Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I czy w ogóle można (zakładając, że mam już dobrą wodę) odmówić przyłączenia się do sieci jak w końcu ją rozbudują?

 

A czemu nie? W końcu to Ty składasz wniosek o przyłączenie a nie oni występują z wnioskiem do Ciebie :)

 

No tak, o tym nie pomyślałam :lol: To by skłaniało mnie ku polepszeniu jakości wody, co pewnie zaboli mnie finansowo, ale może warto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy w ogóle można (zakładając, że mam już dobrą wodę) odmówić przyłączenia się do sieci jak w końcu ją rozbudują?

 

A czemu nie? W końcu to Ty składasz wniosek o przyłączenie a nie oni występują z wnioskiem do Ciebie :)

 

No nie do konca. Jesli z miejscowego planu wynika przylaczenie do wodociagu, to ten plan cie zobowiazuje. Tak samo jest w planie jest szczelne szambo a docelowo kanaliza, to jak bedzie kanaliza, to masz obowiazek sie podlaczyc. Niestety to sa zalety miejscowych planow zagospodarowania.

 

Guska1, Sprawdz w swoim planie, jak jest z woda: czy mozesz czasowo korzystac z wlasnego ujecia do czasu wybudowania rurociagu. Zelazem sie nie przejmuj. Jest owszem trudniej utrzymac czystosc - zacieki na ceramice itp, ale nie taki diabel straszny...

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Nie znam wykładni prawa ale sądzę, że nie masz racji w kwestii przymusowego podłączenia się do wody czy kanalizy.

Wyobraź sobie, że nawet gdybym uległ nieprawnemu przymusowi podłączenia się do wodociągu a następnie przestanę płacić to odetną mi ten wodociąg sami:-)

A póki co nie ma w Polsce zakazu kopania własnych studni.

Zatem uważam, że są to strachy na lachy w tej materii ale bojki mogą się zawsze bać urzędów - ja się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czlowieku wszedzie dopatrujesz sie spiskowej dzialalnosci urzednika ;-) Nie chce mi sie szczerze mowiac z Toba gadac i wdawac sie w Twoje madrosci. Oto zdanie wyjete z pierwszego lepszego planu miejscowego:

 

"zaopatrzenie w wode z sieci wodociagowej, wyposazonej w zasuwy i hydranty przeciwpozarowe; czasowo dopuszcza sie zaopatrzenie z lokalnej studni"

 

Analogicznie jest ze sciekami:

 

"odprowadzenie sciekow do szczelnych zbiornikow okresowo oproznianych; docelowo odprowadzanie sciekow do zbiorczej sieci kanalizacyjnej"

 

Myslisz ze dlaczego te zapisy sa? Zeby sie na nie wypiac i spac spokojnie? Gmina musi znalezc pokrycie i amortyzacje inwestycji. Pozwolenie na budowe jest wydawane na podstawie miejscowego planu i jest z nim zwiazane. Generalnie proponuje zapoznac sie z ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, np. tu: http://www.lex.com.pl/bap/notariusz/Dz.U.2003.80.717.html .

 

Byc moze nie wzialem poprawki na to, ze uzeranie sie z urzednikami i nadzorem budowlanym splywa po Tobie jak po kaczce i generalnie masz przepisy w pompie ;-)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie do konca. Jesli z miejscowego planu wynika przylaczenie do wodociagu, to ten plan cie zobowiazuje. Tak samo jest w planie jest szczelne szambo a docelowo kanaliza, to jak bedzie kanaliza, to masz obowiazek sie podlaczyc. Niestety to sa zalety miejscowych planow zagospodarowania.

 

Guska1, Sprawdz w swoim planie, jak jest z woda: czy mozesz czasowo korzystac z wlasnego ujecia do czasu wybudowania rurociagu. Zelazem sie nie przejmuj. Jest owszem trudniej utrzymac czystosc - zacieki na ceramice itp, ale nie taki diabel straszny...

 

Michal

 

W planie zagosp. mam napisane, że zaopatrzenie w wodę oczywiście z gminnego wodociągu zbiorczego na warunkach określonych przez gestora sieci. Dalej jest o zasuwach, hydrantach, o adaptacji istniejącej sieci i jej przebudowie, nic na temat tymczasowego wykorzystania studni w przypadku braku wodociągu.

Natomiast w warunkach otrzymanych z Zakł. Gosp. Komunalnej mam napisane, że dostawa wody do picia i na potrzeby gospodarcze winna nastąpić z ujęcia własnego i gwarantować dotrzymanie wymagań sanitarnych...

Tak więc chyba zostanę przy swoim źródełku :lol:

 

Z kanalizą faktycznie będzie gorzej, ale usłyszałam dzisiaj,że mam pisać pismo za pismem i może coś wskóram :) Jutro przyjeżdża instalator ocenić czy w ogóle jest możliwe wybudowanie POŚ na mojej działce. Jeżeli wszystko będzie ok. i cena nas nie dobije to zacznę się produkować. Cóż może być gorszego od upierdliwej baby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam sprawę nie cierpiącą zwłoki a pomysłów śjakoś niet (na forum gdzieś to widziałem, ale jak zwykle - jest potrzebne to i znaleźć trudno).

 

Moje m.in. drzwi wejściowe i nadproże:

http://akwa.ovh.org/worek/nadproze.jpg

 

Poszukuję rozwiązania pozwalającego zastąpić ten styropian.

A że lada dzień wchodzą z tynkami...

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję rozwiązania pozwalającego zastąpić ten styropian.

 

1. Docięty bloczek z betonu komórkowego o 1 cm cieńszy niż otwór, posmarowany od góry klejem a od spodu rozparty pianką?

 

2. Docięte deski/belka?

 

3. Oklejenie istniejącego styropianu siatką?

 

Niepotrzebne skreślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Ty czlowieku wszedzie dopatrujesz sie spiskowej dzialalnosci urzednika ;-) Nie chce mi sie szczerze mowiac z Toba gadac i wdawac sie w Twoje madrosci. Oto zdanie wyjete z pierwszego lepszego planu miejscowego:

 

"zaopatrzenie w wode z sieci wodociagowej, wyposazonej w zasuwy i hydranty przeciwpozarowe; czasowo dopuszcza sie zaopatrzenie z lokalnej studni"

 

Analogicznie jest ze sciekami:

 

"odprowadzenie sciekow do szczelnych zbiornikow okresowo oproznianych; docelowo odprowadzanie sciekow do zbiorczej sieci kanalizacyjnej"

 

Myslisz ze dlaczego te zapisy sa? Zeby sie na nie wypiac i spac spokojnie? Gmina musi znalezc pokrycie i amortyzacje inwestycji. Pozwolenie na budowe jest wydawane na podstawie miejscowego planu i jest z nim zwiazane. Generalnie proponuje zapoznac sie z ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, np. tu: http://www.lex.com.pl/bap/notariusz/Dz.U.2003.80.717.html .

 

Byc moze nie wzialem poprawki na to, ze uzeranie sie z urzednikami i nadzorem budowlanym splywa po Tobie jak po kaczce i generalnie masz przepisy w pompie ;-)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

Kiedyś na płocie widziałem napis "dupa" myślisz, że to naprawdę była dupa?

Nie odpowiadaj bo wiem co powiesz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...