Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość OtoKero

Dla wyjaśnienia.

Przez swoją wypowiedź wyżej chciałem powiedzieć, że nie każdy zapis jakiegokolwiek urzędu obwarowany dziesiątkami paragrafów, ustępów i innych znaczników pozostaje w zgodzie z prawem.

Dlatego nie wystarczy wyłącznie czytać i chodzić jak na sznurku ale należy zastanawiać się nad tym co urząd do nas pisze.

Urząd to póki co w Polsce przeciwnik petenta i żadne ich wymysły nie są nakierowane na to by ułatwiać nam życie.

Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej to niechaj mu po drodze z urzędnikiem.

Ileż to decyzji urzędów trafia do sądów z powodu niezgodności z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z was zrobił już odbiór budynku jakie papiery są potrzebne

 

Zalezy od inspektoratu. Teoretycznie wszystko jest w prawie budowlanym, Art. 57:

 

"Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:

1) oryginał dziennika budowy;

2) oświadczenie kierownika budowy:

a) o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami,

b) o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także - w razie korzystania - drogi, ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu;

3) oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania;

4) protokoły badań i sprawdzeń;

5) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą;

6) potwierdzenie, zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy;

7) (41) kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 7."

 

W praktyce bywa roznie, jak trafisz na sluzbiste to bedzie chcial wiecej. Np. w Nakle zycza sobie dodatkowo:

- zgode Enei na zasilanie budynku pradem budowlanym do czasu odbioru,

- probe cisnieniowa szamba jesli jest,

- protokol odbioru instalacji CO.

 

Za chwile uslysze od pewnego madrego jegomoscia na tej grupie, ze nalezy szczac na urzedasa i interpretowac prawo wg wlasnych potrzeb. Oczywiscie mozna w inspektoracie wyciagnac prawo budowlane i rozpoczac polemike z przyjaciolmi z nadzoru. Zycze potem szczescia, jak sie zjawia osobiscie na kontrole ;-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podjechać do gminy i porozmawiać, tam pracują naprawdę bardzo mili ludzie. Nam nigdy nie robili 'pod górkę', choć jesteśmy w innej sytuacji, bo mamy warunki zabudowy, a nie plan zagospodarowania przestrzennego. Ale podjechać i podpytać nie zaszkodzi.

 

 

Też bym sugerowała porozmawiać z gminą.

Od prawie roku mieszkam w tej gminie i pare rzeczy już tam załatwiałam, ale najśmieszniejsza była pierwsza wizyta. Na korytarzu, kiedy szukałam odpowiedniego wydziału zaczepiła mnie przechodząca urzedniczka, z pytaniem, w czym mi moze pomóc. potem za chwile jeszcze inny urzędnik- musielibyście widzieć moją mine :o

Ale oni tam tak mają- jakiś ogólny przepis, ze trzeba być miłym, widziałam to w różnych miejscach, ale żeby w urzędzie :o ????

Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet do miłych urzędników. :wink:

 

Historyjka tak na marginesie Twojego pytania, ale myślę, że zapytać warto.

Taki POS to super-sprawa- znam to z domu, a raczej ogrodu moich rodziców, naprawde warte zachodu.

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wystarczy wyłącznie czytać i chodzić jak na sznurku

 

Jesli z naszej szorstkiej wymiany zdan wywnioskowales, ze uwielbiam jak mnie urzednik uderza pejczykiem w gola dupe, najlepiej przy swiadkach, to niestety pudlo. Uwazam, ze czasem warto stawiac sie dla zasady. Cenie jednak rowniez swiety spokoj.

 

Jesli mozna, to EOT.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym sugerowała porozmawiać z gminą.

Od prawie roku mieszkam w tej gminie i pare rzeczy już tam załatwiałam, ale najśmieszniejsza była pierwsza wizyta. Na korytarzu, kiedy szukałam odpowiedniego wydziału zaczepiła mnie przechodząca urzedniczka, z pytaniem, w czym mi moze pomóc. potem za chwile jeszcze inny urzędnik- musielibyście widzieć moją mine :o

Ale oni tam tak mają- jakiś ogólny przepis, ze trzeba być miłym, widziałam to w różnych miejscach, ale żeby w urzędzie :o ????

Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet do miłych urzędników. :wink:

 

Historyjka tak na marginesie Twojego pytania, ale myślę, że zapytać warto.

Taki POS to super-sprawa- znam to z domu, a raczej ogrodu moich rodziców, naprawde warte zachodu.

pozdrawiam

E.

 

Byłam już kilka razy w gminie i też odniosłam takie wrażenie. Dlatego będę próbować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was ma okna M&S firmy Oknoplus. Czy jesteście zadowoleni z wyboru? W piątek mam montaż. Jakieś uwagi co do ekipy montującej?

Pozdrawiam.

Ja mam okna firmy M&S kupowane w Toruniu. Jeżeli chodzi o ich toruńskiego przedstawiciela Komplex, to totalna porażka. Okna są fajne. Ja mam te na profilu Thermo z pakietem trzyszybowym. Nie obeszło się bez reklamacji. Toruńscy montażyści nie umieli usunąć usterki, ale przyjechał serwisant ze Słupska i poradził sobie ze wszystkim i teraz jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial certyfikat energetyczny za ]300zł to prosze o info. Jak razem ze mna beda 3 osoby to taka spokojnie moze byc cena. Gosc co to bedzie mi robil bedzie w Toruniu/Bydgoszczy za okolo 2 tygodnie i bedzie osobiscie w kazdym domu. Ewentualne info rpsze najlepiej na PW. Jesli w Waszych okolicach jest taniej niz te 300 zeta to tez prosze o cynk to chetnie sie podlacze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial certyfikat energetyczny za ]300zł to prosze o info

 

To faktycznie tanio. Ja placilem 500 PLN jakies 2 tygodnie temu. Jak pojawila sie sprawa audytow na poczatku roku, to w ogole byla jazda. Jak robilem pierwszy zwiad, to padaly ceny od 1000 do 2000 PLN ;-)

 

Swoja droga chcialbym posluchac kogos, kto by mnie przekonal do jakiejkolwiek zasadnosci certyfikatow w takiej formie. Jaka wartosc ma certyfikat energetyczny, podczas ktorego nie robi sie zadnych pomiarow realnej ucieczki ciepla z budynku. Robienie audytu na podstawie projektu to bzdura, bo projekt nie uwzgledni np. tego, ze pan majster niedokladnie ulozyl welne przy krokwi i ucieka tam cieplo. No bylbym w stanie jeszcze zrozumiec taki audyt "na sucho" przy sprzedazy, bo kupujacy chcialby miec wyobrazenie jak sie ma technologia, w ktorej powstal budynek, do zuzycia energii. Ale w momencie oddawania budynku? Coz, wladza wyraznie sprzyja uproszczeniu prawa ;-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was ma okna M&S firmy Oknoplus. Czy jesteście zadowoleni z wyboru? W piątek mam montaż. Jakieś uwagi co do ekipy montującej?

Pozdrawiam.

My mamy te okna w domu i w mieszkaniu też mieliśmy.

Zresztą kilka stron wstecz było już kilka razy o tych oknach.

Ja sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc - czy ceny adaptacji sie zmienily od stycznia 2009?

 

- doszedl dokument energetyczny... +300 - +500zl, a czy cos "odpadlo" z papierkologii?

 

- bo tak sie zastanawiam, czy cala akcja zmian prawnych to jakakolwiek korzysc dla inwestorow (czy to finansowo czy "wykonawczo" czy czasowo)?

pamietam - tusk cos mowil ze uprosci itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...