 

Przyszedł czas na więźbę. Które tartaki są godne polecenia? Gdzie kupowaliście swoje więźby? A których tartaków się wystrzegać?

Prosimy o pomoc......

Pozdrawiamy

Glamosie

my się raczej nie przydamy z uwagi na "niewłaściwą" stronę Bydgoszczy :wink:

niemniej polecam malutki tartak w Brąchnowie - prawie pod Toruniem, jesteśmy zadowoleni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sołtys ma roznosić decyzje o podatku od nieruchomości

 

To ja mam pytanie przy okazji, bo wlasnie dostalem pierwszy podatek do zaplacenia (gmina Szubin). Budynek jeszcze nie jest oddany do uzytkowania, ale byla zrobiona inwentaryzacja powykonawcza.

 

Dzialka ma 2000m, gmina nalozyla podatek od nieruchomosci za powierzchnie 700m. Skad taka wartosc? Patrze w projekt i widze, ze w planie zagospodarowania jest 150m powierzchnia zabudowy i 160m na tarasy, sciezki, podjazdy i inne takie. Skad wiec te 700m? zy taka wielkosc jest realna? Jak to u was wyglada?

 

Dowiedzialem sie rowniez, ze po oddaniu budynku do uzytkowania na sama powierzchnie zabudowy zostanie nalozony wyzszy podatek od nieruchomosci.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sołtys ma roznosić decyzje o podatku od nieruchomości

 

To ja mam pytanie przy okazji, bo wlasnie dostalem pierwszy podatek do zaplacenia (gmina Szubin). Budynek jeszcze nie jest oddany do uzytkowania, ale byla zrobiona inwentaryzacja powykonawcza.

 

Dzialka ma 2000m, gmina nalozyla podatek od nieruchomosci za powierzchnie 700m. Skad taka wartosc? Patrze w projekt i widze, ze w planie zagospodarowania jest 150m powierzchnia zabudowy i 160m na tarasy, sciezki, podjazdy i inne takie. Skad wiec te 700m? zy taka wielkosc jest realna? Jak to u was wyglada?

 

Dowiedzialem sie rowniez, ze po oddaniu budynku do uzytkowania na sama powierzchnie zabudowy zostanie nalozony wyzszy podatek od nieruchomosci.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

Generalnie jest tak, że za powierzchnię działki płaci się podatek od gruntów, a za powierzchnię użytkową domu, a nie powierzchnię zabudowy podatek od domu (nieruchomości). Ponadto pozostają pozostałe budynki typu garaż wolnostojący i inne.

 

Podatek od budynku płaci się po odbiorze, bo inaczej budynek nie jest zdatny do zamieszkania, bo nadal teoretycznie jest w budowie

 

Musisz to wyjaśnić koniecznie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam, jak nowy,NA GWARANCJI, piec żeliwny Ling Kombi 23 kW, podajnik z prawej strony. Piec był instalowany w grudniu 2008 r (przez serwis), został zdemontowany w lutym 2009 r. Produkcja pieca listopad 2008 r. W piecu można spalać automatycznie: ekogroszek, pellet, ziarno zbóż, a takze tradycyjnie drewno, węgiel, koks. Model ten posiada rozbudowany sterownik pogodowy, ale o tym proszę poczytać na stronie producenta.

Powodem sprzedaży, przez poprzednią właścicielkę, była zbyt brudna obsługa paliwa typu ekogroszek. Osoba, która poleciła ten piec zachwalała go jako zupełnie bezobsługowy, a wiadomo że tak nie jest (mam na myśli choćby czyszczenie).

Obecnie piec stoi w naszym garażu, został wyczyszczony i przygotowany do montażu.

Posiadam wszystkie elementy, które wchodzą w wyposażenie pieca, a także przygotowany obwód do zaworu czterodrogowego.

Dodatkowo posiadam używany zawór mieszający+siłownik obsługiwany przez sterowanik pieca, a także czopuch regulowany.

Zainteresowanym mogę przesłać dokładne zdjęcia pieca i dodatkowego wyposażenia. Oczywiście posiadam pełną dokumentację, łącznie z kartą gwarancyjną i fakturą zakupu na kwotę 13 tys zł.

Piec mogę sprzedać w cenie 7,2 tys zł, lub z dodatkowym wyposażeniem za kwotę 7,5 tys zł.

W tej cenie dostarczę go bezpłatnie do 200 km od Bydgoszczy. W okolicy Bydgoszczy istnieje możliwość instalacji przez mojego męża.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt na P.W. lub

tel. 600 828 199.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...