Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam (profil sevenline orzech) i jestem bardzo zadowolony. Ekipa byla jedna z porzadniejszych jaka mialem na budowie.

 

Michal

 

Też będę miała profil sevenline, kolor ciemny orzech :) Zobaczymy jak ekipa spisze się w piątek trzynastego :wink:

 

A tak przy okazji, czy spaliście w swoich domkach zaraz po montażu okien. Słyszałam, że wiele osób tak robi i zastanawiam się czy to ma sens.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (profil sevenline orzech) i jestem bardzo zadowolony. Ekipa byla jedna z porzadniejszych jaka mialem na budowie.

 

Michal

 

Też będę miała profil sevenline, kolor ciemny orzech :) Zobaczymy jak ekipa spisze się w piątek trzynastego :wink:

 

A tak przy okazji, czy spaliście w swoich domkach zaraz po montażu okien. Słyszałam, że wiele osób tak robi i zastanawiam się czy to ma sens.

Pozdrawiam

chyba chodzi o to aby ekipa która montuje "nie wymontowała" po sobie a wiele czytało się o tym na tym forum... :(

 

raczej kwestia obrobienia okien po montażu wtedy trudniej je wyjąc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, czy spaliście w swoich domkach zaraz po montażu okien. Słyszałam, że wiele osób tak robi i zastanawiam się czy to ma sens.

 

Jest ogolna psychoza w tym temacie. Na pewno wielu osobom okna ukradziono, ale wydaje mi sie ze temat urosl do rangi legendy czy mitu, ktory troche odstaje od rzeczywistosci. Tak czy siak proby "ataku" nie mozna wykluczyc. Ja tez uleglem tej "okiennej sraczce" i w dniu montazu okien montowalem tez alarm i spalem na budowie... ;-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (profil sevenline orzech) i jestem bardzo zadowolony. Ekipa byla jedna z porzadniejszych jaka mialem na budowie.

 

Michal

 

Też będę miała profil sevenline, kolor ciemny orzech :) Zobaczymy jak ekipa spisze się w piątek trzynastego :wink:

 

A tak przy okazji, czy spaliście w swoich domkach zaraz po montażu okien. Słyszałam, że wiele osób tak robi i zastanawiam się czy to ma sens.

Pozdrawiam

chyba chodzi o to aby ekipa która montuje "nie wymontowała" po sobie a wiele czytało się o tym na tym forum... :(

 

raczej kwestia obrobienia okien po montażu wtedy trudniej je wyjąc....

 

również polecam M&S mam "tytanowe" montaż willa Gertruda (Oknoplus). Mi obróbka nie pomogła. W zeszłym roku po ok tygodniu wyszły wszystkie standardowe z parteru. Sugeruję montaż halogenów z czujkami lub alarmu, albo spanie na budowie. Znacznie zwiększył się ostatnio czarny rynek budowlany właśnie poprzez nocne wizyty na budowach.

Po montażu drzwi zewnętrznych również była próba demontażu ale podłączona do alarmu czujka w porę zareagowała i dała sygnał do patrolu ochrony więc wiele się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogolna psychoza w tym temacie. Na pewno wielu osobom okna ukradziono, ale wydaje mi sie ze temat urosl do rangi legendy czy mitu, ktory troche odstaje od rzeczywistosci.

 

Nie wiem co na to statystyki, o ile ktoś je w ogóle prowadzi, ale ...

Ja miałem montowaną instalację alarmową _dopiero_ następnego dnia po oknach, a na tą "wrażliwą" styczniową noc, założyłem tylko syrenę i obkleiłem dom tablicami SOLID.

Około pólnocy zjawili się panowie samochodem dostawczym ze stojakiem na okna. "Widać tablice im nie straszne pomyślał wynajęty na taką okoliczność ochroniarz" :)

Tak, że ja wierze w te mity i legendy jak cholera. Lepiej dmuchać na zimne, póki w naszym społeczeństwie nadal takie zachowania uchodzą za normę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Skoro mowa o demontażu to ja będę miał jedno okno właśnie z demontażu. wys 147 dł 300. Jest to jedno okno z trzema szybami.

Tylko środkowa szyba jest otwierana, dwie boczne to stałe witryny.

Może komuś się przyda ono jest PCV. Proszę nie pytać o żadne parametry techniczne bo zwyczajnie nie pamiętam - oddam je za naprawdę marne grosze. Co będę wymyślał może z 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie spaliśmy, ale mamy instalację alarmową + monitoring.

 

Rozumiem, że instalację zakładaliście tego samego dnia co okna ?

Inaczej się chyba nie da. Dla tych, którzy ten etap mają przed sobą rada: zwróćcie uwagę na to kiedy wasza instalacja alarmowa zostanie aktywowana w systemie firmy monitorującej. U mnie okazało się, że trzeba poczekac 24h (solid)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że instalację zakładaliście tego samego dnia co okna ?

 

Ja mialem brame i okna z Oknoplusa, wszystko zalozyli jednego dnia. Poniewaz nie mialem drzwi, zapytalem czy Oknoplus nie mialby czego od pozyczenia na jakis czas. I mieli - zalozyli mi jakies metalowe cos, byle bylo. W ten sposob mialem chalupe zamknieta i alarm moglem uzbroic, bo go elektryk montowal tez tego samego dnia.

 

To prawda, ze monitoring firm takich jak Solid zaczyna dzialac nastepnego dnia roboczego, co w praktyce oznacza, ze jesli nawet zaloza sprzet w dniu instalacji okien, to monitoring nie bedzie dzialal przez pierwsza noc.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogolna psychoza w tym temacie. Na pewno wielu osobom okna ukradziono, ale wydaje mi sie ze temat urosl do rangi legendy czy mitu, ktory troche odstaje od rzeczywistosci.

 

Nie wiem co na to statystyki, o ile ktoś je w ogóle prowadzi, ale ...

Ja miałem montowaną instalację alarmową _dopiero_ następnego dnia po oknach, a na tą "wrażliwą" styczniową noc, założyłem tylko syrenę i obkleiłem dom tablicami SOLID.

Około pólnocy zjawili się panowie samochodem dostawczym ze stojakiem na okna. "Widać tablice im nie straszne pomyślał wynajęty na taką okoliczność ochroniarz" :)

Tak, że ja wierze w te mity i legendy jak cholera. Lepiej dmuchać na zimne, póki w naszym społeczeństwie nadal takie zachowania uchodzą za normę.

 

pzdr.

 

Zgadzam sie. Chodzi tylko o to, zeby ludzie nie umierali ze strachu, ze na 100% ktos przyjedzie po okna zaraz po montazu. Owszem, jak najbardziej trzeba sie zabezpieczyc na ile mozna, ale podejscie na zasadzie: "matko jak ja sie boje montowac okna, bo to pewne na 100% ze zaraz jak wyjada montazysci, to przyjada zlodzieje", to dla mnie przesada. To mialem na mysli mowiac o psychozie.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mieliśmy alarm z monitoringiem już kilka tygodni przed oknami. Był to wtedy taki tymczasowy alarm, na kilka czujek, ale jednak. Natomiast w dniu montażu okien zainstalowano nam już docelową wersję.

 

A co do okien, to mamy z Oknoplus z Gertrudy i bardzo i sobie chwalimy póki co - choć nie do końca wszystko dobrze wykombinowali z wymiarami, ale to już osobna historia. W każdym razie obsługa baaardzo miła i cierpliwa, ekipa sprawna i w ogóle ok. Co do samych okien, to - póki co - trudno mi oceniać. Jak zamieszkam i poużywam, to wtedy będę mogła się wypowiadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się dylematy - drożej czy taniej, warto czy niekoniecznie.

Dom z porothermu, miała być wełna. Na garaż poszedł styropian, na górne szczyty (trójkąty) pójdzie drewniana elewacja z wełną w środku. Dołem miała być wełna 12 - stka. No, ale te ponad 3tysiące różnicy (lekko licząc) nie bez znaczenia jest, coś tam można za to fajnego i widiocznego :wink: kupić. Kierownik budowy mówi styropian, majster mówi, że on by tylko wełnę kładł. Miał ktoś podobne dylematy?

I jaki styropian kładliście na elewację - lepszy jakiś? Szary? W kropki? Jakiegoś bardziej uznanego producenta? Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Nieszawka

grunt 0,17

nudynek - nie wiem gdyz nie zrobilismy jeszcze odbioru

No to musisz się pospieszyc z tym odbiorem, bo chyba nie chcesz byc do tyłu z kilkoma tysiącami, z racji nielegalnego zamieszkiwania (pilnowania :wink: ) domu.

 

taaaaaa, swistak siedzi i zawija ....

 

opowiadala Co to kolezanka, kolegi co to kiedys wyczytala w gazecie a napisal to ktos co chyba w internecie kiedys wyczytal czy jak?

 

Jakby kazdemu co mieszka bez odbioru i to latami dawali choc 100 zeta kary to duuuuuuuuuuzo dodatkowej forsy by z tego bylo i deficyt buzdzetowy naszego panstwa z pewnoscia znacznie by sie zmniejszyl

 

Pozdrawiam :D

 

PS. Zreszta obcym nie otwieramy :wink: - to tak na rozluznienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...