Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiamy wszystkich budujących

Jakby ktoś miał na sprzedaż niepotrzebny blaszaczek na budowę w przyzwoitej cenie to chętnie odkupimy.

Szukamy także przyczepki do przewozu materiału - używanej oczywiście i betoniarki(120-150litrów)

Będziemy wdzięczni za wszelkie info.

(Toruń Bydgoszcz i okolice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i fakturą zakupu na kwotę 13 tys zł.

 

To zdrowo bylo przeplacone. Ja kupilem dokladnie taki sam kociol jesienia 2008 za ~9000 PLN brutto na kotly.com. Tak czy siak nie mam wiekszych uwag co do eksploatacji pieca, na pewno posluzy przez lata, o ile dobrze traktowany. A sprawa czysczenia - nie mam porownania z innymi kotlami, ale kazdy piec na paliwo stale trzeba czyscic, nie ma bata. Kwestia tylko dostepu. Ling Combi przez swoje 3 duze drzwi daje dostep bezproblemowy.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy mają coś do powiedzenia o osprzęcie elektrycznym. 8)

Jestem własnie na etapie wyboru gniazdek, włączników itp. Elektryk, który robił mi instalcję twierdzi, że tylko Legrand. Może byc najtańsza linia, ale i tak będzie lepszy od reszty. Znajomy fachowiec z kolei mówi, że np. między tanim Legrandem a droższym Ospelem praktycznie nie ma różnicy w cenie i jakości a wygląd tego drugiego jest dużo lepszy.

Macie jakies doświadczenia w tej kwestii??? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy mają coś do powiedzenia o osprzęcie elektrycznym. 8)

Jestem własnie na etapie wyboru gniazdek, włączników itp. Elektryk, który robił mi instalcję twierdzi, że tylko Legrand. Może byc najtańsza linia, ale i tak będzie lepszy od reszty. Znajomy fachowiec z kolei mówi, że np. między tanim Legrandem a droższym Ospelem praktycznie nie ma różnicy w cenie i jakości a wygląd tego drugiego jest dużo lepszy.

Macie jakies doświadczenia w tej kwestii??? :D :D

 

a ile razy i ile sztuk tego osprzętu znajomy montował? ospel nie dorównuje jakością Legrandowi - plastik jest łamliwy, zaciski często pozostawiają dużo do życzenia.

będzie chodzić ale jakość lepszą ma Legrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już jesteśmy przy elektryce, to szukam takiej wtyczki:

 

http://polam.naklo.pl/zest_zas/katalog4/3141-326.jpg

 

może komuś po piwnicy się wala i zawadza? :)

 

Ważne jest to, że bolce są płaskie a nie okrągłe jak w obecnie ogólnostosowanych wtykach.

 

myślę że prędzej wymienisz gniazdo niż znajdziesz taką wtyczkę :D - bezpieczniej też będzie bo wtyczka metalowa a plastikowa to jest różnica.

i jeszcze podaj czy 16 czy 32 ampery (chodzi o wielkość) bo są różne wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że prędzej wymienisz gniazdo niż znajdziesz taką wtyczkę :D - bezpieczniej też będzie bo wtyczka metalowa a plastikowa to jest różnica.

i jeszcze podaj czy 16 czy 32 ampery (chodzi o wielkość) bo są różne wielkości

 

Znalazłem :) - 44 złote w Nomi :o

 

w związku z tym kupiłem wtyk "nowy" 32A za niecałe 15... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W zeszłym roku rozpoczęliśmy budowę domku w gminie Nowa Wieś Wielka. W chwili obecnej mamy stan surowy otwarty zadaszony i powoli ruszamy dalej. Mam pytanko. W planie zagospodarowania mam zapis: "czasowo zakłada się możliwość odprowadzania ścieków do bezodpływowych osadników zlokalizowanych na poszczególnych działkach". To "czasowo" może niestety trochę potrwać, bo ponoć doprowadzenie kanalizacji do naszej wsi to bardzo droga inwestycja :-? W związku z tym, czy jest jakaś szansa, aby gmina wyraziła zgodę na wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guśka1, naprawde nie lubie ludzi martwic, ale obawiam sie, ze w tej sytuacji sprawa bedzie trudna. Oczywiscie mozliwosc przeforsowania zalezy od gminy, np. w obecnej chwili w gminie Szubin praktycznie nie ma szans na POS, bez wzgledu na to, czy jest miejscowy plan czy nie. To niestety nie jest zaden argument na twoja korzysc, ze kanaliza bedzie dostepna za nie wiadomo ile lat. Jest bardzo wiele miejscowych planow z takimi zapisami, stawiajacych ludzi w trudnej sytuacji. Dodatkowym problemem jest fakt, ze masz miejscowy plan, a nie warunki zabudowy, bo o ile sie orientuje, to w przypadku wyrazenia zgody na POS musialby byc zmieniony caly plan uchwalany rada gminy.

 

Oczywiscie mozesz zrobic podejscie do wydzialu budownictwa i troche ich wybadac, pocisnac, zobaczyc co sie da zrobic. Byc moze trafisz na jakiegos rozsadnego czlowieka. Jesli nie, to w praktyce pozostaje samowolne zrobienie POSa z nadzieja, ze budynek uda sie oddac do uzytkowania bez problemu. Potem, gdyby sie gmina dowiedziala, ze masz POS zamiast szamba, to pozostaje droga sadowa i udowadnianie ze taki miejscowy plan jest niezgodny z ekologia, zdrowym rozsadkiem itp. Niestety nie slyszalem jeszcze o precedensie w tej sprawie. Zapewne sprawa nie skonczylaby sie na pierwszej instancji. Mogloby nawet rozejsc sie na 2 sprawy: na twoja niekorzyc o samowolne zrobienie POSa i na twoja korzysc o zasadnosc zapisow w miejscowym planie.

 

Niestety gminy wprowadzaja okresowe kontrole i jezdza po terenie urzednicy sprawdzajacy czy ludzie maja umowy na wywoz nieczystosci i faktury za ten wywoz. Domyslam sie, ze jest mozliwosc dogadania "tylko teoretycznego" wywozu szamba z jakas firma, zeby miec papiery...

 

No, to sie z rana rozpisalem ;)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W planie zagospodarowania mam zapis: "czasowo zakłada się możliwość odprowadzania ścieków do bezodpływowych osadników zlokalizowanych na poszczególnych działkach". To "czasowo" może niestety trochę potrwać, bo ponoć doprowadzenie kanalizacji do naszej wsi to bardzo droga inwestycja :-? W związku z tym, czy jest jakaś szansa, aby gmina wyraziła zgodę na wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków?

Proponuję podjechać do gminy i porozmawiać, tam pracują naprawdę bardzo mili ludzie. Nam nigdy nie robili 'pod górkę', choć jesteśmy w innej sytuacji, bo mamy warunki zabudowy, a nie plan zagospodarowania przestrzennego. Ale podjechać i podpytać nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy mają coś do powiedzenia o osprzęcie elektrycznym.

 

A ja mam i Legranda (carrive) i Berkera (seria kwadrat). Ten pierwszy obsługuje garaż i kotłownię, a reszta to Berker. Wybór był świadomy - po przetestowaniu w boju obu. Dlatego śmiało polecam Berkera (podobnie kosztuje co carriva, a wg. mnie jest i jakościowo i stylistycznie ładniejszy - kwestia gustu).

Na korzyść berkera przemawia jeszcze jedno - głośnośc wyłączników - porównaj najlepiej w sklepie jak stuka carriva a jak cichutko "pracuje" Berker.

 

Jeszcze jedna uwaga - zanim wybierzesz, dowiedz się w hurtowni czy w danej serii sa wszystkie potrzebne Ci elementy, jak i ramki (czy tylko poziome czy też pionowe?). Ja przez to, że mam włączniki w pionie miałem okrojony wybór.

Do tego nie każda seria ma 5 ramkowe czy nawet 6 ;) Nie mówiąc o pionowych...

 

Dobre ceny za Berkera są w hurtowni Kopel przy FamilyParku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Myślę, że zaryzykujemy i pogadamy w gminie czy złożymy wniosek. Może się uda :lol:

Niestety problemy z mediami na naszej działce na kanalizacji się nie kończą :( Jak kupowaliśmy działkę powiedziano nam, że woda będzie w ciągu dwóch lat (czyli w tym roku). Tymczasem w gminie dopiero przygotowują dokumentację :evil: Woda z naszej studni jest niestety zażelaziona. Ponieważ planujemy wprowadzić się pod koniec tego roku mam dylemat. Czy wodę do picia kupować a tę ze studni wykorzystywać do prania, kąpania itd. czekając aż nas podłączą do wodociągów czy lepiej zainwestować w urządzenia do uzdatniania wody i "wypiąć się" na wodociąg. I czy w ogóle można (zakładając, że mam już dobrą wodę) odmówić przyłączenia się do sieci jak w końcu ją rozbudują?

A żeby nie było, że mam tylko same problemy :lol: chciałam się również pochwalić, że w piątek montują nam okna :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...