Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

140 za m3 czy za mp? Pocięte, porąbane?

 

Bo to jest różnica. Nam przywozi 11 metrów ale przestrzennych, a potem po ułożeniu wychodzi ile jest m3.

 

Ja akurat chcialem niepociete i przyjechaly kawalki o dl. 1,2m. Ale moj znajomy wzial pociete na 40cm kawalki i porabane w tej samej cenie. Poprostu ja chcialem pociete na kawalki 25cm, a na takie dlugosci akurat ta firma nie tnie.

 

Nie mam pojecia, czy to m3 czy mp. Szczerze mowiac pierwszy raz slysze takie okreslenie. Nie zastanawialem sie nad tym, bo ja pale tylko dla przyjemnosci. Nie grzeje kominkiem, wiec zuzywam symboliczne ilosci. A w praktyce jaki jest przelicznik z m3 na mp? Domyslam sie, ze przy pocietym i porabanym roznice nie sa za duze, a przy niepocietych wielkich kawalach - wieksze.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zgloszenia na Certyfikat Energetyczny za 300zł. Mam juz wymagana ilosc osob z malym zapasem. W srode czlwowiek mi potwierdzi kiedy dokladnie bedzie w rejonie Bydgoszcz-Torun ale przewidywalnie piatek/sobota. Dam znac niebawem dzwoniac pod podane numery komorkowe

 

Jak jeszcze ktos chetny to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na tej grupie i dlatego nie wiem, czy jest możliwość, żeby przeszukać pojedynczy wątek jak ten. Jeśli tak, to proszę dać mi znać, a jak nie, to poniżej zamieszczam moje pytanie:

 

Czy ktoś może polecić rzeczoznawcę/inspektora, który pomoże mi odebrać mieszkanie kupione na rynku pierwotnym z wykończeniem pod klucz. Mamy sporo wątpliwości co do samego wykończenia, ale ponieważ nie jestem ekspertem od budowlanki chciałbym, żeby ktoś sprawdził nasze mieszkanie i wskazał usterki krytyczne i te mniej ważne.

 

Znalazłem kilka ofert w internecie - na przykład: http://www.fachowyodbiormieszkania.pl, ale ten rzeczoznawca działa tylko na terenie Warszawy i okolic, a my potrzebujemy kogoś z Bydgoszczy. Czy ktoś może kogoś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Czy ktoś może polecić rzeczoznawcę/inspektora, który pomoże mi odebrać mieszkanie kupione na rynku pierwotnym z wykończeniem pod klucz.....

 

Z tego co się orientuję to "Spektrum" się tym także zajmuje (tzn wiem na 100% że wykonują wyceny nieruchomości oraz ekspertyzy )

 

"Spektrum" Grzegorz Kwapiszewski

Adres : 11-go Listopada 16, Bydgoszcz

Telefon : (052) 372-11-54

 

Pozdrawiam

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie !

 

bardzo proszę o namiary na budowlanców (niedrogich 8) , solidnych, miłych etc.) z okolic Nakła i Kcyni mile widziane ekipy sprawdzone przez Was. Prace miałyby polegać na dobudowie poddasza użytkowego o pow 100 m2. najlepiej jeli będzie to jedna ekipa od ścian i dachu (krycie blachodachówką).

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poszukuję jakiegoś sensownego fachowca lub firmy od DGP. Chodzi mi przede wszystkim o przygotowanie projektu/konsultacje. Możecie kogoś polecić ?

 

Marek

 

Skoro brak odzewu, to może inaczej zagaję: których firm nie polecacie ?

 

DGP = Dystrybucja Gorącego Powietrza = rury z kominka rozprowadzające ciepełko po domku

 

Nie robiliście tego ????!

 

Marek

aby coś napisać konkretnego trzeba mieć więcej danych :-? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DGP = Dystrybucja Gorącego Powietrza = rury z kominka rozprowadzające ciepełko po domku

Bardzo często robi to ta sama firma, która projektuje kominek. W naszym przypadku była to firma Popiołek z ul. Nakielskiej. Systemu jeszcze nie sprawdziliśmy 'w praniu', bo kominek będziemy mieć w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DGP = Dystrybucja Gorącego Powietrza = rury z kominka rozprowadzające ciepełko po domku

 

U nas dgp robiła firma z Nakielskiej (nie Popiołek) wraz z instalacją kominka, cena dobra, jakość wykonania średnio-dobra.Jakby co mogę wysłać namiary na priv. Sam pomysł według mnie rewelacja sprawdza się już prawie rok. Znacznie spada zużycie podstawowego opału- w moimi przypadku ekogroszku, a oprócz samego efektu kominka jest ciepło w całym domku. Sama instalacja jest prosta: rury izolowane harmonijkowe, pompa i amenostaty w pokojach, wszystkie łączenia na opaski skręcane. Jeśli masz koninek napewno warto zainwestować w płaszcz wodny lub dgp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...